Dzisiaj jest wtorek 18 lutego 2020, imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20726) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
5 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Radny pyta o podwyżki za obiekty sportowe. „Nie by ... (1)„Sztuka nas szuka”, czyli intrygujące prace Wojcie ... (0)

Podniośle i patriotycznie. Gminy będą świętować niepodległość

Dodano: 6.11.2017 12:12
Źródło: LM.pl

Zbliżają się obchody 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To najważniejsza państwowa uroczystość w kraju.

Święto Niepodległości obchodzone będzie nie tylko w Koninie, ale również w gminach powiatu konińskiego. Niezwykle podniośle będzie w Rychwale, gdzie orkiestra dęta „Quantum” zagra koncert pod tytułem „Jeszcze Polska...”. Patriotycznej muzyki będzie można posłuchać w hali widowiskowo-sportowej w Rychwale o godz. 17.00.

Obchody 11 Listopada w Ślesinie rozpoczną się o godz. 14.00 mszą świętą w kościele parafialnym. Po nabożeństwie wystąpi chór Virtus Dei z Lichenia Starego. Na rynku natomiast złożone zostaną kwiaty pod Pomnikiem Ofiar Wojny i Pomnikiem Wdzięczności za Odzyskaną Niepodległość „Świętej Rodziny”. Wiązanki kwiatów złożone zostaną również w Skulsku oraz pod pomnikiem Ofiar Wojny w Starym Mieście. Tam uroczystości rozpocznie o godz. 16.00 msza w intencji ojczyzny. Później mieszkańcy Starego Miasta obejrzą film pod tytułem „Kto Ty jesteś?” i posłuchają koncertu pieśni patriotycznych.

W gminie Grodziec msza święta rozpocznie się o godz. 13.00, a potem kwiaty zostaną złożone pod pomnikiem na placu ks. abp. Bronisława Dąbrowskiego. Natomiast mieszkańcy Goliny w intencji ojczyzny modlić się będą o godz. 15.00, a mieszkańcy Rzgowa o godz. 11.00. W Rzgowie nie zabraknie również części artystycznej, podczas której zaplanowano wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych i możliwość skosztowania rogali. 

  • Podniośle i patriotycznie. Gminy będą świętować niepodległość
  • Podniośle i patriotycznie. Gminy będą świętować niepodległość
  • Podniośle i patriotycznie. Gminy będą świętować niepodległość
  • Podniośle i patriotycznie. Gminy będą świętować niepodległość

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Komuna na portalu LM króluje, a faktem jest, że odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, to być albo nie być dla naszego państwa i pamięć o tym doniosłym wydarzeniu powinna być świętowana i przekazywana z pokolenia w pokolenie.
Dodano: 6.11.2017 16:51    Przez: ~Symp. PiS

KOMENTARZE

Ogłoszenia parafialne?
Dodano: 06.11.2017 13:13    Przez: ~Owieczka
Czy każda impreza w tym pisowatym kraju musi się zaczynać Mszą Świętą ? Wieczna modlitwa - jak w średniowieczu. Jeszcze na końcu kibole wyklęci pewnie z racami będą maszerować jak w Monachium w latach 30-tych XX wieku. Jak powiedział Albert Einstein : Nie wiem ja­ka broń będzie użyta w trze­ciej woj­nie świato­wej, ale czwar­ta będzie na ki­je i kamienie. U nas już wiadomo - nienawiść i wzajemne obrzydzenie - to broń rządzących.
Dodano: 06.11.2017 15:56    Przez: ~Darek
Skandal! Normalnie coś z tymi ludźmi trzeba zrobić. A tak z pozoru poważnie, to dowiedziałem się, że jestem bronią rządzących xd
Dodano: 06.11.2017 16:59    Przez: ~X
Kontent robiony pod seniorów. Plan imprezy jak w ciechocinku pod konkretną klientele. Ale czemu sie dziwic jak w regionie coraz mniej mlodych ludzi. wszystcy rwa kapuste u niemca bo w tej umieralni nie ma przyszlosci.
Dodano: 06.11.2017 13:51    Przez: ~janek kossa
Zdaje się, że mentalnie też już jesteś trup.
Dodano: 06.11.2017 14:12    Przez: ~Wilk
Komuna na portalu LM króluje, a faktem jest, że odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku, to być albo nie być dla naszego państwa i pamięć o tym doniosłym wydarzeniu powinna być świętowana i przekazywana z pokolenia w pokolenie.
Dodano: 06.11.2017 16:51    Przez: ~Symp. PiS
a co w czerwonym koninie?
Dodano: 06.11.2017 19:32    Przez: ~asd
Nic nowego stary aparat bezpieki i komunistycznego reżimu zafundują nam kolejny lans na LM-mie
Dodano: 06.11.2017 21:18    Przez: ~CCCP
rzygam już tym patriotyzmem zbrodniarzami wyklętymi itp..
Dodano: 07.11.2017 03:37    Przez: ~sramnawas
Najpierw zorientuj się kto co a póżniej pisz.
Dodano: 07.11.2017 07:39    Przez: ~Wiem co szy
prestiż tego portalu jest tak niski ze niżej si echyba nie da. Komentarze piszą sami starzy zgorzkniali ludzie nienawidzący wszystkiego. Plujacy na kazdego. O tresci artykułów na tym portalu nie wspomne. Od ogłoszeń księży po informacje o wypadkach kombajnów z osobówkami. To jest tak załosne ze az zabawne. Poziom dziennikarstwa to juz jest 3 metry pod dnem. Jedynie Olejnik sie broni.. Pogoda wg kazimeirza gmerka to taki krem de la kreme... alexandra bb to wisienka na torcie.
Dodano: 07.11.2017 10:10    Przez: ~ksiądz
Powinniśmy znać naszą historię i wiedzieć jakimi krętymi i krwawymi ścieżkami żeśmy my Polacy doszli do roku 2017-tego, a i dzisiaj nie jest łatwo, gdyż nasza suwerenność jest zagrożona, przez antypolskie działania opozycji i wrogo nastawionej do nas Unii Europejskiej.
Dodano: 07.11.2017 16:40    Przez: ~Symp. PiS

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.