Dzisiaj jest poniedziałek 26 sierpnia 2019, imieniny: Marii, Natalii, Sandry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18936) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 20oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
29 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

Dodano: 11.10.2015 13:39
Źródło: LM.pl

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Mieszkańcy Wilczyna od ośmiu lat walczą o ratunek dla wysychającego jeziora. - Uwierzymy, jak rurociąg będzie wybudowany i popłynie nim woda – mówili mieszkańcy na nadzwyczajnej sesji z udziałem przedstawicieli kopalni, marszałka i przedstawicieli Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. – Przez tyle lat nic nie udało się zrobić. To jak wyglądała praca urzędów, to jest hańba. - Stan jeziora to katastrofa. Lustro wody opadło o ponad cztery metry. To już jest zagłada – dodał wójt Wilczyna, Grzegorz Skowroński.

Dyrektor konińskiego oddziału Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Marian Jacolik, tłumaczył wieloletnie opóźnienia skomplikowaną procedurą. Jednak większość pozwoleń już jest i są konkretne terminy. - Powinniśmy rozpocząć roboty w drugim półroczu i zakończyć je w listopadzie przyszłego roku – mówił Marian Jacolik.

Inwestycja związana z budową rurociągu pochłonie od 9 do 12 milionów złotych. 20 procent mają wyłożyć samorządy i kopalnia. Reszta pieniędzy pochodzić będzie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin
Slajd 1/19

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 1 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 2 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 3 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 4 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 5 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 6 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 7 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 8 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 9 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 10 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 11 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 12 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 13 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 14 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 15 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 16 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 17 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

slajd 18 z 19

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

następny slajdpoprzedni slajd

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W normalnym kraju to gmina by wniosła sprawę do sądu i kopalnia by sobie mogła kopać,ale grób(odszkodowanie byłoby adekwatne do szkód).A tak sobie siedzą,radzą,kawkę piją pod ciasteczka i dalej nic z tego nie wynika,bo takie obiecanki już trwają wiele lat.Za chwilę kopalnia drogę przetnie do Kleczewa i też będzie miała głęboko w d....,że zastępczej drogi nie ma.
Dodano: 11.10.2015 15:33    Przez: ~Sielawa
Kopalnia wodę wyciągnie , Kwit...ski ryby prądem wybije i będzie wesoło
Dodano: 11.10.2015 15:51    Przez: ~Wilczek
A czemu od prawie 2 lat nikt nie zajął się rybakiem co pływa na silniku spalinowym?Rybacy nie mogą tak pływać,a jedynie slużby jak np policja,wopr,straż.Czy to jest komuś na rękę?
Dodano: 11.10.2015 20:28    Przez: ~Ramienica
Wojtowi Wilczyna panu S... dziekujemy dwie kadencje starczy daj szanse innym a radnym to juz wogole podziekujmy rok temy przed wyborami tak obiecywali a nic zupelnie nic nie robia
Dodano: 11.10.2015 14:30    Przez: ~marek
Jaiłun- kolego pytam się na poważnie, chciałbym poznać Twoją opinię. Piszesz, że woda z pomp głębinowych jest szkodliwa dla środowiska. Jak więc się to odbywa, że taka woda zapełnia sztuczne jeziora pokopalniane i jakieś ryby czy ptaki tam pływają. Odkrywka koło Jeziora Lubstowskiego była chyba mniej niż 2 km, woda płynęła prosto wykopanym rowem i dziś ekosystem tego jeziora jest 200 razy zdrowszy niż Wilczńskiego czy Suszewskiego. Woda z Kopalni nadal trafia do Jezior Konińsko/ Ślesińskich i nikt nie mówi, że jest jakiś problem, woda z odkrywki Tomisławice trafia bez żadnego uzdatniania do Gopła. Więc jak to jest? Wilczyńskie umrze (choć chyba lepiej aby ucierpiały ramienice skoro i tak wystają już z wody). To jacyś wynajęci przebierańcy udający ekologów robią to zamieszania z jakością wody czy o co chodzi? W przypadku Gopła argumentowano, że woda głębinowa oczyści brudne Gopło a o Wilczynie odwrotnie?
Dodano: 11.10.2015 20:41    Przez: ~Ulrich von Jungingen

