Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18078) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 9oC
Jutropogoda
15 / 9oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Pomnik prezydenta Nowickiego na bulwarze nadwarciańskim

KONIN JEST NASZ

Dodano: 5.08.2017 18:17

To miała być zwykła toaleta dla osób, które zechcą spędzić czas na bulwarze, a zamiast niej za cenę trzech domów (albo sześciu dużych mieszkań) powstał Budynek Usług Publicznych.

Najbardziej zdumiewające jest to, że najpierw postawiono przy bulwarze trzykondygnacyjne gmaszysko niemal za milion złotych, a dopiero potem zaczęto się zastanawiać, do czego wykorzystać dwa postawione nad toaletą piętra. Dzisiaj mamy tam Centrum Informacji Turystycznej, które zatrudnia dwie osoby. Akurat tyle, ile potrzeba, żeby toaleta mogła być czynna przez szesnaście godzin na dobę. Bo nie jest. Można z niej skorzystać tylko przez siedem godzin, a w dni wolne od pracy, kiedy mogłaby mieć więcej klientów, jeszcze krócej, bo tylko od godziny 13. do 18. Dłużej jest otwarta tylko wtedy, kiedy na bulwarze organizowana jest przez miasto jakaś impreza.

Prezydent obiecywał wprawdzie, że na najwyższym piętrze BUP zostanie urządzony kapitanat dla tramwaju wodnego, ale wszystko wskazuje na to, że nasz tramwaj wodny po Warcie pływał raczej nie będzie, więc i „kapitanat” nie ma czego obsługiwać. Kapitanat napisałem w cudzysłowie, bo definicja tego terminu brzmi: „urząd portowy kierujący ruchem statków w porcie i na redzie, zajmujący się sprawami administracyjnymi portu”,  z czego jasno wynika, że przed powołaniem w Koninie kapitanatu trzeba by najpierw urządzić tutaj port.

Ostatecznie w Budynku Usług Publicznych ulokowano naprędce wymyślone Centrum Informacji Miejskiej, choć już od lat przy ul. Dworcowej działa Centrum Informacji Turystycznej, współfinansowane przez – a jakże – miasto Konin. A ponieważ na bulwarze wciąż trudno o turystów, pracownicy CIM nudzą się jak mopsy i mogliby spokojnie przesypiać całe dnie, gdyby nie imprezy, które od czasu do czasu są tam organizowane, żeby jakoś uzasadnić istnienie owego punktu.

następna
strona 1/2
  • Pomnik prezydenta Nowickiego stoi na bulwarze nadwarciańskim
  • Pomnik prezydenta Nowickiego stoi na bulwarze nadwarciańskim
  • Pomnik prezydenta Nowickiego stoi na bulwarze nadwarciańskim
  • Pomnik prezydenta Nowickiego stoi na bulwarze nadwarciańskim

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@portal.lm.pl, tel. 730 000 130

