Dzisiaj jest sobota 8 sierpnia 2020, imieniny: Cyriaka, Emiliana, Sylwiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16611) SPORT FORUM FIRMY (5515) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
29 / 22oC
Jutropogoda
29 / 21oC
Pojutrzepogoda
27 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina na Jasną Górę. Wyruszyła piesza pielgrzym ... (5)Medyk Konin przed startem sezonu. Wyścig zbrojeń w ... (0)

Rodzinna magia świąt. Spotkanie rodzin zastępczych z powiatu

Dodano: 3.12.2017 11:44

Już 8 grudnia w auli PWSZ w Koninie zagości nastrój Świąt Bożego Narodzenia. Stanie się tak za sprawą projektu „Rodzinna magi świąt” adresowanego do rodzin zastępczych powiatu konińskiego.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie we współpracy ze Studenckim Kołem Naukowym „Pegaz” działającym przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Koninie, po raz kolejny podjęło się organizacji świątecznego spotkania rodzin zastępczych i wspierających je instytucji. Dla powiatu konińskiego, który realizuje wyłącznie rodzinne formy wspierania dzieci pozbawionych opieki, takie spotkania są okazją do zaznaczenia niezwykle ważnej roli rodzin zastępczych w realizowanych przez powiat zadaniach na rzecz społeczności lokalnej.

- Przedświąteczne spotkania rodzin zastępczych organizujemy od kilku lat, także po to, by przebywającym w nich dzieciom dostarczyć radości, a ich opiekunom chwil wytchnienia - mówi Elżbieta Sroczyńska, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Koninie. - Ich integracyjny charakter sprzyja umacnianiu więzi pomiędzy rodzinami i wspierającymi je instytucjami, a także przyczynia się do promocji pieczy zastępczej w celu pozyskiwania nowych kandydatów. 

O dobrą zabawę ponad 200 uczestników spotkania „Rodzinna magia świąt” zadba młodzież ze Studenckiego Koła Naukowego. Jak co roku, przedsięwzięcie wspiera liczne grono partnerów, m.in.: Środowiskowy Dom Samopomocy im. Doktora Piotra Janaszka w Koninie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Mielnicy, Dom Pomocy Społecznej w Ślesinie, Przedszkole nr 16 im. Jana Brzechwy w Koninie, Parafia Św. Wojciecha w Koninie oraz wolontariuszki: Agnieszka Nejman i Dominika Pietruszka.

  • Rodzinna magia świąt. Spotkanie rodzin zastępczych z powiatu

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:rodziny zastępcze,   PCPR Konin,   Elżbieta Sroczyńska,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Przyjmiecie imiennie Korczaka.
Dodano: 03.12.2017 14:35    Przez: ~Żyd
Magia wiąże się z szataństwem.
Dodano: 03.12.2017 18:04    Przez: ~Magia świąt ?
Magia in. czary, mary.
Dodano: 03.12.2017 18:07    Przez: ~Diabeł stary

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.