Dzisiaj jest niedziela 15 września 2019, imieniny: Albina, Nikodema, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18712) SPORT FORUM FIRMY (5360) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 16oC
Jutropogoda
14 / 10oC
Pojutrzepogoda
13 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Krzymów pretenduje do miana gminy przyjaznej pszcz ... (0)Dynia królowała na stołach. Pierwsza Feta z Banią ... (4)

Pierwszy ekstremalny bieg służb mundurowych w Wyszynie

Dodano: 27.07.2016 13:44

Jednostka OSP Wyszyna, LZS Baszta Wyszyna oraz UG Władysławów w powiecie tureckim, 14 sierpnia 2016 roku organizuje pierwszy ekstremalny bieg służb mundurowych w Wyszynie -"Husar race".

W biegu tym wystartują przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, którzy na swojej trasie będą mieli do pokonania wiele przeszkód. Nazwa biegu wzięła się z powiązania miejscowości z Husarią. W XVII wieku w Wyszynie Andrzej Grodziecki herbu Dryja założył słynną na cały kraj z produkcji szabel kuźnicę wyszyńską. Szable z Wyszyny zyskały niesamowitą sławę i renomę wśród polskiej szlachty i były bardzo wysoko cenione i pożądane. Pisali o niej zarówno pisarze jak i poeci gloryfikując produkcję szabel wyszyńskich jako jednych najlepszych w kraju. Zyskały także szanowanie i uznanie wśród najsłynniejszej, najwybitniejszej, najskuteczniejszej i przez 125 lat niepokonanej formacji jazdy ciężkiej w historii Europy jak i świata jaką była Husaria.

Dziedzictwo nie zostało zapomniane i można je odnaleźć w służbie dzisiejszych służb mundurowych. Współcześni husarze zarówno jak ich poprzednicy stają w pierwszej linii natarcia i niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym. 

  •  Pierwszy ekstremalny bieg służb mundurowych w Wyszynie

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Husar race,   bieg służb mundurowych,   bieg Wyszyna,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Wstępniak do ewentualnych kom. pasuje jak przysłowiowa pięść do nosa, albo piąte koło u wozu.
Dodano: 27.07.2016 18:46    Przez: ~boruta
Świetny pomysł :) wezmę udział :)
Dodano: 28.07.2016 19:46    Przez: ~Strażak
Było extra.
Dodano: 20.12.2016 10:55    Przez: ~Jan

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.