Dzisiaj jest poniedziałek 20 listopada 2017, imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24102) SPORT FORUM FIRMY (5098) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 1oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
5 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga. Pierwsze zwycięstwo KKF AutomTorino Konin ... (13)Turek. Na Dzień Dziecka będzie wodny plac zabaw dl ... (7)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościTurek. Nowy sprzęt dla szkolnych gabinetów. Opieka ...

Turek. Nowy sprzęt dla szkolnych gabinetów. Opieka zdrowotna 

Dodano: 14.11.2017 13:02

Miasto Turek w konkursie ogłoszonym przez Ministerstwo Zdrowia pozyskało 33.450 zł na doposażenie gabinetów pielęgniarek szkolnych. Dzięki temu profilaktyka w miejskich szkołach będzie na wyższym poziomie.

Gabinety pielęgniarskie we wszystkich turkowskich szkołach zostaną doposażone w nowy sprzęt. Miasto pozyskało dotację w wysokości 33.499,50 zł na poprawę jakości i dostępności do świadczeń opieki zdrowotnej w Szkole Podstawowej nr 1 z dwoma miejscami nauki, w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Szkole Podstawowej nr 5 z dwoma miejscami nauki.

Każdy z gabinetów jeszcze w tym roku kalendarzowym zostanie wyposażony w sprzęt o wartości około 6.700 zł. Tym samym do gabinetów pielęgniarskich trafi nowy sprzęt profilaktyki zdrowotnej, taki jak ciśnieniomierze, tablice do badania ostrości wzroku, glukometry, termometry bezdotykowe, stoliki zabiegowe, wagi medyczne itp. Wsparcie finansowe podniesie bezpieczeństwo i komfort sprawowania opieki zdrowotnej nad uczniami w miejskich szkołach. 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Turek,   gabinety pielęgniarskie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

