Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19301) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)Konin. Zajezdnia autobusowa MZK była otwarta dla p ... (0)

Do katastrofy na nowej przeprawie może dojść przez... dobrobyt!

KONIN JEST NASZ

Dodano: 22.09.2017 17:14

„To wszystko przez dobrobyt - każdy ma samochód a nawet dwa, dlatego są korki, dlatego kable nie wytrzymują!” - napisał jeden z internautów pod artykułem o awarii przeprawy przez Wartę.

Zdecydowana większość komentarzy pod serią naszych tekstów na ten temat ocieka niewybrednymi złośliwościami pod adresem władz Konina. Zirytowani korkami na ulicach miasta internauci obwinili prezydenta Nowickiego nie tylko o nie dość sprawną reakcję na kryzysową sytuację, ale nawet o dopuszczenie do awarii.

- Jesteście niepoważni – stanęła w jego obronie jedna z komentujących. - Co prezydent może, że jakiś kabel się odkształcił? Czy on w nim siedzi czy co? To może pani ze sklepu, co sprzedawała ten kabel, też jest winna? – zapytała dość naiwnie internautka, co spotkało się natychmiast z ripostą: - Tak, bo niewłaściwie przechowywała ten kabel na półce sklepowej – zadrwił ktoś z jej niewiedzy.

Powyższe wpisy świadczą o tym, że awaria mostu Unii Europejskiej wyzwoliła w mieszkańcach nie tylko złość, ale i pobudziła ich do dowcipkowania i ironizowania, jak w tej krótkiej diagnozie jej przyczyn, nawiązującej do słynnego „bo to zła kobieta była” Bogusława Lindy z „Psów”: „Bo most był zły i droga też zła była”.

A już bardziej poważnie wskazywano na przeciążenie mostu, którego projektanci nie przewidzieli - według komentatorów - tak dużego ruchu pojazdów. - Nasza władza pamięta jeszcze czasy, gdy w szczycie komunikacyjnym na Alejach jechały trzy pojazdy i dla takiego ruchu została przez nich dopuszczona przeprawa – napisał złośliwie ktoś z komentujących.

Do owych czasów nawiązali też polemiści innego obrońcy władz miasta, który stwierdził, że „kiedyś przeprawy nie było i wszyscy musieli sobie radzić. Nie rozumiem o co ten hałas.” Jeden z nich odpisał bowiem: „po wojnie był prom i to starczyło”, „...i osiem samochodów!” - dodał inny.

Ale pojawiła się też teoria, nawiązująca do zakończonych kilka dni temu rosyjskich manewrów wojskowych „Zapad”: „Prawda jest taka, że most został zaminowany, ponieważ rosyjska armia wylądowała koło Mogilna i mają iść w kierunku Kalisza. I na rzece Warcie mamy się bronić!”

Na szczęście nie brak naszym czytelnikom optymizmu. Możemy przecież obrócić całą tę sytuację na swoją korzyść! Jak? „Konin jako miasto przyjazne inwestorom powinien teraz promować przeprawę promową w Sławsku jako atrakcję turystyczną i drogę alternatywną!” . „Mamy tramwaj wodny, mamy katamaran w Licheniu, damy radę” – dołączył do pomysłu ktoś inny. Atmosfera wyraźnie się poprawiła, bo padła propozycja działania: „No to dalej! Raz, raz i naprawiamy. Pomożecie?”. I koninianie nie zawiedli, bo padła ochocza deklaracja: „pomożemy!”.

Znalazła się też rada na to, skąd wziąć pieniądze na naprawę estakady: „kasa będzie z KBO”! – ktoś rzucił. Ktoś inny wyraził nadzieję, że „rząd wesprze teraz nas tak, jak warszawiaków w 2015 roku przy spalonym moście Łazienkowskim”.

A najważniejsze, żeby - mimo trudnej sytuacji - nie poddawać się zwątpieniu: „Spokojnie, kilka lat potrwa naprawa i potem już będzie dobrze.” - napisał ktoś w przypływie wisielczego humoru, choć pojawił się i element bardzo czarnej przepowiedni: „To dopiero pierwsza awaria, a będą następne, bo niejeden na betonie przeznaczonym na most wybudował dom.”

