Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19514) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (3)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (4)

Ubywa ratowników WOPR i miejsc przeznaczonych do kąpieli

Dodano: 7.07.2017 13:14
Źródło: LM.pl

Coraz mniej miejsc przeznaczonych do kąpieli w naszym regionie. Koniński WOPR odebrał do tej pory tylko osiem takich miejsc.

Sezon już ruszył, ale jak się okazuje w okolicach Konina znikają bezpieczne, czyli strzeżone przez ratowników kąpieliska.

- Właściciele ośrodków rezygnują z miejsc przeznaczonych do kąpieli. Dążymy do tego, żeby je stworzyć. Ale wynagrodzenie ratownika, wyznaczenie miejsca do kąpieli, zakupienie lin to są koszta. Rozumiem właścicieli, ale nie należy oszczędzać na bezpieczeństwie – mówi Małgorzata Chuda, prezes WOPR w Koninie. - W ubiegłym roku w powiecie konińskim utonęło 8 osób, ale żadna w strzeżonym miejscu – dodaje.

W powiecie konińskim WOPR odebrał póki co osiem miejsc przeznaczonych do kąpieli. Są to: Przystań Gosławice, Ośrodek Gwarek nad jeziorem Ślesińskim, OSiR w Wilczynie, OSiR w Trębach Starych, jezioro w Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie oraz trzy miejsca na jeziorze Powidzkim (Przybrodzin, Łazienki i Dzika Plaża). Na odbiór czekają jeszcze dwa miejsca przeznaczone do kąpieli w Ślesinie.

Choć przy wymienionych plażach są pełne obsady ratowników to ze względu na kiepskie zarobki, ratowników w regionie jest coraz mniej.

- Większość wyjeżdża zagranice, bo tam mają w sezonie inne wynagrodzenia. Tu jest to od 1800 do 2000 zł, gdzie samo wyszkolenie kosztuje 1500 zł. Ratownik pracuje od poniedziałku do niedzieli, a praca jest naprawdę odpowiedzialna – mówi Małgorzata Chuda.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe również boryka się z problemami finansowymi. Mają sprzęt i obsługę, ale nie mają pieniędzy na przykład na paliwo do łodzi motorowych. Jak podkreśla prezes Chuda, w ubiegłym roku WOPR z Urzędu Marszałkowskiego otrzymało pieniądze na dwa patrole grupy interwencyjnej (300 zł). W tym roku nie ma ich w ogóle, a żeby czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających w sezonie potrzeba jest około 5 tys. zł.

- Chcielibyśmy, żeby zawsze w razie potrzeby mieć pełny bak – podkreśla Chuda.  

  • Konin. Ubywa ratowników WOPR i miejsc przeznaczonych do kąpieli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Proponuję iść do jednego czy drugiego posła co przedstawiali swojego czasu Faktury na paliwo w takiej ilości że po obliczeniach wychodziło że aby przejechać tyle kilometrów to by musieli w samochodzie przebywać 365 dni w roku 24godz. na dobę, może odstąpią trochę paliwa lub powiedzą gdzie sie po nie zgłosić
Dodano: 7.07.2017 14:18    Przez: ~olo
Ale za zwodowanie zdezelowanej łódki to potrafią na gosławicach 40zł wydoić. Patologia.
Dodano: 7.07.2017 13:43    Przez: ~wk..ur.wiony
To wszystko w Polsce naszej , brak kasy a urzędasy jeżdżą wypasionymi furami i podwładni prezydenta i On sam Prezydent ... szkoda słów Z WDZ PI OE LR SS CT EW !O !
Dodano: 7.07.2017 13:45    Przez: ~Mieszkanka
To wszystko w Polsce naszej , brak kasy a urzędasy jeżdżą wypasionymi furami i podwładni prezydenta i On sam Prezydent ... szkoda słów ZDZIERSTWO W POLSCE!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 7.07.2017 13:46    Przez: ~Mieszkanka KONIN
Chore to wszystko, na wszystko brakuje "piniendzy"
Dodano: 7.07.2017 13:36    Przez: ~Co za czasy