KOMENTARZE

Za takie pieniądze to można co najwyżej kupić szpirytus do gabinetów.
Dodano: 14.11.2017 13:56    Przez: ~siostra Basen
Nauczycieli miano zwalniać w związku z likwidacją gimnazjów, a jest przeciwnie, brakuje nauczycieli, już dodatkowo 10 tys. nowych przyjęto. Co na to opozycja, która protestowała ?
Dodano: 14.11.2017 17:15    Przez: ~Opozycja ?
Na terenie szkoły swoje zadania z zakresu opieki zdrowotnej ma realizować lekarz POZ, pielęgniarka lub higienistka szkolna, lekarz dentysta, dyrektor i oraz nauczyciele oraz jednostki samorządu terytorialnego. Przede wszystkim pielęgniarka lub higienistka szkolna ma ściśle współpracować z lekarzem POZ i lekarzem dentystą. Lekarz POZ ma sprawować opiekę profilaktyczną oraz koordynować opiekę nad dzieckiem w wieku szkolnym w ramach całego systemu ochrony zdrowia.Pielęgniarka szkolna ma również koordynować i monitorować tę opiekę.Planowane jest wprowadzenie jednolitych wzorów dokumentacji medycznej (w formie elektronicznej) , która będzie zapewniała wymianę informacji o uczniu i udzielanych mu świadczeniach zdrowotnych, zaleceniach dla ucznia i jego rodziców oraz terminach ich realizacji, miedzy pielęgniarką (higienistką)szkolną a lekarzem POZ i lekarzem dentystą.
Dodano: 15.11.2017 14:48    Przez: ~Bunia
Planowane jest utworzenie Platformy Profilaktyki Uczniów (PPU) umożliwiającej koordynowanie i monitorowanie opieki profilaktycznej nad uczniem przez pielęgniarkę (higienistkę) szkolną.Zadaniem pielęgniarki (higienistki ) szkolnej będzie monitorowanie realizacji przez ucznia i rodziców zaleceń lekarza POZ i lekarza dentysty, przypominanie rodzicom o OBOWIĄZKOWYCH badaniach bilansowych, przeglądach dentystycznych, szczepieniach. Monitorowanie zaleceń lekarzy ORAZ podejmowanie INTERWENCJI w przypadkach kiedy te zalecenia nie będą realizowane we wskazanych terminach.Pielęgniarka szkolna ma również za zadanie rozpoznawanie ryzykownych zachowań zdrowotnych, ze szczególnym uwzględnieniem zdrowia psychicznego.Pielęgniarka ma współpracować z dyrektorem i pracownikami szkoły doradzając w sprawach programów oświatowych.Ma brać udział w radach pedagogicznych.OBOWIĄZKIEM pielęgniarki szkolnej ma być podejmowanie INTERWENCJI w przypadkach, kiedy zalecenia profilaktyczne lub lecznicze lekarza (i ...
Dodano: 15.11.2017 14:48    Przez: ~Bunia
„Projektowana ustawa powinna stanowić granice pomiędzy prawem do prywatności a prawem do ochrony zdrowia” (!) … pracownicy ochrony zdrowia mogą w uzasadnionych przypadkach, NIE PODAJĄC POWODÓW, informować pracowników GOPS o konieczności podejmowania szczególnych działań ”wspierających dziecko i jego rodzinę” (w świetle nasilających się od jakiegoś czasu prób odbierania władzy rodzicielskiej z powodu odmowy poddawania dzieci zabiegom profilaktycznym, obowiązkowym i nieobowiązkowym, ten zapis brzmi szczególnie niepokojąco)Do zadań pielęgniarki szkolnej będzie należało też uczestniczenie, wspólnie z Państwową Inspekcją Sanitarną, w opiniowaniu rozkładu i liczby lekcji.Nie rzadziej niż raz na dwa miesiące ma odbywać spotkania z dyrektorem szkoły i pedagogiem szkolnym.
Dodano: 15.11.2017 14:48    Przez: ~Bunia
Ma brać udział w posiedzeniach Rady Pedagogicznej, przynajmniej 3 razy w roku OBOWIĄZKOWO, z głosem doradczym.Ma brać udział w zebraniach rodziców i zebraniach RADY RODZICÓW, a raz w roku udział pielęgniarki w posiedzeniach Rady Rodziców ma być obowiązkowy (takich uprawnień nie ma nawet dyrektor szkoły).Ma brać udział w grupach wsparcia, jeśli zostaną utworzone w szkole, ma wydać opinię i wystawić notatką z planem działania oraz oceną efektów.Ma brać udział w dodatkowych zajęciach organizowanych prze szkołę, w szczególności w zawodach sportowych i zielonych szkołach.Pielęgniarka szkolna ma również systematycznie badać stan zdrowia uczniów z niepełnosprawnościami, udzielać uczniowi i jego rodzicom porad i zaleceń, podawać leki lub nadzorować ich podawanie, wykonywać zabiegi i procedury medyczne podczas pobytu w szkole, rozpoznawać i podejmować działania w wypadku powikłań choroby podczas pobytu w szkole.Ma również zlecać podawanie leków i postępowanie wobec ucznia, podczas nieobec ...
Dodano: 15.11.2017 14:49    Przez: ~Bunia
W całym projekcie,( poza wprowadzeniem opieki dentystycznej w szkole), nie ma żadnych innowacji, które wpływałyby pozytywnie na stan zdrowia dzieci. Przeniesienie części opieki zdrowotnej i wzmożonego nadzoru nad ta opieką na teren szkoły sprawi, że przestanie ona być w pełni placówką edukacyjną a staje się kolejnym zakładem opieki zdrowotnej. Rodzina ma prawo do zachowania prywatności, tajemnicy związanej ze stanem zdrowia w miejscu pracy czy nauki. Informacje o przebytych chorobach czy wykonanych zabiegach medycznych nie są informacjami, które mogą być przekazywane placówkom edukacyjnym czy na ich terenie przetwarzane przez pielęgniarkę szkolną lub innych pracowników szkoły (którzy zgodnie projektem mają podawać leki czy wykonywać inne czynności medyczne podczas nieobecności pielęgniarki). Pielęgniarka szkolna ma poza swoimi dotychczasowymi zadaniami, stać się funkcjonariuszem medycznym sprawującym przede wszystkim nadzór nad szkołą, uczniami, rodzicami i nauczycielami, w celu zapewn ...
Dodano: 15.11.2017 14:51    Przez: ~Bunia
Skandal to co się dzieje w Polsce! Precz z tym konowałem Radziwiłłem ! Ludzie czy wy nie widzicie co się dzieje? Do czego doprowadza rząd? Co grozi waszym dzieciom po tym jak przejdzie nowa ustawa? Cieszycie się, że w szkole będzie pani higienistka ?? Obudźcie się ! Póki nie jest za późno. Inwigilacja nas czeka....
Dodano: 15.11.2017 15:34    Przez: ~Otwórzcie oczy....
Takiego jak Ty powinno się inwigilować, dlatego, że jesteś anty i możesz szkodzić Polsce. Popieram reformy, które wprowadza rząd PiS-u, tylko nie przeszkadzajcie.
Dodano: 15.11.2017 16:30    Przez: ~Dobra Zmiana
Nie przeszkadzajcie ? Człowieku co Ty mówisz? Większość reform PiSu jest dla mnie OK, ale czemu ślepo wierzysz we wszystko co chcą robić? Czy Ty w ogóle zapoznałeś się z ustawą dot. POZ? Jeśli tak to czy umiesz czytać ze zrozumieniem? Jeśli jesteś takim zwolennikiem PiSu to powinieneś się orientować, że Radziwiłł Twojej partii od początku był nie na rękę... ale układy, układziki i osadzili go na stołku... Ministrem Zdrowia to powinien być Jaki.
Dodano: 15.11.2017 18:37    Przez: ~Taaaa
Teraz szkoła ma być drugim ośrodkiem zdrowia żarty jakieś!Nie zgadzam się z nową ustawą POZ