Skocz do zawartości
LM.plImprezyWystawa "Etnografowie w terenie"

Wystawa "Etnografowie w terenie"

Dodano:
Wystawa "Etnografowie w terenie"

Gdzie: CKiS w Koninie (Okólna 47a)

Kiedy: 11.07-10.08.2016 r.

Wstęp wolny

Gdzie: CKiS w Koninie (Okólna 47a)

Kiedy: 11.07-10.08.2016 r.

Wstęp wolny

Od 11 lipca do 10 sierpnia 2016 r. w CKiS w Koninie (Okólna 47a) będzie można oglądać wystawę „Etnografowie w terenie”.

To ekspozycja złożona z archiwalnych fotografii zgromadzonych w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wykonywanych podczas badań terenowych przez Józefa Bursztę oraz jego współpracowników.

Kuratorka wystawy Izabela Kowalczyk w tekście kuratorskim zaznacza: „Zdjęcia powstające od późnych lat 50. XX wieku ujawniają fascynację kulturą ludową, folklorem, życiem codziennym oraz ludowymi formami zamieszkiwania”.

Projekt wystawy otrzymał w br. częściowe dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program Dziedzictwo Kulturowe - Kultura Ludowa) z ramienia Fundacji Laboratorium Inicjatyw Międzykulturowych KEJ (projekt: „100 fotografii w setną rocznicę urodzin prof. Józefa Burszty”).

Materiały archiwalne IEiAK obejmują dokumentację fotograficzną powstałą w latach 1950-1980. Są to unikalne dokumenty fotograficzne, przede wszystkim z terenów Wielkopolski, dokumentujące ówczesny wiejski oraz małomiasteczkowy krajobraz kulturowy.
Więcej o projekcie: http://stofotografii.weebly.com/

autor zdjęcia: Józef Burszta
zdjęcie wykonane w miejscowości Stara Krobia 6 października 1969 r., tytuł: „Wesele biskupińskie w Krobi Starej. Kobieta w stroju tradycyjnym”

Wystawa
Czytaj więcej na temat:wystawa, CKiS, fotografie
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole