Dzisiaj jest środa 24 października 2018, imieniny: Marcina, Rafała, Arety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21114) SPORT FORUM FIRMY (5248) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 5oC
Jutropogoda
12 / 7oC
Pojutrzepogoda
10 / 9oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Co poseł z Gniezna robił w radzie nadzorczej konińskiego MZGOK?

KONIN JEST NASZ

Dodano: 10.01.2018 21:58

Pytanie to w tytule postawione tak śmiało – że posłużę się cytatem z mistrza Ildefonsa – znajduje bardzo prozaiczną odpowiedź: poseł z Gniezna wymieniał się z Józefem Nowickim przysługami.

Dla Tadeusza Tomaszewskiego, który przez kilka lat figurował w wykazie członków Rady Nadzorczej Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi w Koninie, 1200 zł to nie były wielkie pieniądze, ale każdy by chciał, żeby mu taka „drobna sumka” wpadała od niechcenia co miesiąc do kieszeni.

Nie o takie zresztą pieniądze w tej wymianie między oboma przywódcami SLD z sąsiednich powiatów chodziło. Panowie zapewniali bowiem wzajemnie miękkie lądowanie swoim ludziom, którzy na własnym terenie popadli – oględnie się wyrażając – w kłopoty. Jak to przydarzyło się na przykład wiceprezydentowi Konina, który trzynaście lat temu musiał zrezygnować ze swojego stanowiska po tak zwanej aferze albumowej. Okazało się wówczas, że wydawnictwo, należące przed objęciem stanowiska w urzędzie do owego wiceprezydenta, a przekazane formalnie członkom jego rodziny, otrzymało w ciągu roku z magistratu zlecenia o wartości ponad 200 tys. zł.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

A co poseł RP w rządzie Tuska robił w ZE PAK był prezesem parę miesięcy i dostał kupe kasy za odprawke niejaki pan grad ktoś jeszcze nie wierzy w powiązania biznesu i władzy i że nasz region nie został sprzedany za psi grosz i nasi synowie muszą za chlebem emigrować przez szemrane układy i układziki brak słów to sie nadaje pod handel ludźmi
Dodano: 10.01.2018 22:09    Przez: ~Pingwin
Strekerówna z SLD po 12 tys miesięcznie-oświadczenia majątkowe radnych miejskich.Koryto z PO jeszcze lepszy jako dyr.WORD 15tys.miesięcznie
Dodano: 10.01.2018 22:44    Przez: ~DZIADOSTWO
Wg KRS w Radzie Nadzorczej MZGOK jest też były kierownik z UM ( teraz na emeryturze) Henryk Kuśmirek i były asystent wojewody Florka Jacek Ignaczak. Była asystentka wojewody jest w RN PGKiM - Wioletta Cieślak. W RN PTHU Konin - był były szef cmentarza Andrzej Pachulski, w PWiK jest były radny PiS Ryszard Białkowski , w MPEC Konin były radny Sejmiku Maciej Dąbrowski, w MTBS były radny Jan Urbański itp itd
Dodano: 11.01.2018 06:52    Przez: ~wierzchołek góry
To są tzw. "UKŁADY SPRZĘŻONE" znam mechanizm tych układów: SWOICH-w górę OBCYCH-na dół.
Dodano: 10.01.2018 22:50    Przez: ~STAROSTWO,MAGISTRAT
Co robi cala rodzina prezesa.
Dodano: 10.01.2018 22:22    Przez: ~MZGOK

