Dzisiaj jest wtorek 12 listopada 2019, imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19125) SPORT FORUM FIRMY (5411) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 6oC
Jutropogoda
7 / 7oC
Pojutrzepogoda
8 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Hejosz przechodzi na zawodowstwo. Celuje w mistrzo ... (0)Premier przyjął rezygnację wojewody Zbigniewa Hoff ... (0)

Ani kroku dalej! Koninianki będą manifestować przed biurami PiS

Dodano: 1.10.2016 19:27
Źródło: LM.pl

Czarny poniedziałek również w Koninie. Pojutrze planowany jest protest wobec ustawy antyaborcyjnej.

W ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił obywatelski projekt, który miał zliberalizować przepisy dotyczące aborcji. Natomiast do dalszych prac przyjęto projekt ustawy, który z kolei ma całkowicie zakazać usuwania ciąży. Reakcją na działania parlamentarzystów są protesty, które odbywają się w całej Polsce.

Na najbliższy poniedziałek (3 października) zaplanowano strajk ostrzegawczy. Organizatorzy zachęcają do dnia wolnego od pracy i obowiązków domowych, a w zamian za to do uczestnictwa w pikietach. W Koninie odbędzie się ona pod hasłem „Ani kroku dalej!”. O godz. 12 sprzed tunelu przy ul. Chopina protestujące koninianki przemaszerują do siedziby Prawa i Sprawiedliwości. Tam poza skandowaniem haseł zaplanowano przemówienia i złożenie wieszaków. Na tym się nie skończy.

Ubrane na czarno kobiety z flagami, transparentami, zaklejonymi czarną taśmą ustami i wieszakami przejdą z powrotem do tunelu, a dalej ul. Dworcową, ul. Warszawską i mostem Toruńskim na pl. Wolności. Koninianki planują zatrzymać się przed biurem posła Bartosza Józwiaka z Kukiz'15, a marsz zakończą przed biurem poselsko-senatorski PiS na ul. Kramowej.

- Pokażmy, że w Koninie możliwe są spontaniczne akcje, których nie inicjują politycy, a wkurzeni obywatele, kobiety, z których głosem trzeba się liczyć – zachęcają organizatorki protestu.

Manifestacja zakończy się około godz. 15.  

  • Ani kroku dalej! Koninianki będą manifestować przed biurami PiS

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nikt nikogo do aborcji nie będzie zmiszać, tu chodzi o PRAWO WYBORU !
Dodano: 1.10.2016 22:07    Przez: ~wkurzona
Najpierw się edukować a później wypowiadać w internetach. Porównać obecną ustawę do 'nowej', która nie przejdzie mam nadzieję. Z całego serca liczę na to. Dla dobra naszych córek, wnuczek i prawnuczek.
Dodano: 1.10.2016 23:25    Przez: ~xyz
Niech każdy w swoim sumieniu to rozstrzygnie...
Dodano: 1.10.2016 21:23    Przez: ~Lipka
Więc rozumiem, że jeśli zajdę w ciążę pozamaciczną albo inna która zagraża mojemu zdrowiu mam być dumna że będę mamą mimo, że umrę?
Dodano: 2.10.2016 09:41    Przez: ~Monija
Proponuję przeczytać przeciwko czemu protestujemy "mamo".
Dodano: 1.10.2016 22:31    Przez: ~Prawdziwa mama

