Dzisiaj jest czwartek 29 lipca 2021, imieniny: Marty, Olafa, Beatrycze WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15703) SPORT FORUM FIRMY (5612) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 17oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
22 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Marcin Muzykiewicz: „Zespół jest cały czas w budow ... (0)Wierzbinek. Serce dla Moniki wypełnione. Zbiórka t ... (0)

Prezydent chce odwołać dyrektora Gimnazjum 6. Kuratorium bada

Dodano: 2.11.2016 11:02

Po pobiciu jednego z uczniów w Gimnazjum nr 6, prezydent Konina zamierza odwołać dyrektora szkoły.

Biuro prezydenta informuje, że 31 października 2016 roku, na podstawie art. 38 ust. 1pkt 2 ustawy o systemie oświaty, prezydent Konina zwrócił się do Wielkopolskiego Kuratora Oświaty o wyrażenie opinii w związku z zamiarem odwołania pani Ludmiły Woźniak z funkcji dyrektora Gimnazjum Nr 6 Szkoły Mistrzostwa Sportowego im. Janusza Kusocińskiego w Koninie.

Wielkopolska Kurator Oświaty, Elżbieta Leszczyńska potwierdza, że wpłynęła informacja od prezydenta Konina o zamiarze odwołania dyrektora konińskiego gimnazjum. Informuje jednocześnie, że kuratoryjna komisja kontrolna, pod nadzorem prawnika, pracuje właśnie nad protokołem.

- Do piątku, 4 listopada br, mamy termin przygotowania protokołu - wyjaśnia E. Leszczyńska. - Wiadomo, że są nieprawidłowości w zakresie sprawowania nadzoru pedagogicznego w szkole, zapewnienia bezpieczeństwa uczniom, organizowania pomocy psychologiczno - pedagogicznej.

Podkreśla jednocześnie, że odwołanie dyrektora w ciągu roku szkolnego to nie taka prosta sprawa.

- Dyrektor ma zapewnioną kadencyjność, dlatego w ciągu roku szkolnego musi to być szczególny tryb, rzadko używany, podparty konkretnymi zarzutami – mówi E. Leszczyńska.

  • Prezydent Konina wnioskuje o odwołanie dyrektora Gimnazjum nr 6
Czy dyrektor Gimnazjum nr 6 powinna być odwołana?

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A co ona mogła jak rodzice wychowali debilów ???
Dodano: 2.11.2016 11:48    Przez: ~atop
tu nie chodzi o debilow tylko o nie wezwanie policji i karetki do poważnie pobitego chłopca.
Dodano: 2.11.2016 12:11    Przez: ~de bil
Nie wystarczy nauczycieli by pilnować każdego ........
Dodano: 2.11.2016 11:23    Przez: ~Czytelnik
Pani dyrektor teraz w markecie będzie pracować..bo z takimi papierami to żadna szkoła nie przyjmie.
Dodano: 2.11.2016 11:21    Przez: ~lol
Czy Ci którzy tak oburzają się bójkami w szkole zapomnieli swoje szkolne lata. Konflikty w szkole były,są i będą i nie zmieni tego wymiana dyrektorów nawet co tydzień.
Dodano: 2.11.2016 11:37    Przez: ~kret