KOMENTARZE

Dżizasssss wreszcie.
Dodano: 11.10.2015 14:21    Przez: ~pop
Pierwszy raz "wreszcie" powiedziałem chyba w roku 2005 i potem mówiłem je jeszcze kilka razy, dziś nie uwierzę jeśli nie zobaczę. Widzę, że zmieniła się struktura podziału kosztów. Około roku 2010 kiedy już ponoć wszystko zostało dopięte na ostatni guzik, podpisano wszelkie dokumenty kopalnia miała ponieść około 40% kosztów a teraz znacznie mnie, widać, że warto iść w zaparte. Na marginesie chciałbym zapytać gdzie jest Pan podpisujący się "INFORMATOR" wielki obrońca kopalni z którym 5 lat temu toczyłem tu ciężkie dyskusje? Pisał jak będzie pięknie, jak powstaną kanały łączące jeziora Wilczyńskie, Budzisławkie, Suszewskie, Wójcińskie. Że będą piękne mostki i nowe szlaki i to już zaraz, był taki pewien, że chciał oczy wydrapać. Panie Informator, gdzie Pan jest? A na koniec moje standardowe pytanie. Skoro to nie kopalnia osusza jeziora to dlaczego jeziora oddalone parę kilometrów od Przyjezierza, nie wysychaj ...
Dodano: 11.10.2015 15:52    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Gdyby kopalnia płaciła wszystkie kosztyśrodowiskowe/społeczne w 100% to by się okazało że taniej wychodzą nawet wiatraki. Woda będzie oczyszczona? Norny manganu lieśdziesiąt razy nie będą przekroczone? Bo za rok będzie tekst puszczony przez obrońców torfu ze ekologi zabronili... W koncu woda to woda nie? Pytam bo juz raz z jezioren tak było. Ktoś płaci rolnikom za susze na polu? W dobie zmian klimatycznych to właśnie brak retencji wody powoduje zagrożenie. Nie jakieś co2. Nasze władze tak ta sprawę traktują ze razem z Hiszpanią czy Egiptem jedziemy w tym temacie. Zacznijcie to traktować poważnie. Zastanowcie się czemu 100km dalej pod Łodzią sa traby powietrzne a w okolicy jezior naszego regionu nawet burz jest mniej. To działa tez lokalnie...?
Dodano: 11.10.2015 20:15    Przez: ~Jaiłun
Jaiłun- kolego pytam się na poważnie, chciałbym poznać Twoją opinię. Piszesz, że woda z pomp głębinowych jest szkodliwa dla środowiska. Jak więc się to odbywa, że taka woda zapełnia sztuczne jeziora pokopalniane i jakieś ryby czy ptaki tam pływają. Odkrywka koło Jeziora Lubstowskiego była chyba mniej niż 2 km, woda płynęła prosto wykopanym rowem i dziś ekosystem tego jeziora jest 200 razy zdrowszy niż Wilczńskiego czy Suszewskiego. Woda z Kopalni nadal trafia do Jezior Konińsko/ Ślesińskich i nikt nie mówi, że jest jakiś problem, woda z odkrywki Tomisławice trafia bez żadnego uzdatniania do Gopła. Więc jak to jest? Wilczyńskie umrze (choć chyba lepiej aby ucierpiały ramienice skoro i tak wystają już z wody). To jacyś wynajęci przebierańcy udający ekologów robią to zamieszania z jakością wody czy o co chodzi? W przypadku Gopła argumentowano, że woda głębinowa oczyści brudne Gopło a o Wilczynie odwrotnie?
Dodano: 11.10.2015 20:41    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Czy ten informator to radny Dąbrowski?
Dodano: 11.10.2015 23:34    Przez: ~dzv
tam sa skarby potopione lepsze niz złoty pociąg dlatego woda znika
Dodano: 12.10.2015 03:30    Przez: ~nol
