Dzisiaj jest poniedziałek 1 czerwca 2020, imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18063) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
17 / 7oC
Pojutrzepogoda
18 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
O sytuacji ekologicznej na terenach inwestycyjnych ... (0)Dane odnośnie wirusa na terenie Konina i powiatu k ... (0)

Bez decyzji co do Ościsłowa? Potrzebny program kompensacyjny

Dodano: 1.11.2017 08:14

Potrzeba programu kompensacyjnego dla regionu. Zdaniem posła Tomasza Nowaka, czasu na decyzję co do nowej odkrywki Ościsłowo już nie ma.

Budowa odkrywki Ościsłowo była szansą na ocalenie miejsc pracy w konińskiej kopalni. Przed ubiegłoroczną Barbórką pojawiła się nadzieja – decyzja o odrolnieniu terenów pod planowaną inwestycję. Niedługo potem okazało się, że z potrzebną do uzyskania koncesji decyzją środowiskową łatwo nie będzie. Poseł Platformy Obywatelskiej o ten stan rzeczy obwinia rządzących.

- Od 2 lat jesteśmy w permanentnym braku decyzji rządu na temat przyszłości zagłębia paliwowo-energetycznego - mówi Tomasz Nowak. - Chciałbym, żeby ministrowie środowiska i energii powiedzieli jasno i czytelnie, czy będzie koncesja dla Ościsłowa, czy nie będzie, czy będzie decyzja środowiskowa, czy nie – dodaje.

Zdaniem posła Nowaka czasu na budowę odkrywki brakuje. To też podkreślają związkowcy z konińskiej kopalni.

- Jeśli nie ma decyzji co do rozwoju energetyki to trzeba wprowadzić program kompensacyjny. Jeżeli chce się zniszczyć region i miejsca pracy to trzeba to skompensować w jakiś sposób. Takiego programu będziemy żądać – mówi Nowak. - Liczę, że nie będę sam, że kiedy usłyszy o likwidacji naszej energetyki to cały region stanie i będzie żądać decyzji kompensacyjnej – dodaje.

Parlamentarzysta PO przyznaje, że potrzebna będzie pomoc finansowa, podobna do tej po likwidacji kopalni na Śląsku.

- Niech przeznaczą tu miliard złotych. Niech rząd zrobi program i niech pojawią się inne rozwiązania, a nie zostanie czarna dziura. Nie wyobrażałem sobie, że tak można grać regionem. Jestem tym przerażony. A najbardziej mnie boli, że wszystko było przygotowane w 2015 roku. Byliśmy dogadani, że Ościsłowo powstaje – mówi Nowak. 

  • Nie ma decyzji co do Ościsłowa? Potrzebny program kompensacyjny

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie Nowak !Trzeba było wpuszczać lisa do kurnika(zegarka) a teraz płakać nad rozlanym mlekiem?To co wasz nierząd rudego folksdeutza zrobił z naszym regionem to i pana zasługa.
Dodano: 1.11.2017 08:36    Przez: ~kopalniok
P.S. Nie rozumiem jak można się cieszyć z upadku zakladu dzięki, ktoremu Konin funkcjonuje. Przeciez upadek tego zakladu to upadek tak naprawde regionu i Konina.
Dodano: 1.11.2017 09:14    Przez: ~Pn
Żal mi niektórych.Widzicie w kopalni samo zło ale to dzięki przemyslowi energetycznemu mógł rozwijać się nasz region.Ulrich piszesz że kopalnia od dwuch lat ujada.To fanatycy tacy jak ty widzą tylko to co chcą.Jak nastał PIS to ujadaja ale jak było PO to było wspaniale.Jesteś przesiakniety chorymi ideałami.Dla mnie nie liczy się kto rządzi tylko jak.Dla Twojej wiadomości jeszcze zwykły podatnik nie dorzucił ani złotówki do przemysłu energetycznego w naszym regionie.Wręcz przeciwnie dziesiątki milionów złotych wpływa do budżetu i tacy szczekacze jak Ty mają z tego niewymierne korzyści.Bez Tego znienawidzonego przemysłu biegał byś za snopowiazalka jeśli wiesz co to jest.
Dodano: 1.11.2017 09:17    Przez: ~Janek56
Co z obietnicą pani Zofii Itman miała przecież ratować kopalnię?
Dodano: 1.11.2017 09:35    Przez: ~m
Sprzedali kopalnie i taki mamy finał a Kto sprzedał każdy wie i komu
Dodano: 1.11.2017 08:57    Przez: ~on

KOMENTARZE

Nowak gdzieś był jak sprzedawali kopalnie Judaszu
Dodano: 02.11.2017 12:20    Przez: ~POpaprańcy
Bezczelny oszust TW Aktor - specjalista od prywatyzacji energetyki, wyjedź stąd i daj zapomnieć o sobie!
Dodano: 02.11.2017 12:48    Przez: ~pelikan
jak słysze Nowaka to mi się robi ...... jak był posłem przy władzy nie zrobił nic...... a teraz bardzo sie udziela i co on by nie zribił dla regionu konińskiego. panie pośle każdy pamięta co pan robił ..nic!!! a teraz udzielanie pana to bardziej szkodzi niz ma się ku lepszemu.... sprzedaliscie Solorzowi elektrownie wiec do kogo ten problem.... Elektrownia kopalnia huta takie zAkłady powinny byc państwowe !!!#
Dodano: 06.11.2017 07:03    Przez: ~robotnik
4 z 4
<<1234

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.