KOMENTARZE

i mozna?
Dodano: 02.11.2016 11:12    Przez: ~buli
Teraz poszukać trzeba kogoś z kręgu Jezuitów - zaprowadzą porządek raz dwa w tej szkółce. Mają w tym doświadczenia.
Dodano: 02.11.2016 12:10    Przez: ~darsy
Myślę, że na to stanowisko idealnie nadaje się Rydzykowy Profesor Cenckiewicz - miły, prawdomówny, szukający konsensusu człowiek.
Dodano: 02.11.2016 12:20    Przez: ~dzień świra
Odwołać "prezydenta" i jego zastępcę-czołowego działacza PO !!!!
Dodano: 02.11.2016 14:43    Przez: ~PZPR PO
Będzie pierwsze, udane odwołanie przez szefa wszystkich szefów w naszym miasteczku! Jakoś tak mija rocznica, jak szef zapowiadał jakieś odwołania w magistracie, ale tamtą zapowiedź należy uznać jako podpuchę. Wtedy nikt nikogo nie pobił i nikt się nie uchlał, ani naćpał to nie było możliwości wywalenia na zbity pysk.
Dodano: 02.11.2016 14:43    Przez: ~xyz
Chłopcy niepełnoletni, za masakrę w łazience (dlaczego wszystkie media powtarzają na okrągło, że 14-latek dostał dwa razy pięścią w głowę? Od tego nie pęka czaszka...) dostali schron i kuratora, który odwiedzi ich raz w miesiącu. Bo to biedne dzieci są i dorośli ich nie dopilnowali. Dyrektor zostanie zwolniony, a ten mały zwyrodnialec i tak nic nie weźmie do głowy, bo dawno już nie zna granic. Czytam cytaty kurator oświaty z Poznania. Same truizmy. Wszyscy się zastanawiają, kogo powiesić i rachunek jest prosty.
Dodano: 02.11.2016 14:47    Przez: ~Zorro
avatar No cóż czerwony dziadzia Józio muśiał to zrobić nie miał innego wyścia.Problem nie leży w tym kto jest dyrektorem bo i św. Terasa z Kalkuty by nie dała rady.Problem leży w systamie oświaty w gimnazjach które grupują anonimową młodzież w trudnym wieku ,cały ten system doskonale pokazuje całą patologię zdradzieckostołowej 3rp.To patologiczne państwo rządzone do ubiegłego roku przez czerwone i różowe hieny z pezerwą na rządy PJO i PJK ze szkoły wyprowadziły naukę i wychowanie opartą nawiedzy,patriotyźmie,empatii,reli itd a wprowadziło , cwaniactwo, egoizm,przemoc , lenistwo, homoedukację,seksualizację dzieci itd,itd.Specyficzny dobór nauczycieli którzy nie czują powołania, a jedyne co mogą zaoferować to wieczne postawy roszczeniowe z roku na rok miast kształcić naukowców i humanistów co najwyżyj kszałci testerów i cyników.Tak naprwdę wykonowczy system nauczania miast twórczego narzucili nam Polokam macherzy z eurokołchozu.
Dodano: 02.11.2016 15:22    Przez: Tomasz Kobrzycki
ok zawinil uczen leci dyrektor ale jak zawini urzednik z ratusza leci prezydent pamietacie afere szkoly talmudycznej urzednik podpisal i dostal awans
Dodano: 02.11.2016 16:05    Przez: ~anty
Napisze tak: Czy Wy wszyscy to juz poglupieliscie? Po calym zajsciu kazdy pisal "Pani dyrektor do zwolnienia, to jej wina, ze nie postapila tak jak byc powinno" teraz, gdy ma zapasc decyzja o jej odwolaniu, kazdy hejtuje, ze zle, ze niczemu nie jest winna... Tak źle, tak niedobrze.. Pani dyrektor ma byc odwolana nie tylko z powodu tego jednego przypadku, po calkowitej kontroli zadecydowali, ze jednak sa jakies niedopilnowania ze strony dyrekcji, ze doszlo to tego incydentu, czyli jest cos wiecej.
Dodano: 02.11.2016 17:11    Przez: ~Romek
avatar Dyrektor jest zawsze winień za to kasę bierze, za wszystko za to co i czego nie zrobili uczniowie,nauczycielie,obsluga szkoły itp.Taki ma zawód.
Dodano: 02.11.2016 18:26    Przez: Tomasz Kobrzycki
Dyrektor każdej szkoły powinien zatrudnić rosłego wożnego który by miał kij leszczynowy do cerowania spodni gówniarzy i było by po kłopocie.
Dodano: 02.11.2016 19:09    Przez: ~cerber
szybka reakcja... tyle że teraz z byle powodu karetki będą smigać do każdej szkoły... szkoleń i rozwagi panowie na stołkach
