Dzisiaj jest czwartek 2 kwietnia 2020, imieniny: Franciszka, Władysława, Urbana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17464) SPORT FORUM FIRMY (5473) PRACA (27) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 5oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koło. Siedem mandatów karnych za zabronione zgroma ... (2)Konin. Policjanci dwukrotnie interweniowali przy s ... (6)

Gimnazjaliści odpowiedzą za pobicie 14-latka w szkolnej toalecie

Dodano: 26.10.2016 15:34
Źródło: LM.pl

Kuratorium Oświaty i policja badają sprawę pobicia ucznia w Gimnazjum nr 6 w Koninie. Nastolatek walczy o życie w szpitalu.

Do dramatycznych scen doszło w miniony poniedziałek. Trzej 15-latkowie podczas tak zwanej długiej przerwy pojawili się w szkolnej toalecie. Jeden z nich dotkliwie pobił o rok młodszego kolegę, a pozostali mieli się temu przyglądać. To miał być odwet za to co wydarzyło się podczas turnieju piłkarskiego, który odbył się w szkole kilka dni wcześniej.

- Jak grał z dziewczynami to robił wślizgi i grał z nimi jak z chłopakami. Nie oszczędzał ich i za to podobno dostał – opowiadają Hubert i Bartek z Gimnazjum nr 6. - Takie sytuacje trzeba wyjaśniać z nauczycielami, żeby nauczyli nas co robić. Mamy nadzieję, że więcej takie rzeczy w szkole się nie wydarzą, żeby nikomu więcej się już krzywda nie stała - dodają. 

Pobity 14-latek zgłosił się do pedagoga. Ten, wezwał rodziców. Dyrekcja szkoły następnego dnia rano dowiedziała się, że uczeń drugiej klasy jest w ciężkim stanie. Okazało się, że chłopak miał krwiaka i przeszedł trepanację czaszki. Później konieczna była kolejna operacja. Obecnie w śpiączce farmakologicznej przebywa na oddziale anestezjologii i intensywnej terapii. Lekarze oceniają jego stan jako krytyczny.

Dyrekcja Gimnazjum nr 6 podjęła działania wyjaśniające całą sytuację. W szkole pojawili się dziś również przedstawiciele kuratorium.

- Mamy specjalną komisję, która będzie badała szczegółowo to zajście i dopiero podejmiemy decyzje co do uczniów, którzy brali udział w bójce – mówi Ludmiła Woźniak, dyrektor Gimnazjum nr 6 w Koninie. - Wcześniej nie było problemu z tymi uczniami – dodaje.

Tym co wydarzyło się w szkole interesują się również władze miasta.

- Naganne jest to, że uczniowie między sobą wyjaśniają spór przez użycie siły wobec rówieśnika. Jak dowiedziałem się od Pani dyrektor, Rada Pedagogiczna nie zawiesiła tych uczniów, ale nie uczestniczą oni w zajęciach. Wspólnie z niewielką grupą (pozostała część klasy wyjechała na zawody sportowe – od red.) biorą udział w warsztatach dotyczących tej sytuacji, która miała miejsce – mówi wiceprezydent Sławomir Lorek.

Sprawę bada też konińska policja. Za swoje zachowanie gimnazjaliści odpowiedzą przed sądem dla nieletnich.  

  • Gimnazjaliści odpowiedzą za pobicie 14-latka w szkolnej toalecie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nawet karetki nie wezwali tylko pozbyć się kłopotu i dać rodzicom.
Dodano: 26.10.2016 16:01    Przez: ~julka
opublikować nazwiska tych kryminalistów
Dodano: 26.10.2016 16:03    Przez: ~julka
Dyrektorzy,nauczyciele i pedagodzy czas się obudzić,czas zacząć solidnie zajmować się swoimi obowiązkami i sprawdzać toalety szkolne ,czas wziąć odpowiedzialność za swoją pracę. To szkoła statutowo ma obowiązek zapewnić naszym pociechom pełne bezpieczeństwo !
Dodano: 26.10.2016 16:04    Przez: ~rodzice
W czasie przerwy w toalecie,gdzie nauczyciel dyżurny.
Dodano: 26.10.2016 16:00    Przez: ~olo
ta szkola to czysta patologia zawsze tam dochodzilo do bojek miedzy nastoletnimi pseudo gangsterami z winkla i trzeciego...
Dodano: 26.10.2016 16:01    Przez: ~huehue

