Dzisiaj jest czwartek 13 maja 2021, imieniny: Serwacego, Ofelii, Roberty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16493) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
15 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Kibice już w weekend wrócą na t ... (0)O roli języka w naszym życiu, czyli Czwartkowe spo ... (3)

Konin. Obiekt szyty na miarę. Nowe dworce i część handlowa

Dodano: 10.10.2017 13:04

W przyszłym roku ruszy budowa zintegrowanego centrum komunikacyjno - handlowego w Koninie

Na wiosnę 2018 roku, inwestorzy zapowiedzieli rozpoczęcie budowy zintegrowanego centrum komunikacyjno – handlowego w Koninie. Koszt inwestycji to 40 milionów złotych. Nowy dworzec PKP wraz z częścią handlowo- usługową ma być gotowy w połowie 2019 r.

Inwestycja realizowana będzie na terenach PKP przy ul. Kolejowej i obejmie: nowy dworzec kolejowy, nowy dworzec autobusowy oraz centrum handlowe, które połączy budynki dworcowe. Łączna powierzchnia obiektu wynosić będzie około 6 tys. mkw. Wygodny parking przed centrum umożliwi zaparkowanie 180 samochodów. Dodatkowo, na dachu wybudowanych zostanie 100 miejsc postojowych w systemie „parkuj i jedź”, przeznaczone dla osób udających się w dalszą podróż koleją lub autobusem. W tym samym czasie PKP PLK prowadzić będzie modernizację torów kolejowych i peronów. Otwarcie obiektu planowane jest w I połowie 2019 roku.

To wspólna inwestycja Xcity Investment (ze strony PKP) oraz Dekady. Firmy przedstawiły szczegóły konińskiej inwestycji zwanej zintegrowanym centrum komunikacyjno – handlowym, na terenie którego będzie dworzec autobusowy, kolejowy i część usługowo – handlowa. Obiekt rozciągnięty będzie od Wieży Ciśnień do budynku Poczty Polskiej. Sam dworzec PKP będzie miał 800 metrów kwadratowych, a na tej powierzchni znajdą się kasy, poczekalnia, punkt gastronomiczny, salonik prasowy, a na wyższej kondygnacji pomieszczenia służbowe. Z dworca, zadaszonym korytarzem, a następnie tunelem będzie dojście na perony. W projekt centrum wtopiony został dąb Zawiadowca, pomnik przyrody, wokół którego ma powstać przyjazna, zielona przestrzeń, strefa ochronna. Kolorystyka obiektu nawiązywać będzie do sąsiedniej Wieży Ciśnień, która była dla projektanta punktem wyjściowym. - Chodziło o prostą formę. Projekt klasyczny, aby w miejskiej przestrzeni wprowadzić spokój i harmonię, wyszukać to, co tworzy wartość tej przestrzeni – tłumaczył Robert Głowacki, architekt.

W najwyższym miejscu obiekt będzie miał 12 metrów, w pozostałych , 6 - 7 metrów wysokości. W części handlowo – usługowej przewidziano miejsce dla kilkunastu punktów. Już zgłaszają się chętni do wynajęcia pomieszczeń. - Między innymi drogeria, sklep ze sprzętem AGD, sklep z odzieżą, butami, sklep spożywczy – zdradził Aleksander Walczak, prezes Dekady, która już szuka najemców. - Szacuje się, że w nowym obiekcie pracę znajdzie około 150 osób. To będzie obiekt na miarę XXI wieku, nie robimy w Koninie rewolucji, ale obiekt szyty na miarę.

Z powodu porządkowania kwestii własnościowych i działek, inwestycja została przesunięta w czasie. Rozpoczęcie budowy zapowiedziano w pierwszej połowie 2018 roku, a zakończenie w połowie 2019 roku. - Przez rok mogą potrwać utrudnienia - zapowiedział Krzysztof Tkacz z Xcity. - Na ten czas przejściowy powstanie nieco dalej zastępczy dworzec PKP z kontenerów.

Inwestycja będzie kosztowała 40 milionów złotych. Jeśli się sprawdzi, to inwestorzy, na razie jeszcze nieśmiało, zapowiadają, że może dojdzie do rozbudowy centrum, aż do wiaduktu Briańskiego.

  • Konin. Obiekt szyty na miarę, czyli dworce i część handlowa
  • Konin. Obiekt szyty na miarę, czyli dworce i część handlowa
  • Konin. Obiekt szyty na miarę, czyli dworce i część handlowa
  • Konin. Obiekt szyty na miarę, czyli dworce i część handlowa