Dodano: 02.11.2016 11:17    Przez: ~łobadibi
Pogotowie z policja przyjedzie raz drugi na bójki w szkole a później machina urzędnicza sprawi że nie będzie już "odważnych" do ponoszenia konsekwencji swoich czynów.
Dodano: 02.11.2016 11:25    Przez: ~Fan
Fan dobrze mówisz...
Dodano: 02.11.2016 12:09    Przez: ~oby tak bylo
Raczej nie. Szkoła nie może wezwać karetki bez zgody rodziców, takie są przepisy. No, ale wszystko wiedzący dziennikarze o takiej błahostce raczą nie wspominać.
Dodano: 02.11.2016 13:34    Przez: ~ja
Dziwić może jedynie że dyrekcja odpowiednich pisemnych upoważnien od rodziców do wzywania pogotowia nie posiada. To jest szkoła mistrzostwa sportowego w której na lekcji wf o nieszczęście nie trudno...
Dodano: 02.11.2016 14:18    Przez: ~Ibidabol
Taaa.... potrzebne pozwolenie żeby wezwać karetkę ??? Chyba sobie żarty robisz Zagrożenie życia i nie wezwać karetki to jest karalne -Niudzielenie pomocy
Dodano: 02.11.2016 20:38    Przez: ~Terrr
Tyle że tam nie było jawnego zagrożenia życia.
Dodano: 03.11.2016 17:17    Przez: ~...
Pani dyrektor teraz w markecie będzie pracować..bo z takimi papierami to żadna szkoła nie przyjmie.
Dodano: 02.11.2016 11:21    Przez: ~lol
A co ona mogła jak rodzice wychowali debilów ???
Dodano: 02.11.2016 11:48    Przez: ~atop
tu nie chodzi o debilow tylko o nie wezwanie policji i karetki do poważnie pobitego chłopca.
Dodano: 02.11.2016 12:11    Przez: ~de bil
Każdy nauczyciel się tylko do tego nadaje. Zwłaszcza z podstawówki czy gimnazjum. Nie ma się co dziwić.. cały dzień przebywać z młodocianymi kretynami. Na każdym by to piętno odcisnęło.
Dodano: 02.11.2016 13:16    Przez: ~wewew
Pani dyrektor od razu po zdarzeniu wezwała policję. Chłopak czuł się i wyglądał dobrze. Nic mu nie było na pierwszy rzut oka. Dopiero w szpitalu lekarz (który chciał wysłać go do domu) stwierdził, że na wszelki wypadek zostawi go na obserwacji 3 dni i zrobi tomografie. Wy wszyscy wierzycie mediom jak nienormalni. Szkoda ze żadna gazeta, telewizja bądź radio nie pokazali wypowiedzi uczniów, którzy mówili jak naprawdę było.
Dodano: 02.11.2016 13:19    Przez: ~Mediakłamią
Jeśli było tak jak pisze media kłamią to należy się jeszcze zastanowić czy nastąpiła właściwa ocena KT i czy zabieg był konieczny. Ponoć nie ma w szpitalu radiologów ostatnio.
Dodano: 02.11.2016 13:44    Przez: ~Kollo
A Ty bys sie cieszyl(a), gdyby tak pracowala w markecie, prawda? Bo przeciez najwiekszym Twoim szczęściem jest czyjas porazka. Mysle, ze cieniutko stoisz skoro tak cieszysz sie ludzkim nieszczęściem.
Dodano: 02.11.2016 17:14    Przez: ~Romek
ROMEK wyjaśnij, dlaczego pracę w markecie uważasz za jakąś porażkę? w jakim sensie dla ciebie praca w sklepie jest porażką?
Dodano: 02.11.2016 23:52    Przez: ~????
Nie wystarczy nauczycieli by pilnować każdego ........
Dodano: 02.11.2016 11:23    Przez: ~Czytelnik
Następny wiceprezydent ?
Dodano: 02.11.2016 11:27    Przez: ~ola
A może sięgnąć dalej - zwalić ze stołka teoretycznego Prezydenta ? Podaje się za prezydenta RP a rządzi faktycznie ktoś inny - czyli kłamie na takim stołku.
Dodano: 02.11.2016 12:18    Przez: ~Antoni Jarosławski
Teraz za podstawówki.
Dodano: 02.11.2016 11:28    Przez: ~nata
Czy Ci którzy tak oburzają się bójkami w szkole zapomnieli swoje szkolne lata. Konflikty w szkole były,są i będą i nie zmieni tego wymiana dyrektorów nawet co tydzień.
Dodano: 02.11.2016 11:37    Przez: ~kret
konflikt w szkole i bójka to rzecz "normalna" ale usiłowanie zabójstwa już nie
Dodano: 02.11.2016 11:41    Przez: ~xyz
