Dzisiaj jest wtorek 17 lipca 2018, imieniny: Anety, Aleksego, Julietty WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25603) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (93) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 19oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
23 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Dzierawy. Strażacy z mieszkańcami uratowali ranneg ... (6)Udawali, że grają w piłkę nożną. Mistrzostwa Świat ... (9)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościWbrew opinii mieszkańców hangar na kajaki zastąpi ...

Wbrew opinii mieszkańców hangar na kajaki zastąpi lodowisko

KONIN JEST NASZ

Dodano: 19.12.2017 22:38

Zamiast lodowiska na piątym osiedlu, na które mieszkańcy Konina oddali najwięcej głosów w ramach KBO, władze chcą zbudować nad Wartą hangar dla wypożyczalni kajaków. Choć inne projekty zyskały większe poparcie.

Na całoroczne lodowisko przy Szkole Podstawowe nr 3 na piątym osiedlu padło 1372 głosów, a więc najwięcej spośród dużych projektów Konińskiego Budżetu Obywatelskiego. W puli zmieściła się jeszcze budowa Nadwarciańskiej Ścieżki Rekreacyjnej. Lodowiska jednak nie będzie, ponieważ jedyny wykonawca, jaki się zgłosił, podał cenę dużo przekraczającą przewidziane na ten cel 300 tys. zł. Miasto postanowiło więc przeznaczyć owe pieniądze na budowę hangaru dla wypożyczalni kajaków przy Centrum Kształcenia Ustawicznego, które sąsiaduje z bulwarem nadwarciańskim.

Skąd taki wybór? Wiceprezydent Lorek uzasadnia go wolą osoby, która zgłosiła do KBO pomysł lodowiska. Zgodziła się zrezygnować ze swojej idei, ale poprosiła, żeby przeznaczyć te pieniądze na przedsięwzięcie służące rozwojowi turystyki.

Prezydent zapomniał widać, że to nie autorzy pomysłów decydują o przeznaczeniu pieniędzy Konińskiego Budżetu Obywatelskiego, tylko mieszkańcy.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

A nie lepiej gdyby zostawić te środki na przyszły rok i z przyszłorocznego dorzucić to co brakuje i wybudować to lodowisko? W wielu miastach są takie całoroczne lodowiska i są one faktycznie cały rok oblegane, a sądzę, że niejedna osoba chętnie by się wielokrotnie przeszła pojeździć, tym bardziej w cieplejsze dni, w ramach rozrywki i ochłody, czy dla nauki. Doskonale wiemy, że lodowiska w Koninie (a częściej niestety tylko jedno przy SP6) często są uruchamiane na krótko i tylko zima, a w tym roku wręcz wyjątkowo późno się za jego uruchomienie zabrano. Mam nadzieję, że ktoś to jeszcze przemyśli, a może nawet poprze to co napisałem...
Dodano: 19.12.2017 22:54    Przez: ~Koninijczyk ;p
Miasto to nie prywatny Folwark Panie Prezydencie. Konin to juz prawie Pudliszki. Brawo! Pozostaje tylko zaorać tereny inwestycyjne i posadzić pomidory. Nie szanujecie glosow wyborcow. Nie szanujcie idei KBO i wprowadzacie swoje projekty od "zakrystii"
Dodano: 19.12.2017 22:56    Przez: ~Roman
To po co to głosowanie?
Dodano: 19.12.2017 22:52    Przez: ~Nie głosuje, ale inni tak
taka ściema
Dodano: 19.12.2017 23:15    Przez: ~panczenista
....... ciagle czekam na Pana "Konin jest Nasz " ...... z zapartym tchem czytam ..... życzę Radosnych Świąt Panie Robercie i dalszej weny twórczej , odwagi i siły w 2018 r.
Dodano: 19.12.2017 22:48    Przez: ~czytelniczka

KOMENTARZE

Znajomy dziadka handar zrobi a lodowiska nie da rady.
Dodano: 20.12.2017 10:10    Przez: ~Taka prawda
To całe KBO to jedna wielka ściema! Po co pisać wnioski jak w urzędzie i tak zrobią jak chcą po co chodzić głosować jak oszukuje się w nim mieszkańców którzy głosowali na wybrane projekty. Naprawdę te projekty to jest wielka lista życzeń mieszkańców które już od lat powinny być realizowane a jednak Pan prezydent z resztą radnych i urzędników nie maja intencji dodania kliku projektów aby je zrealizować z normalnego budżetu. Do dziś pewne wygrane projekty nie są zrealizowane tylko słyszy się o jakiś krzywdzących zamianach, wykradaniu peseli, nieuczciwym głosowaniu... itd mozna by wymieniać więc jaki to jest Budżet Obywatelski tylko z nazwy.
Dodano: 20.12.2017 10:16    Przez: ~Mieszkaniec Starówki
po co komu hangar na kajaki w centrum miasta za tyle tysięcy???
Dodano: 20.12.2017 10:36    Przez: ~???/
A ja głosowałem na te kajaki i się cieszę ze przesuneli projekt kbo. Zimą to się w domu siedzi i szydelkuje :-) latem nuda jak cholera w mieście to chociaż na kajaki nie będę musiał do slesina jeździć i po tym zatłoczonym jeziorze pływał.
Dodano: 20.12.2017 11:01    Przez: ~darek
Ten hangar to w ogóle dziwna inwestycja i głosowali na nią jak znam życie uczniowie szkoły w pobliżu - posadzeni przy komputerze, bo nikt inny w tym pożytku nie widzi. Ulicę dalej jest LOK i można kajaki bez problemu wypożyczyć, a tłumów jak widać tam nie ma... Więc po cholerę hangar za 300tys? Lepszy jest parking przy SP 1 bo tam sparaliżowana cała Starówka (parkują rodzice uczniów, uczniowie z Hutniczej i jeszcze jak się pogrzeb przydarzy w kościele to już w ogóle KONGO. Więcej rozwagi w tych inwestycjach.
Dodano: 20.12.2017 11:45    Przez: ~mieszkanka Starówki
Coś nie jesteś w temacie, mieszkanka "tłumów nie widać", a no nie widać, bo ani LOK tam żadnych kajaków nie wypożycza, ani nikt inny...
Dodano: 20.12.2017 18:36    Przez: ~darek
Basen odkryty zrobic, bo wszystkie kapieliska to masakra, woda brudna ze szok, nawet z dziecmi nie ma jak wejsc zeby syfa na zlapaly
Dodano: 20.12.2017 12:07    Przez: ~Beznadziejne te kajaki
Syfa to złapią dzieciaki gdy ciebie w pobliżu nie będzie. Od brudnej wody to są inne choroby.
Dodano: 20.12.2017 12:16    Przez: ~ginekolog amator
I BARDZO DORZE.ILE W ROKU BĘDZIE UŻYWANE LODOWISKO A ILE KAJAKI? NIKT Z POZA MIASTA NIE PRZYJEDZIE NA JAKIEŚ LOGOWISKO - A KAJAKI TO AKTYWIZACJA WARTY! JESTEM ZA
Dodano: 20.12.2017 13:11    Przez: ~CHS
A w zime sobie pojeździsz na kajakach? No nie wydaje mi się. Jeśli zrobiliby lodowisko CAŁOROCZNE, a nie jakieś gówno z plastikowych płyt, to do tego nie zadaszone, to napewno część ludzi by się tym zainteresowała.
Dodano: 08.01.2018 19:33    Przez: ~anon
Gdyby Koninem i tym, co tu się dzieje, zainteresowały się media ogólnokrajowe, to wyszłaby z tego lepsza opera mydlana niż w przypadku najgorętszych tematów i skandali ostatnich lat w Polsce.
Dodano: 20.12.2017 13:16    Przez: ~leo
Ja jestem osobiscie za wypozyczalnia kajakow.Cos pieknego poplywac po Warci jej starorzeczach.Kiedys faktycznie rzeka zyla.Plywaly barki,motorowki,bylo sporo splywow kajakowych,ze o puszczaniu wiankow na Swietego Jana nie wspomne.Na lyzwach jezdzilismy na ogromnych wylewach a i na zamarznietej Warcie.Dodam jako ciekawostke cos wiecej.Pan Adamczyk mieszkajacy przy wylocie kanalu Warta Goplo po drugiej stronie rzeki bardzo czesto wracal korytem Warty ze Starego Konina do domu.Najciekawsze w tym wszystkim bylo to,ze wracal wozem konnym.Takie to byly czasy i zimy.Pa.
Dodano: 20.12.2017 13:23    Przez: ~zgred z pamiecia
Ale jak widać, koninianie takich fantazji nie podzielają w dostatecznej liczbie, to inaczej wybraliby to w głosowaniu. A tak nie było.
Dodano: 20.12.2017 13:50    Przez: ~leo
parking to niech sobie szkola buduje...
Dodano: 20.12.2017 13:47    Przez: ~debilizm
i hangar też niech sobie szkoła wybuduje... bo to na ich potrzeby nie dla mieszkańców! o!
Dodano: 21.12.2017 11:47    Przez: ~hhggg
2 z 3
<<123>>