Dzisiaj jest piątek 14 maja 2021, imieniny: Bonifacego, Macieja, Dobiesława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16556) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (76) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 11oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mustang ma szansę na drugie mistrzostwo Polski. Fi ... (1)Konin. Na Warszawskiej pożar samochodu. Dym widocz ... (3)

Kopalnia dogadała się z samorządowcami. Będzie droga

Dodano: 23.12.2015 10:54
Źródło: LM.pl

Droga prowadząca z Kleczewa do Wilczyna powstanie w przyszłym roku. Kopalnia zgodziła się na podpisanie aneksu do zawartej wcześniej ugody. Samorządowcy powiatu konińskiego czekają na wyznaczenie terminu podpisania aktu notarialnego.

Chodzi o odcinek drogi powiatowej między Kaliską i Roztoką, który lada dzień ma zostać zajęty przez konińską kopalnię. Szefostwo KWB już w maju 2014 roku zobowiązało się zrekompensować szkody związane z przerwaniem jezdni i wybudować alternatywną drogę Kaliska – Gogolina – Wielkopole.

Niestety dwa przetargi musiały zostać unieważnione. W pierwszym oferent zażyczył sobie 18 mln zł, a w drugim – 14 mln zł. Natomiast kopalnia na realizację inwestycji zabezpieczyła 11 mln zł i nie zamierzała zapłacić więcej.

Po wielu dyskusjach, negocjacjach, wystąpieniach na forum Rady Powiatu, w końcu udało się osiągnąć kompromis. Ustalono, że inwestycja nie przekroczy 11 mln 700 tys. zł. - Poszliśmy na bardzo duże ustępstwa. Zrezygnowaliśmy częściowo z budowy ścieżki rowerowej i rozłożyliśmy budowę na dwa etapy. Pierwszy do końca czerwca, a drugi do końca grudnia 2016 roku – mówi Stanisław Bielik, starosta koniński. - Wszystko zostało sprecyzowane na piśmie, ale musimy podpisać notarialnie aneks do ugody. Wtedy będziemy mieli pewność, że można przystąpić do ogłoszenia trzeciego z kolei przetargu – dodaje.

Termin podpisania aktu notarialnego ma zostać wyznaczony przez kopalnie jeszcze przed końcem roku. - Kopalnia musi też dać gwarancję pokrycia kosztów. Wtedy automatycznie ogłaszamy przetarg. Myślę, że uda się to zrobić w styczniu – mówi starosta Bielik.

Zgodnie z aneksem do ugody, miesiąc od jego podpisania KWB ma poszerzyć drogę ze Sławoszewka do Gogoliny. Wszystko po to, żeby po przerwaniu drogi mieszkańcy Wilczyna mieli jak dojechać do Kleczewa.  

  • Kopalnia dogadała się z samorządowcami. Będzie ugoda w sprawie drogi

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A co proponujesz zamiast kopalni - odkrywkę złota?
Dodano: 23.12.2015 14:01    Przez: ~Obserwator II
Kiedy kopalnia nasza była dotowana bo ja sobie nie przypominam aby w całej historii KWB choć złotówka była otrzymana z budżetuTo kopalnia cały czas pieniądze oddawała do budżetu pacanie.Jeżeli natomiast chodzi o 13, 14 i tym podobne o których podobni tobie piszą to od wielu lat nie ma nic takiego no chyba że twój wujek zasiada w jakiejś spółce wydzielonej z kopalni tam na pewno premie są i to niezłe a normalny pracownik marzy tylko o stabilności a nie ciągły stres i ta nagonka wokół.Dlaczego nie przyczepiacie się do innych profesji mundurówka wymiar sprawiedliwości polityka rady nadzorcze prezesi itd.Czy górnicy są niewykształconą nacją -większość z nich ma wykształcenie średnie a wielu na stanowiskach fizycznych ma wyższe.
Dodano: 23.12.2015 20:29    Przez: ~POLAK69
Ścieżka rowerowa ? a tam wcześniej była ścieżka rowerowa - raczej nie.
Dodano: 23.12.2015 11:26    Przez: ~aaa
Ja już dolałam podczas ostatniej kapieli.
Dodano: 23.12.2015 13:14    Przez: ~kasia

KOMENTARZE

Wszyscy jestescie glupi
Dodano: 23.12.2015 19:13    Przez: ~pan
W wymienionych wcześniej powiatach nie ma kopalni i jest więcej miejsc pracy niż w Koninie .
Dodano: 23.12.2015 20:17    Przez: ~obserwator
Nie dali barborki, ktora nalezala sie jak psu micha, to maja kase na droge. Zlo..je.
Dodano: 23.12.2015 20:41    Przez: ~asasas
inni nie mają barburki i żyją
Dodano: 23.12.2015 22:35    Przez: ~zdrowy rozsądek
WESOŁYCH ŚWIĄT
Dodano: 23.12.2015 21:36    Przez: ~życzliwa wszystkim
NIe rozumiem jednego - dlaczego jeden Polak drugiemu wilkiem? Weźcie się pacany zastanówcie co odpieprzacie bo was mochery za chwilę zeżrą z kopytami i wielkie g z tego całego interesu zostanie - zamaist trzymać jeden z drugim to sobie do oczu skaczecie a taki jeden od którego między innymi zaczęło się to całe rozpierdzielanie kraju w latach 90-tych teraz panoszy się jakby cały kraj był jego własnością bo właśnie on korzysta że takie pajace jak wy skaczą sobie do oczu.
Dodano: 23.12.2015 22:09    Przez: ~Made in Poland
GÓRNICY Z KONINA ODDAJCIE WODĘ Z MOJEJ UKOCHANEJ WISŁY TO WY JESTEŚCIE WINNI ŻE KRÓLOWA NASZYCH RZEK ZAMIENIŁA SIĘ W STRUMYK!!!
Dodano: 23.12.2015 22:14    Przez: ~KRAWACIARZ
i że lodowce w alpach stopniały i nie można naśnieżyć wielkiej krokwi w zakopanym bo ocieplenie klimatu sprowadziła na świat właśnie kwb konin oni są wszystkiemu winni
Dodano: 23.12.2015 23:06    Przez: ~żartowniś
dotacje rolnikom zabrać to ni będą pić do górników.
Dodano: 24.12.2015 09:32    Przez: ~l3w
Miala byc rok temu ta droga
Dodano: 25.12.2015 01:35    Przez: ~karolciy
2 z 2
<<12

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.