Dzisiaj jest czwartek 17 października 2019, imieniny: Małgorzaty, Ryszarda, Gabrieli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17911) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 12oC
Jutropogoda
15 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Żdżary. Patronka szkoły przybyła z Australii i pos ... (0)Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (6)

Fotoradar nie zniknął. Będzie teraz inaczej służył miastu

Dodano: 8.02.2016 20:41
Źródło: LM.pl

Fotoradar, którym do niedawna strażnicy mierzyli prędkość z jaką przez miasto jeżdżą konińscy kierowcy, nie będzie niszczał w magazynie. Teraz będzie służył Zarządowi Dróg Miejskich.

Żaden kierowca nie musi się już obawiać, że zostanie gdzieś złapany przez mobilny fotoradar. Urządzenia zniknęły zarówno z miast jak i z gmin. Od stycznia obowiązują bowiem przepisy, na mocy których strażnicy nie mają prawa przeprowadzania kontroli radarowej. - Jesteśmy zadowoleni, bo zeszło pewne odium, z którym musieliśmy się ścierać na co dzień – mówi Mieczysław Torchała, komendant Straży Miejskiej w Koninie. - Nie wykorzystywaliśmy go jako skarbonki do robienia pieniędzy ( przynosił rocznie 200-300 tys. zł dochodu – od red.). Podchodziliśmy do tego rozsądnie – dodaje.

Fotoradar został kupiony 2 lata temu. Po zmianie przepisów nie będzie jednak "łapał" tylko kurzu. Jak zapowiada Torchała, nowoczesne urządzenie będzie wykorzystywane teraz do badania natężenia ruchu.  

  • Fotoradar nie zniknął. Będzie teraz inaczej służył miastu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Mieczysław Torchała był szef pionu śledczego w SB. to sie w głowie nie miesci jak SB ustawiło sie w tym komunistycznym mieście.
Dodano: 8.02.2016 23:58    Przez: ~budowniczy
TORCHAŁA POczytajcie o nim.Jest jednym z ostatnich szkolonych w ZSSR jeszcze w LENINGRADZIE,czerwony prezio i taki sam komendant SM Konin PObiera też TĘGĄ CZERWONĄ EMERYTURĘ. Taki mamy klimat w tym czerwonym mieście.
Dodano: 8.02.2016 23:53    Przez: ~QUIBOS
Niektóre miasta likwidują Straż Miejską. Są to oszczędności dla ich budżetów. A Panowie strażnicy którzy spełniają wymogi formalno prawne i sprawnościowe mogą chyba zasilić szeregi Policji ? Było by taniej i bezpieczniej. Natomiast osoby które nabyły prawa emerytalne - no to chyba już czas skorzystać z dobrodziejstw wieku emerytalnego. No wiecie gołębie, rybki, fajeczka, ogródeczek.
Dodano: 9.02.2016 00:54    Przez: ~ot starzyka los
A jaki pałacyk ma na posoce. Jego żona nęka sąsiadów jak tylko może donosi na straż miejską i policję. Jednak coś w krwi z dawnych lat pozostało
Dodano: 9.02.2016 07:25    Przez: ~tubylec
Mietek jak z krainy kreTek... Mógłbyś pohamować kulawą bajerę ;pPrzecież to dzieci czytają, a tu tak bezczelnie się kłamie.To dlaczego ta babeczka jeżykowata z 408 nigdy nie chciała dać pouczenia tylko zawsze jak mogła to raczyła czekiem na Urząd Miasta?Oj też miała kobita tupet...Moje modlitwy Bóg wysłuchał :))) Dziękuję Ci Panie Nasz!!!
Dodano: 9.02.2016 00:16    Przez: ~Gienek

KOMENTARZE

mysle ze to dobra informacja
Dodano: 08.02.2016 21:10    Przez: ~kn
Wreszcie!!. Mam zastepcze zadanie i odpowiednie do którego byli też stworzeni: Wręczanie mandatów włascicielom pieskow, którzy nie sprzataja kupek po swoich pieskach.Podwójne mandaty dla włascieli pieskow,które srają po chodnikach.
Dodano: 09.02.2016 12:53    Przez: ~on
Popieram. W Koninie wszystko zasrane przez psy, gdzie jest Straż Miejska ?
Dodano: 09.02.2016 13:09    Przez: ~Karać psiarków
A ja nie .
Dodano: 08.02.2016 22:24    Przez: ~m.ś
TORCHAŁA POczytajcie o nim.Jest jednym z ostatnich szkolonych w ZSSR jeszcze w LENINGRADZIE,czerwony prezio i taki sam komendant SM Konin PObiera też TĘGĄ CZERWONĄ EMERYTURĘ. Taki mamy klimat w tym czerwonym mieście.
Dodano: 08.02.2016 23:53    Przez: ~QUIBOS
A jaki pałacyk ma na posoce. Jego żona nęka sąsiadów jak tylko może donosi na straż miejską i policję. Jednak coś w krwi z dawnych lat pozostało
Dodano: 09.02.2016 07:25    Przez: ~tubylec
ale jak bezpiecznie sąsiedzi mieszkają. psa nie potrzeba, alarmu nie potrzeba prawie jak w Szwecji drzwi zamykać na klucz nie potrzeba
Dodano: 09.02.2016 10:54    Przez: ~mam sąsiada ormo
Mieczysław Torchała był szef pionu śledczego w SB. to sie w głowie nie miesci jak SB ustawiło sie w tym komunistycznym mieście.
Dodano: 08.02.2016 23:58    Przez: ~budowniczy
Konin to miasto "lewackie", tu nigdy nie będzie dobrze. Pan Bóg takim ludziom nie sprzyja.
Dodano: 09.02.2016 12:56    Przez: ~Chrzescijanin
Mietek jak z krainy kreTek... Mógłbyś pohamować kulawą bajerę ;pPrzecież to dzieci czytają, a tu tak bezczelnie się kłamie.To dlaczego ta babeczka jeżykowata z 408 nigdy nie chciała dać pouczenia tylko zawsze jak mogła to raczyła czekiem na Urząd Miasta?Oj też miała kobita tupet...Moje modlitwy Bóg wysłuchał :))) Dziękuję Ci Panie Nasz!!!
Dodano: 09.02.2016 00:16    Przez: ~Gienek
Niektóre miasta likwidują Straż Miejską. Są to oszczędności dla ich budżetów. A Panowie strażnicy którzy spełniają wymogi formalno prawne i sprawnościowe mogą chyba zasilić szeregi Policji ? Było by taniej i bezpieczniej. Natomiast osoby które nabyły prawa emerytalne - no to chyba już czas skorzystać z dobrodziejstw wieku emerytalnego. No wiecie gołębie, rybki, fajeczka, ogródeczek.
Dodano: 09.02.2016 00:54    Przez: ~ot starzyka los
To by nawet mogło przejść.
Dodano: 09.02.2016 02:18    Przez: ~badabook
Przekazac policji i niech dalej robi fotki
Dodano: 09.02.2016 07:08    Przez: ~kb
Do"Maniu 1994"to okulary sobie zaloz.Jadac od Konina po drugiej stronie remizy,dalej kolo geodety....non stop!Idz sobie tam wieczorem i spaceruj ulica!
Dodano: 09.02.2016 07:10    Przez: ~Czytelnik
Do"ziomal"z 11km od Konina,jak na Rzgow.Wjedz i ustaw te auta,bo widac kierowcy maja z tym problem.
Dodano: 09.02.2016 07:13    Przez: ~Jozek
1 z 2
12>>