KOMENTARZE

Myślę, że nam kobietom nie zależy na aborcji na żądanie ( nie zabezpieczyłam się, wpadłam) tylko chcemy mieć mozliwość przerwania ciąży w tych 3 przypadkach, w ktorych była dotychczas dozwolona: ciaża z gwaltu, ciąża zagrażajaca życiu kobiety, nieuleczalnie chore dziecko! Chcemy mieć wybór!!!!
Dodano: 02.10.2016 15:49    Przez: ~m@tk@
Brawo Koninianki. Jestem facetem i jestem z Was dumny ...PIS to oszołomy ...mają durne pomysły które szkodzą Polsce ...
Dodano: 02.10.2016 16:38    Przez: ~Konin
to że szkodzą polsce, to wiadomo od zawsze. ale żeby być tak uległymi wobec kleru, to nie podobna(kaczyński jarek) myślę, że nie jest aż takim głupcem by dać sobą pomiatać kościołowi, który zbiera coraz obfitsze żniwo swojej zamordystycznej działalności w postaci pustoszejących kościołów.
Dodano: 02.10.2016 18:31    Przez: ~rokita
kobietom ß macicom totalnie szajba uderzyla - zabijac chca wlasne dzieci i uwazaja to za normalne prawo nawet, a zbitym kotkiem czy pieskiem beda sie opiekowac... do garow i sprzatania / widac, ze glupieja baby jak sie ich krotko nie trzyma!
Dodano: 02.10.2016 17:27    Przez: ~MonteVideo
A Ciebie do orania pola !!! bo widocznie do niczego innego się nie nadajesz skoro masz taki tok rozumowania:)
Dodano: 03.10.2016 10:14    Przez: ~kobieta
Do "ojciec i matka"znasz cos takiego jak nieplodnosc wtorna?Widze,ze nie wiec poczytaj,a dopiero sie wypowiadaj.Mam dziecko wiec nie oceniaj jak nie znasz sytuacji!
Dodano: 02.10.2016 18:47    Przez: ~Ania
KACZOR KTÓREMU NIE STAJE I TO OD ZAWSZE MÓWI POLKOM CO MAJĄ ROBIĆ Z PŁODEM ...
Dodano: 02.10.2016 19:48    Przez: ~KIM
avatar A tak na dobranoc podpowiem dlaczego pislandia zbudowała kolejny PRL nad Wisłą. Ano po to, ażeby go za rok, może dwa obalać-dlaczego? Na pierwsze obalanie PRL-u się nie załapali(niektórzy z tchórzostwa) więc zbudowali coś na wzór byłego PRL i teraz się chcą załapać na jego rozwalanie, pod światłym przywództwem nad premiera, nad prezydenta konusa. Nie wiem, czy śmiać się, czy może płakać z radości z zabawności całego przedsięwzięcia.
Dodano: 02.10.2016 21:01    Przez: Krewa
Brawo dziewczyny ! Pokazcie tym oszolomom radiomaryjnym ze nie wszystko im wolno. Przy okazji pokazcie srodkowy palec ich zwierznikom chodzacym w czanych kieckach i udajacych swietych.
Dodano: 02.10.2016 22:29    Przez: ~Leon
młode są więcej rozgarnięte niż sobie myślicie , jestem matką ale nie wyobrażam sobie usunąć , pomyśl sobie jedna z drugą gdyby cię matka usunęła nie byłoby cię tu teraz , ubierz się i nie prowokuj to cię nie zgwałcą a gdy już to oddaj do adopcji bo ci sumienie nie pozwoli żyć. powinni nam furtkę zostawić ale kto ma usunąć to usunie albo prezerwatywy niech sobie kupi, jestem ciekawa kto tam pójdzie jaka średnia będzie wieku
Dodano: 02.10.2016 23:37    Przez: ~gość
Co to jest "sprzed"?
Dodano: 03.10.2016 01:12    Przez: ~xYz
Zwolenniczki aborcji eugenicznej, czy uważacie, że osoby niepełnosprawne umysłowo lub fizycznie, ciężko chore, z wadami genetycznymi nie mają prawa żyć? Może zaraz po aborcji dzieci z wadami zażądacie eutanazji tych, co żyją, bo to taki ciężar! Pomyśl jedna z drugą, że to właśnie ty mogłaś zostać wyskrobana przez własną matkę i nie istnieć. Też mi postęp i wrażliwość społeczna - kosztem najsłabszych. Nie każda z was musi być matką - wysterylizujcie się, będzie taniej i zdrowiej.
Dodano: 03.10.2016 01:25    Przez: ~down town
do ~down town Mają prawo żyć, jak najbardziej. Ale nie chodzi o uchwalenie NAKAZU aborcji ale o jej MOŻLIWOŚĆ. Moja kuzynka ma m. in. porażenie czterokończynowe. Ma 35 lat, jej ojciec nie żyje, matka, ledwo daje rade. Kuzynka codziennie "powtarza" ze chce już odejść, ze to nie jest życie, ze meczy się tylko od dziecka, ze jest uwieziona w swoim ciele. Rozumiem ja i ból jaki musi codziennie znosić.I teraz zobacz.... ty masz swoje zdanie ja mam inne. Nigdy nie dojdziemy do porozumienia. Ale dlaczego ty chcesz mi narzucać swoje poglądy ustawa? Ja nie wnioskuje o ustawę nakazującą obowiązkową aborcję płodów z wadami, a ty właśnie tak sie zachowujesz jakby tak było.
Dodano: 03.10.2016 09:19    Przez: ~peach melba
Takie decyzje wymagają nie tylko wysokich kwalifikacji etycznych, ale i heroizmu. Większość społeczeństwa ich nie ma. Jeśli coś jest prawnie dozwolone to jest dobre - takie jest powszechne przekonanie. A nie jest. Paradoksalnie za taki stan rzeczy odpowiedzialny jest wysoki stan medycyny, który pozwala na ratowanie życia chorym i słabym dzieciom, które normalnie bardzo szybko by zmarły z przyczyn naturalnych oraz społeczny imperatyw, żeby ratować, ratować, ratować za wszelką cenę. Aborcja jest złem, jest piekłem. Jak ktoś nie chce mieć dzieci, jak ktoś wie, że dzieci będą chore - niech pomyśli o tym wcześniej i nie skazuje na cierpienia i zagładę niewinne istoty. Niech każdy odpowie sobie na pytanie: czy ja chciałbym być tym zabijanym "płodem"?
Dodano: 03.10.2016 15:07    Przez: ~dt
4 z 5
<<12345>>