Dzisiaj jest piątek 7 maja 2021, imieniny: Gustawy, Ludmiły, Sawy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17113) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (68) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
9 / 4oC
Pojutrzepogoda
15 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Pożar w tartaku. Najprawdopodobniej doszło do zwar ... (0)Rychwał. Rower dla ucznia SOSW za zbiórkę niepotrz ... (0)

Inwestorzy i miejsca pracy. Koło w Łódzkiej Strefie Ekonomicznej

Dodano: 30.12.2015 10:45
Źródło: LM.pl

Koło jest już w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Burmistrz liczy, że dzięki temu do miasta ściągną inwestorzy.

Chodzi o grunty przy ul. Klonowej. Władze Koła kilka miesięcy temu wystąpiły z wnioskiem do zarządu Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej o objęcie nieruchomości statusem strefy. - Wynikające z tego tytułu ulgi oraz preferencje podatkowe będą źródłem nowych, atrakcyjnych dla miasta promocji inwestycyjnych, co oznacza zwiększenie liczby przedsiębiorców inwestujących na terenie miasta Koła – podkreślał burmistrz Stanisław Maciaszek.

Wniosek poza zarządem Strefy musiał uzyskać zgodę Rady Ministrów. W końcu opublikowano rozporządzenie wskazujące Koło jako jedno z miast należących do Strefy. To, jak podkreślają władze Koła, daje szanse pozyskania inwestorów i stworzenia nowych miejsc pracy dla mieszkańców miasta. 

fot. UM Koło

  • Inwestorzy i nowe miejsca pracy. Koło objęte Łódzką Strefą Ekonomiczną

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Kolo będzie w koło powiatową dziurą. Nawet ŁSSE tutaj nie pomoże, tylko kible u nas robią i tyle. Prędzej by się Koninowi taka strefa przydała jak tej dziurze, to miasto ma przynajmniej jakieś perspektywy rozwoju teraz 80 tys mieszk., 82 km2 pow. a zaraz może mieć 100 tys mieszk. niewiele powiększając swoją powierzchnię.. Temu miastu potrzebny jest tylko nowy włodarz a cały rozwój pchnie.. Chore to jest ze trzeba robić łaskę inwestorom i tego typu wymysłom III RP żeby miasta nie umierały i była praca.. przedtem to władza narzucała to i to ma tu powstać, a to i to tam.. Było źle? W zasadzie całe planowanie i infrastruktura pochodzi sprzed 1989.. jednak kiedyś było pod wieloma względami lepiej, nie potrzebne mi są do szczęścia pełne półki 24h w sklepie, wystarczyły kiedyś tylko rano. I nie pamiętam by kiedykolwiek w sklepie był ten IPNowski ocet.
Dodano: 30.12.2015 11:02    Przez: ~wlodzmierz
Szanowni koniniacy - skoro Koło to dziura, to dlaczego zatrudniacie się w kolskich firmach ? Przecież to jest degradacja dla Was - wielkomiejskich inteligentów :)
Dodano: 30.12.2015 23:25    Przez: ~dziurman
kochany, Nowicek i Patasz i koninskie LSD nawet przez 25 lat nie potrafilo wejsc do obojetnie jakiej SSE, dajcie wiec spokoj, w Koninie bezrobocie 12%, najwyzej w Wlkp. w Powiecie Koninskim juz teraz prawie 17%. To skutki dziadka z Moskwy z malego Komina. Zastal Konin w polowie jeszcze murowany, zostawi drewniany.
Dodano: 31.12.2015 00:41    Przez: ~normalny
Oj,żeby tylko nie pożałowali tego wejścia,ale może lepiej niż PO-d PO-znańskimi folksdojczami..
Dodano: 30.12.2015 11:31    Przez: ~???
Proponuję zacząć działać, bo samo wpisanie się do strefy ekonomicznej nic nie da. Wyszkolonych, dobrych ludzi wysłać w Świat i szukać inwestorów, sami nie przyjdą. A z resztą to samo co w Koninie, wiecznie czekają na cuda ...tylko nikt się nie rusza ...Makabra.
Dodano: 30.12.2015 11:41    Przez: ~Makabra
muszą sie inwestorzy spieszyć bo w Koninie już dla nich miejsca nie ma to niech choc do Koła się załapią
Dodano: 30.12.2015 12:19    Przez: ~koza polna
To idź do żydów jak ci się nie widzi
Dodano: 30.12.2015 12:47    Przez: ~Klos
oby jak najdalej od interesów z żydami - jeszcze z żydami nikt nigdy interesu dobrego nie zrobił.
Dodano: 30.12.2015 18:55    Przez: ~doradca

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.