Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17885) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
17 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)Piłkarska kolejka: Czy Górnik w końcu wygra na wła ... (0)

Dodatkowe koszty przy kredycie gotówkowym – z jakimi musimy się liczyć?

Materiał promocyjny

Dodano: 30.12.2016 10:56

Wiele mówi się o tym, że kredyty należy zaciągać ostrożnie, sięgać po nie tylko w określonych sytuacjach i że wybór konkretnej oferty tego typu produktu zawsze powinien być bardzo starannie przemyślany. Co to jednak dokładnie oznacza? Łatwo powiedzieć „znajdź kredyt gotówkowy dla siebie”, o wiele trudniej jednak to zrobić. Jakie cechy kredytu będą najważniejsze dla klienta banku, który myśli o skorzystaniu z takiego wsparcia finansowego? Na co powinniśmy przy jego poszukiwaniach zwrócić uwagę i czego unikać? Kwestii, które będą dla nas istotne, jest bardzo wiele, a jedną z nich są niewątpliwie wiążące się z kredytem koszty i opłaty. Czymś oczywistym dla każdego z nas jest to, że kredyt gotówkowy jest oprocentowany i w przyszłości oprócz pożyczonej kwoty będziemy musieli spłacić również odsetki. Poza nimi zawsze mamy jednak jeszcze do czynienia z innymi mniejszymi lub większymi opłatami, których istnienia powinniśmy być świadomi. Jakimi? I czy da się ich uniknąć? Przyjrzyjmy się temu - Kredyt gotówkowy | Porównywarka kredytów PADO24.

Jakie opłaty wiążą się z kredytem gotówkowym?

Każdy z nas, zaciągając kredyt, powinien sobie zdawać sprawę z tego, że będzie musiał spłacić kwotę sporo wyższą od tej, którą otrzymał. Jest to oczywiście związane z oprocentowaniem i wynikającymi z niego odsetkami – ale nie tylko. Do podstawowych opłat dodatkowych przy kredycie należą prowizje – na przykład płacona jednorazowo prowizja za udzielenie kredytu, która może albo zostać dołączona do kwoty kredytu, albo pobrana oddzielnie (gotówka, przelew). Wiele banków jako dodatek do kredytu gotówkowego oferuje nam ubezpieczenie tego typu zobowiązania.  Niekiedy warto się na nie zdecydować, ponieważ w niektórych sytuacjach może być bardzo pomocne, problem zaczyna się jednak w momencie, gdy okazuje się, że nie jest ono produktem dodatkowym, lecz czymś narzuconym z góry. Skorzystanie z obowiązkowego ubezpieczenia oznacza oczywiście nadprogramową opłatę, z drugiej jednak strony może się okazać, że rezygnacja z niego (jeżeli w ogóle będzie to możliwe) również będzie się wiązała z dodatkowymi kosztami, niekiedy doliczonymi na przykład w formie wzrostu oprocentowania. Oprócz tego czasem zdarza się, że aby zaciągnąć kredyt gotówkowy w danym banku, musimy najpierw założyć w nim konto osobiste. W samym tym nie ma nic złego, pamiętajmy jednak, że posiadanie ROR-u również może wiązać się z różnymi kosztami – zanim więc skorzystamy z tego typu oferty, zorientujmy się, jak to dokładnie w interesującym nas banku wygląda.

Ważną kwestią, na którą powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze kredytu, będzie więc między innymi to, by był on w miarę możliwości jak najtańszy – aby wiązał się z jak najmniejszą liczbą dodatkowych opłat. Na rynku obecnie dostępnych jest tak dużo różnorodnych ofert, że nie ma co decydować się na pierwszą lepszą – z pewnością uda Ci się dobrać taką, z której będziesz w stu procentach zadowolony.

Wybierz najtańszy i najlepszy kredyt gotówkowy z PADO24

Szukasz kredytu gotówkowego dla siebie, ale czujesz się nieco zagubiony wśród licznych dostępnych na rynku propozycji? Masz problem, by ocenić, które z nich są atrakcyjne, a które tylko sprawiają takie wrażenie? W takim razie koniecznie zajrzyj na stronę PADO24 i skorzystaj z dostępnej tam porównywarki finansowej – z pewnością rozwieje ona wiele spośród Twoich wątpliwości. Z PADO24 znajdziesz produkt idealny dla siebie. Wejdź i przekonaj się sam – zapraszamy!

  • Dodatkowe koszty przy kredycie gotówkowym – z jakimi musimy się liczyć?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:kredyt,   pieniądze,   finanse

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.