Dzisiaj jest sobota 16 grudnia 2017, imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23489) SPORT FORUM FIRMY (5109) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościRuszyła budowa wiaduktu, łączącego Zatorze z V osi ...

Ruszyła budowa wiaduktu, łączącego Zatorze z V osiedlem 

KONIN JEST NASZ

Dodano: 6.12.2017 21:55

Na wiadukt, łączący ulicę Paderewskiego na Zatorzu z Wyzwolenia na piątym osiedlu, czekamy już cztery dekady. Ku radości koninian, kolej właśnie rozpoczęła jego budowę.

Konstrukcja miała powstać już w latach siedemdziesiątych, czego pozostałością jest nasyp po wschodniej stronie torów (fot. poniżej), który przez czterdzieści lat służył głównie dzieciom do zjeżdżania na sankach. Na nasypie jednak się skończyło, bo zabrakło wówczas pieniędzy na kontynuację budowy. Idea wróciła wraz z modernizacją magistrali kolejowej wschód-zachód, która przewiduje zamknięcie przejazdów kolejowych na ulicach: Torowej, Okólnej i Staromorzysławskiej, choć losy tego ostatniego nie zostały jeszcze ostatecznie przesądzone. Co nie jest możliwe bez wybudowania rzeczonego wiaduktu, zapowiadanego zresztą przez PKP już na lata 2014-2015. Ale i ten termin nie został dotrzymany.

Tymczasem dla Konina połączenie Zatorza z piątym osiedlem to jeden z najważniejszych klocków komunikacyjnej układanki w tej części miasta. Jeszcze w latach dziewięćdziesiątych był w planach magistratu elementem północnej alternatywy dla dotychczasowej trasy przejazdu przez Konin na kierunku wschód-zachód, która za skrzyżowaniem ulicy Paderewskiego z Kleczewską miała dalej prowadzić na zachód.

Trzeci koniński wiadukt na pewno odciąży przede wszystkim ulicę Wyszyńskiego oraz – do pewnego stopnia – 11 Listopada i Okólną. Natomiast powstanie łącznika Zatorza z piątym osiedlem nie spodoba się kierowcom, którzy parkują na drugim – nieczynnym na razie – pasie ulicy Wyzwolenia. Kiedy samochody wjadą na gotowy wiadukt, północna nitka tej ulicy zostanie udostępniona dla normalnego ruchu kołowego. To tędy zapewne pojedzie duża część pielgrzymek do Lichenia.

następna
strona 1/2
  • Ruszyła budowa wiaduktu, łączącego Zatorze z piątym osiedlem
  • Ruszyła budowa wiaduktu, łączącego Zatorze z piątym osiedlem
  • Ruszyła budowa wiaduktu, łączącego Zatorze z piątym osiedlem
  • Ruszyła budowa wiaduktu, łączącego Zatorze z piątym osiedlem
  • Ruszyła budowa wiaduktu, łączącego Zatorze z piątym osiedlem
  • 1512593707-hxutx6-wiadukt8.jpg

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

'' bo nie stać nas na dwupoziomowe skrzyżowanie z ulicą Przemysłową i ciągnięcie estakady aż za tory,'' no cud że na rondo wystarczy, przy takiej liczbie urzędasów w UM to niedługo miasta nie będzie stać na utrzymanie samego urzędu miasta.
Dodano: 7.12.2017 00:25    Przez: ~maxxx
Hurra! Nareszcie!
Dodano: 6.12.2017 22:08    Przez: ~Kary
SPRZEDADZĄ SAMOCHODY I PROBLEM Z GŁOWY
Dodano: 6.12.2017 22:22    Przez: ~TRAWNIK
Jak to co? Powstanie parking piętrowy na 500 miejsc parkingowych i przy okazji buldożer skosi te śmieszne garaże, które straszą od lat
Dodano: 7.12.2017 01:15    Przez: ~gość
Teraz połatać Przemysłową i jest git.
Dodano: 6.12.2017 22:50    Przez: ~sd

KOMENTARZE

Hurra! Nareszcie!
Dodano: 06.12.2017 22:08    Przez: ~Kary
Na ulicy Staromorzysławskiej przejazd pozostanie!!! - Zlikwidowany będzie przejazd na ul. Torowej i Okólnej
Dodano: 06.12.2017 22:57    Przez: ~pkp plk
Teraz należałoby pomyśleć o moście z Grójca na Brzeźno - plany też już były w latach 70 tych
Dodano: 07.12.2017 08:16    Przez: ~mmmm
Torowa trochę zyska, Okólna trochę straci na dojazdach. Przynajmniej te dwie wąskie ulice odpoczną od dużego ruchu w godzinach szczytu. Prorokuję jednak że będą działy się cuda na odcinku most na Wyszyńskiego do skrzyżowania ze światłami z tą nową przeprawą. Trzeba szybko pomyśleć o dwóch pasach w każdym kierunku.
Dodano: 07.12.2017 09:29    Przez: ~JarO
Czyli o ile mnie akomodacja oka nie myli strasznie gęsty ruch uliczny zostanie zagęszczony i skomplikowany.
Dodano: 07.12.2017 11:33    Przez: ~mhm
@JaroA gdzie jest most na ulicy Wyszyńskiego?
Dodano: 08.12.2017 11:25    Przez: ~kiniu
@Kiniu - chodzi mi o ten wiadukt nad torami przy Kościele. Nie wiem jak się nazywa przyznam.
Dodano: 08.12.2017 16:44    Przez: ~JarO
Ciekawe tylko gdzie będą parkować ludzie którzy teraz stawiają samochody koło tego nasypu
Dodano: 06.12.2017 22:11    Przez: ~Więcej parkingów!
SPRZEDADZĄ SAMOCHODY I PROBLEM Z GŁOWY
Dodano: 06.12.2017 22:22    Przez: ~TRAWNIK
Jak to co? Powstanie parking piętrowy na 500 miejsc parkingowych i przy okazji buldożer skosi te śmieszne garaże, które straszą od lat
Dodano: 07.12.2017 01:15    Przez: ~gość
nasyp już był z 30 lat. sporo czasu musiało minąć ehe
Dodano: 06.12.2017 22:20    Przez: ~hah
za to ziemia dobrze osiadła i nic sie nie naciągnie......
Dodano: 06.12.2017 22:37    Przez: ~xyz
Brawo Super
Dodano: 06.12.2017 22:39    Przez: ~ziom
Teraz połatać Przemysłową i jest git.
Dodano: 06.12.2017 22:50    Przez: ~sd
'' bo nie stać nas na dwupoziomowe skrzyżowanie z ulicą Przemysłową i ciągnięcie estakady aż za tory,'' no cud że na rondo wystarczy, przy takiej liczbie urzędasów w UM to niedługo miasta nie będzie stać na utrzymanie samego urzędu miasta.
Dodano: 07.12.2017 00:25    Przez: ~maxxx
A kiedy rondo na Kolskiej ze Świętojańską zaczynacie ? I dworzec PKP z dworcem PKS kiedy ? Czas też już pomyśleć o III przeprawie...
Dodano: 07.12.2017 01:04    Przez: ~darek
Tam jeszcze na glince będzie most do starego Konina, a drugi nad amfiteatrem do Starego Konina
Dodano: 07.12.2017 01:17    Przez: ~gość
Ciekawe gdzie tam miejsce na rondo znajdziesz? Jak do okola same budynki i drogi nie schodzą się tylko jest duży skos. Także raczej zapomnij o rondzie w tym miejscu.
Dodano: 07.12.2017 08:46    Przez: ~Ktos
To będzie masakra, gdzie się podzieją te setki samochodów, które teraz parkują na "nieczynnym pasie" ul. Wyzwolenia?
Dodano: 07.12.2017 01:06    Przez: ~z 5-tego
byle by nie skonczono jak z droga do terenow inwestycyjnych... gdzie przed wyborami preznie wszystko robili a po wyborach afery i problemy trwaly 3 lata ... ( do kolejnych wyborow)
Dodano: 07.12.2017 01:27    Przez: ~JotBe
Ostatni roczek to najlepszy czas na taką kiełbasę wyborczą. Nasyp powstał jak była głęboka komuna,za dzieciaka na sankach tam zjeżdżałem...Jak robić to od razu z głową i dobrze, jak tylko zrobić żeby było to proszę nie robić wcale.
Dodano: 07.12.2017 02:47    Przez: ~celny
A jakie zasługi ma w tym miasto?Żadne.
Dodano: 07.12.2017 08:33    Przez: ~tyle
Wiadukt buduje kolej, a nie miasto, więc nie pitol o kiełbasie wyborczej.
Dodano: 07.12.2017 08:38    Przez: ~zet
kiełbasę wyborczą można ze wszystkiego zrobić w tym chorym politycznie kraju
Dodano: 07.12.2017 08:47    Przez: ~edd
Mi się najbardziej podobają politycy lokalni, którzy na jakąś imprezę dadzą medal za 20zł, puchar za 15, czy smyczkę lub długopis. Organizacja wszystkiego oczywiście przez pasjonatów, ale do zdjęć, reportaży i mediów to politycy pierwsi, jakby tylko dzięki nim jakaś impreza powstała. Brzydzę się politykami.
Dodano: 07.12.2017 10:48    Przez: ~Sdk
TO TRZEBA NAPISAĆ W PRASIE ,,DZIĘKUJEMY POLITYKOWI TAKIEMU I TAKIEMU ZA UFUNDOWANIE NAGRODY ,,medal za 20zł, puchar za 15, smyczkę, długopis I UŻYWANY KUBEK"
Dodano: 07.12.2017 10:51    Przez: ~QAZ
Sam wiadukt ma kosztować 20 milionów, z czego PKP daje aż 7 milionów, resztę dokłada miasto. Po doliczeniu dróg dojazdowych, przebudowy skrzyżowań, itd. wychodzi na to, że miasto wyłoży 80 milionów. Przynajmniej tak kiedyś pisali na LM. Więc skończcie gadać głupoty, że to PKP buduje wiadukt, bo to tylko przypisywanie sobie zasług.
Dodano: 07.12.2017 15:14    Przez: ~aaa
1 z 3
123>>