KOMENTARZE

Chore to wszystko, na wszystko brakuje "piniendzy"
Dodano: 07.07.2017 13:36    Przez: ~Co za czasy
Ale za zwodowanie zdezelowanej łódki to potrafią na gosławicach 40zł wydoić. Patologia.
Dodano: 07.07.2017 13:43    Przez: ~wk..ur.wiony
Wszędzie brakuje...ale na wypłatę prezes Chudej nie brakuje.Podejrzewam ,że paliwa starczyło by spokojnie na sezon.
Dodano: 07.07.2017 16:05    Przez: ~benson
Jest codziennie kilkaset wolnych miejsc kąpielowych w zbiornikach retencyjnych na łzy Zarządu Term, które on wypłakuje nad własnymi zaniżonymi dochodami z obecności w budżecie Miasta, ale Józef chwilowo o tym nic nie wie.
Dodano: 07.07.2017 19:07    Przez: ~O-Po zycja?
Dobra Zmiana, Damy Radę itd
Dodano: 07.07.2017 20:06    Przez: ~Q
Q, bez obaw, tylko nie przeszkadzaj szkodniku.
Dodano: 08.07.2017 16:55    Przez: ~Pies szczeka
To wszystko w Polsce naszej , brak kasy a urzędasy jeżdżą wypasionymi furami i podwładni prezydenta i On sam Prezydent ... szkoda słów Z WDZ PI OE LR SS CT EW !O !
Dodano: 07.07.2017 13:45    Przez: ~Mieszkanka
Bo to POLSKA ....gdzie naród biedny ,za to państwo bogate. Skoro nie ma na paliwo a jest na wypłatę dla prezesa...to mamy niezły cyrk.
Dodano: 07.07.2017 16:06    Przez: ~benson
Tak rządzi PiS
Dodano: 07.07.2017 20:07    Przez: ~Q
W Koninie rządzi PiS, walni się w czachę.
Dodano: 08.07.2017 16:59    Przez: ~SLD
To wszystko w Polsce naszej , brak kasy a urzędasy jeżdżą wypasionymi furami i podwładni prezydenta i On sam Prezydent ... szkoda słów ZDZIERSTWO W POLSCE!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 07.07.2017 13:46    Przez: ~Mieszkanka KONIN
Proponuję iść do jednego czy drugiego posła co przedstawiali swojego czasu Faktury na paliwo w takiej ilości że po obliczeniach wychodziło że aby przejechać tyle kilometrów to by musieli w samochodzie przebywać 365 dni w roku 24godz. na dobę, może odstąpią trochę paliwa lub powiedzą gdzie sie po nie zgłosić
Dodano: 07.07.2017 14:18    Przez: ~olo
to sa oznaki. Oznaki ze rejon zdycha. Stad juz powoli wszyscy wyjezdzaja. Minusujcie dziadki, ale zobaczycie ze za 10 lat konin to bedzi emiasto emerytow i rencistow... Tutaj sie oplaca tylko zaklad pogrzebowy zalozyc- klientow bedzie coraz wiecej... Do tego doprowadzily rzady czerwonej komuny nastawionej tylko na kopalnie i elektrownie a pomijajace rozxwoj miasta.... Popatrzcie jak juwenalia w koninie wygladaja.. tutaj nie ma perspektyw...
Dodano: 07.07.2017 14:22    Przez: ~zal...
Problem ratowników, to problem w całej Polsce. A jeśli chodzi o rządy komuny, to masz je w całej Polsce po ostatnich wyborach, bo PIS, to kryptokomuna, którym się marzy PRL-BIS.
Dodano: 07.07.2017 15:16    Przez: ~JT
Ludzie PiS-u to ludzie szlachetni, prawdziwi Polacy i Patrioci, wierzący w Boga, tak jak Prezydent D. Tramp, który życzył aby Ameryce i Polsce błogosławił Bóg !
Dodano: 07.07.2017 17:32    Przez: ~Symp. PiS
Ludzie pis to miernoty którym polityka życie uratowała, bo dostali się do koryta.
Dodano: 07.07.2017 20:09    Przez: ~Q
Dostali się do koryta i trochę dali coś ludziom, a koryto z którego żarło tylko i wyłącznie PO nic nie dawało społeczeństwu ;)
Dodano: 08.07.2017 02:56    Przez: ~jam
Dostało to się do koryta PO zobacz jak sobie ziemie w centrum Warszawy przywłaścili jakie odprawy sobie walą... Zmieniają prezesów co chwile by odczkodowania przytulać za zerwanie umów... Stary numer...
Dodano: 08.07.2017 11:20    Przez: ~aa
Im mniej kąpielisk, to mniej utonięć w miejscach strzeżonych.
Dodano: 07.07.2017 14:33    Przez: ~912
Państwo konusa obedrze was ze skóry i jeszcze wyssa kości.
Dodano: 07.07.2017 14:49    Przez: ~No taca club
Rządy PO-SLD doprowadzają do ruiny wszystko.
Dodano: 07.07.2017 15:16    Przez: ~Adam
A rządy Pisu dobiją to wszystko do końca.
Dodano: 07.07.2017 16:09    Przez: ~benson
Tylko rząd PiS-u może wyrwać Polskę ze szponów niemiecko- żydowskich i ochronić nasze granice przed najeżdzcami islamskimi.
Dodano: 07.07.2017 17:37    Przez: ~Polska dla Polaków
Głupi jak but jesteś.
Dodano: 07.07.2017 18:24    Przez: ~Polska dla wszystkich
PiS to miernota intelektualna.
Dodano: 07.07.2017 20:10    Przez: ~Kazik
Wszyscy co jadą na PiS to synowie/córki byłych SBków co Pisiory odsunęli od koryta i zaczyna się płacz/lament. PO tylko kradło nic więcej, widać choćby po AMBER GOLD, Tusk główny złodziej z PO. Oj się Duda za takich weźmie
Dodano: 08.07.2017 03:00    Przez: ~loszek
Czym się różni człowiek niewierzący w Boga od zwierzęcia ? Niczym !
Dodano: 08.07.2017 17:06    Przez: ~Wierzący
Na strzeżonym kąpielisku wystarczy łódż wiosłowa.Jak ktoś wybiera kąpielisko niestrzeżone to jego sprawa.
Dodano: 07.07.2017 15:38    Przez: ~Jaro
To chyba wiadomo...ale ktoś płaci podatki na to PAŃSTWO, aby takie strzeżone kąpieliska były w ośrodkach finansowanych z urzędu.Bo jak prywatny ośrodek to jego sprawa,nie ma plaży strzeżonej to z dziećmi nie jadę ...proste.
Dodano: 07.07.2017 16:11    Przez: ~benson
WOPR to najgorzej zarządzana instytucja w Polsce. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Mniej prezesów a więcej ratowników p. Chuda.
Dodano: 07.07.2017 21:59    Przez: ~żal
1 z 2
12>>