Dzisiaj jest czwartek 14 listopada 2019, imieniny: Rogera, Serafina, Agaty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18969) SPORT FORUM FIRMY (5412) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 6oC
Jutropogoda
12 / 11oC
Pojutrzepogoda
13 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Nowe formy ewangelizacji w Koninie. Ławeczka spotk ... (1)Konin. W przyszłym roku nowy system zarządzania au ... (3)

Wystawa "Etnografowie w terenie"

Dodano: 1.07.2016 12:46

Gdzie: CKiS w Koninie (Okólna 47a)

Kiedy: 11.07-10.08.2016 r.

Wstęp wolny

Od 11 lipca do 10 sierpnia 2016 r. w CKiS w Koninie (Okólna 47a) będzie można oglądać wystawę „Etnografowie w terenie”.

To ekspozycja złożona z archiwalnych fotografii zgromadzonych w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, wykonywanych podczas badań terenowych przez Józefa Bursztę oraz jego współpracowników.

Kuratorka wystawy Izabela Kowalczyk w tekście kuratorskim zaznacza: „Zdjęcia powstające od późnych lat 50. XX wieku ujawniają fascynację kulturą ludową, folklorem, życiem codziennym oraz ludowymi formami zamieszkiwania”.

Projekt wystawy otrzymał w br. częściowe dofinansowanie ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program Dziedzictwo Kulturowe - Kultura Ludowa) z ramienia Fundacji Laboratorium Inicjatyw Międzykulturowych KEJ (projekt: „100 fotografii w setną rocznicę urodzin prof. Józefa Burszty”).

Materiały archiwalne IEiAK obejmują dokumentację fotograficzną powstałą w latach 1950-1980. Są to unikalne dokumenty fotograficzne, przede wszystkim z terenów Wielkopolski, dokumentujące ówczesny wiejski oraz małomiasteczkowy krajobraz kulturowy.
Więcej o projekcie: http://stofotografii.weebly.com/

autor zdjęcia: Józef Burszta
zdjęcie wykonane w miejscowości Stara Krobia 6 października 1969 r., tytuł: „Wesele biskupińskie w Krobi Starej. Kobieta w stroju tradycyjnym”

  • Wystawa "Etnografowie w terenie"

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wystawa,   CKiS,   fotografie

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.