Dzisiaj jest sobota 8 sierpnia 2020, imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16688) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 22oC
Jutropogoda
28 / 20oC
Pojutrzepogoda
27 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina na Jasną Górę. Wyruszyła piesza pielgrzym ... (3)Medyk Konin przed startem sezonu. Wyścig zbrojeń w ... (0)

Rodziny zastępcze z powiatu konińskiego będą świętować 

Dodano: 25.05.2017 09:36

Pracują dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Miłością i opieką otaczają dzieci, których z różnych powodów nie mogą wychowywać biologiczni rodzice. Rodziny zastępcze z powiatu konińskiego obchodzić będą swoje święto 8 czerwca.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego świętowany jest w Polsce 30 maja. W powiecie konińskim, to ważny dzień dla ponad 100 rodzin oraz prawie 180 objętych pieczą dzieci. Z myślą o nich, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie przygotowało szereg atrakcji. Wspólne świętowanie zaplanowano na 8 czerwca w Kazimierzu Biskupim. Rodziny zastępcze z powiatu konińskiego spotkają się w tym dniu o godzinie 10.00 w kazimierskim amfiteatrze, gdzie czas umilą im występy lokalnych artystów, pokazy OSP oraz wykład poświęcony ciekawostkom historycznym Kazimierza Biskupiego. Godzinę później (o 11.10)  w klasztorze Misjonarzy Świętej Rodziny wezmą udział w rodzinnej modlitwie, a od 11.30 do 13.00 będą się bawić na przyklasztornym placu podczas festynu rekreacyjno-sportowego. Wszyscy uczestnicy imprezy ugoszczeni zostaną kiełbaską z grilla, słodkościami oraz napojami.

- Dni Rodzicielstwa Zastępczego przybliżają opinii publicznej tę wspaniałą ideę oraz niezwykłych ludzi, którzy znaleźli w swoich sercach i domach miejsce dla dzieci pozbawionych możliwości dorastania w rodzinach biologicznych - mówi  Elżbieta Sroczyńska dyrektor PCPR w Koninie. – Święto to jest też doskonałą okazją do integracji rodzin zastępczych oraz wzmocnienia ich pozycji w środowisku lokalnym.

W organizacji II Dni Rodzicielstwa Zastępczego Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie wspierają Urząd Gminy Kazimierz Biskupi oraz klasztor Misjonarzy Świętej Rodziny.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:powiat koniński,   rodziny zastępcze,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

To rodzice w rodzinach zastępczych pracują 24 godziny na dobę i siedem dni w tygodniu i mają święto i pensje z PCPR a kiedy jest święto rodziców dzieci niepełnosprawnych, co mają o wiele trudniejszą pracę przy dzieciach niepełnosprawnych, które z dzieciństwa nie wyrastają do końca życia. Czy ktoś wie kiedy jest święto dla rodziców dzieci niepełnosprawnych. Osobiście wychowuje dziecko niepełnosprawne w znacznym stopni z opieką 24 godziny na dobę i o takim święcie nie słyszałam, tym bardziej, iż z PCPR ani z innej instytucji przez 30 wychowywania chorego dziecka nie dostałam ani złotówki z resztą o to nie proszę, bo musiałam sama na wszystko zapracować. W moich czasach nie było takich przywilejów jak w obecnym czasie.
Dodano: 25.05.2017 13:01    Przez: ~też matka
co miesiąc jak dostajesz 500 plus
Dodano: 25.05.2017 13:18    Przez: ~luj
Odwołać Dyrektora PCPR w Koninie panią Elżbietę Sroczyńską! Jest już zdecydowanie za długo ta pani Dyrektorem PCPR.
Dodano: 25.05.2017 13:22    Przez: ~mieszkańcy_Powiatu
Do "luj" jeżeli Twój komentarz był skierowany do mnie, to się grubo pomyliłeś, nie dostaje żadne 500 plus. Masz odwagę napisać przepraszam.
Dodano: 25.05.2017 14:11    Przez: ~też matka
Ja jestem ciekawa, gdyby matki z rodzin zastępczych musiały pracować zawodowo i jeszcze opiekować się dziećmi, czy byłyby chętne na opiekę nad nieswoimi dziećmi. Myślę, że żadna by nie wzięła dziecka i nad nim nie pracowała 24 godziny.
Dodano: 25.05.2017 14:34    Przez: ~ciekawa
A wiecie jaka konkretną kase dostaje rodzina zastępcza,normalna rodzina która ma biedę i potrzebuje pomocy nigdy nie zaduzo kasy nie otrzymuje.Mam tylko nadzieję że te rodziny funkcjonują dobrze bo czasem się słyszało o dramatach dzieci w takich rodzinach również.Moze wprowadzcie święto polskiej rodziny na czerwono w kalendarzu i już.Po co pomijać innych no.2 4 na dobę pracują tak ?czyli rozumiem że nie śpią..Oczywiście nie mam nic przeciw rodzina zastępczym ale swoje też myślę.
Dodano: 25.05.2017 15:07    Przez: ~Mb
PROSZĘ WYJAŚNIĆ :,,ISTNIEJE BÓG W TAKICH RODZINACH?,ZYDOSKI ,CHRZESTNIAKI,MACHOMETANSKI ,KOMUNISTYCZNY?. JAK? RADZĄ ,,OFIARY'' PO OSIEMNASTYM ROKU ZAISTNIENIA. ...
Dodano: 25.05.2017 19:53    Przez: ~L
"..Rodziny zastępcze pracują dwadzieścia cztery godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Miłością i opieką otaczają dzieci.."a inne nie?
Dodano: 26.05.2017 07:35    Przez: ~gość

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.