Dzisiaj jest sobota 21 stycznia 2017, imieniny: Agnieszki, Jarosławy, Epifaniego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (28560) SPORT FORUM FIRMY (5253) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
1 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl
POLECANE:
KKF Automobile Torino Konin - Cityzen Poznań [TRANSMISJA] (4)Konin. Społeczne obchody 154. rocznicy Powstania Styczniowego (24)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKoło. Apelują do Rady Miasta o większą dotacje dla ...

Koło. Apelują do Rady Miasta o większą dotacje dla MDK i MTC

Dodano: 10.01.2017 14:48

Zawieszenie zajęć w Miejskim Domu Kultury i Muzeum Technik Ceramicznych? To grozi kolskim placówkom. Wszystko przez zmniejszoną dotację dla instytucji kultury, o której rozmawiali członkowie Społecznej Rady Kultury.

To było pierwsze spotkanie Społecznej Rady Kultury w Kole w nowym roku. Jej członkowie wyrazili zaniepokojenie zmniejszeniem przez radnych rocznej dotacji dla instytucji kultury o kwotę 210 tys. zł ( MDK – mniej o 170 tys. zł, a Muzeum Technik Ceramicznych o 40 tys. zł). Pieniądze przeznaczono na rezerwę inwestycyjną.

Jak czytamy na stronie kolskiego magistratu, w spotkaniu wziął udział dyrektor MDK, który poinformował, że „brakuje mu pieniędzy na wynagrodzenia dla pracowników i na utrzymanie obiektu, co w konsekwencji może prowadzić do zawieszenia prowadzonych zajęć i działań warsztatowych, a także ograniczenia dynamicznie rozwijającej się działalności kulturalnej”. Podobny scenariusz może grozić Muzeum Technik Ceramicznych w Kole. Społeczna Rada Kultury zdecydowała, że zwróci się z pismem do przewodniczącego Rady Miejskiej w Kole o przeanalizowanie i być może wniesienie zmian do uchwalonego budżetu.  

fot. UM Koło

  • Koło. Apelują do Rady Miasta o większą dotacje dla MDK i MTC

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Członek Społecznej Rady Kultury i jednocześnie radna miejska Izabela Nuszkiewicz głosowała za zmniejszeniem rocznej dotacji dla instytucji kultury, więc chyba problem jest wewnątrz tej Rady Kultury. Dziwi mnie co robi członek w Społecznej Radzie Kultury skoro głosuje przeciw rozwojowi działalności kulturalnej.
Dodano: 10.01.2017 20:43    Przez: ~Gość

KOMENTARZE

Członek Społecznej Rady Kultury i jednocześnie radna miejska Izabela Nuszkiewicz głosowała za zmniejszeniem rocznej dotacji dla instytucji kultury, więc chyba problem jest wewnątrz tej Rady Kultury. Dziwi mnie co robi członek w Społecznej Radzie Kultury skoro głosuje przeciw rozwojowi działalności kulturalnej.
Dodano: 10.01.2017 20:43    Przez: ~Gość
avatar Skoro były o obecny reżym wydał dziesiątki mln złotych na świątynie opatrzności bożej(o ile nie setki), to te 210 tys. można przeznaczyć np. na farę-albo klasztor.
Dodano: 10.01.2017 20:57    Przez: Krewa
ha ha ha ha brakuje juz pieniędzy więc Rada Apeluje, Śmieszna Rado przestańcie udawać że coś robicie !!!!
Dodano: 11.01.2017 22:29    Przez: ~Maximus

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.