Dzisiaj jest niedziela 17 lutego 2019, imieniny: Donata, Łukasza, Zbigniewa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21127) SPORT FORUM FIRMY (5292) PRACA (78) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 4oC
Jutropogoda
8 / 4oC
Pojutrzepogoda
8 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk Konin pokonał w sparingu ćwierćfinalistę Lig ... (0)Bądźmy lokalni. Miasto zachęca do zostawienia 1% w ... (3)

Powiat zdobył milion złotych dofinansowania dla SOSW w Rychwale

Dodano: 28.03.2017 14:20
Źródło: LM.pl

Milion złotych unijnego dofinansowania otrzymał powiat koniński. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę, adaptację i rozwój edukacji w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rychwale.

Powiat wziął udział w dwóch konkursach Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Aplikowano o środki z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Pieniądze potrzebne są do realizacji projektów: „Pokonać bariery – rozbudowa, adaptacja i wyposażenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale” oraz „Pokonać bariery – rozwój edukacji gimnazjalnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Rychwale”.

Oba wnioski zostały zakwalifikowane do dofinansowania, które w sumie wynosić będzie ponad milion złotych. Z tego ponad 780 tys. zł przeznaczone zostanie na inwestycje. Te środki oraz 147 tys. zł z kasy powiatu pozwoli rozbudować ośrodek i wyposażyć sześć pracowni: rehabilitacyjną, rewidacyjną, geograficzno-matematyczną, biologiczno-chemiczną, techniczną i czasu wolnego.

Na drugi projekt udało się pozyskać blisko 233 tys. zł, a to umożliwi doposażenie pracowni, ale nie tylko. Pieniądze te zostaną również przeznaczone na organizację szkoleń i studiów podyplomowych dla 9 nauczycieli oraz zajęć specjalistycznych i doradztwa edukacyjno-zawodowego dla 26 uczniów z ośrodka w Rychwale. 

fot. archiwum

  • Powiat zdobył milion złotych dofinansowania dla SOSW w Rychwale

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

A konińscy włodarze zapomnieli o swoim Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. A są organem prowadzącym tegoż ośrodka. Czas w tym ośrodku zatrzymał się w latach 70 chyba. Wskazuje na to stan sanitariatów (czy raczej jego odór) oraz zagrzybiona, śmierdząca stęchlizną sala gimnastyczna.Tylko zazdrościć (pozytywnie oczywiście) ośrodkowi w Rychwale, że ich organ prowadzący dba o niepełnosprawnych uczniów.
Dodano: 28.03.2017 22:17    Przez: ~mama ucznia z Kaliskiej
ZaPOmnieli? Oni zawsze mieli go w dupie!!! LOREK musi odejść !!!!
Dodano: 28.03.2017 23:20    Przez: ~SLD
BRAWO! W RYCHWALE MOŻNA A Z GRODZCA SIE WYGANIA FIRMY I ZWALNIA LUDZI NA BRUK !!!!!!!!!!!!
Dodano: 29.03.2017 08:31    Przez: grodziec308

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.