KOMENTARZE

Co robią nauczyciele w tych szkołach, od czego oni sa? Te bestie powinny trafić do poprawczaka!! Nie ma miejsca na samosądy!!!
Dodano: 27.10.2016 01:35    Przez: ~Załamana
Ludmiła Woźniak powinna natychmiast być usunięta ze stanowiska...ani ona a i nauczyciele nie wezwali pogotowia tylko rodzice....a tych zwyrodnialcow powiesić. ..
Dodano: 27.10.2016 04:11    Przez: ~Sprawa
Czy teraz pani dyr będzie wesoło cała Polska powinna zobaczyć głupi uśmiech jeszcze raz wstyd
Dodano: 27.10.2016 06:13    Przez: ~kaja
Już cała Polska to widziała!! Wstyd pani pseudo-dyrektor.... tak wyglądała Pani wypowiedź dla mediów... jakby Panią ta sytuacja bawiła!! A tu nie ma powodu do głupawych uśmiechów!!
Dodano: 27.10.2016 07:07    Przez: ~K.
Szkola powinna bęknac za to ze nie wezwała od razu karetki tylko rodziców. Te gnoju powinni dożywotnio dostać zakaz gry w piłkę i do poprawczaka o zaostrzonmy rygore! Byla to grupa zorganizowana i to zaplanowali wiec nie ma dla nich litosci.
Dodano: 27.10.2016 06:52    Przez: ~natalia33456
A ja uważam, że należałoby dotrzeć do " poszkodowanej" piłkarki Medyka.... od niej wszak to wszystko się zaczęło!! W sporcie zdarzają się faule, kontuzje zwłaszcza w sportach kontaktowych a piłka nożna do takich z pewnoscią należy! Może " księżniczka" w piłkę nożną grać nie powinna?!
Dodano: 27.10.2016 07:02    Przez: ~K.
Kilka lat temu moja córka doznała urazu kręgosłupa szyjnego w tej szkole. Chlopak na przerwie naskoczyl na nią. Też nic nie zrobili, też nie wezwali karetki a kiedy sama zawiozlam córkę do szpitala do była hospitalizowana kilka dni. Po całym zdarzeniu pani dyrektor również uznała że nic się nie stało.
Dodano: 27.10.2016 07:11    Przez: ~KaWa
ZWOLNIĆ LUDMIŁĘ WOŹNIAK < PÓJDZIEMY POD SZKOŁĘ
Dodano: 27.10.2016 07:58    Przez: ~rodzice
Trafiło by na moje dziecko sam bym wymierzył sprawiedliwość oczywiście taką samą
Dodano: 27.10.2016 07:28    Przez: ~Ryszard
Dyrektor tego gimnazjum powinna podać się do dymisji. Prokuratura powinna wejść do szkoły i postawić zarzuty odpowiednim osobą za narażenie życia ... zgłaszam podejrzenie przestępstwa jakie dopuściła się szkoła te gimnazjum do zamknięcia
Dodano: 27.10.2016 07:31    Przez: ~mietek
KARAC TYCH CO CHWASTY ODCHOWALI zapomnieli wychować .....
Dodano: 27.10.2016 07:33    Przez: ~karac surowo..........
To się nazywa bezstresowe wychowanie, gdzie dzieciom obecnie pozwala się na wszystko. Kto by to widział, żeby np. 15-sto letnia dziewczyna chodziła wymalowana jak 20-sto latka, nie mówiąc już o tym, że spodenki latem często tak krótkie, aż pośladki widać i tak idą do szkoły. W tym wypadku zabrakło twardej ręki rodzica, bo szkoła nie jest od wychowywania, ale od pilnowania dzieci, co nie zostało tutaj ewidentnie dochowane. Ponadto jeśli ten chłopak zgłosił się do pedagoga, że został pobity to karetka powinna zostać wezwana celem zbadania go.
Dodano: 27.10.2016 07:40    Przez: ~Lalala
10 z 14
<<1...4567891011121314>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.