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dodam jeszcze, że ten kibel za milion zaprojektował ten sam papudrak co bulwar. Projektując go zapomniał o WC co sam tłumaczył tym, że nie sądził, że te bulwary w ogóle powstaną. Koszmarna architektura a na dodatek pasuje do tej imitacji XIX wieku jakim jest bulwar, jak pięść do nosa. Utrzymanie tego kibla kosztuje 8 tys. miesięcznie, co daje kwotę prawie 100 tysięcy rocznie. Nikt rozsądny nie buduje dzisiaj WC innych niż kompaktowe i samoobsługowe. Ale jak się buduje pomniki władzy, to się z groszem nie liczy. Zgadnijcie kto projektuje pawilony pod gastronomię na bulwarze ? Tak tak ,ten sam architekt, co bulwar i CIMkibel. Tego też projektując bulwar nie przewidział i miasto będzie musiało sypnąć groszem na projekty, przebudowę, przyłącza wody, kanalizy i przede wszystkim prądu.
Dodano: 5.08.2017 22:10    Przez: ~krok
właśnie umieram z ciekawości kto dostanie w Koninie koncesje na te "knajpki i pawilony" na bulwarze, bo z pewnością nie jakiś szaraczek...poczekamy, zobaczymy....
Dodano: 5.08.2017 19:55    Przez: ~iv
Urlich to urzędas i broni wodza a sam wie doskonale ze jego synowa w kryzysowym a syn w wodociągach ;)
Dodano: 5.08.2017 20:58    Przez: ~Julcia
Ja tam człowieku nie widziałem wiele bulwarów budowanych w Polsce, ale np. w Toruniu jest raczej goła kostka, toi-toie i kilka barek. W Płocku także nie ma zbyt wiele budynków, na końcu molo jest komercyjna knajpka. W Bydgoszczy toaleta jest w muzeum, ogólnodostępna i bezpłatna.
Dodano: 5.08.2017 20:26    Przez: ~turysta z boży łaski
Problemem, i to nie tylko konińskim jest to, że za sprawy poważne biorą się urzędnicy miast imać się zajęć dla nich bardziej odpowiednich np. pisanie sprawozdań których nikt nie będzie czytał oraz wypełnienie rubryk w bzdurnych zestawieniach. Nie od dziś bowiem wiadomo, że urzędnik to osobnik o ekstremalnie ograniczonej zdolności kreatywnej, nie mylić ze zdolnościami do kombinowania. Urzędnik to przede wszystkim typek nadający się do siedzenia za biurkiem i wydłubywania miodu z ucha swego oraz symulowania dobrego wrażenie w obecności kierownika. Kierownik z kolei jest z reguły wybitnym specjalistą od reorganizacji prac biurowych polegających głownie na przestawianiu biurek oraz szaf z segregatorami, który za one heroiczne czyny oczekuje uznania od swego kierownika. Jednym słowem można stwierdzić to , że im urzędnik jest bardziej oddalony od poważnych decyzji tym lepiej dla zagadnienia które trzeba rozwiązać.
Dodano: 5.08.2017 19:52    Przez: ~zdzich@