Bójki były , pamiętam ale najczęsciej piza szkołą i nigdy nie zdarzyło się tak žeby jakieś dziecko pobite walczyło o życie!!!!! To nie była bójka w ,, szóstce" tylko o mały włos nie skończyło się zabójstwem!!!! Niech Bogu dziękują rodzice tych zbirów że chłopak żyje ale jakie zdrowotne konsekwencje poniesie po... bójce?
Dodano: 02.11.2016 11:49    Przez: ~matka
Bójki, konflikty, zatargi owszem zdarzały się. Ale nie znam przypadku žeby po jakiejś bójce poszkodowany musiał przechodzić natychmiastową trepanację czaszki. I nadal twierdzisz, że to tylko bójka.??? To był czyn świadomy.
Dodano: 02.11.2016 12:59    Przez: ~wciąż wkurzona
3X Tak . Jaki nieprzyjemny wyraz twarzy.
Dodano: 02.11.2016 11:43    Przez: ~k.r
lustro ???
Dodano: 02.11.2016 15:41    Przez: ~df
ZROBIŁ TO NOWICKI,BO MA JUŻ SWOJEGO CZŁOWIEKA NA TO MIEJSCE. TETRYK WPYCHA SWOICH GDZIE SIĘ DA........
Dodano: 02.11.2016 11:46    Przez: ~pawelka
na przykład SEKRETARZA POP PZPR - Białkowskiego do Wodociągów na członka Rady Nadzorczej - czlowieka,który nawet na ciecia nie nadaje się...
Dodano: 02.11.2016 12:38    Przez: ~zx
Oczywiście że ma już swojego na to stanowisko nadarzyła się okazja to czemu nie wykorzystać i wsadzić znajomka
Dodano: 02.11.2016 16:10    Przez: ~iwo
Do"lol" jak w markecie to ja dziekuje robic tam zakupy.Wyraz twarzy odpycha kazdego.
Dodano: 02.11.2016 11:47    Przez: ~Ania
Ciekawe jaki, Ty masz wyraz twarzy, Aniu i czy chciałabyś, żeby za wyraz twarzy ktoś Cię oceniał albo zwalniał z pracy. Ta sytuacja jest ogromnym stresem. Pobicie ucznia, które zakończyło się dla niego tragicznie - utratą zdrowia, poważną operacją neurochirurgiczną. Najazd mediów, hejty w sieci, spotkania z szefami, którym musisz się tłumaczyć, wizja utraty pracy. Założę się, że ta pani nie sypia po nocach i że to też po jakimś czasie odbije się na jej zdrowiu. Zastanów się, zanim kolejnym razem dokonasz tak płytkiego osądu, biorąc za wyznacznik czyjąś minę.
Dodano: 02.11.2016 15:03    Przez: ~Zorro
Do"Zorro"...kazdy zauwaza wredne spojrzenie,bez wrazliwosci,beszczelnego zachowania wobec wywiadow.Nie bede komentowala,bo to golym okiem widac,ze sympatyczna to nie jest i dziwi mnie,ze miala prace na takim stanowisku.
Dodano: 02.11.2016 18:42    Przez: ~Ania
Każdy Aniu? Dlaczego wypowiadasz się w imieniu wszystkich? Ja widzę zestresowanego człowieka, który nie potrafi rozmawiać z mediami, zaprezentować się odpowiednio przed kamerą i na tym traci. Nie każdy ma tę umiejętność. I nie każdy jest podatny na te techniki jak Andrzej Lepper i Ty. Świetnie jest oceniać kogoś, kto znalazł się w kryzysie (bez względu na to, czy są niedociągnięcia czy nie, jest to sytuacja kryzysowa). Ale pewnie Ty błysnęłabyś elokwencją i zostałabyś gwiazdą w tej sytuacji, na którą nie ma mądrych.
Dodano: 02.11.2016 23:17    Przez: ~Zorro
Do"Zorro"ja przedewszystkim wezwalam bym pogotowie,policje i rodzicow.Mialabym spokojne sumienie,ze chcialam pomoc i to zrobilam,bo,ze dzieci sie nie upilnuje to wiem,aleeeee nie ma nauczyciela dyzurujacego,ktory robi obchod korytarzem?Nie wierze,ze nie bylo slychac nic bedac blisko wc.
Dodano: 03.11.2016 07:29    Przez: ~Anka
Aniu, ty wszystko byś zrobiła gdybyś tam była hahaha. Nikt nie wie jak zachowa się w wyjątkowej sytuacji. Nie byłaś tam, nie wiesz jak było i nie ośmieszaj się tą swoją teoretyczną troskliwością. Nie masz też wyobraźni Aniu, przyjdź do szkoły kiedyś na przerwie i ogarnij całe towarzystwo. Na pewno usłyszysz wszystko i wszystko zobaczysz. A tak na marginesie policja i rodzice byli natychmiast zawiadomieni, przybyli w ciągu 10 min na miejsce.
Dodano: 03.11.2016 10:05    Przez: ~Zorientowana
1 z 8
12345678>>