Dzisiaj jest sobota 18 listopada 2017, imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23880) SPORT FORUM FIRMY (5096) PRACA (79) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 3oC
Jutropogoda
5 / 4oC
Pojutrzepogoda
4 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin wymaga radykalnej zmiany sposobu i stylu zar ... (45)Piłkarska kolejka: Powrót Marcina Woźniaka, Sokół ... (13)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Groźny wypadek na przejściu. Dwie osoby w s ...

Konin. Groźny wypadek na przejściu. Dwie osoby w szpitalu

Dodano: 13.11.2017 13:53

Do groźnego wypadku doszło w piątek, 10 listopada, ok. godz. 17.15 na skrzyżowaniu ulic Szpitalnej i Solnej w Koninie.

Kierujący skodą fabia potrącił w rejonie skrzyżowania ulicy Szpitalnej i Solnej dwóch pieszych, którzy opuszczali przejście dla pieszych. Na skutek uderzenia obaj mężczyźni: 44-latek i 47-latek z urazami głowy i nóg trafili do konińskiego szpitala na oddział intensywnej terapii. - Obecni na miejscu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego ustalili, że kierującym skodą fabią 72-latek, mieszkaniec powiatu konińskiego, mężczyzna był trzeźwy – informuje Zbigniew Janusz z KMP w Koninie. - Policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Obecnie trwają czynności zmierzające do wyjaśnienia przyczyn wypadku, zostało wszczęte postępowanie karne z art. 177 § 1 kk za które sprawcy grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Komendant Miejski Policji w Koninie podinsp. Paweł Kiliańczyk apeluje: ”Pamiętajmy, że pieszy w starciu z samochodem nie ma żadnych szans. Nawet sekunda nieuwagi za kierownicą może kosztować życie”. W myśl art. 177 § 1 kk, za spowodowanie wypadku sprawcy grozi nawet do 3 lat więzienia.

 

 

 

  • Konin. Groźny wypadek na przejściu. Dwie osoby w szpitalu
  • Konin. Groźny wypadek na przejściu. Dwie osoby w szpitalu
  • Konin. Groźny wypadek na przejściu. Dwie osoby w szpitalu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   wypadek Konin,   potrącenie na przejściu,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

W taka pogodę to każdemu mogło by się zdarzyć. A na tym skrzyżowaniu jest naprawdę niebezpiecznie. Jak pada deszcz i jest ciemno i jadą auta z naprzeciwka to naprawdę nie widać.
Dodano: 13.11.2017 14:38    Przez: ~A.
A jak młody za kierownicą powoduje tragedię to co wtedy piszesz?
Dodano: 13.11.2017 14:23    Przez: ~Antyhipokryta
dzisiaj przed 11,Przemysłowa ,dojazd do ronda,kierunek na pólnoc ,przejscie dla pieszych,ja skrajnym prawym w Wyszyskiego,inny srebny kompakt z mojej lewej ,wchodzi kobieta na pasy,my się zatrzymujemy,a pasem z lewej bus smignął z predkośćią jak na obwodnicy,aż mi ciarki przeszły,kobieta 40-50 czujna zwolniła....gdyby młoda/młody ze smartfonem w ręku jak większość dzisiaj tragedia murowana,masakra !!!
Dodano: 13.11.2017 15:35    Przez: ~kierowca 45
A przed skończeniem 30 lat badania psychologiczne co 3 miesiące.
Dodano: 13.11.2017 14:37    Przez: ~piko
Ciebie to będzie też dotyczyło!?
Dodano: 13.11.2017 14:34    Przez: ~MW