KOMENTARZE

A co poseł RP w rządzie Tuska robił w ZE PAK był prezesem parę miesięcy i dostał kupe kasy za odprawke niejaki pan grad ktoś jeszcze nie wierzy w powiązania biznesu i władzy i że nasz region nie został sprzedany za psi grosz i nasi synowie muszą za chlebem emigrować przez szemrane układy i układziki brak słów to sie nadaje pod handel ludźmi
Dodano: 10.01.2018 22:09    Przez: ~Pingwin
To są tzw. "UKŁADY SPRZĘŻONE" znam mechanizm tych układów: SWOICH-w górę OBCYCH-na dół.
Dodano: 10.01.2018 22:50    Przez: ~STAROSTWO,MAGISTRAT
Wg KRS w Radzie Nadzorczej MZGOK jest też były kierownik z UM ( teraz na emeryturze) Henryk Kuśmirek i były asystent wojewody Florka Jacek Ignaczak. Była asystentka wojewody jest w RN PGKiM - Wioletta Cieślak. W RN PTHU Konin - był były szef cmentarza Andrzej Pachulski, w PWiK jest były radny PiS Ryszard Białkowski , w MPEC Konin były radny Sejmiku Maciej Dąbrowski, w MTBS były radny Jan Urbański itp itd
Dodano: 11.01.2018 06:52    Przez: ~wierzchołek góry
ŚlepoWRON Olejnik tego nie zauważy i nie opisze.
Dodano: 11.01.2018 08:02    Przez: ~tyle
No już ci to moje komentarze o rzekomym istnieniu jakiejś KRS też coś są warte?
Dodano: 11.01.2018 08:47    Przez: ~aaa
Ludzie z PIS też siedzieli i siedzą w spółkach miejskich. Towarzysz Białkowski też dostał fuchę w radzie PWiK od Józefa by dorobić do emerytury. Barwy nie mają znaczenia, bo liczy się szelest banknotów, a Józef wzoruje się na Stalinie dzieli, rządzi i wymaga by być kochanym.
Dodano: 11.01.2018 11:04    Przez: ~Kanalia
Uhuhuhu, Kobrzycki się wytężył. Pogadamy o Misiewiczach cwaniaku? Masz troszkę honoru pisiaczku to milcz.
Dodano: 11.01.2018 11:58    Przez: ~...
PO-SLD to zorganizowana grupa przestępcza.
Dodano: 11.01.2018 14:27    Przez: ~zaza
A PiS i PeSL to nie ?
Dodano: 11.01.2018 17:47    Przez: ~zuzu
Co robi cala rodzina prezesa.
Dodano: 10.01.2018 22:22    Przez: ~MZGOK
Strekerówna z SLD po 12 tys miesięcznie-oświadczenia majątkowe radnych miejskich.Koryto z PO jeszcze lepszy jako dyr.WORD 15tys.miesięcznie
Dodano: 10.01.2018 22:44    Przez: ~DZIADOSTWO
Macierewicz z MZGOK (kaziu z cba) weź zacznij znowu brać tabletki bo znowu ci się pogarsza
Dodano: 11.01.2018 11:55    Przez: ~kolega z linii
złodzieje
Dodano: 10.01.2018 22:25    Przez: ~hee
A co te osoby ci ukradli szanowny komentatorze ????
Dodano: 10.01.2018 22:59    Przez: ~????
Jak mozna tak nazywac osobe ktora jest na normalnym etacie i pobiera normalna co miesieczna pensje ! Wstyd !
Dodano: 10.01.2018 23:01    Przez: ~wstyd
Na "normalnym"etacie i "normallna" pensja -bredzisz !!!
Dodano: 10.01.2018 23:22    Przez: ~SLD WON
Uuuuuuuuu, ktoś się bardzo boi Lewicy, oj ktoś się tu bardzo boi!!! Panie Jacku, niech Pan powie swojej szefowej z Gniezna że naprawdę Pan prezydentem nie będzie , ani nikt od was. Za ciency jesteście, ludzie was nie lubią i do tego wasz szef buduje jakiś nowy Petroplan czy cóś. Szkoda kasy Panie Jacku na te artykuliki pożal się Boże . I to tyle w temacie.
Dodano: 10.01.2018 23:17    Przez: ~Starodawna
Moje pytanie brzmi: czy ktoś napisze artykuł o sponsoringu politycznym dla dziennikarzy? :D
Dodano: 11.01.2018 10:27    Przez: ~Żenada
Bierzcie sie za nich w końcu.Niech te cyniczne uśmieszki zejda z tych popapranych twarzyczek.ten kto jest blisko dobrze wie,jaki sie smrod za tym ciągnie.jak bezczelnie "gospodaruja" robiac z otoczenia idiotow.Brak zasad,pycha, o moralnych nie wspomne,to dzien powszedni .Ludzkie wartości przestaja miec znaczenie...liczy sie kasa ,stolek i naiwni ludzie,ktorych mozna kupic
Dodano: 10.01.2018 23:20    Przez: ~Uczciwosc czy ktos jeszcze z
My Prezesowi nie pozwolimy odejść to super gość mamy wszystko aaaa jak ktoś coś ma do Prezesa to niech mu sam powie w twarz
Dodano: 11.01.2018 00:14    Przez: ~pracownik MZGOK
obyś nie zarobił w twarz
Dodano: 11.01.2018 05:59    Przez: ~zx
Komuch zawsze będzie komuchem, mozna jedynie ich olać w następnych wyborach.
Dodano: 11.01.2018 06:04    Przez: ~Pod sąd ludowy ich!
W MZGOK pracują rodziny radnych i układ się kręci. WY - radni podnosicie łapki na głosowaniach tam gdzie ja chcę , a ja wam załatwiam miejsca pracy dla rodzin , znajomych , pociotków. I układ się kręci.
Dodano: 11.01.2018 06:12    Przez: ~precz
Moim znajomym z Malińca też udało się tam pracę dostać a żaden z nich nie żadnych znajomych ani rodziny na stanowiskach więc informacje chyba nie są zbyt rzetelne.
Dodano: 11.01.2018 09:15    Przez: ~Ziom z V ko
Bo oprócz nierobów siedzących po układach potrzeba w takim zakładzie też zwykłych roboli co będą zakład obsługiwać. Twoi znajomi są tymi drugimi, tzn. tymi co tam realnie pracują. Nepotyzm i kolesiostwo nie polega na tym, żeby ziomkowi dać robote i żeby się w niej narobił tylko na tym, żeby zarobił i się nie narobił. Najczęściej idzie to w parze bo poplecznik zwykle nie posiada żadnych kompetencji na dane stanowisko.
Dodano: 11.01.2018 09:54    Przez: ~Kim
Konin jest miastem gdzie ludzie nie interesują się swoimi pieniędzmi.Bo za mieszkańców podatki utrzymuje się władza i urzędnicy,Nie czują , że z ich pensji część środków trafia na utrzymanie tego na co tak narzekają.
Dodano: 11.01.2018 06:33    Przez: ~Lipka
Bardzo dziwna sprawa. Napisałem 30 minut temu komentarz dotyczący Redaktora, który ów artykuł napisany czyli dlaczego, na kogo i po co. Okazało się że jest cenzura na portalu bo prawda zabolała i komentarz został usunięty. Czyli redaktor na kogoś może ale ktoś na Redaktora nie. I gdzie tu wolność słowa, wszak nie był Obraźliwy ?
Dodano: 11.01.2018 06:56    Przez: ~Już za stary na danie w pysk
Bo komuniści i ich pociotki wiecznie żywi.
Dodano: 11.01.2018 09:06    Przez: ~staryrep
1 z 4
1234>>