Dzisiaj jest wtorek 18 maja 2021, imieniny: Eryka, Aleksandry, Feliksa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17116) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 9oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
16 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W licheńskim muzeum pamiątki związane z bitwą o Mo ... (6)Bieg Milowego Słupa znów przełożony. Nowy termin – ... (0)

Kleczew. Relikwie św. Jana Pawła są już w miejscowej parafii

Dodano: 27.07.2017 10:08

Św. Jan Paweł II będzie obecny w kościele św. Andrzeja w Kleczewie. W dniu święta patronki kleczewskiej parafii św. Anny, do świątyni zostały wprowadzone relikwie papieża Polaka.

- Pragnę uroczyście przekazać cząstkę świętych relikwii świętego Jana Pawła II dla kościoła pod wezwaniem św. Andrzeja Apostoła w Kleczewie - powiedział arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, Metropolita Lwowski Kościoła Rzymskokatolickiego, osobisty sekretarz papieża w latach 1996-2007. Relikwiarz odebrał z rąk arcybiskupa proboszcz kleczewskiej parafii ks. dziekan Krzysztof Opioła. Do Kleczewa trafiły relikwie pierwszego stopnia - włosy św. Jana Pawła II.

W imieniu całej społeczności gminy i miasta Kleczew za dar podziękował burmistrz Marek Wesołowski.

- Wprowadzenie relikwii św. Jana Pawła II to uroczystość, która w historii parafii i miasta zapisze się na wieki. Cieszymy się z tego daru i zaszczyceni jesteśmy, że przekazuje go nam osobisty sekretarz i świadek świętości życia papieża - mówił burmistrz Marek Wesołowski. - Papież Polak jest dla nas wzorem do naśladowania. To człowiek, który przez swoje poglądy, wiarę i zachowanie dawał nam dobry przykład. Jest dla nas przewodnikiem i nauczycielem. Jego życie i nauki to skarbnica wiedzy, tylko od naszego zaangażowania zależy jak wiele będziemy z niej czerpać.

Burmistrz przypomniał, że 7 października 1999 roku rada Miejska w Kleczewie podjęła uchwałę o nadaniu tytułu Honorowego Obywatela Miasta i Gminy Kleczew Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, a w kościele znajduje się pamiątkowa tablica jemu poświęcona. 

  • Kleczew. Relikwie św. Jana Pawła są już w miejscowej parafii

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

I co te /relikwie/ włosy z głowy starego człowieka spowodują, katolicy będą się do nich modlić, czy będą służyły jako talizman ? Czy postępowanie Kościoła katolickiego Bogu się podoba ?
Dodano: 27.07.2017 12:39    Przez: ~Chrzescijanin
Co jakiś czas odbywają się podobne uroczystości. Gdyby jednak trzeźwo się zastanowić to co najmniej połowa polskich katolików nie wierzy w Boga. Nie znają i nie przestrzegają Dekalogu. Przykazanie miłości i ósme z Dekalogu mają w głębokim poważaniu. Jeden z księży powiedział kiedyś podczas kazania: "Prawdziwymi katolikami jesteśmy tylko w niedzielę przez godzinę podczas mszy , a potem to już..." Święte słowa, nic dodać nic ująć. Polscy katolicy bardzo wierzą w miłosierdzie boskie, nie wierzą w żaden Sąd Ostateczny i karę po śmierci. Oby się nie przeliczyli.
Dodano: 27.07.2017 19:52    Przez: ~Jan Wolny
Jasiu, jeżeli już piszesz o tolerancji - szkoda, że z twojej wypowiedzi taki jad się wylewa. Piszesz o oddawaniu sukienek ubogim, a żałujesz bliźniemu swemu tego świeżego powietrza? A jako człowiek nowoczesny, postępowy pochyl się czasem nad drugim człowiekiem, uszanuj jego prawo do odmiennych poglądów, opinii ...
Dodano: 27.07.2017 10:48    Przez: ~małgosia