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:dekada,   dworzec PKP,   PKP Konin,   nowy dworzec,   zintegrowane centrum,   komunikacja,   remont PKP,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nareszcie zniknie ten straszak w postaci blaszanego dworca. Świetny pomysł z parkingiem "parkuj i jedź" :-)
Dodano: 10.10.2017 13:27    Przez: ~Kot Zonk.
Oby te zapowiedzi były zrealizowane. Wizualizacja ładna i adekwatna jak na realia konińskie. Ale i tak Panu prezydentowi już dziękujemy ..
Dodano: 10.10.2017 13:32    Przez: ~dworcowy
Panowie Nowicki i Lorek do dymisji z zakazem sprawowania funkcji publicznych!
Dodano: 10.10.2017 13:30    Przez: ~asz
Wyglada jak wyglada .. z Konina robi się prowincja, a miasto miało taki potencjał., jeszcze w latach 80 były dumne plany dalszego rozwoju miasta, dokończenia budowy dworca gdyż to co stoi to cześć PKS zaadaptowana na PKP.. miało być piękne nowoczesne miasto oparte na przemyśle wydobywczym, metalurgicznym, naprawczym i energetycznym.. z zakładów ostały się ostatki a miasto wygląda.. Pamiętam jak do Huty,Fugo,Elektrowni,Elektrobudowy jeździły wzdłuż Przemysłowej osobowe pociągi dla pracowników równocześnie z autobusami.. dziś coraz mniej tych pracowniczych autobusów, a pociągi to już towarowe i chyba tylko do elektrowni dwa razy na dobę
Dodano: 10.10.2017 14:00    Przez: ~Zaprzepaszczono
Dworzec zawsze jest wizytówką miasta, a tu będzie cały kompleks budynków dworcowo- handlowych. Podoba mi się.
Dodano: 10.10.2017 17:53    Przez: ~Mieszkaniec

