Dzisiaj jest wtorek 22 października 2019, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18078) SPORT FORUM FIRMY (5390) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski. Te mecze wyłonią finalistów. Już w ... (0)Luźna gierka: Dwa trudne testy przed Medykiem na k ... (0)

Marszałek, prezydent, starosta i samorządowcy podpisali mandat

Dodano: 17.02.2016 14:30

W konińskim ratuszu doszło do podpisania tzw. mandatu terytorialnego Obszaru Strategicznej Interwencji OSI. Chodzi o prawie 30 milionów euro do wykorzystania w Koninie i okolicznych gminach.

Mandat podpisali: marszałek wielkopolski, prezydent Konina, starosta koniński, burmistrz Goliny, wójtowie: Kazimierza Biskupiego, Kramska, Rzgowa, Starego Miasta, zastępca wójta Krzymowa, a także sekretarz gminy Ślesin. To gminy należące do strategicznego obszaru, na który liderem jest miasto Konin.

Mandat terytorialny jest narzędziem służącym realizacji „w terenie” interwencji przewidzianej przez Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), skierowanej do ośrodków subregionalnych oraz ich obszarów funkcjonalnych. Stronami mandatu terytorialnego są: Instytucja Zarządzająca WRPO 2014+, czyli zarząd Województwa Wielkopolskiego oraz przedstawiciele miast subregionalnych wraz z przedstawicielami otaczających je samorządów (obszary funkcjonalne).

Utworzenie Obszarów Strategicznej Interwencji (OSI) dla ośrodków subregionalnych Wielkopolski jest podkreśleniem znaczenia i roli tych obszarów w strukturze przestrzennej województwa. Według przyjętych norm, miasta subregionalne, dla których wyznacza się obszary funkcjonalne, to ośrodki o liczbie ludności pomiędzy 50 a 100 tys. mieszkańców, pełniące ważne funkcje gospodarcze i społeczne. W przypadku Wielkopolski, ze względu na historię podziałów administracyjnych, są to byłe miasta wojewódzkie: Konin, Leszno, Piła i dodatkowo Gniezno, które zostało zakwalifikowane ze względu na potencjał społeczny i gospodarczy, a także uwarunkowania historyczne.

We wschodniej Wielkopolsce mechanizmem objęte zostały: Miasto Konin (lider OSI), Gmina Golina, Gmina Kazimierz Biskupi, Gmina Kramsk, Gmina Krzymów, Gmina Rzgów, Gmina Stare Miasto, Gmina Ślesin oraz Powiat Koniński. Przewidziana na mocy Uchwały Zarządu Województwa Wielkopolskiego pula środków na realizację Mandatu Terytorialnego dla Konińskiego OSI wynosi 29 679 560 euro, w tym z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to kwota prawie 26 325 770 euro, a z Europejskiego Funduszu Społecznego ponad 3 353 790 euro. Środki zostaną przeznaczone między innymi na rzecz zmniejszenia emisji zanieczyszczeń i poprawy jakości transportu publicznego (nowe autobusy w Koninie), informatyzację, poprawę jakości gospodarki wodno – ściekowej oraz rozbudowę drogi wojewódzkiej (chodzi o ul. Kleczewską).

 

  • Marszałek, prezydent, starosta, burmistrz i wójtowie podpisali mandat
  • Marszałek, prezydent, starosta, burmistrz i wójtowie podpisali mandat
  • DSC02801
  • DSC02802
  • DSC02803
  • DSC02805
  • DSC02807
  • DSC02808
  • DSC02813
  • DSC02815
  • DSC02818
  • DSC02819
  • DSC02821
  • DSC02823
  • DSC02825
  • DSC02827
  • DSC02832
  • DSC02833
  • DSC02834
  • DSC02836
  • DSC02838
  • DSC02841
  • DSC02844
  • DSC02848
  • DSC02853
  • DSC02855
  • DSC02857
  • DSC02860
  • DSC02861
  • DSC02863
  • DSC02865
  • DSC02867
  • DSC02872
  • DSC02876
  • DSC02878
  • DSC02881
  • DSC02882
  • DSC02883
  • DSC02885

