Dzisiaj jest poniedziałek 19 sierpnia 2019, imieniny: Bolesława, Juliana, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18880) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 16oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)Od patyka do koszyka, czyli warsztaty wikliniarski ... (0)

Ubywa ratowników WOPR i miejsc przeznaczonych do kąpieli

Dodano: 7.07.2017 13:14
Źródło: LM.pl

Coraz mniej miejsc przeznaczonych do kąpieli w naszym regionie. Koniński WOPR odebrał do tej pory tylko osiem takich miejsc.

Sezon już ruszył, ale jak się okazuje w okolicach Konina znikają bezpieczne, czyli strzeżone przez ratowników kąpieliska.

- Właściciele ośrodków rezygnują z miejsc przeznaczonych do kąpieli. Dążymy do tego, żeby je stworzyć. Ale wynagrodzenie ratownika, wyznaczenie miejsca do kąpieli, zakupienie lin to są koszta. Rozumiem właścicieli, ale nie należy oszczędzać na bezpieczeństwie – mówi Małgorzata Chuda, prezes WOPR w Koninie. - W ubiegłym roku w powiecie konińskim utonęło 8 osób, ale żadna w strzeżonym miejscu – dodaje.

W powiecie konińskim WOPR odebrał póki co osiem miejsc przeznaczonych do kąpieli. Są to: Przystań Gosławice, Ośrodek Gwarek nad jeziorem Ślesińskim, OSiR w Wilczynie, OSiR w Trębach Starych, jezioro w Parku Rekreacji i Aktywności Fizycznej w Kleczewie oraz trzy miejsca na jeziorze Powidzkim (Przybrodzin, Łazienki i Dzika Plaża). Na odbiór czekają jeszcze dwa miejsca przeznaczone do kąpieli w Ślesinie.

Choć przy wymienionych plażach są pełne obsady ratowników to ze względu na kiepskie zarobki, ratowników w regionie jest coraz mniej.

- Większość wyjeżdża zagranice, bo tam mają w sezonie inne wynagrodzenia. Tu jest to od 1800 do 2000 zł, gdzie samo wyszkolenie kosztuje 1500 zł. Ratownik pracuje od poniedziałku do niedzieli, a praca jest naprawdę odpowiedzialna – mówi Małgorzata Chuda.

Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe również boryka się z problemami finansowymi. Mają sprzęt i obsługę, ale nie mają pieniędzy na przykład na paliwo do łodzi motorowych. Jak podkreśla prezes Chuda, w ubiegłym roku WOPR z Urzędu Marszałkowskiego otrzymało pieniądze na dwa patrole grupy interwencyjnej (300 zł). W tym roku nie ma ich w ogóle, a żeby czuwać nad bezpieczeństwem wypoczywających w sezonie potrzeba jest około 5 tys. zł.

- Chcielibyśmy, żeby zawsze w razie potrzeby mieć pełny bak – podkreśla Chuda.  

  • Konin. Ubywa ratowników WOPR i miejsc przeznaczonych do kąpieli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Proponuję iść do jednego czy drugiego posła co przedstawiali swojego czasu Faktury na paliwo w takiej ilości że po obliczeniach wychodziło że aby przejechać tyle kilometrów to by musieli w samochodzie przebywać 365 dni w roku 24godz. na dobę, może odstąpią trochę paliwa lub powiedzą gdzie sie po nie zgłosić
Dodano: 7.07.2017 14:18    Przez: ~olo
Ale za zwodowanie zdezelowanej łódki to potrafią na gosławicach 40zł wydoić. Patologia.
Dodano: 7.07.2017 13:43    Przez: ~wk..ur.wiony
To wszystko w Polsce naszej , brak kasy a urzędasy jeżdżą wypasionymi furami i podwładni prezydenta i On sam Prezydent ... szkoda słów Z WDZ PI OE LR SS CT EW !O !
Dodano: 7.07.2017 13:45    Przez: ~Mieszkanka
To wszystko w Polsce naszej , brak kasy a urzędasy jeżdżą wypasionymi furami i podwładni prezydenta i On sam Prezydent ... szkoda słów ZDZIERSTWO W POLSCE!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 7.07.2017 13:46    Przez: ~Mieszkanka KONIN
Chore to wszystko, na wszystko brakuje "piniendzy"
Dodano: 7.07.2017 13:36    Przez: ~Co za czasy

