Dzisiaj jest sobota 21 września 2019, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19494) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 10oC
Jutropogoda
19 / 13oC
Pojutrzepogoda
19 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Krajowy Fundusz Dróg. Posłanka powalczy o pieniądz ... (1)Szlaban na ryzyko. Warsztaty PKP PLK dla instrukto ... (0)

Kwiaty dla prezydenta. Józef Nowicki otrzymał absolutorium

Dodano: 29.06.2016 12:12
Źródło: LM.pl

Prezydent Konina z absolutorium. Od głosu wstrzymali się jedynie radni Prawa i Sprawiedliwości.

Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie wykonania budżetu była pozytywna. O udzielenie absolutorium Józefowi Nowickiemu wniosła też komisja rewizyjna. Radni Platformy Obywatelskiej nie mieli wątpliwości co do głosowania.

- Kierując się zasadą, że ocenia się realizację dochodów i wydatków za poprzedni rok nie widzimy merytorycznych podstaw, żeby głosować inaczej niż za udzieleniem absolutorium – mówił Piotr Korytkowski, szef klubu radnych PO.

Laurkę prezydentowi Nowickiemu wystawiła natomiast Elżbieta Streker-Dembińska, przewodnicząca klubu radnych SLD.

- Chciałabym pogratulować kolejnego dobrego roku. Realizowanie budżetu jest ważne, ale najważniejsze jest podejście do problemów mieszkańców. Każdy rok przynosi nam rozwiązania kolejnych problemów. Gratulujemy konsekwencji w sprawie strefy inwestycyjnej, mimo że jest pod górkę. Gratuluję geotermii. Dzięki temu pewien nowy duch zagościł w naszej gospodarce – mówiła Elżbieta Streker – Dembińska.

W odpowiedzi na wypowiedź radnej prezydent Nowicki stwierdził.

- Nawet od mojej żony nie usłyszałem tylu miłych słów co od Pani radnej – podkreślił Józef Nowicki.

Mniej słodko zrobiło się po wypowiedzi Krystiana Majewskiego, który przedstawił stanowisko klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. 

- To głosowanie nie ma jednego wymiaru. Pierwszy jest formalny, a drugi to swoiste wotum zaufania wobec prezydenta miasta. Mamy różnice co do spółek miejskich i obietnic prezydenta. Sztandarowej obietnicy, czyli przebudowania drogi krajowej nr 25, której nie da się zrealizować, a my o tym nie dyskutujemy. Nie zgadzamy się z kierunkiem, w którym idzie miasto – mówił Krystian Majewski.

Ostatecznie, 12 radnych zagłosowało za absolutorium dla prezydenta, a 7 radnych wstrzymało się od głosu.  

  • Kwiaty dla prezydenta. Józef Nowicki otrzymał absolutorium
  • 20160629_105351_resized
  • 20160629_105400_resized
  • 20160629_105409_resized
  • 20160629_105417_resized
  • 20160629_105450_resized
  • 20160629_105518_resized
  • 20160629_110931_resized
  • 20160629_110947_resized
  • 20160629_111015_resized (1)
  • 20160629_111015_resized
  • 20160629_111045_resized

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ciekawe czy te róże kupiła za swoje ?
Dodano: 29.06.2016 14:33    Przez: ~rewident
A ciut niżej artykuł "Nieprawidłowości w finansach miasta",więc ta nieudacznica z wielkim nochalem niech Józwie wręczy ze dwa bukiety.Zastanawiam się tylko,czy ci z SLD jadą na LSD czy czymś mocniejszym.
Dodano: 29.06.2016 12:59    Przez: ~ufff
Budowlanka zmieniła nazwe
Dodano: 29.06.2016 12:39    Przez: ~;)
Przecież ,Konin jest zadłużony na ponad 100 baniek ..i ciągle się zadłuża...czy to pisiorki czy lewarki czy poczwarki...także daruj sobie z tymi wypocinami politycznymi
Dodano: 29.06.2016 14:23    Przez: ~benson