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

TOĆ to sami emeryci :Nowicki,Brzęczek,Durczyński,Biel itd. ci ludzie chcą wskrzesić Konin i region koniński? KOŃ by się uśmiał!!!!!
Dodano: 17.02.2016 15:04    Przez: ~PO/PZPR/PSL
A kiedy pozyskacie środki na zmniejszenie bezrobocia w Koninie ????? W urzędzie pracy w Koninie jest zarejestrowanych około 13 tysięcy bezrobotnych!!!!! Kiedy pozyskacie pracodawców i przedsiębiorców dla miasta Konina????? Mieszkańcy Konina chcą pracować w swoim mieście, a nie wyjeżdżać za pracą do Wielkiej Brytanii, Szwecji i innych państw !!!!
Dodano: 17.02.2016 14:52    Przez: ~Bezrobotna
Zdjęcie idealnie pokazuje średnią wieku osób, które sprawują władze w regionie. Jak widać wieje świeżością i innowacyjnością, energią, werwą do działania, a przede wszystkim dalekowzrocznością. Myślę, że można spać spokojnie skoro tacy ludzie trzymają rękę na pulsie ;)
Dodano: 17.02.2016 15:02    Przez: ~XXX
BIELIK I ZSL NIEZNISZCZALNI KC TOWARZYSZE MAJĄ ODMIENIĆ... LITOŚCI.
Dodano: 17.02.2016 19:06    Przez: ~antyZSL
Miasto Konin liderem?? To chyba jakiś żart. Miasto Konin z urzędnikami to niech się uczy od innych rozwiniętych miast.
Dodano: 17.02.2016 15:03    Przez: ~koniniak