KOMENTARZE

Bulwar jest nasz! Znaczy, dla mieszkańców i turystów😉
Dodano: 05.08.2017 18:33    Przez: ~Tom
Problemem, i to nie tylko konińskim jest to, że za sprawy poważne biorą się urzędnicy miast imać się zajęć dla nich bardziej odpowiednich np. pisanie sprawozdań których nikt nie będzie czytał oraz wypełnienie rubryk w bzdurnych zestawieniach. Nie od dziś bowiem wiadomo, że urzędnik to osobnik o ekstremalnie ograniczonej zdolności kreatywnej, nie mylić ze zdolnościami do kombinowania. Urzędnik to przede wszystkim typek nadający się do siedzenia za biurkiem i wydłubywania miodu z ucha swego oraz symulowania dobrego wrażenie w obecności kierownika. Kierownik z kolei jest z reguły wybitnym specjalistą od reorganizacji prac biurowych polegających głownie na przestawianiu biurek oraz szaf z segregatorami, który za one heroiczne czyny oczekuje uznania od swego kierownika. Jednym słowem można stwierdzić to , że im urzędnik jest bardziej oddalony od poważnych decyzji tym lepiej dla zagadnienia które trzeba rozwiązać.
Dodano: 05.08.2017 19:52    Przez: ~zdzich@
Dodam jeszcze, że ten kibel za milion zaprojektował ten sam papudrak co bulwar. Projektując go zapomniał o WC co sam tłumaczył tym, że nie sądził, że te bulwary w ogóle powstaną. Koszmarna architektura a na dodatek pasuje do tej imitacji XIX wieku jakim jest bulwar, jak pięść do nosa. Utrzymanie tego kibla kosztuje 8 tys. miesięcznie, co daje kwotę prawie 100 tysięcy rocznie. Nikt rozsądny nie buduje dzisiaj WC innych niż kompaktowe i samoobsługowe. Ale jak się buduje pomniki władzy, to się z groszem nie liczy. Zgadnijcie kto projektuje pawilony pod gastronomię na bulwarze ? Tak tak ,ten sam architekt, co bulwar i CIMkibel. Tego też projektując bulwar nie przewidział i miasto będzie musiało sypnąć groszem na projekty, przebudowę, przyłącza wody, kanalizy i przede wszystkim prądu.
Dodano: 05.08.2017 22:10    Przez: ~krok
Jest tyle ciekawych tematów,ktore by wywolaly postrach niektórych,robią wrazenie nieskazitelnych,uczciwych,prawych,m nadzieje ze ktos zdemaskuje i zdejmie im te maski z twarzy,a wtedy nie bedzie ze boli
Dodano: 06.08.2017 09:38    Przez: ~Scriba
Każdy chwali się tym co stworzył;1.Pan Kazimierz Bulwarem,2. Pan Starosta beczkami w Depaulii,3. Pan Prezydent szaletem miejskim.
Dodano: 05.08.2017 19:08    Przez: ~Proste jak drut
Widzę,że w większości chyba się trochę naraziłem,ale taka jest kolei rzeczy,nie wszystkim to się musi podobać i każdy może wyrazić swoją opinię, a co chodzi o uwolnienie unijnych karencji to pojawią się tz. biznesmeni - znajomi króliczka.
Dodano: 05.08.2017 20:05    Przez: ~Proste jak drut
A ja kukurydzą na terenach inwestycyjnych, której urzędnicy magistraccy nie widzieli przez kolejne 3 lata! La la la... Tak w tym zapyziałym miasteczku zrodziły się struktury mgławicy urzędniczej, czerpiącej sławę i zyski z czego popadnie... La la la la...
Dodano: 06.08.2017 08:01    Przez: ~xyz
A pan Olejnik setny raz na łamach Lm bajdurzy o budynku na bulwarze. Ciekawe czy uderzy się w pierś w przyszłym roku gdy teren ten zostanie uwolniony od unijnej karencji, pojawią się pawilony na knajpki i co za tym idzie ludzie. Widziałeś człowieku bulwary budowane w Polsce? Nikt nie kładzie gołej kostki. Infrastrkultura i zaplecze socjalne są konieczne. Ps. Pomijając fatalny poziom takiego tendencyjnego dziennikarstwa , aż brzydzą złote myśli autora wyrażane na zakończenie.
Dodano: 05.08.2017 19:16    Przez: ~press
avatar Być może rozmach budowy tego gmachu częściowo przerósł realia, ale właśnie tak będzie, że z czasem rozwoju bulwarów i rozwijania możliwości wykorzystania go do celów komercyjnych, wraz miejmy nadzieję z poprawą poziomu wody w rzece reszta budynków zostanie należycie wykorzystana. Niestety po raz kolejny Olejnik upada na dno stwierdzając, że jeśli nie zgadzamy się z jego artykułami (celowo nie piszę poglądami) to znaczy, że jesteśmy stronnikami prezydenta (wersja wcześniejsza: "krewni i znajomi grupy trzymającej władzy w Koninie"). Nie sądzę, że dla historyka świat jest tak prosty i płaski, ale niestety wielu polityków jest historykami więc cynizm zrozumiały. Zupełnie natomiast nie rozumiem narzekania, że toaleta jest w jednym budynku. Może autor, jest zwolennikiem chodzenia w „tych sprawach" pod chałupę, ale dziś to chyba w każdym budynku są toalety łącznie z mieszkaniami, domami, urzędami, czy w końcu redakcjami.