KOMENTARZE

Absolutorium = władza absolutna.
Dodano: 29.06.2016 12:30    Przez: ~WojciechPodestAmaro
Abolutnie tak i absolutnie chwalenie się paniami z otoczenia zawodowego świadczy tylko, że prezydent nie ma szczęscia do kobiet.
Dodano: 29.06.2016 15:52    Przez: ~Konin
Przeciwnie jak byl mlody bys widzial co wyprawial z kobietami w tzw. pociagach przyjazni ktore jechaly do Moskwy.
Dodano: 29.06.2016 16:46    Przez: ~AntyPO
Nie było doniesień na policję,wiec albo było dobrze,albo je wyrzucał z tego pociągu.
Dodano: 29.06.2016 22:24    Przez: ~kiszony kukumber
pisiory jak zwykle
Dodano: 29.06.2016 12:30    Przez: ~po
Jaras a zobacz ile ich przybylo na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Morzyslawiu i Tobie tez rodzina taki wystawi tylko po co?
Dodano: 29.06.2016 16:35    Przez: ~AntyPO
Szkoda ze wstrzymali sie od glosu a nie glosowali przeciw.Ztego wynika ze wszyscy boja.. sie komuny tylko ja glosno wolam Precz z komuna, i raz sierpem raz mlotem w czerwona cholote
Dodano: 29.06.2016 16:43    Przez: ~AntyPO
Śierp i młot przypisany jest bolszewikom radzieckim, nie łącz "lewaku" tego symbolu z nader demokratyczna partią, jaką jest PiS.
Dodano: 29.06.2016 17:31    Przez: ~Symp. PiS
Brawo,antypo,nie bój sie komuny.Najgorszy jest ten Gierek,co?
Dodano: 29.06.2016 20:09    Przez: ~życzliwy
Wczoraj klepnęli PRYWATNA DROGĘ OD SKODY pana Wasilewskiego. Będzie kosztowała miasto ok 15 milionów, odcinek góra 1000 metrów. A my mieszkańcy ulicy Dolnej ( od- pod mostem do Myjni bezdotykowej nie możemy mieć żadnej drogi i nas jest kilkanaście rodzin, czy może to ktoś z radnych zauważyć, wybraliśmy Was a Wy dupy liżecie Prezydentowi bo ponoć Was tak zmusił, wstyd , żenada, tylko w naszym zasranym betonowym koninie tak może być. Zainteresujcie się media oraz jednostka nadrzędna na Betonowa wsią o nazwie Konin.
Dodano: 30.06.2016 13:35    Przez: ~ul. Dolna
Coś się zmieniło w tym mieście?Chyba tylko w ilości krzyży...przybył jeden...
Dodano: 29.06.2016 12:37    Przez: ~jaras
Budowlanka zmieniła nazwe
Dodano: 29.06.2016 12:39    Przez: ~;)
Nikt nie powinien mieć złudzeń, PIS zawsze będzie głosować na NIE. Ich motto, to DESTRUKCJA.
Dodano: 29.06.2016 12:44    Przez: ~globo
Dokładnie tak samo ja PełOpozycja totalna z Ryśkiem Cwetru i KODkoryciarzami
Dodano: 29.06.2016 13:31    Przez: ~patriotaPL
Co to znaczy ? Że wszedł do egzekutywy ? Jak za starych "dobrych" czasów
Dodano: 29.06.2016 12:56    Przez: ~Zocha Kulebiakowa
A ciut niżej artykuł "Nieprawidłowości w finansach miasta",więc ta nieudacznica z wielkim nochalem niech Józwie wręczy ze dwa bukiety.Zastanawiam się tylko,czy ci z SLD jadą na LSD czy czymś mocniejszym.
Dodano: 29.06.2016 12:59    Przez: ~ufff
Pokaz swoją facjate-zobaczymy nochal,pośmiejemy sie.
Dodano: 29.06.2016 20:13    Przez: ~też skory do śmiechu
Kwiaty i łaskę dla świętego Józefa od krzyża z Konina
Dodano: 29.06.2016 13:08    Przez: ~Nieobecny Skoczylasek
Dobre- św. Józef od krzyża.
Dodano: 29.06.2016 13:22    Przez: ~Q
Pisorki jak zwykle przeciw. Oni by woleli żeby Konin był zadłużony tak jak ich Becia klamczuszka razem z tym nieudacznikiem z pałacu zadluza Polskę.
Dodano: 29.06.2016 13:13    Przez: ~Leon
Przecież ,Konin jest zadłużony na ponad 100 baniek ..i ciągle się zadłuża...czy to pisiorki czy lewarki czy poczwarki...także daruj sobie z tymi wypocinami politycznymi
Dodano: 29.06.2016 14:23    Przez: ~benson
Nie pbrazaj mi mojego prezydenta Leonie bo twoj byl szpiclem i wazeliniarzem i zdrajca Polski i wlazil na mownice w obcym kraju udalac szoguna.Wstyd i posmiewisko i to cos chcialoby byc prezydentem druga kadencje?
Dodano: 29.06.2016 16:32    Przez: ~AntyPO
Popieram "bensona" i "AntyPO". Leon zionie nienawiścią do porządnych Polaków, dlaczego ? Czy w młodości przeżył jakąś traumę, był molestowany ?
Dodano: 29.06.2016 17:50    Przez: ~Cecylia
...chyba przez kleche,no bo kogo? I nie usuwaj tego strachliwy adminie!
Dodano: 30.06.2016 09:40    Przez: ~che
Zmienilo sie duzo nie ma juz Młyna jest Trafika.
Dodano: 29.06.2016 13:26    Przez: ~Euzebiusz
1 z 3
123>>