KOMENTARZE

a co z remontem drogi do Lichenia ? to prawda że wojewoda zabrał dotacje ? i nie bedzie tej inwestycji bo tu nie żądzi pis
Dodano: 17.02.2016 14:38    Przez: ~.pl
Jedna z ostatnich parad POmarańczowo zielono czerwonych blagierów.Za chwilę POwtórne wybory do sejmików i POwiatów?A POtem ?POtem znowu głośny kwik odrywanych świń od koryt ,odcięcie ryja ,prokuratorzy z nowego zaciągu i PO sprawie.
Dodano: 17.02.2016 15:49    Przez: ~kali mieć koryto
sroty p***roty - fotek od narąbania wielkich krawaciarzy - a ja : jak miałam 870 PLN emerytury tak mam, dziury w jezdni jak były tak są, kolejka do lekarza 1,5 roku ze wskazaniem, że się przyspieszy jak ktoś umrze z numerków przede-mną. Polskie g..o i tyle.
Dodano: 17.02.2016 16:17    Przez: ~IPN
A gdzie się POdziewa Małgorzatka Waszak psełdonim " AGLOMERACJA" ? Dokąd ją wyprowadził kolega z PO -oPOzycjonista Nowak?
Dodano: 17.02.2016 14:49    Przez: ~WIEŻA WIDOKOWA
To co obiecała, dziś inni podpisywali... Niewielkie osób potrafi tak zarządzać jak robiła to Waszakowa. Szkoda, że korzysta z tego Poznań...
Dodano: 17.02.2016 15:12    Przez: ~PiSzę jak jest.
Gdyby nie jej praca w tamtej kadencji, to widziałbyś mandat...od policji jedynie :)
Dodano: 17.02.2016 15:17    Przez: ~kamil
Nie wiesz co piszesz!!! -bredzisz!!!
Dodano: 17.02.2016 15:22    Przez: ~PO
To dzięki Małgorzacie Waszak te pieniądze trafią do naszego regionu. Ci co się tam dzisiaj prężą po ordery nie kiwnęli nawet małym palcem w tym projekcie. Powiat koniński nigdy nie miał lepszego starosty. Pozdrawiam hejterów nie znających faktów.
Dodano: 17.02.2016 15:51    Przez: ~zenobiusz
Zgadzam się z tym, że to tylko dzięki Małgorzacie Waszak, te pieniądze wpłyną do naszego regionu. Ale takie jest życie, laury zbierają inni. Dziękuję Pani Małgorzato.
Dodano: 17.02.2016 16:59    Przez: ~Koninianin
Co to za wypłosz na zdjęciu nr 4 ?
Dodano: 17.02.2016 14:52    Przez: ~w tył zwrot
To wielce zasłużony dostojnik państwowy.
Dodano: 17.02.2016 17:21    Przez: ~urzędas
A kiedy pozyskacie środki na zmniejszenie bezrobocia w Koninie ????? W urzędzie pracy w Koninie jest zarejestrowanych około 13 tysięcy bezrobotnych!!!!! Kiedy pozyskacie pracodawców i przedsiębiorców dla miasta Konina????? Mieszkańcy Konina chcą pracować w swoim mieście, a nie wyjeżdżać za pracą do Wielkiej Brytanii, Szwecji i innych państw !!!!
Dodano: 17.02.2016 14:52    Przez: ~Bezrobotna
Pieniądze PIS da. Tylko musisz rodzić lub robić dużo dzieci. Na jedno nie dostaniesz, bo jedno to nie każde. To jedno :)
Dodano: 17.02.2016 15:22    Przez: ~PiS da
Bezrobotna chce pracy w Koninie i słusznie, a 500 zł na dziecko będzie zastrzykiem dla budżetu rodzinnego. PO i PSL przez 8 lat rządów nie dało na dzieci 500 zł a teraz krytykują. Nie żałuj dziecku 500 zł, kiedy sam zarabiasz dobrze.
Dodano: 17.02.2016 17:32    Przez: ~zwolennik KODu
ŚMIECHU WARTE! Pan Prezydent Konina baaaaardzo napracował się przy WRPO, tzn. ZŁOŻYŁ SWÓJ PODPIS. No cóż za tak ciężką pracę, to mu się należy samochód ze środków publicznych za 130 tysięcy. ŻENADA I WSTYD! NIC NIE ZROBIŁ W SPRAWIE BEZROBOCIA W KONINIE. BIADOLI, ŻE NIC NIE MOŻE ZROBIĆ. TO PO CO SIĘ PCHAŁ DO WŁADZY????? JAK NIE POTRAFI POZYSKAĆ PRACODAWCÓW I PRZEDSIĘBIORCÓW!!!! A W KONINIE TO TYLKO SAME ZWOLNIENIA Z PRACY I CIĘCIA! LUDZIE PO 25 LATACH PRACY WYRZUCANI SĄ NA BRUK BEZ SZANS NA ZNALEZIENIE INNEJ PRACY! WSTYD PANIE PREZYDENCIE! W urzędzie pracy w Koninie jest ZAREJESTROWANYCH około 13 TYSIĘCY BEZROBOTNYCH! NIESTETY PRZEZ WŁADZE NASZEGO MIASTA, KTÓRE NIE POTRAFIĄ WALCZYĆ O MIESZKAŃCÓW , TO TYLKO BIEDA W KONINIE AŻ PISZCZY I CIĄGLE ROSNĄCE BEZROBOCIE!!!!
Dodano: 17.02.2016 20:34    Przez: ~tysiące bezrobotnych!!!!
Nie żałuję. Martwi mnie nie tylko to, że ja nie dostanę na moje dziecko NIC. A nie jest gorsze. Za to dodatkowo jeszcze zapłacę więcej!!! W sklepach, na stacji benzynowej itp. Wszyscy zapłacimy, bo to na kredyt!!!
Dodano: 17.02.2016 20:44    Przez: ~PiS da
Zdjęcie idealnie pokazuje średnią wieku osób, które sprawują władze w regionie. Jak widać wieje świeżością i innowacyjnością, energią, werwą do działania, a przede wszystkim dalekowzrocznością. Myślę, że można spać spokojnie skoro tacy ludzie trzymają rękę na pulsie ;)
Dodano: 17.02.2016 15:02    Przez: ~XXX
dobre.
Dodano: 17.02.2016 17:34    Przez: ~o ironio
Miasto Konin liderem?? To chyba jakiś żart. Miasto Konin z urzędnikami to niech się uczy od innych rozwiniętych miast.
Dodano: 17.02.2016 15:03    Przez: ~koniniak
TOĆ to sami emeryci :Nowicki,Brzęczek,Durczyński,Biel itd. ci ludzie chcą wskrzesić Konin i region koniński? KOŃ by się uśmiał!!!!!
Dodano: 17.02.2016 15:04    Przez: ~PO/PZPR/PSL
I jak zwykle dużo obietnic, dużo pozytywnej propagandy, planów i zamierzeń, wzajemnej adoracji i na końcu będzie totalna klapa
Dodano: 17.02.2016 15:08    Przez: ~max
Już widzę te kłótnie komu ile się należy i dlaczego więcej! Gdzie Polaków dwóch tam kłopoty trzy.
Dodano: 17.02.2016 15:09    Przez: ~Woland
a gdzie jest burmistrz sompolna jakos nie mozna go nigdzie dostzec no chyba nie jest tak bardzo zajety swoimi i nie swoimi studiami ?
Dodano: 17.02.2016 15:10    Przez: ~gosc
1 z 3
123>>