Dzisiaj jest piątek 5 czerwca 2020, imieniny: Waltera, Bonifacego, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18519) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie żegnają Małoletniaka i długoletniego prz ... (0)Hit transferowy Medyka Konin. Klaudia Fabová nową ... (0)

Kopalnia przetnie drogę Roztoka - Kaliska. Nowej trasy nie ma

Dodano: 24.11.2015 10:42
Źródło: LM.pl

Wszystko wskazuje na to, że mieszkańcy gminy Wilczyn będą mieli wkrótce sporo problemów z dotarciem do Kleczewa czy Konina.

Kopalnia w grudniu chce rozkopać drogę Roztoka – Kaliska. Trasa alternatywna nie została wybudowana i w najbliższym czasie nie będzie. Konińskie starostwo musiało unieważnić już dwa przetargi, ponieważ kopalnia nie chce się zgodzić na kwoty, jakich żądają wykonawcy. Jest to około 11 milionów złotych. Co prawda starosta koniński Stanisław Bielik spotkał się tydzień temu z zarządem kopalni, ale prezesi nie chcieli podjąć żadnej decyzji i do tej pory milczą. Konińskie starostwo jest gotowe jak najszybciej ogłosić ponowny przetarg, ale nie może tego zrobić bez decyzji kopalni.

Wstępnie zaplanowano, że droga alternatywna Wielkopole-Gogolina-Kaliska będzie wybudowana do końca przyszłego roku, a pół roku wcześniej gotowa ma być droga tymczasowa z Gogoliny do ronda w Sławoszewku. Ta trasa ma zostać poszerzona do 5 metrów. Jeśli kopalnia przetnie drogę Roztoka-Kaliska mieszkańcy, którzy będą chcieli dostać się z Wilczyna do Kleczewa, będą musieli jeździć gminnymi trasami, nieprzystosowanymi do zwiększonego ruchu.

 

  • Kopalnia przetnie drogę Roztoka-Kaliska. Nowej trasy nie ma
  • Kopalnia przetnie drogę Roztoka-Kaliska. Nowej trasy nie ma
  • Kopalnia przetnie drogę Roztoka-Kaliska. Nowej trasy nie ma

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie będzie kopalni nie będzie elektrowni będziecie za niewolników u Niemców i Anglików robić do tego Polskę doprowadzili
Dodano: 24.11.2015 14:05    Przez: ~Madzia
Dolewania wody do jezior NIE,drogi NIE!!Co to za władze,że kopalnia sobie robi z nimi co chce?
Dodano: 24.11.2015 12:51    Przez: ~Janek
A co ma do tego odcinanie ludzi od świata? To, że mówi się o tym iż ktoś bezczelnie odcina ludzi od świata i za nic ma prawo to nie jest walka z kopalnią i elektrownią a tym bardziej z miejscami pracy. To jest walka o zwyczajne standardy i przestrzeganie prawa. To że prywatny przedsiębiorca może zniszczyć publiczną drogę nie oferując nic w zamian to jest patologia. Ciekawe jak byś śpiewała gdyby twoje dziecko chodziło ze szkoły tymi wąskimi drogami którymi pojedzie zaraz cały ruch.
Dodano: 24.11.2015 14:59    Przez: ~Ramienica
czy wiesz co to niesie za sobą? precz z kopalnią? a później Twoi synowie czy Ty potrzebując pracy jej nie dostaniesz bo hm zamkną kopalnie która zatrudnia kilka tyś robotników i wynagrodzenie jest w miarę rozsądne jak na dzisiejsze czasy. zastanów się dwa razy nim coś napiszesz
Dodano: 24.11.2015 13:13    Przez: Kamil
Droga jest przez wisniewe ostrowaz wilczyn nie będzie odcięty dramatu nie ma
Dodano: 24.11.2015 16:04    Przez: ~Jan