Akumucja szkodliwych substancji jest szkodliwa. Szkodliwa jest sama zmiana chemii wody. Nawet nie rozróżniasz zanieczyszczeń biologicznych od chemicznych. Jakie ryby tam pływają. To nowe zbiorniki. Nie trzeba być ichtiologiem by wiedzieć ze gatunki mają różne wymagania, akwarysta ci to nawet powie. Wlewaj sukcesywnie do tanganiki wodę RO a zobaczymy czy zbiornik się utrzyma. Źle żeś trafił bo od dziecinstwa kazde wakacje spedzam nad tymi jeziorami. Jeśli ty porównujesz biotop tych jezior to współczuję. Zapytaj teżwędkarzy jakie ryby na przestrzeni lat się pojawiają. Lol. Dla was torfiarzy sztuka to sztuka. Jest jezioro a ze woda jak ta z osadnika... Powiem inaczej wyngiel to wyngiel. Polecam ten ze ślaska. A ze się klimat dla ttorfiarzy zmieni... Przecież wyngiel to wyngiel nie.
Dodano: 12.10.2015 08:18    Przez: ~Jaiłun
Panie Jaiłun- jestem bardzo rozczarowany Pańską odpowiedzą. Napisałem jak do eksperta ze szczerym pytaniem a zostałem przez Pana zrugany. Może zna się Pan na aspektach chemicznych wody ale czytania ze zrozumieniem raczej Pan nie opanował. Ja jestem po tej samej stronie co Pan i też uważam, że kopalnia niszczy środowisko i ponosi bardzo małe konsekwencje swojej działalności. Nie jestem żadnym torfiarzem, a nad jeziorem Wilczyńskim tak jak Pan spędzałem wakacje od dzieciństwa, znam każdy jego zakątek a od 35 lat wędkuję na jeziorach Suszewskim, Wójcińskim i Wilczyńskim więc nie muszę o nic się pytać wędkarzy bo sam nim jestem. I właśnie widzę jakie spustoszenie w ekosystemie tych jezior spowodowało systematyczne opadanie lustra wody. Nie ma ptaków bo zarośla które są ich kryjówką i miejscem gniazdowania stoją na brzegu, wyginęło wiele gatunków ryb również z powodu braku szuwarów, ryby straciły tarliska i kryjówkę, niektóre ryby lubią ...
Dodano: 12.10.2015 10:42    Przez: ~Ulrich von Jungingen
CD Do Jaiłun. niektóre ryby lubiące gębką wodę również wyginęły. Jeziora podzieliły się na kilka mniejszych co chyba też nie wpływa dobrze na funkcjonowanie zbiornika. Znaczne zmniejszenie ilości wody powoduje koncentrację zanieczyszczeń czyli woda stała się brudniejsza. W tej konsekwencji chciałem się więc zapytać eksperta czy nie lepiej jednak dolać tej wody z odkrywki, czy nie byłby to sensowny wybór mniejszego zła? A dostałem wykład jakim to głąbem jestem. Byłem ostatnio nad jeziorem Lubstowskim to którego jak pisałem woda lała się bezpośrednio z odkrywki przez wiele lat. Pełno ptaków, woda na oko czysta wszystko tętni życiem. A na Suszewskim od kilku lat NIE WIDZIAŁEM NAWET ŻABY czy kiedyś bardzo popularnego tam zaskrońca ponieważ z powodu wahań poziomu wody nie są w stanie przezimować. Tego lata na całym jeziorze zaobserwowałem DWIE rodziny kaczek. Nawet aparatu fotograficznego już nie zabieram.
Dodano: 12.10.2015 10:46    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Przepraszam jeśli czuje się Pan urażony. Nie było moją intencją urażanie, a jedynie pokazanie pewnych braków w argumentacji. Woda musi się zgadzać. Niestety. Takie są zasady. To że wydaje się że jezioro jest duże a rurociąg mały - nie zmienia nic. Takie rurociągi buduje się na lata. Oczywiście że dla ptaków, wielu ryb widełki parametrów wody są ogromne. Ale nie dla wszystkich. Rozumiem że można myśleć że jakakolwiek woda jest dobra byleby ratować poziom lustra wody. Jednak dlaczego ktokolwiek lub cokolwiek ma cierpieć czy wyginąć bo torfiarze chcą ciąć koszta. To jest hipokryzja mówiąc potem że torf jest najtańszym źródłem energii. Zniszczą przyszłość naszych dzieci, wnuków, nasze zaplecze turystyczne. Bo TERAZ jest fajnie.. tak myślą bakterie i inne organizmy niższe.. Dla mnie jest oczywiste że woda ma być pompowana ale o parametrach poprawnych. A KŁAMSTWA ŻE EKOLOGI BLOKUJĄ TO CZARNY PR TORFIARZY. EKOLOGI NIE BLOKUJĄ ...