KOMENTARZE

avatar Tylko nie piszcie, że to kwestia wieku kierowcy. Nikt tak młodzi jak i starzy nie włączają jakiejkolwiek czujności zbliżając się do przejścia lub jego okolic, nikt nie robi sobie nic z faktu, że przed przejściem należy zwolnić, co najwyżej można dostać długimi od barana jadącego za nami, jeśli tak postąpimy. Nie tłumaczmy się szanowni kierowcy bezmyślnością pieszych, ponieważ jest ona dokładnie taka sama jak bezmyślność kierowców. Ani mniejsza, ani większa. Słabym jest też usprawiedliwieniem to, że część przejść w naszym mieście jest fatalnie oświetlona (co jest niestety faktem). Póki co znaków nikt nie kradnie więc widząc oznakowane przejście należy wrócić do początku- szczególna ostrożność oraz zmniejszenie prędkości, szczególnie jeśli jest ciemno i pada deszcz a taka była pogoda w chwili wypadku. No oczywiście marzy się, aby policja też w to wszystko się włączyła i pojawiała się w okolicach przejść również w c ...
Dodano: 13.11.2017 14:22    Przez: Urlich von Jungingen
avatar cd. No oczywiście marzy się, aby policja też w to wszystko się włączyła i pojawiała się w okolicach przejść również w centrum a nie tylko na wylotówkach oraz wioskach ale na to już przestałem liczyć.
Dodano: 13.11.2017 14:22    Przez: Urlich von Jungingen
Babcia MZK jest mówi ci to coś
Dodano: 13.11.2017 18:07    Przez: ~.
Po skończeniu 62 lat każdy kierowca powinien co 2 lata przechodzić badania kontrolne.
Dodano: 13.11.2017 14:29    Przez: ~miko
Ciebie to będzie też dotyczyło!?
Dodano: 13.11.2017 14:34    Przez: ~MW
A przed skończeniem 30 lat badania psychologiczne co 3 miesiące.
Dodano: 13.11.2017 14:37    Przez: ~piko
~MW - mimo że nie ubłagalnie zbliżam się do 60 tki to też uważam, że po przekroczeniu pewnego wieku powinno stosować się obowiązkowe badania okresowe. Nie trzeba być geniuszem aby stwierdzić, że w pewnym wieku choćby np. wzrok już mamy nie tak sprawny jak kiedyś więc warto by było stosować szkła korekcyjne. Do tego dochodzi sporo chorób cywilizacyjnych, jak zaawansowana cukrzyca w przypadku których kierowca powinien być monitorowany. Nie chodzi tu o dyskryminację, nikt nie wymaga zdrowia jak dla pilota F-16, ale lekarze z pewnością mają statystyki od jakiego wieku nasza sprawność i koordynacja spada, jakie przypadłości sprawiają że kierowanie pojazdem może być utrudnione. Skoro zgadzamy się na to aby niewidomy nie prowadził samochodu to niby dlaczego mamy mieć obiekcje do takich ograniczeń w przypadku człowieka który może wpaść w śpiączkę czy też mieć zaawansowaną chorobę alzheimera lub parkinsona? Nie każdy jest na tyle odpowiedzia ...
Dodano: 13.11.2017 16:40    Przez: ~xXx
Tylko ze lekarze leczą dexa pico i apapem
Dodano: 13.11.2017 17:36    Przez: ~Asceta
Po 62 DARMOWE MZK.
Dodano: 14.11.2017 14:58    Przez: ~Kl
Znowu doswiadczony kierowca w akcji...przykre ale nieraz lepiej w tym wieku przesiasc sie na fotel pasazera
Dodano: 13.11.2017 15:14    Przez: ~Olo
A co zrobi ten, którego nie ma kto zawieźć?
Dodano: 13.11.2017 17:43    Przez: ~Babcia
Tak sędziwe osoby nie powinny juz prowadzić samochodu..masakra.przeciez to nie dowodzi juz nie dosłyszy..juz kolejny raz zdarzenie z udziałem seniora za kółkiem
Dodano: 13.11.2017 15:24    Przez: ~gosc
dzisiaj przed 11,Przemysłowa ,dojazd do ronda,kierunek na pólnoc ,przejscie dla pieszych,ja skrajnym prawym w Wyszyskiego,inny srebny kompakt z mojej lewej ,wchodzi kobieta na pasy,my się zatrzymujemy,a pasem z lewej bus smignął z predkośćią jak na obwodnicy,aż mi ciarki przeszły,kobieta 40-50 czujna zwolniła....gdyby młoda/młody ze smartfonem w ręku jak większość dzisiaj tragedia murowana,masakra !!!
Dodano: 13.11.2017 15:35    Przez: ~kierowca 45
Naucz się polskiego to będziesz lepiej jeździł
Dodano: 13.11.2017 17:40    Przez: ~Pn
Dlatego wszędzie powinien być monitoring. W krajach skandynawskich jest wszędzie.. tam nawet 10km więcej nikt nie pojedzie. U nas jak widać państwo stać ... chyba raczej panuje ciche przyzwolenie. Bo dróg brak. Więc jak oni zaczną się czepić nas to my ich.. a tak to kasa z podatków zamiast na drogi to idzie na wałki i kościoły, a my na drogach i w szpitalach umieramy. Zróbmy ogólnokrajowy strajk włoski. Jedziemy zgodnie z przepisami. Gwarantuję spadek PKB o 1-2%. Naszym życiem kolejne rządy opłacają swoje sukcesy u koryta.
Dodano: 14.11.2017 10:50    Przez: ~SWED
Solna ze Szpitalną i wszystko jasne.
Dodano: 13.11.2017 15:59    Przez: ~kik
Nie chcę tu nikogo krytykować,czsto poruszam się po drogach jako kierowca, pieszy i rowerzysta. Przy przechodzeniu przez pasy nawet jeśli jeden kierowca zatrzyma mi się, idąc przez pasy obserwuję kolejnych, czy mnie zauważyli, jeśli on nas nie widzi to my zdążymy zareagować. Jesteśmy ludźmi, każdy z nas popełnia błędy.
Dodano: 13.11.2017 16:06    Przez: ~Pr
Proszę zrobić światła bo ta krzyżówka to katastrofa w lustrze nie widać dobrze a te pasy też fajnie zrobione
Dodano: 13.11.2017 16:07    Przez: ~Ona
Przyjechał dziadek ze wsi, żeby potrącić prawidłowo przechodzących na pasach ludzi w Koninie. Powinien ponieść surową karę.
Dodano: 13.11.2017 16:12    Przez: ~Mieszkaniec
Przepraszam ale odnoszę wrażenie że jest tu dużo ludzi broniących starszego Pan i zaraz też poleci fala hejty ale jest to wina kierowcy i nie ma wpływu tu wiek piesi byli na pasach