Dzisiaj jest niedziela 12 lipca 2020, imieniny: Jana, Pameli, Weroniki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17709) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 11oC
Jutropogoda
18 / 13oC
Pojutrzepogoda
21 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk Konin zagra z Olympique Lyon! Już w najbliżs ... (1)Wielu dla niej „pompuje”, a pieniędzy wciąż brakuj ...

Kwiaty dla prezydenta. Józef Nowicki otrzymał absolutorium

Dodano: 29.06.2016 12:12
Źródło: LM.pl

Prezydent Konina z absolutorium. Od głosu wstrzymali się jedynie radni Prawa i Sprawiedliwości.

Opinia Regionalnej Izby Obrachunkowej w sprawie wykonania budżetu była pozytywna. O udzielenie absolutorium Józefowi Nowickiemu wniosła też komisja rewizyjna. Radni Platformy Obywatelskiej nie mieli wątpliwości co do głosowania.

- Kierując się zasadą, że ocenia się realizację dochodów i wydatków za poprzedni rok nie widzimy merytorycznych podstaw, żeby głosować inaczej niż za udzieleniem absolutorium – mówił Piotr Korytkowski, szef klubu radnych PO.

Laurkę prezydentowi Nowickiemu wystawiła natomiast Elżbieta Streker-Dembińska, przewodnicząca klubu radnych SLD.

- Chciałabym pogratulować kolejnego dobrego roku. Realizowanie budżetu jest ważne, ale najważniejsze jest podejście do problemów mieszkańców. Każdy rok przynosi nam rozwiązania kolejnych problemów. Gratulujemy konsekwencji w sprawie strefy inwestycyjnej, mimo że jest pod górkę. Gratuluję geotermii. Dzięki temu pewien nowy duch zagościł w naszej gospodarce – mówiła Elżbieta Streker – Dembińska.

W odpowiedzi na wypowiedź radnej prezydent Nowicki stwierdził.

- Nawet od mojej żony nie usłyszałem tylu miłych słów co od Pani radnej – podkreślił Józef Nowicki.

Mniej słodko zrobiło się po wypowiedzi Krystiana Majewskiego, który przedstawił stanowisko klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. 

- To głosowanie nie ma jednego wymiaru. Pierwszy jest formalny, a drugi to swoiste wotum zaufania wobec prezydenta miasta. Mamy różnice co do spółek miejskich i obietnic prezydenta. Sztandarowej obietnicy, czyli przebudowania drogi krajowej nr 25, której nie da się zrealizować, a my o tym nie dyskutujemy. Nie zgadzamy się z kierunkiem, w którym idzie miasto – mówił Krystian Majewski.

Ostatecznie, 12 radnych zagłosowało za absolutorium dla prezydenta, a 7 radnych wstrzymało się od głosu.  

  • Kwiaty dla prezydenta. Józef Nowicki otrzymał absolutorium
  • 20160629_105351_resized
  • 20160629_105400_resized
  • 20160629_105409_resized
  • 20160629_105417_resized
  • 20160629_105450_resized
  • 20160629_105518_resized
  • 20160629_110931_resized
  • 20160629_110947_resized
  • 20160629_111015_resized (1)
  • 20160629_111015_resized
  • 20160629_111045_resized

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Ciekawe czy te róże kupiła za swoje ?
Dodano: 29.06.2016 14:33    Przez: ~rewident
A ciut niżej artykuł "Nieprawidłowości w finansach miasta",więc ta nieudacznica z wielkim nochalem niech Józwie wręczy ze dwa bukiety.Zastanawiam się tylko,czy ci z SLD jadą na LSD czy czymś mocniejszym.
Dodano: 29.06.2016 12:59    Przez: ~ufff
Budowlanka zmieniła nazwe
Dodano: 29.06.2016 12:39    Przez: ~;)
Przecież ,Konin jest zadłużony na ponad 100 baniek ..i ciągle się zadłuża...czy to pisiorki czy lewarki czy poczwarki...także daruj sobie z tymi wypocinami politycznymi
Dodano: 29.06.2016 14:23    Przez: ~benson

KOMENTARZE

Absolutorium = władza absolutna.
Dodano: 29.06.2016 12:30    Przez: ~WojciechPodestAmaro
Abolutnie tak i absolutnie chwalenie się paniami z otoczenia zawodowego świadczy tylko, że prezydent nie ma szczęscia do kobiet.
Dodano: 29.06.2016 15:52    Przez: ~Konin
Przeciwnie jak byl mlody bys widzial co wyprawial z kobietami w tzw. pociagach przyjazni ktore jechaly do Moskwy.
Dodano: 29.06.2016 16:46    Przez: ~AntyPO
Nie było doniesień na policję,wiec albo było dobrze,albo je wyrzucał z tego pociągu.
Dodano: 29.06.2016 22:24    Przez: ~kiszony kukumber
pisiory jak zwykle
Dodano: 29.06.2016 12:30    Przez: ~po
Jaras a zobacz ile ich przybylo na cmentarzu komunalnym i parafialnym w Morzyslawiu i Tobie tez rodzina taki wystawi tylko po co?
Dodano: 29.06.2016 16:35    Przez: ~AntyPO
Szkoda ze wstrzymali sie od glosu a nie glosowali przeciw.Ztego wynika ze wszyscy boja.. sie komuny tylko ja glosno wolam Precz z komuna, i raz sierpem raz mlotem w czerwona cholote
Dodano: 29.06.2016 16:43    Przez: ~AntyPO
Śierp i młot przypisany jest bolszewikom radzieckim, nie łącz "lewaku" tego symbolu z nader demokratyczna partią, jaką jest PiS.
Dodano: 29.06.2016 17:31    Przez: ~Symp. PiS
Brawo,antypo,nie bój sie komuny.Najgorszy jest ten Gierek,co?
Dodano: 29.06.2016 20:09    Przez: ~życzliwy
Wczoraj klepnęli PRYWATNA DROGĘ OD SKODY pana Wasilewskiego. Będzie kosztowała miasto ok 15 milionów, odcinek góra 1000 metrów. A my mieszkańcy ulicy Dolnej ( od- pod mostem do Myjni bezdotykowej nie możemy mieć żadnej drogi i nas jest kilkanaście rodzin, czy może to ktoś z radnych zauważyć, wybraliśmy Was a Wy dupy liżecie Prezydentowi bo ponoć Was tak zmusił, wstyd , żenada, tylko w naszym zasranym betonowym koninie tak może być. Zainteresujcie się media oraz jednostka nadrzędna na Betonowa wsią o nazwie Konin.
Dodano: 30.06.2016 13:35    Przez: ~ul. Dolna
Coś się zmieniło w tym mieście?Chyba tylko w ilości krzyży...przybył jeden...
Dodano: 29.06.2016 12:37    Przez: ~jaras
Budowlanka zmieniła nazwe
Dodano: 29.06.2016 12:39    Przez: ~;)
Nikt nie powinien mieć złudzeń, PIS zawsze będzie głosować na NIE. Ich motto, to DESTRUKCJA.
Dodano: 29.06.2016 12:44    Przez: ~globo
Dokładnie tak samo ja PełOpozycja totalna z Ryśkiem Cwetru i KODkoryciarzami
Dodano: 29.06.2016 13:31    Przez: ~patriotaPL
Co to znaczy ? Że wszedł do egzekutywy ? Jak za starych "dobrych" czasów
Dodano: 29.06.2016 12:56    Przez: ~Zocha Kulebiakowa
A ciut niżej artykuł "Nieprawidłowości w finansach miasta",więc ta nieudacznica z wielkim nochalem niech Józwie wręczy ze dwa bukiety.Zastanawiam się tylko,czy ci z SLD jadą na LSD czy czymś mocniejszym.
Dodano: 29.06.2016 12:59    Przez: ~ufff
Pokaz swoją facjate-zobaczymy nochal,pośmiejemy sie.
Dodano: 29.06.2016 20:13    Przez: ~też skory do śmiechu
Kwiaty i łaskę dla świętego Józefa od krzyża z Konina
Dodano: 29.06.2016 13:08    Przez: ~Nieobecny Skoczylasek
Dobre- św. Józef od krzyża.
Dodano: 29.06.2016 13:22    Przez: ~Q
Pisorki jak zwykle przeciw. Oni by woleli żeby Konin był zadłużony tak jak ich Becia klamczuszka razem z tym nieudacznikiem z pałacu zadluza Polskę.
Dodano: 29.06.2016 13:13    Przez: ~Leon
Przecież ,Konin jest zadłużony na ponad 100 baniek ..i ciągle się zadłuża...czy to pisiorki czy lewarki czy poczwarki...także daruj sobie z tymi wypocinami politycznymi
Dodano: 29.06.2016 14:23    Przez: ~benson
Nie pbrazaj mi mojego prezydenta Leonie bo twoj byl szpiclem i wazeliniarzem i zdrajca Polski i wlazil na mownice w obcym kraju udalac szoguna.Wstyd i posmiewisko i to cos chcialoby byc prezydentem druga kadencje?
Dodano: 29.06.2016 16:32    Przez: ~AntyPO
Popieram "bensona" i "AntyPO". Leon zionie nienawiścią do porządnych Polaków, dlaczego ? Czy w młodości przeżył jakąś traumę, był molestowany ?
Dodano: 29.06.2016 17:50    Przez: ~Cecylia
...chyba przez kleche,no bo kogo? I nie usuwaj tego strachliwy adminie!
Dodano: 30.06.2016 09:40    Przez: ~che
Zmienilo sie duzo nie ma juz Młyna jest Trafika.
Dodano: 29.06.2016 13:26    Przez: ~Euzebiusz
1 z 3
123>>