No i na koniec złośliwość: „Taki klops i to na rok przed wyborami - co za peszek...”.

Robert Olejnik

koninjestnasz@portal.lm.pl

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Miejmy nadzieję że zanim naprawią lewą stronę nie zawali się prawa. :)
Dodano: 22.09.2017 17:41    Przez: ~adam
Nie wiem czemu miał służyć ten suchy artykuł??? Jak już pisać to coś konkretnego o awarii i dalszych planach, a nie zapychać komentarzami... No cóż weekend...
Dodano: 22.09.2017 17:36    Przez: ~Polak
Obecny Prezydent Konina ma niepowtarzalną okazję wygrać kolejne wybory, można wręcz powiedzieć ma farta. Most mu się zepsuł, inwestorzy olali, tereny pod inwestycje woda zalewa, pak na krawędzi bo węgla pewnie braknie, KBO oszuści wzięli, a magistrat obsiadła rodzina i znajomi. Trafił Prezydenta tak nieprawdopodobny pech, że nie może być innej decyzji mieszkańców. Wybiorą Prezydenta ponownie z litości.
Dodano: 22.09.2017 18:01    Przez: ~Abdul Wisimulacha
Mam nadzieję,że ekspertyza o przyczynie awarii zostanie opublikowana.Koszty naprawy będą duże więć kto za to "beknie".Jeśli projekt był wadliwy lub wykonawca spartolił to chciałbym wiedzieć i wykluczyć takiego z przetargów dla naszego regionu na zawsze.
Dodano: 22.09.2017 17:47    Przez: ~Lipka
Do katastrofy dojdzie przez glupote i niekompetencje urzedasow.i ich pryncypała.
Dodano: 22.09.2017 17:35    Przez: ~Osioł z parku