Dodano: 05.08.2017 19:23    Przez: Urlich von Jungingen
właśnie umieram z ciekawości kto dostanie w Koninie koncesje na te "knajpki i pawilony" na bulwarze, bo z pewnością nie jakiś szaraczek...poczekamy, zobaczymy....
Dodano: 05.08.2017 19:55    Przez: ~iv
Ja tam człowieku nie widziałem wiele bulwarów budowanych w Polsce, ale np. w Toruniu jest raczej goła kostka, toi-toie i kilka barek. W Płocku także nie ma zbyt wiele budynków, na końcu molo jest komercyjna knajpka. W Bydgoszczy toaleta jest w muzeum, ogólnodostępna i bezpłatna.
Dodano: 05.08.2017 20:26    Przez: ~turysta z boży łaski
w Bydgoszczy toaleta na Wyspie Młyńskiej jest w podziemna, a nie jakieś trzykondygnacyjne szpetne gmaszysko
Dodano: 05.08.2017 20:37    Przez: ~turystka
To mój pierwszy tekst o Budynku Usług Publicznych :)
Dodano: 05.08.2017 21:06    Przez: ~Robert Olejnik
niech się pan nie tłumaczy panie robercie...
Dodano: 05.08.2017 22:45    Przez: ~szydera
Ja się nie tłumaczę, ja tylko informuję Czytelników, których usiłuje pan wprowadzić w błąd.
Dodano: 05.08.2017 23:01    Przez: ~Robert Olejnik
ooo!!!! i znowu się tłumaczy - żenujące to jest...
Dodano: 05.08.2017 23:18    Przez: ~szydera
Ta szopa, obita byle jak blachą kosztowała tyle, jakby była wykonana z marmurów i miała złote klamki! W trakcie budowy dwa razy sporządzano aneksy, gdyż projektant zapomniał o pewnych sprawach i dwa razy dołożyliśmy ze swojego. Szopa jest niefunkcjonalna, gdyż zapomniano o windach, a dotarcie do kibli przez niepełnosprawnych z bulwaru jest ogromnym wyzwaniem. Zwyczajna popelina rodacy, za którą zapłaciliśmy z naszych portfeli.
Dodano: 06.08.2017 08:10    Przez: ~koluś
Olejnik,redaktorem zwany,a gdzie byłeś i co pisałeś jak budowano bulwar,a potem kibel?
Dodano: 06.08.2017 09:27    Przez: ~ehhh
A Jungingen swoje wie ha ha ha .
Dodano: 06.08.2017 10:58    Przez: ~Helmut Kohl
Czy już padło głośno nazwisko projektanta? To postać znana i popularna na lm-ie z innych dokonań ...
Dodano: 06.08.2017 13:17    Przez: ~jac
pies z kulawa noga przyjdzie do tych twoich knajpek na bulwarze, pogadaj z ludzmi z branzy gastronomicznej jaki jest zastoj w tej dziedzinie, ludzie nie maja pieniedzy na przezycie a gdzie tu myslec o chodzeniu do lokali gastronomicznych , panie Kretynski...
Dodano: 06.08.2017 18:24    Przez: ~golonka
Otóż wracam z podróży po kilku bulwarach i melduję, że trend jest taki by budować bulwar z płaskiej kostki a dokładnie płyty betonowej lub kamiennej (kogo na co stać) bo taka płyta jest przejezdna dla wózka, do pójścia w obcasach, rolek, łatwa w czyszczeniu (mniej fug) i się nie pierniczy jak konińska kostka itd. Kostka z granitu to dodatek oddzielający jedną przestrzeń od drugiej, czy akcentująca miejsce parkingowe. Tak też robią np: rewitalizację Gdańsk Wrzesz. Trend na zachodzie znany od dziesiątek lat ale nie w zaścianku Konin. Z moich obserwacji dodam też dla Pana Olejnika i Was radę: nie używajcie określenia tramwaj wodny. Takim tramwajem jechałem w Wenecji, Gdańsku. Ma on do siebie taką oto cechę jak: bilet, rozkład jazdy, przystanki, cel komunikacyjny. Nasz obiekt pływający jest do celów turystycznych ad hoc i do tramwaju dużo mu brakuje.
Dodano: 07.08.2017 10:37    Przez: ~lo
To nie wszystko w Starym Koninie nie ma szalet na dworcu PKS tylko trzeba korzystać z szalet na Targowisku które działa do 15 a później co? (zresztą tam brak jest jakiegokolwiek oznaczenia jedynie obok postoju taksówek wisi nie oświetlony bez aktualizowanych podstawowych miejsc jak WC plan miasta) Tym bardziej teraz kiedy Kolej nie funkcjonuje to jest mi wstyd za taką wizytówka miasta dla przyjezdnych.
Dodano: 05.08.2017 19:16    Przez: ~Mieszkaniec Starówki