KOMENTARZE

A z kalendarza wynika, że mamy wiek XXI. Ręce opadają na myśl z jaka to ciemnotą musimy dzielić się świeżym powietrzem. Szkoda tylko, że zamiast modłów do relikwii purpuraci nie opowiadają ciemnemu prowincjonalnemu ludowi o tolerancji, oddawaniu sukienki ubogiemu bliźniemu w potrzebie czy przyjmowaniu pod swój dach uchodźców.
Dodano: 27.07.2017 10:33    Przez: ~jaś
Jasiu, jeżeli już piszesz o tolerancji - szkoda, że z twojej wypowiedzi taki jad się wylewa. Piszesz o oddawaniu sukienek ubogim, a żałujesz bliźniemu swemu tego świeżego powietrza? A jako człowiek nowoczesny, postępowy pochyl się czasem nad drugim człowiekiem, uszanuj jego prawo do odmiennych poglądów, opinii ...
Dodano: 27.07.2017 10:48    Przez: ~małgosia
Żadnych imigrantów, jeśli tak za nimi tęsknisz i chcesz ich przyjąć pod swój dach, to twój problem, przyjadą zabiorą Ci żonę, córkę, a Ciebie wyrzucą z mieszkania na bruk i co im zrobisz ?
Dodano: 27.07.2017 16:54    Przez: ~Polska dla Polaków
Jaśku ! To nie są żadni uchodźcy, to są nachodźcy, najeźdźcy, agresorzy, a dokładniej kolonizatorzy Europy !!!
Dodano: 27.07.2017 19:21    Przez: ~OBRONA TERYTORIALNA PL.
Gościu powyżej@ Z pewnością zaliczasz się dobrych katolików chodzących, nie wiadomo po co, co niedzielę do kościołka i paplających tam bez zrozumienia paciórki i inne takie. Z tego co napisałeś wywnioskować można - jak i poprzedzających Twój wpisów, że jesteście klinicznymi przypadkami ludu, którego to tak dzielnie faworyzuje pisowo- radiomaryjna tzw. Dobra zmiana
Dodano: 28.07.2017 12:03    Przez: ~łysy Zenek
POKROILI NAM PAPIEŻA NA KAWAŁKI DLA GAWIEDZI?wieś tańczy i śpiewa
Dodano: 27.07.2017 11:19    Przez: ~emi
I co te /relikwie/ włosy z głowy starego człowieka spowodują, katolicy będą się do nich modlić, czy będą służyły jako talizman ? Czy postępowanie Kościoła katolickiego Bogu się podoba ?
Dodano: 27.07.2017 12:39    Przez: ~Chrzescijanin
Na pewno sie to Bogu podoba poniewaz co jakis czas daje nam wybranych przez siebie ludzi ,aby byli dla nas przewodnikami w drodze do niebieskiej ojczyzny. Daje ich w ostatnich latach coraz wiecej,a my ich nie sluchamy i ignorujemy
Dodano: 27.07.2017 18:37    Przez: ~kleczewianin
Kościół katolicki nie jest kościołem Jezusa Chrystusa, czy Jezus kazał się modlić do figur, obrazów, do zmarłych ludzi ?
Dodano: 28.07.2017 11:10    Przez: ~Ojcze nasz
Co jakiś czas odbywają się podobne uroczystości. Gdyby jednak trzeźwo się zastanowić to co najmniej połowa polskich katolików nie wierzy w Boga. Nie znają i nie przestrzegają Dekalogu. Przykazanie miłości i ósme z Dekalogu mają w głębokim poważaniu. Jeden z księży powiedział kiedyś podczas kazania: "Prawdziwymi katolikami jesteśmy tylko w niedzielę przez godzinę podczas mszy , a potem to już..." Święte słowa, nic dodać nic ująć. Polscy katolicy bardzo wierzą w miłosierdzie boskie, nie wierzą w żaden Sąd Ostateczny i karę po śmierci. Oby się nie przeliczyli.
Dodano: 27.07.2017 19:52    Przez: ~Jan Wolny
Pan Jezus powiedział "niewielu wejdzie do Królestwa Bożego", czyżby skłamał ? Zdecydowana większość zmierza na zatracenie, do piekła, dzisiaj Bóg i Jego przykazania są dla człowieka przeszkodą.
Dodano: 28.07.2017 11:20    Przez: ~Nie cudzołóż !
coś okropnego przypomniały mi się Krzyżacy i co ten biedny Sanderus woził po świecie. A to szczebel drabiny która się śniła św.Jakubowi itd... ciemnogród i dziwie się burmistrzowi taką głupotę rozpowszechnia.
Dodano: 28.07.2017 09:45    Przez: ~bzdura