KOMENTARZE

Do katastrofy dojdzie przez glupote i niekompetencje urzedasow.i ich pryncypała.
Dodano: 22.09.2017 17:35    Przez: ~Osioł z parku
Cały kraj w ruinie
Dodano: 22.09.2017 17:36    Przez: ~Koza
Most ma za mało wzmocnień na tak natezony ruch,chodzi o kable czyli o liny wzmacniające powinno to zupełnie inaczej wyglądać,prosze się przyjrzeć na mosty w Europie a szczególnie w Holandii tam jest ich pełno i nic takiego tam podobnego się nie wydarzyło ,chodzi o to by Państwo spostrzegli różnicę w konstrukcji tego typu mostów,bo ten w Koninie odbiega od tego co ja widziałam.
Dodano: 22.09.2017 18:16    Przez: ~Sofia
Nie rozumiem jak w XXI wieku projektanci nie wzięli pod uwagę zwiększonego natężenia ruchu tym bardziej że jest do droga krajowa łącząca północny i południowy region polski
Dodano: 22.09.2017 19:33    Przez: ~Artysta
Dziękujemy Robercie za super artykuł choć podziękowania się należą władzom miasta za to wszystko
Dodano: 22.09.2017 19:43    Przez: ~Ei
Drodzy koninianie!!! Kazimierzanie w ostatnich wyborach po wielu wielu latach w końcu przegnali wójta który nic nie robił. Efekty widać gołym okiem są remonty dróg ulic itp. Teraz wasza kolej. Do dzieła dacie radę!!!!!!
Dodano: 22.09.2017 20:03    Przez: ~Ja
Zapobiegawczo trzeba sprawdzić nity na moście żelaznym. W końcu niedawno był remontowany
Dodano: 23.09.2017 09:39    Przez: ~Artur
avatar Most Uni Europejskiej.Eurokołchoz się rozwala to i most tak solidny zbudowany na takich samych fundamentach też.
Dodano: 23.09.2017 14:39    Przez: Tomasz Kobrzycki
Słaba konstrukcja a przede wszystkim brak konserwacji i regularnych przeglądów. Ale oczywiście u nas zawsze musi dojść do jakiejś tragedii żeby wyciągnąć wnioski. Teraz sobie trochę poczekamy zanim wszystko wróci do normy. Achh ... Polska!
Dodano: 23.09.2017 23:09    Przez: ~Brak słów
Jungingen Marcinku pisz swoje prawdziwe lewackie ''ja'' .Nie zamkniesz mordy to ci w urzędzie ją obiją?
Dodano: 24.09.2017 00:13    Przez: ~UM Konin
Nie wiem czemu miał służyć ten suchy artykuł??? Jak już pisać to coś konkretnego o awarii i dalszych planach, a nie zapychać komentarzami... No cóż weekend...
Dodano: 22.09.2017 17:36    Przez: ~Polak
A teraz weź głęboki wdech i powoli wypuść z siebie powietrze. Rozluźnij się, daj sobie wolne, opuść już te górne rejestry, bo właśnie zaczął się... weekend :)
Dodano: 22.09.2017 17:41    Przez: ~:D
avatar Ja też czekałem na puentę (oczywiście jak zawsze w wykonaniu tego autora tendencyjną i przewidywalną) ale nawet tego zabrakło. Nawet klakierzy artykułów cyklu „Konin jest nasz” nie mają, jak rozwinąć skrzydeł przy tym niby-artykule.
Dodano: 22.09.2017 18:31    Przez: Urlich von Jungingen
Miejmy nadzieję że zanim naprawią lewą stronę nie zawali się prawa. :)
Dodano: 22.09.2017 17:41    Przez: ~adam
Zbyt duże obciążenia mostu przez ładunki przewożone przez samochody ciężarowe w stosunku do słabej konstrukcji obiektu.
Dodano: 22.09.2017 18:52    Przez: ~Tak myślę
Czytam od jakiegoś czasu Pana artykuły na tym portalu i z przykrością stwierdzam że Pańska nienawiść do władz miasta jest ogromna. Ja rozumiem złość ale to już przesada... Można krytykować ale ta krytyka w Pana wykonaniu już przypomina przepychanki z ul. Wiejskiej w Warszawie. Żenada! Fakt artykuły ukazują wiele złych faktów i zwracają uwagę na ułomność naszych władz ale na Boga nie w ten sposób.
Dodano: 22.09.2017 17:45    Przez: ~B.M.
Ale gdzie tu nienaawiść?
Dodano: 22.09.2017 17:52    Przez: ~qwerty
Właśnie jaka nienawiść, to raczej złość na coś co powinno minąć w 89tym!
Dodano: 22.09.2017 20:24    Przez: ~Qpj