Widzę ze moja wypowiedz uraziła niektórych najwidoczniej są to sprinterzy którzy z dworca PKS do CIM w okolice Dworku Z. Urbanowskiej mimo ze jest trochę daleko to by najwidoczniej zdążyli z potrzebą.... Moim zdaniem szalet miejskich powinno być więcej w mieście a z a te pieniądze co wybudowało ten jeden szalet powstała by ich cała sieć w mieście ale to tylko jeden punkt z całej masy listy życzeń mieszkańców o których pamięta się tylko przed wyborami.
Dodano: 05.08.2017 19:40    Przez: ~Mieszkaniec Starówki
Dodam jeszcze ze nie mam nic do bulwarów bardzo dobrze ze ten zapuszczony teren nabrał charakteru miejskiego ale wybudować to jest nie sztuka tylko trzeba Panie prezydencie dbać o niego aby wyglądał ładnie i na tym zakończę moją wypowiedz bo jak jest to każdy widzi.
Dodano: 05.08.2017 19:51    Przez: ~Mieszkaniec Starówki
avatar MIESZKAŃCU STARÓWKI, mam wrażenie, że masz problem z nietrzymaniem...... skoro aż trzy wpisy poświeciłeś kwestii szaletów. Otóż w większości miast to jest problem. Nie ma wielu chętnych do korzystania z nich, miasta próbują wypuszczać je drobnym prywatnym przedsiębiorcom, ale Ci nawet na ZUS nie zarabiają a nocami i wieczorami drżą o własne życie, bo szalety zamieniają swoją funkcję na "towarzyską". Tak jak znikają szewcy, tak znikają szalety- świat się zmienia. Dla kilku procent niezmotoryzowanych nikt nie ma prawa tego dotować. Gdyby tak było to już nasz dziennikarz śledczy Olejnik alarmowałby, ile to miasto straciło na nierentownych szaletach.
Dodano: 05.08.2017 20:55    Przez: Urlich von Jungingen
Dla kilku procent niezmotoryzowanych nie ma wiec sensu utrzymywac MZK
Dodano: 05.08.2017 21:50    Przez: ~nie_kretyn
Byłyśmy na wycieczce szlakiem Milowego Słupa, w trakcie zwiedzania Konina zatrzymaliśmy się na bulwarach. Pech chciał ,że natura dała znać o sobie .Próbowaliśmy coś znalezć ale bez szans!!! Przycupnęłyśmy więc w kąciku jakiegoś domu - i wtedy jak ktoś z okna b.głośno nie wrzaśnie "brać je" ! No i skutek był taki że..... odszczeknęliśmy "obyś szczękę zgubił" i trzeba było zrobić wodowanie w Warcie. Dlatego wspomnienie o Koninie kojarzy mi się z szokiem.
Dodano: 05.08.2017 23:23    Przez: ~bbb-78
Już nie mogę się doczekać tych "żyjących" konińskich bulwarów. Ps. Czy tam będą odbywały się też dancingi ?
Dodano: 05.08.2017 20:34    Przez: ~Ewa
Bulwar to nie remiza. Może potancówki niekoniecznie.
Dodano: 05.08.2017 20:45    Przez: ~DJ
Urlich to urzędas i broni wodza a sam wie doskonale ze jego synowa w kryzysowym a syn w wodociągach ;)
Dodano: 05.08.2017 20:58    Przez: ~Julcia
O tym prostaku nawet nie pisz.
Dodano: 06.08.2017 20:27    Przez: ~Pn
Trzeba być debilem,żeby sie czepiać o kibel!!Abo mieć coś pod klapą!Nie ma innych tematów?
Dodano: 05.08.2017 21:19    Przez: ~Józio
To kibel za milion złotych kapujesz to czy nie?
Dodano: 05.08.2017 22:02    Przez: ~Rik
To duży funkcjonalny obiekt, chociaż tą swoją nowoczesnością niepasujący do otoczenia Starówki, a kibel to tak przy okazji - kapujesz ?
Dodano: 05.08.2017 23:37    Przez: ~sołtys starówki
W czym funkcjonalny ? Jakie funkcje on pełni ? Bo koszt utrzymania jego to 8tys. miesięcznie,pracują tam 3 osoby,ty chyba jesteś nienormalny skoro twierdzisz ,że to coś jest funkcjonalne.
Dodano: 06.08.2017 09:53    Przez: ~benson
Ten kibel powstal za nasza kase. A drogi jak były dziurawe tak sa nadal. Zas tu na kible miliony ida...
Dodano: 06.08.2017 20:28    Przez: ~Pn
Oczywiscie te dwie osoby to najlepsi z posrod wielu chetnych na te stanowiska. Fachowcy i specjaliści. Najlepsi z najlepszych. Zatrudnieni ze względu na kwalifikacje a nie koneksje. Brawo.
Dodano: 05.08.2017 22:11    Przez: ~adam
Tam przy tych bulwarach to zburzcie te stare brzydkie pożydowskie rudery (Kaplan i inne,) i w ich miejsce pobudujcie wysokie ładne i luksusowe kamieniczki (zaznaczam, nie dla plebsu) z pięknym widokiem na rzekę Wartę.,,, sam bym tam chciał zamieszkać.
Dodano: 05.08.2017 23:28    Przez: ~hrabia Mańkowski
Czyli nie jesteś z plebsu? Hrabia to hrabia :P