KOMENTARZE

Nareszcie zniknie ten straszak w postaci blaszanego dworca. Świetny pomysł z parkingiem "parkuj i jedź" :-)
Dodano: 10.10.2017 13:27    Przez: ~Kot Zonk.
Ale mi też plus stary blaszak zastąpią nowym
Dodano: 10.10.2017 14:52    Przez: ~True
Dworzec zawsze jest wizytówką miasta, a tu będzie cały kompleks budynków dworcowo- handlowych. Podoba mi się.
Dodano: 10.10.2017 17:53    Przez: ~Mieszkaniec
Jestem zaniepokojony brakiem pomieszczenia na kaplicę oraz brakiem pomnika najlepszego z prezydentów. Poza tym uważam, że na dachu zamiast parkingu powinien być zorganizowany plac do odprawiania apeli smoleńskich oraz defilad antosiowych partyzantów.
Dodano: 10.10.2017 18:18    Przez: ~Zdzich@
A czy planowana jest Kaplica w środku - to przecież najważniejszy element w "dobrych czasach" - nasz kraj to przecież rzesza rozmodlonych pseudo-katolików.
Dodano: 11.10.2017 09:37    Przez: ~pleban
Szydercy nie wejdą do Królestwa Bożego i dobrze ! Zdzich Ty już jesteś w piekle, miłej zabawy w tamtym miejscu Ci życzę !
Dodano: 11.10.2017 12:18    Przez: ~Wierzący
Panowie Nowicki i Lorek do dymisji z zakazem sprawowania funkcji publicznych!
Dodano: 10.10.2017 13:30    Przez: ~asz
Takie mam podejrzenia, że ten komentarz pisał Łukaszewski.
Dodano: 10.10.2017 15:40    Przez: ~Kolejarz
Pan Łukaszewski pierwszy w kolejce o chyba jest od ściągania inwestorów. Nie popisuje się w tej dziedzinie a kasaka leci.
Dodano: 11.10.2017 09:42    Przez: ~Koninianka
Może jeszcze będziemy dumni z naszego nowego Dworca, coo?
Dodano: 10.10.2017 13:31    Przez: ~Koninianin.
Nie wiem. Wielokrotnie pisałem tutaj o tym obiekcie jako Market_PKP vel Blaszak ala Dom Centrum i o tym, że mamy przy PKP niewiele więcej miejsc parkingowych niż przy Kauflandzie a przecież mamy tutaj Deorzec PKP i market. Mam wrażenie, że ktoś to czyta bo pojawiły się parkingi i nawet używają w artykule 'mojego' słowa jakiego nigdy nie używali: Park and Go czyli Parkuj i Jedź. Może LM i dziesiątki polubień działają na władze bardziej niż konsultacje? Tak czy inaczej postęp w wizji dworca nastąpił. Choć nadal się upieram, że Dworzec powinien mieć sklepy za szybą-korytarzem a nie z wejściem z ulicy bo powstanie misz masz i klucz: market w centrum miasta i pchanie ludzi do centrum na zakupy to pomysły z lat 70-tych poprzedniego wieku.
Dodano: 10.10.2017 19:53    Przez: ~lo
o ile w Koninie będzie kwitło życie bo prognozy mówią, że za 8 lat to będzie martwe miasto. Pożyjemy zobaczymy
Dodano: 12.10.2017 06:38    Przez: ~babcia
Oby te zapowiedzi były zrealizowane. Wizualizacja ładna i adekwatna jak na realia konińskie. Ale i tak Panu prezydentowi już dziękujemy ..
Dodano: 10.10.2017 13:32    Przez: ~dworcowy
Nareszcie PKP zrobila cos dla Konina. Na ppewno nie zrobil to Nowicki i jego ludzie. Popatrzcie na Stare Miasto jak sie promuje siebie i gmine.Wstydzcie sie urzednicy z Konina. Najlepiej przylaczyc Konin do ewspanialej gminy Stare miasto.Wtedy bedzie sie dzialo!!!!!!!!
Dodano: 10.10.2017 13:34    Przez: ~Rowerek
Konin rośnie, Konin to miasto przyszłości, wzór dla innych.
Dodano: 10.10.2017 17:29    Przez: ~K-n
jedź do Wrześni czy Kalisza, to szybko stwierdzisz, ze wstyd się przyznać do Konina
Dodano: 10.10.2017 19:55    Przez: ~:))
K-n ~ straszne to co napisze, ale Konin już swój czas bumu lat 90- tych i dotacji UE przespał. Oprócz cudu na miarę 3 tys miejsc pracy VW może niestety najszybciej nas uratować państwowy PAK, Fugo jako podwykonawca MON czyli PGZ a Huta jako strategiczny dostawca aluminium. Szanse podobne jak z cudem. Na biznes koniński nie licz-nie ta liga. Zagranica nas omija samolotami i już nawet A2. Jak ktoś zawita to z nadzieji na 13% bezrobocia i ręce do pracy za 1600zl, czyli mizeria.
Dodano: 10.10.2017 19:58    Przez: ~lo
Do :)). Ty byłeś we Wrześni? Chyba przejazdem autostrada. A w Kaliszu niektóre osiedla wyglądają jak po wojnie. Pojezdzil zobacz dopiero komentuj
Dodano: 10.10.2017 20:45    Przez: ~Aoju
Konin to kicha dobry do szklany i kielicha bo kto się przejmuje że Konin gaśnie w oczach
Dodano: 10.10.2017 13:41    Przez: ~czarny
Może ktoś ma informację kiedy zostanie zrobione przejście - tunel z osiedla Zatorze na ul. Kolejową?
Dodano: 10.10.2017 13:59    Przez: ~Zatorze
Wnioskując z tekstu można założyć że tam gdzie był był, tylko zostanie "ładnie wkomponowany" w nowy obiekt
Dodano: 10.10.2017 14:09    Przez: ~hmm
Koledze wyżej chyba chodziło o tunel w okolicach ul. Torowej.
Dodano: 10.10.2017 14:16    Przez: ~ufik
Gdzieś czytałem, że mają go robić 2 lata.
Dodano: 12.10.2017 08:45    Przez: ~369852147
Wyglada jak wyglada .. z Konina robi się prowincja, a miasto miało taki potencjał., jeszcze w latach 80 były dumne plany dalszego rozwoju miasta, dokończenia budowy dworca gdyż to co stoi to cześć PKS zaadaptowana na PKP.. miało być piękne nowoczesne miasto oparte na przemyśle wydobywczym, metalurgicznym, naprawczym i energetycznym.. z zakładów ostały się ostatki a miasto wygląda.. Pamiętam jak do Huty,Fugo,Elektrowni,Elektrobudowy jeździły wzdłuż Przemysłowej osobowe pociągi dla pracowników równocześnie z autobusami.. dziś coraz mniej tych pracowniczych autobusów, a pociągi to już towarowe i chyba tylko do elektrowni dwa razy na dobę
Dodano: 10.10.2017 14:00    Przez: ~Zaprzepaszczono
Zachód nam wszystko da za darmo żebyśmy byli u nich parobkami jeszcze trochę
Dodano: 10.10.2017 14:09    Przez: ~Dziadek
Masz racje. Do:zaprzepaszczono.
Dodano: 10.10.2017 14:10    Przez: ~Rowerek
Dwa pytania: 1) Co z Chińczykiem? 2) Czy będzie tam Lidl?
Dodano: 10.10.2017 14:15    Przez: ~głodny fan lidla
Lidl będzie na Kleczewskiej
Dodano: 10.10.2017 18:43    Przez: ~Asz
A co z wiaduktem łączący ul Paderewskiego i Wyzwolenia? Mial sie zacząć z polowie tego roku.
Dodano: 10.10.2017 14:27    Przez: ~Zainteresowany
Dokładnie.... co z nim ?... Na prawde jest on potrzebny... Mieli robić i słuch zaginął
Dodano: 10.10.2017 16:46    Przez: ~mieszkamniedaleko
W kwietniu na stronie BIP ZDM Konin ogłoszono wybranie firmy odpowiedzialnej za "Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na budowę połączenia...". Według SIWZ "Termin realizacji zamówienia: od dnia zawarcia umowy do 30.09.2018 r., w tym wykonanie projektu przebudowy ciepłociągu w granicach obszaru kolejowego do dnia31.07.2017 r." Zatem dopiero za rok ruszy budowa. Dane projektowe:
Dodano: 12.10.2017 09:05    Przez: ~kierowca_bombowca
PS. Nie można wstawić linka w komentarzu, ale w googlu można wyszukać "Ogłoszenie o zamówieniu na: Opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej na budowę połączenia ul. I. Paderewskiego z ul. Wyzwolenia w Koninie, w związku z modernizacją linii kolejowej E-20" drugi link
Dodano: 12.10.2017 09:07    Przez: ~kierowca_bombowca
1 z 5
12345>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.