KOMENTARZE

Chore to wszystko, na wszystko brakuje "piniendzy"
Dodano: 07.07.2017 13:36    Przez: ~Co za czasy
Ale za zwodowanie zdezelowanej łódki to potrafią na gosławicach 40zł wydoić. Patologia.
Dodano: 07.07.2017 13:43    Przez: ~wk..ur.wiony
Wszędzie brakuje...ale na wypłatę prezes Chudej nie brakuje.Podejrzewam ,że paliwa starczyło by spokojnie na sezon.
Dodano: 07.07.2017 16:05    Przez: ~benson
Jest codziennie kilkaset wolnych miejsc kąpielowych w zbiornikach retencyjnych na łzy Zarządu Term, które on wypłakuje nad własnymi zaniżonymi dochodami z obecności w budżecie Miasta, ale Józef chwilowo o tym nic nie wie.
Dodano: 07.07.2017 19:07    Przez: ~O-Po zycja?
Dobra Zmiana, Damy Radę itd
Dodano: 07.07.2017 20:06    Przez: ~Q
Q, bez obaw, tylko nie przeszkadzaj szkodniku.
Dodano: 08.07.2017 16:55    Przez: ~Pies szczeka
To wszystko w Polsce naszej , brak kasy a urzędasy jeżdżą wypasionymi furami i podwładni prezydenta i On sam Prezydent ... szkoda słów Z WDZ PI OE LR SS CT EW !O !
Dodano: 07.07.2017 13:45    Przez: ~Mieszkanka
Bo to POLSKA ....gdzie naród biedny ,za to państwo bogate. Skoro nie ma na paliwo a jest na wypłatę dla prezesa...to mamy niezły cyrk.
Dodano: 07.07.2017 16:06    Przez: ~benson
Tak rządzi PiS
Dodano: 07.07.2017 20:07    Przez: ~Q
W Koninie rządzi PiS, walni się w czachę.
Dodano: 08.07.2017 16:59    Przez: ~SLD
To wszystko w Polsce naszej , brak kasy a urzędasy jeżdżą wypasionymi furami i podwładni prezydenta i On sam Prezydent ... szkoda słów ZDZIERSTWO W POLSCE!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 07.07.2017 13:46    Przez: ~Mieszkanka KONIN
Proponuję iść do jednego czy drugiego posła co przedstawiali swojego czasu Faktury na paliwo w takiej ilości że po obliczeniach wychodziło że aby przejechać tyle kilometrów to by musieli w samochodzie przebywać 365 dni w roku 24godz. na dobę, może odstąpią trochę paliwa lub powiedzą gdzie sie po nie zgłosić
Dodano: 07.07.2017 14:18    Przez: ~olo
to sa oznaki. Oznaki ze rejon zdycha. Stad juz powoli wszyscy wyjezdzaja. Minusujcie dziadki, ale zobaczycie ze za 10 lat konin to bedzi emiasto emerytow i rencistow... Tutaj sie oplaca tylko zaklad pogrzebowy zalozyc- klientow bedzie coraz wiecej... Do tego doprowadzily rzady czerwonej komuny nastawionej tylko na kopalnie i elektrownie a pomijajace rozxwoj miasta.... Popatrzcie jak juwenalia w koninie wygladaja.. tutaj nie ma perspektyw...
Dodano: 07.07.2017 14:22    Przez: ~zal...
Problem ratowników, to problem w całej Polsce. A jeśli chodzi o rządy komuny, to masz je w całej Polsce po ostatnich wyborach, bo PIS, to kryptokomuna, którym się marzy PRL-BIS.
Dodano: 07.07.2017 15:16    Przez: ~JT
Ludzie PiS-u to ludzie szlachetni, prawdziwi Polacy i Patrioci, wierzący w Boga, tak jak Prezydent D. Tramp, który życzył aby Ameryce i Polsce błogosławił Bóg !
Dodano: 07.07.2017 17:32    Przez: ~Symp. PiS
Ludzie pis to miernoty którym polityka życie uratowała, bo dostali się do koryta.
Dodano: 07.07.2017 20:09    Przez: ~Q
Dostali się do koryta i trochę dali coś ludziom, a koryto z którego żarło tylko i wyłącznie PO nic nie dawało społeczeństwu ;)
Dodano: 08.07.2017 02:56    Przez: ~jam
Dostało to się do koryta PO zobacz jak sobie ziemie w centrum Warszawy przywłaścili jakie odprawy sobie walą... Zmieniają prezesów co chwile by odczkodowania przytulać za zerwanie umów... Stary numer...
Dodano: 08.07.2017 11:20    Przez: ~aa
Im mniej kąpielisk, to mniej utonięć w miejscach strzeżonych.
Dodano: 07.07.2017 14:33    Przez: ~912
Państwo konusa obedrze was ze skóry i jeszcze wyssa kości.
Dodano: 07.07.2017 14:49    Przez: ~No taca club
Rządy PO-SLD doprowadzają do ruiny wszystko.
Dodano: 07.07.2017 15:16    Przez: ~Adam
A rządy Pisu dobiją to wszystko do końca.
Dodano: 07.07.2017 16:09    Przez: ~benson
Tylko rząd PiS-u może wyrwać Polskę ze szponów niemiecko- żydowskich i ochronić nasze granice przed najeżdzcami islamskimi.
Dodano: 07.07.2017 17:37    Przez: ~Polska dla Polaków
Głupi jak but jesteś.
Dodano: 07.07.2017 18:24    Przez: ~Polska dla wszystkich
PiS to miernota intelektualna.
Dodano: 07.07.2017 20:10    Przez: ~Kazik
Wszyscy co jadą na PiS to synowie/córki byłych SBków co Pisiory odsunęli od koryta i zaczyna się płacz/lament. PO tylko kradło nic więcej, widać choćby po AMBER GOLD, Tusk główny złodziej z PO. Oj się Duda za takich weźmie
Dodano: 08.07.2017 03:00    Przez: ~loszek
Czym się różni człowiek niewierzący w Boga od zwierzęcia ? Niczym !
Dodano: 08.07.2017 17:06    Przez: ~Wierzący
Na strzeżonym kąpielisku wystarczy łódż wiosłowa.Jak ktoś wybiera kąpielisko niestrzeżone to jego sprawa.
Dodano: 07.07.2017 15:38    Przez: ~Jaro
To chyba wiadomo...ale ktoś płaci podatki na to PAŃSTWO, aby takie strzeżone kąpieliska były w ośrodkach finansowanych z urzędu.Bo jak prywatny ośrodek to jego sprawa,nie ma plaży strzeżonej to z dziećmi nie jadę ...proste.
Dodano: 07.07.2017 16:11    Przez: ~benson
WOPR to najgorzej zarządzana instytucja w Polsce. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Mniej prezesów a więcej ratowników p. Chuda.
Dodano: 07.07.2017 21:59    Przez: ~żal
1 z 2
12>>