Dodano: 12.10.2015 13:07    Przez: ~jaiłun
CD Wahania poziomu wody zabijają małe organizmy zimujące masz rację. To samo dzieje się na warcie na odcinku natura 2000 na wysokości Koło Konin. Zbyt wysoki pozom wody dla hotelarzy na retencyjnym, a potem na wiosnę na gwałt spuszczanie wody i zalewanie gniazdujących u nas ptaków. I jeszcze hipokryzja i tłumaczenie że to dla obrony gniazdujących ptaków na retencyjnym..
Dodano: 12.10.2015 13:15    Przez: ~jaiłun
jaiłun- kwestia Jeziorska to też temat na poemat, ze zbiornika retencyjnego zrobiono zbiornik rekreacyjny i rezerwat przyrody. Spuszcza się zakiśniętą wodę na jesieni i zimą po to aby przykręcić śluzę i nabić zbiornik do pełna na wiosnę aby ośrodki mogły funkcjonować i kormorany rozmarzać w tysiącach sztuk. A Warta poniżej straciła swój naturalny cykl. Parę lat temu jak latem były ulewy to Jeziorsko nie miało nawet pół metra na przyjęcie fali powodowej i spuszczało wodę na siłę zalewając to co poniżej. W Koninie wtedy woda była równo z wałami, to jakiś absurd, że byliśmy tak zagrożeni mając 50 km wyżej drugi co wielkości zbiornik retencyjny w kraju.
Dodano: 12.10.2015 13:41    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Tam też EKOLOGI BLOKUJĄ.Więc chce jeszcze raz podsumowaćEKOLOGI NIC NIE BLOKUJĄ. TO SĄ WYGODNE WYMÓWKI.NIKT NIE ZABRANIA LANIA WODY - tylko ma to być właściwa woda.Jakby nie było możliwości oczyszczenia uzdatnienia. To jest XXI wiek i to tylko kwestia pieniędzy. Więc proszę nie powielać kłamstw że cokolwiek ekolodzy blokują.
Dodano: 12.10.2015 14:28    Przez: ~jaiłun
jaiłun- tak już zupełnie ogólnie to kwestia EKOLOGÓW ma dwie strony a może nawet trzy. Są tacy co wierzą w to co robią, robią to dobrze, postępują słusznie, walczą o słuszne sprawy. Są też jednak ludzie do wynajęcia. Czy potrafisz sobie wyobrazić zupełnie hipotetycznie, że lobby górnicze wynajmuje przebierańców do blokowania budowy elektrowni atomowej w Żarnowcu aby ratować swoje tyłki? Albo czy potrafisz sobie wyobrazić zupełnie hipotetycznie, że ktoś kto ma wydać kupę szmalu na budowę instalacji oddającej wodę do jakiegoś jeziora stwierdzi, że wynajęcie kilku przebierańców którzy będą walczyć o jakąś rozwielitkę będzie tańsze niż budowa instalacji i skierowanie wody tam gdzie komuś nie jest na rękę? Ja potrafię sobie to wyobrazić. Trzecia grupa to grupa rozrywkowiczów którzy guzik mają pojęcie o ekologii i guzik ich ona interesuje ale mają ubaw po pachy przypinając się do jakiegoś drzewa.
Dodano: 12.10.2015 17:16    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Zaskrońce pewno wody nie lubią bo jednego znalazłam na stogu słomy ,drugiego w ogródku a mieszkam na Wilczogórze- sucho tu, w studni od 2 lat nie mam wody.
Dodano: 12.10.2015 19:57    Przez: ~MIESZKANKA
Mieszkanko- tak blisko masz do jezior a nie znalazłaś czasu czy ochoty aby poznać okolicę? Przykro mi z tego powodu. Wejdź nawet na zwykłą Wikipedię a dowiesz się, że Zaskrońce dostosowują się do rożnych warunków ale jak mają wodę w pobliżu to najczęściej w niej przebywają. Jakim trzeba byś ograniczonym człowiekiem aby stwierdzić, że skoro ty widziałaś zaskrońca w stogu to znaczy, że wszystkie zaskrońce żyją w stogach???? Poczytaj encyklopedię, zaskroniec jest nazywany wężem wodnym, chętnie dostosowuje się do takich warunków. Na Suszewskim ale i na Wilczyńskim było zatrzęsienie zaskrońców. Jednak jak pewnej zimy woda się trochę podniosła to na wiosnę nie było ani jednego. Prawdopodobnie tak jak i żaby zagrzebały się w mule na zimę i zmiana poziomu wody je potopiła. Ot tego czasu nie widziałem ani jednej żaby i nieliczne zaskrońce. Poznaj swoją okolicę i sądź że twoje gospodarstwo jest wyznacznikiem wszystkiego. O matko!
Dodano: 12.10.2015 22:01    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Jak ktoś tak tęskni za wężami to musi mieć w sobie dużo jadu a okolicę znam dobrze i ludzi też-większość taka zaskrońcowata
Dodano: 13.10.2015 10:30    Przez: ~mieszkanka
A krzyżacy też wyginęli.O matko!
Dodano: 13.10.2015 10:38    Przez: ~.
śmieszne
Dodano: 11.10.2015 14:28    Przez: ~wilczynianka
Wojtowi Wilczyna panu S... dziekujemy dwie kadencje starczy daj szanse innym a radnym to juz wogole podziekujmy rok temy przed wyborami tak obiecywali a nic zupelnie nic nie robia
Dodano: 11.10.2015 14:30    Przez: ~marek
Pan S już się ustawił i swoją rodzinę, więc gdyby nie został dalej to nie będzie miał krzywdy.Prawdą jest, że z jego obietnic nic nie wyszło, tak jak z tą wodą dopuszczoną do jeziora.To jest hańba dla Wilczyna. Mam dosyć tych niespełnionych obietnic i bezradności naszych radnych.Czas na zmiany!
Dodano: 12.10.2015 14:29    Przez: ~Kara
Pan S. nie wniósł nic tylko kontynuował plan narzucony za kadencji pana W.i to jest polityka tylko wilczyński plebs się cieszył ''umarł król niech żyje król''.
Dodano: 12.10.2015 20:18    Przez: ~MIESZKANKA
No ale imprezy to potrafi robić, szkoda, że te pieniądze przeznaczone na nie, nie są wykorzystane na zatrudnienie bezrobotnych, tylko marnowane są na jakieś gwiazdy wieczoru...ilu ludzi miałoby zatrudnienie.A co z okolicznymi zespołami, zamiast promować swoje, zaprasza się zespoły wielkiego kalibru za wielkie pieniądze.
Dodano: 13.10.2015 08:06    Przez: ~kara
skutki kopalni :p woda ucieka :P
Dodano: 11.10.2015 15:07    Przez: ~xyz
A może jeziora są zaniedbane i zamulone trzeba je czyścić, poglębiać jest okazja jak wody nie ma .Walek Gibała z żoną i innymi robotnikami folwarcznymi wywozili taczkami szlam ze stawu dziedzica na pole -obecnie tej lektury nie ma w szkołach średnich.Ktoś pamięta tytuł tej noweli ?
Dodano: 12.10.2015 20:46    Przez: ~do roboty się weż
W normalnym kraju to gmina by wniosła sprawę do sądu i kopalnia by sobie mogła kopać,ale grób(odszkodowanie byłoby adekwatne do szkód).A tak sobie siedzą,radzą,kawkę piją pod ciasteczka i dalej nic z tego nie wynika,bo takie obiecanki już trwają wiele lat.Za chwilę kopalnia drogę przetnie do Kleczewa i też będzie miała głęboko w d....,że zastępczej drogi nie ma.
Dodano: 11.10.2015 15:33    Przez: ~Sielawa
Tylko kogo by było stać na lepsze "ekspertyzy". Naukowiec też człowiek i z czegoś żyć musi :)
Dodano: 11.10.2015 18:40    Przez: ~Insynuacja
inteligentny inaczej a może analiza opadów deszczu i śniegu GŁĄBIE co palant
Dodano: 12.10.2015 08:00    Przez: ~:)UYT
Tak oto wygląda nieudolność naszych władz-do łopaty a nie mądrować się...
Dodano: 12.10.2015 14:31    Przez: ~Kara
Jak tak jesteś przeciwko kopalni to przestań używać prądu.
Dodano: 12.10.2015 17:41    Przez: ~Wilczyn
Jak jesteś za kopalnią to przestań korzystać z wody pitnej.
Dodano: 12.10.2015 18:18    Przez: ~Głupio?
