Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościWoda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin

Dodano: , Żródło: LM.pl

Są kolejne terminy i zapewnienia, że ruszy oczekiwane od lat pompowanie wody z kopalnianej odkrywki Jóźwin II B do Jeziora Wilczyńskiego. Ten termin to listopad przyszłego roku.

Mieszkańcy Wilczyna od ośmiu lat walczą o ratunek dla wysychającego jeziora. - Uwierzymy, jak rurociąg będzie wybudowany i popłynie nim woda – mówili mieszkańcy na nadzwyczajnej sesji z udziałem przedstawicieli kopalni, marszałka i przedstawicieli Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych. – Przez tyle lat nic nie udało się zrobić. To jak wyglądała praca urzędów, to jest hańba. - Stan jeziora to katastrofa. Lustro wody opadło o ponad cztery metry. To już jest zagłada – dodał wójt Wilczyna, Grzegorz Skowroński.

Dyrektor konińskiego oddziału Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych, Marian Jacolik, tłumaczył wieloletnie opóźnienia skomplikowaną procedurą. Jednak większość pozwoleń już jest i są konkretne terminy. - Powinniśmy rozpocząć roboty w drugim półroczu i zakończyć je w listopadzie przyszłego roku – mówił Marian Jacolik.

Inwestycja związana z budową rurociągu pochłonie od 9 do 12 milionów złotych. 20 procent mają wyłożyć samorządy i kopalnia. Reszta pieniędzy pochodzić będzie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

Woda do jeziora będzie pompowana za rok. Jest kolejny termin
DSC_7883
DSC_7882
DSC_7877
DSC_7872
DSC_7869
DSC_7866
DSC_7860
DSC_7859
DSC_7857
DSC_7854
wilczyn7
wilczyn6
wilczyn5
wilczyn4
wilczyn3
wilczyn2
DSC_7887
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole