Dzisiaj jest sobota 16 grudnia 2017, imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23492) SPORT FORUM FIRMY (5109) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKleczew. Popiersie J. Piłsudskiego na 100-lecie ni ...

Kleczew. Popiersie J. Piłsudskiego na 100-lecie niepodległości

Dodano: 7.12.2017 13:48

Kleczew przygotowuje się na 100-lecie odzyskania niepodległości. Popiersie Marszałka Józefa Piłsudskiego stanie w przyszłym roku w Kleczewie.

W ten sposób miasto i gmina upamiętnią setną rocznicę odzyskania niepodległości. 5 grudnia br. w sali sesyjnej odbyło się spotkanie komitetu organizacyjnego, w skład którego wchodzą kleczewscy samorządowcy, przedstawiciele oświaty, kultury, sportu i duchowieństwa. Rozmawiano o programie wydarzeń w roku jubileuszowym, a ten będzie bardzo bogaty. Zaplanowano koncerty, występy teatralne i taneczne, spotkania i wystawy, a wszystko pod szyldem 100-lecia odzyskania niepodległości.

Kulminacyjnym momentem będzie odsłonięcie popiersia Marszałka Józefa Piłsudskiego, które stanie w pobliżu kleczewskiej biblioteki, dawniej znajdował się tam sąd grodzki. Uroczystość z udziałem wojska odbędzie się 23 czerwca 2018 roku. Szczegółowy program obchodów zostanie już wkrótce opublikowany.

 

  • Kleczew. Popiersie J. Piłsudskiego na 100-lecie niepodległości
  • Kleczew. Popiersie J. Piłsudskiego na 100-lecie niepodległości

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:J. Piłsudski,   popiersie w Kleczewie,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

eee tam ja myślałem że radni kleczewa wesołowskiemu ufundują popiersie za trwanie nieprzerwanie na stanowisku
Dodano: 7.12.2017 17:39    Przez: ~kleczewiok

KOMENTARZE

popiersie Piłsudskiego??!!, jak dekomunizacja jest!!!! a to komuch i zbrodniarz przecież
Dodano: 07.12.2017 14:45    Przez: ~taka prawda
Józef Piłsudski był wielkim Polakiem i Patriotą, nie dbał o swoje zdrowie i życie, chciał za wszelką cenę aby Polska odzyskała niepodległość i jako Naczelnik, dobry strateg sprawił, że tak się stało, a więc jemu zawdzięczamy to, że mamy własną Ojczyznę i porozumiewamy się we własnym polskim języku.
Dodano: 07.12.2017 17:01    Przez: ~Symp. PiS
sympatyk pis i wszystko jasne, od was to mądrzejsi z isis wychodza po szkoleniu
Dodano: 07.12.2017 19:09    Przez: ~taka prawda
Zawsze mnie dziwiło ze prawicowa partia jaką jest pis wzięła sobie na bohatera socjaliste hehe, no ale u nas wszystko musi być do góry nogami. ...
Dodano: 07.12.2017 19:23    Przez: ~historyk
Dokładnie to socjalista, agent niemiec i austrii bo brał kasę od nich i realizował niemiecką politykę, np.nie ruszył palcem żeby pomóc powstaniu wielkopolskiemu ani orlętom lwowskim w 1918roku! ! Ma na sumieniu 400 ofiar w zamachu majowym 1926, ps.w każdym rządzie po 1926 roku było pełno masonów! Co widać np na godle Polski, naszemu orłowi zdjeto krzyż z korony 13 grudnia 1927 roku! Tak więc komitet organizacyjny niech 2 razy pomyśli. ..a ci którzy za chwilę mnie zaatakują. ..kochani, niestety taka jest prawda!
Dodano: 07.12.2017 16:00    Przez: ~su_arez@wp.pl
Dobry pomysł mieszkańców Kleczewa, pamiętajmy o ludziach, którzy zasłużyli się dla Polski.
Dodano: 07.12.2017 17:06    Przez: ~K-n
a wesołowskiemu pomnik za umiejętne trwanie na stanowisku "umiejętność okopywania się"
Dodano: 07.12.2017 23:01    Przez: ~opozycja
eee tam ja myślałem że radni kleczewa wesołowskiemu ufundują popiersie za trwanie nieprzerwanie na stanowisku
Dodano: 07.12.2017 17:39    Przez: ~kleczewiok
Toteż PiS chce wprowadzić dwu kadencyjność samorządowców, a PSL bardzo się temu przeciwstawia, gdyż uważają samorządy za swoje folwarki i są nie do ruszenia ze swoich stołków.
Dodano: 07.12.2017 18:16    Przez: ~Burmistrz
Dwu-kadencyjność jest OK ale jak wprowadzac to wszędzie! W sejmie i senacie tez.
Dodano: 08.12.2017 09:30    Przez: ~zzz
Prawdziwym polskim patriotą to był jednak ROMAN DMOWSKI, Jemu akurat nic nie można zarzucić, ale On nie będzie miał pomnika. Nacja która teraz rządzi Polską bardzo Go nie lubi.
Dodano: 07.12.2017 19:33    Przez: ~Hasbara
W 1926 Piłsudski obalił demokratyczne władze Polski podczas zamachu majowego. Plany zamachu były doskonale znane komunistom, międzynarodowej finansjerze i Niemcom. Zamach majowy współorganizowała masoneria. Dzięki zamachowi Piłsudskiego władze w II RP przejęli masoni. Dzięki temu sanacja cieszyła się poparciem masonerii. Piłsudski przed I wojnie światowej wspierał rozwój masonerii w organizacji Strzeleckiej, sam wcześniej był związany z wolnomularstwem. Wyrazem masońskich porządków po przewrocie majowym był dekret prezydenta Mościckiego, który usunął z orła (będącego godłem Polski) krzyż i uzupełnił go masońskimi gwiazdami. W czasie Zamachu Majowego zginęło ponad 400 osób. Po zamachu na rozkaz Piłsudskiego torturowano jego przeciwników politycznych w Berezie Kartuskiej.
Dodano: 07.12.2017 23:38    Przez: ~Hasbara
Piłsudski był przedstawicielem subkultury socjalistów deklarujących swoją pogardę dla religii i Kościoła (na łamach wydawanego przez siebie pisma „Robotnik” uznawał za brata w idei Augusta Babela, który głosił ze popiera socjalizm czyli demokracje w polityce, komunizm w gospodarce i ateizm wobec religii). Partia Piłsudskiego PPS była organizacją ateistyczną, antyklerykalną i zwalczającą Kościół katolicki. Piłsudski wierzył, że jego duchem opiekuńczym jest Napoleon (Napoleon wspierał masonerie, a masoneria Napoleona darzyła kultem). W Belwederze Piłsudskiego prześladowały złośliwe duchy. Przerażony widziadłami Piłsudski wielokrotnie do duchów strzelał (miał nieszczęśliwie zastrzelić służącego w Belwederze żandarma Koryzyma).
Dodano: 07.12.2017 23:51    Przez: ~Hasbara
Piłsudski nie nawrócił się też na łożu śmierci, mimo to wezwano księdza do ostatniego namaszczenia. Jednakże współpracownicy Piłsudskiego (masoni) wezwali za późno księdza, by uniemożliwić ew. spowiadającemu się marszałkowi zdradę tajemnic sanacji. Arcybiskup Sapieha był przeciwny pochówkowi Piłsudskiego na Wawelu. Wieniawa Długoszowski po śmierci Piłsudskiego nakazał luterańskiemu pastorowi by nie robił trudności w zorganizowaniu katolickiego pogrzebu marszałka. Symboliczna jest też zbieżność dat, 12 maja 1899 Piłsudski wyrzekł się katolicyzmu, 12 maja 1935 zmarł.
Dodano: 07.12.2017 23:57    Przez: ~Hasbara