Totalny Klops będzie jeśli zachodnia strona przeprawy nie wytrzyma obciążenia. Dlaczego?? W rozmowie z prezydentem wnioskowałem o wprowadzenie ruchu dwukierunkowego, ale tylko dla samochodów osobowych. Nie chcę być pesymistą, ale "lepiej dmuchać na zimne". Jeśli wschodnia część przeprawy nie wytrzymała przy mniejszym natężeniu to prawdopodobieństwo jednak występuje. Jest kolejne, ale. Wzdłuż drogi 92, czyli starą E8, występują kolejne mosty, które mogą nie wytrzymać . Tak źle, tak nie dobrze. :) Klops!!
Dodano: 22.09.2017 17:47    Przez: ~Jarek Sidor
Samochody o zbyt dużym tonażu powinny być z przeprawy wyeliminowane, żeby nie doszło do tragedii.
Dodano: 22.09.2017 18:57    Przez: ~Tak uważam
Mam nadzieję,że ekspertyza o przyczynie awarii zostanie opublikowana.Koszty naprawy będą duże więć kto za to "beknie".Jeśli projekt był wadliwy lub wykonawca spartolił to chciałbym wiedzieć i wykluczyć takiego z przetargów dla naszego regionu na zawsze.
Dodano: 22.09.2017 17:47    Przez: ~Lipka
Firma która to budowała poszła przypadkiem z torbami więc to se nie wrati
Dodano: 22.09.2017 18:46    Przez: ~np
A dlaczego firma, która ten most budowała poszła z torbami? Bo na przetargu liczy się tylko cena, a nie jakość, doświadczenie, solidność! Wygrywa ten, który daje najniższą cenę, a potem KOMBINUJE, jak w tej cenie się zmieścić! A wina leży całkowicie po stronie Inwestorów, bo to oni dyktują "cenę", bo wszędzie się tylko słyszy - "czemu tak drogo"? Tak dzisiaj wyglądają prace w Polsce... partactwo! partactwo i jeszcze raz partactwo! Do tego jeszcze najważniejsza cecha współczesnych biznesmenów - cwaniactwo!.. Takie to polskie.
Dodano: 22.09.2017 20:27    Przez: ~Koniniak
A K ze to znajomek albo ktos z todziny? I jak tu takuego nue kryć?
Dodano: 22.09.2017 20:49    Przez: ~Pn
Słabe,slabe ,slabe Panie Redaktorze.widzowie zaczną wychodzić,zrob Pan jakis szoł.
Dodano: 22.09.2017 17:49    Przez: ~Szolmen
Katastrofa to ten tekst. Zlepek komentarzy... Na co to i po co? Już chyba autor zupełnie się pogubił.
Dodano: 22.09.2017 17:53    Przez: ~Klops
Autor wie co robi bystrzejszy niż ty
Dodano: 22.09.2017 20:25    Przez: ~C i
Obecny Prezydent Konina ma niepowtarzalną okazję wygrać kolejne wybory, można wręcz powiedzieć ma farta. Most mu się zepsuł, inwestorzy olali, tereny pod inwestycje woda zalewa, pak na krawędzi bo węgla pewnie braknie, KBO oszuści wzięli, a magistrat obsiadła rodzina i znajomi. Trafił Prezydenta tak nieprawdopodobny pech, że nie może być innej decyzji mieszkańców. Wybiorą Prezydenta ponownie z litości.
Dodano: 22.09.2017 18:01    Przez: ~Abdul Wisimulacha
avatar Co jak co, ale to, że torf się kończy winien jest prezydent to już tylko olejnik mógł wymyśleć no i jak widać ty.
Dodano: 22.09.2017 18:38    Przez: Urlich von Jungingen
Urlich jak sie torf skonczy to nie bedziesz mogl pisac swoich bzdur jskich eiele ns tym forum.
Dodano: 23.09.2017 06:23    Przez: ~Pn
Obiekty mostowe zgodnie z prawem budowlanym wymagają bieżących, podstawowych i szczegółowych kontroli. Pytanie czy ZDM jako zarządca obiektu przeglądy przeprowadzał. Czy w tej instytucji pracują osoby które takie kwalifikacje posiadają. Pani K. opowiadająca na konferencji prasowej o awarii raczej takich uprawnień i kwalifikacji nie posiada. Panie Prezydencie to są efekty zatrudniania znajomych, kolegów bez żadnych kwalifikacji. A na czele ZDM jest niezastąpiony Pan Pająk. Czy ten Pan za coś w tym mieście odpowiada?
Dodano: 22.09.2017 18:02    Przez: ~Mieszkaniec Konina
Takie kontrole są wykonywanie, przecież właśnie podczas takiej kontroli stwierdzono awarię.
Dodano: 22.09.2017 18:39    Przez: ~realista
Urzędnik nie musi mieć kwalifikacje-musi mieć układy!
Dodano: 22.09.2017 19:02    Przez: ~Kary
"Panie Prezydencie to są efekty zatrudniania znajomych, kolegów bez żadnych kwalifikacji." === Dokladnie. Tak jest jak znajomi czy ich rodziny zajmuja stolki. Pisiewicze doprowadza ten kraj do ruiny.
Dodano: 22.09.2017 20:54    Przez: ~Pn
1 z 5
12345>>