KOMENTARZE

Dolewania wody do jezior NIE,drogi NIE!!Co to za władze,że kopalnia sobie robi z nimi co chce?
Dodano: 24.11.2015 12:51    Przez: ~Janek
Wystarczy że daje pracę i tyle.
Dodano: 24.11.2015 13:08    Przez: ~taki fant
zapewne skorumpowane ...
Dodano: 25.11.2015 08:24    Przez: ~bebebebebe
To już jest koniec i chwała z to. Jeśli przetną drogę do to starosta ma jedno wyjście zgłosić do prokuratora jest to jego obowiązkiem. Precz z kopalnią ,zorganizować protest przed starostwem i kopalni.
Dodano: 24.11.2015 13:03    Przez: ~obserwator
czy wiesz co to niesie za sobą? precz z kopalnią? a później Twoi synowie czy Ty potrzebując pracy jej nie dostaniesz bo hm zamkną kopalnie która zatrudnia kilka tyś robotników i wynagrodzenie jest w miarę rozsądne jak na dzisiejsze czasy. zastanów się dwa razy nim coś napiszesz
Dodano: 24.11.2015 13:13    Przez: Kamil
Mafia też daje zatrudnienie i ma za nic zobowiązania i prawo. Co w tym przypadku robi kopalnia?
Dodano: 24.11.2015 13:30    Przez: ~dktc
Obserwator, jacy synowie? Torf się skończy za kilka lat. Zasobność obecnych złóż jest kilkakrotnie mniejsza niż 30 lat temu. Nie warto niszczyć już więcej ziemi uprawnej, lasów wód gruntowych i jezior dla ratowania tego trupa na max 10 lat. Lepiej w końcu przyjąć to do wiadomości i pomyśleć co dalej zamiast tupać nóżkami jak małe zdenerwowane dziecko jak ktoś mówi prawdę o przyszłości. Nie zaklinajcie więcej rzeczywistości.
Dodano: 24.11.2015 14:12    Przez: ~Ulrich von Jungingen
heh forumowi specjalisci..... poczytaj troche o weglu w polsce a potem PROBUJ ukladac madre wypowiedzi od nowa !!!
Dodano: 24.11.2015 16:48    Przez: ~JohnyBravo
Precz z Preczem
Dodano: 24.11.2015 17:52    Przez: ~demokracja altenatywna
Człowieku módl się żeby pracy było jak najwięcej bo inaczej wszystko padnie w okolicy.
Dodano: 24.11.2015 20:05    Przez: ~ano
W razie czego można wstąpić do zakonu Wielkiego Mistrza i walczyć z ISIS
Dodano: 24.11.2015 20:09    Przez: ~ano
Nie będzie kopalni nie będzie elektrowni będziecie za niewolników u Niemców i Anglików robić do tego Polskę doprowadzili
Dodano: 24.11.2015 14:05    Przez: ~Madzia
A teraz to nie pracują.. a sorry rozumiem wy nie pracujecie więc niech cały region zdechnie byście wy świnie mieli co żreć w korytach...
Dodano: 24.11.2015 14:59    Przez: ~ujwamwtorf
A co ma do tego odcinanie ludzi od świata? To, że mówi się o tym iż ktoś bezczelnie odcina ludzi od świata i za nic ma prawo to nie jest walka z kopalnią i elektrownią a tym bardziej z miejscami pracy. To jest walka o zwyczajne standardy i przestrzeganie prawa. To że prywatny przedsiębiorca może zniszczyć publiczną drogę nie oferując nic w zamian to jest patologia. Ciekawe jak byś śpiewała gdyby twoje dziecko chodziło ze szkoły tymi wąskimi drogami którymi pojedzie zaraz cały ruch.
Dodano: 24.11.2015 14:59    Przez: ~Ramienica
buahaha gdzie ty żyjesz człowieku ? obudziłeś się dopiero ? niewolnikami niemców i innych bogatszych państw to my jesteśmy od wielu lat, tu mamy problem typu takiego że prywatny zakład chce jak najtańszym kosztem zarobić jak najwięcej nie zważając totalnie na mieszkańców.
Dodano: 25.11.2015 08:21    Przez: ~preczZKopalnią
A ty robisz/robiłaś za niewolnice "u Niemców i Anglików", że wiesz, że tylko tak można tam pracować?? Współczuje ci złych doświadczeń
Dodano: 25.11.2015 14:04    Przez: ~Patrycja
Jacy synowie i kogo? gdzie byli górnicy jak niszczono miejsca pracy innym ??????? Zabolało oj zabolało i dobrze precz z kopalnią i pomnik Solorzowi postawimy za to.
Dodano: 24.11.2015 14:56    Przez: ~obserwator
Gdzie byli Górnicy jak zamykano Konwart, Brykietownię, FUGO, Elewator Zbożowy i wiele, wiele innych. Paradowali nawaleni jak pershingi w tych swoich pióropuszach przy każdym święcie i obsikiwali zaułki chwiejąc się na nogach śmiejąc się innym w twarz a teraz mamy zrozumieć wszystko żeby 1500 ludzi miało pracę?
Dodano: 24.11.2015 18:34    Przez: ~Obiektywny
oj gupiś ty gupiś jak to upadnie to jedynie w koninie do żabki na piwo będziesz mógł pójść wszystkie sklepy i firmy przeniosą się w kierunku wrześni i poznania
Dodano: 25.11.2015 12:13    Przez: ~tai
Droga jest przez wisniewe ostrowaz wilczyn nie będzie odcięty dramatu nie ma
Dodano: 24.11.2015 16:04    Przez: ~Jan
Droga przez Wiśniewę i Ostrowąż? To wyjadę pod Ślesinem. Nadrobię 10 km w jedną stronę klucząc po dziurach i zakrętach pod kontem prostym. Jakim prawem? CZY JAK BYŚ MIAŁ DWA SAMOCHODY I JEDEN BYM CI ZABRAŁ TO MÓGŁBYM POWIEDZIEĆ PO, CO TEN GOŚĆ ROBI TYLE HAŁASU, PRZECIEŻ MA JESZCZE DRUGI SAMOCHÓD. CO PRAWDA GORSZY, ALE ZAWSZE.
Dodano: 24.11.2015 18:03    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Oczywiście pod Kątem a nie Kontem. Ale trolle i tak sobie nie odmówią .....................
Dodano: 24.11.2015 18:27    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Zdradź, gdzie mieszkasz Ulrich
Dodano: 24.11.2015 20:02    Przez: ~f.
f.- nie wiem, co ciebie to obchodzi, ale mieszkam w Koninie. Jednak nie jestem zwykłym Polakiem-katolikiem, który nie widzi nic więcej niż czubek własnego nosa. Widzę problem mieszkańców "po drugiej stronie dziury", widzę butę i arogancję kopalni, widzę strach i zachowawczość radnych i władz gmin. Wiem, że bilans zysków i strat z działalności "kopalni" jest zupełnie ujemny. Znam każde jezioro od Konina do Żnina i wiem, że ta susza jakoś nie działa na jeziora oddalone trochę dalej niż Jeziora Wilczyńskie od "kopalni" i że to kopalniany lej depresyjny osusza jeziora Wilczyńskie i Powidzkie a nie jakaś susza. Wiem, że mydli się oczy gawiedzi wmawiając, że bez „kopalni” nie damy rady żyć skoro i tak torf się kończy i będziemy musieli już za perę lat sobie z tym poradzić.
Dodano: 24.11.2015 20:35    Przez: ~Ulrich von Jungingen
W innych postach miałam o Tobie inne zdanie.Zapytałam gdzie mieszkasz.a nie o światopogląd.
Dodano: 24.11.2015 21:17    Przez: ~f.
No nie potrafię pisać na zasadzie "Kali chcieć jeść" wolę pisać od "A" do "Z". Widać, że oczekiwałaś konkretnej odpowiedzi takiej, jakiej oczekujesz, ale się zawiodłaś. Widać ktoś z twojej rodziny "pracuje" w tej bombie ekologicznej zwanej odkrywką. Guziki mnie obchodzi, że miałaś o mnie jakieś zdanie. Nie mam w modzie podlizywać się byle, komu.
Dodano: 24.11.2015 22:32    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Wiesz co,byłam twoją fanką,bo spodobała mi się twoja odpowiedz na forum konin dotycząca patriotyzmu.Nie mam nikogo w kopalni,wpółczuję ludziom,którzy muszą nakładac drogi. Ubolewam też,że w moim ukochanym jeziorze budzisławskim ubywa wody w zastraszającym tempie.Nie wiem jakie masz doświadczenia życiowe za sobą,ale wyobraź sobie,że są ludzie,którzy po prostu chcą napisac coś pozytywnego.I nie jestem byle kim,tak jak nikt tutaj nie jest.
Dodano: 25.11.2015 06:25    Przez: ~fanka
zawsze można pojechać przez Budzisław bardzo ładne tereny.
Dodano: 25.11.2015 07:31    Przez: ~podróżnik
Życie,synu,takie jest życie! A poważnie to zwróćcie uwagę jakie jest tempo załatwiania spraw mieszkańców przez władze lokalne....
Dodano: 24.11.2015 16:25    Przez: ~Lipka
Ekipa PSL-lowska trzymająca jeszcze władzę w powiecie nic nie robi w trosce o ludzi.
Dodano: 24.11.2015 16:47    Przez: ~BU-ry
przestancie plakac nad kawalkiem drogi... ile wiecej wasze GOLFY spala LPG jesli pojedziecie inna trasa .... ? o,2 l ?
Dodano: 24.11.2015 16:50    Przez: ~KasiaTusk
jak to mozliwe ze w demokratycznym państwie kopalnia tak sobie gra chce przeciąć droge niech nową zbuduja sama a jak nie to dowidzenia nie widze problemu to powiat ma to robić to żartto żart z ludzi kpina z władz jak zabiorą z centymetr do prokuratury natychmiast ten co wyda taką decyzje powinien wisiec za jaja a jak ktoś zginie na objazdach odpowiedziedz za przyczynienie sie do śmiercijak prywatna firma moze ustawiać państwo niedopomyślenia
Dodano: 24.11.2015 18:22    Przez: ~staromiejszczanin
A największy SZKODNIK polskiej gospodarki BALCEROWICZ od blisko 30 lat z uporem twierdzi, że tylko zakłady prywatne dają RAJ na świecie.
Dodano: 24.11.2015 18:59    Przez: ~Luniu
1 z 3
123>>