Nie piję wody z Polski ;) A po pierwsze tak narzekacie, a gdyby nie kopalnia, Wilczyn był był bardzo biedny, zero miejsc pracy. Po drugie trzeba skądś brać surowiec, do produkcji prądu. Po trzecie moim zdaniem kopalnia chętnie by już dawno wodę dolała, tylko jakiś ch*j trzyma na tym rękę. Prawdopodobnie pieprzony ekolog. A po czwarte bez wody, cały ekosystem wymrze. Więc do pana dolejmy tą wodę i będzie dobrze. BTW niech mi się tu jakiś ekolog nie tłumaczy pierdołami że ta woda coś ma a druga tego nie ma. Wybierzmy mniejsze zło. A Kopalni i tak nie zlikwidujecie, w końcu to największe miejsce pracy w okolicy.
Dodano: 12.10.2015 19:42    Przez: ~Nie głupio
Wilczyn to w większości potomkowie majątkowych robotników , niestety to rozumowanie aby dla siebie i lizusostwo kwitnie nadal ,żeby nie wojna i kopalnia wszyscy całowaliby po rękach dziedzica
Dodano: 13.10.2015 10:21    Przez: ~ptomek
A tak całują wójta S i jego świtę z Julkiem na czele.Co tu dobrze wróżyć Wilczynowi po radnych z podstawówką i bezradnych też i niedokształconych urzędnikach. A co do pana Kw...skiego, który wyłapał wszystkie ryby, a teraz kasuje słono za pozwolenia wędkarskie, to jedno wielkie oszustwo. Dopóki komuchy nie wymrą to i tak tu się nic nie zmieni, a bezrobocie maleje jedynie w rodzinach rządzącej władzy.
Dodano: 13.10.2015 17:55    Przez: ~niezadowolony mieszkaniec gm ...
Kopalnia wodę wyciągnie , Kwit...ski ryby prądem wybije i będzie wesoło
Dodano: 11.10.2015 15:51    Przez: ~Wilczek
A czemu od prawie 2 lat nikt nie zajął się rybakiem co pływa na silniku spalinowym?Rybacy nie mogą tak pływać,a jedynie slużby jak np policja,wopr,straż.Czy to jest komuś na rękę?
Dodano: 11.10.2015 20:28    Przez: ~Ramienica
Obiecanki cacanki a głupiemu stoi.
Dodano: 11.10.2015 16:00    Przez: ~wkur.wiony mieszkaniec Zygmu ...
Bez łapówek urzędasow nic nie załatwi
Dodano: 11.10.2015 18:02    Przez: ~fuksja
Komunalka z gminy Wilczyn niech powycina krzaki w rowach przy drogach bo sie nie idzie minac samochodami zeby lustra nie urwac i porysowac lakiery droga wilczyn budzislaw nie dlugo tak tam zarosnie ze nie da sie przejechac
Dodano: 11.10.2015 18:18    Przez: ~miri
Ale śmieci mają gdzie wyrzucać zapracowani przedstawiciele handlowi ,za stan poboczy to bodajże odpowiedzialny chyba Powiatowy Zarząd Dróg i Mostów.
Dodano: 12.10.2015 20:53    Przez: ~do roboty się weż
Nie tylko nasze jeziora wysychają.Główny powód to brak deszczu. Na Solinie Katastrofa. Ubyło 6m wody.
Dodano: 11.10.2015 18:24    Przez: ~bolek
Solina to zbiornik zaporowy, sztuczny, stworzony przez człowieka w celu retencji, wystarczy odkręcić "kurek" i nawet w deszczowym okresie w tydzień zostanie dziura bez grama wody. Jesteś tak głupi czy palisz głupa aby bronić czegoś czego nie da się obronić? Niedawno byłem w Biskupinie na pikniku archeologicznym, stan poziomu wody tamtejszego jeziora oddalonego od Konina godzinę jazdy jest taki sam jak 20 lat temu. Latem byłem na mazurach, w skrajnych przypadkach sezonowa obniża o metr ale od 2 lat jednak większość jezior (nie połączonych kanałami które też regulują poziom) taki sam jak zawsze. A JEZIORO WILCZYŃSKIE OBNIŻYŁO SIĘ DO OBECNEGO POZIOMU NA PRZEŁOMIE LAT 1990/1991!!!!!!!! KIEDY ZBLIŻYŁA SIĘ ODKRYWKA A NIE PODCZAS SUCHEGO LATA 2015 MANIPULANCIE. Komy bzdury wciskasz w obronie tej swojej torfiarni?
Dodano: 11.10.2015 19:28    Przez: ~Ulrich von Jungingen
1 z 3
123>>