Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21116) SPORT FORUM FIRMY (5248) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 8oC
Jutropogoda
8 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

WOŚP Konin. Bieg "Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy"

Dodano: 11.01.2018 11:02

Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” po raz ósmy w Koninie, 14 stycznia podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku uczestnicy imprezy przebiegną około dwukilometrowy odcinak trasy prowadzącej wokół jeziorka Zatorze. Pieniądze z wpisowego zasilą konto WOŚP. Hasło przewodnie biegu wspiera jeden z całorocznych programów medycznych prowadzonych przez WOŚP - Program Leczenia Osobistymi Pompami Insulinowymi Kobiet Ciężarnych z Cukrzycą. Wspiera też akcję prowadzoną przez Fundację „Policz się z cukrzycą”, w której udział biorą czołowi polscy producenci żywności, a której celem jest nadrukowanie ważnych dla diabetyków informacji na opakowaniach produktów żywnościowych.

Ważną częścią całorocznej działalności Fundacji WOŚP jest także Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”. Polega on na powszechnym wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. W ramach programu do tej pory zostało przeszkolonych blisko 29 tysięcy nauczycieli z ponad 12 tysięcy szkół, którym przekazano bezpłatnie ponad 65 tysięcy fantomów do nauki resuscytacji, podręczniki, filmy i inne niezbędne materiały dydaktyczne.

Bieg „Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy” odbędzie się w Koninie w niedzielę 14 stycznia br. Zapisy przyjmowane będą w konińskiej „Galerii nad jeziorem”, gdzie obywa się finał WOŚP (obok sklepu Reserved) od godz. 11.00. Wpisowe to 30 zł. Dla biegaczy przygotowano 300 numerów startowych. Każdy z zawodników na mecie biegu otrzyma także pamiątkowy medal. Start biegu o godz. 14.00. Poprzedzi go piętnastominutowa rozgrzewka na placu przed sceną główną na parkingu galerii handlowej. Osoby niepełnoletnie i niepełnosprawne mogą wziąć udział w biegu z opiekunem. Bieg organizuje Klub Biegacza Aktywni Konin. 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:WOŚP 2018,   policz się c cukrzycą,   bieg WOŚP,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Występy WOŚP nie powinny mieć miejsca, gdyż nie jest to zgodne z linią ideologiczną jedynie słusznej partii, a nadto z wolą i oczekiwaniami guru religijnego tejże formacji - niejełkiego Tadeusza z Torunia. Owsiak albo Owsik - jak człowieka zwą dyspozycyjni propagandyści oraz inni wybitni przedstawiciele jedynie słusznej partii uważają, że Owsiak jest wrzodem na zdrowym ciele ludu pracującego miast i wsi, który z takim trudem jest kształtowany przez tak wybitnych filozofów społecznych jak; Mariusz (ten od wynoszenia kociej kuwety) Bredziński (ten od wycia na ulicy), Suski (ten od carycy Katarzyny), Szyszko (ten od wyżynania puszczy) czy Jarosław (mistrz totalnego zidiocenia i populizmu).
Dodano: 11.01.2018 11:34    Przez: ~Zdzich@
A jednak to prawda,że wszystkie Zdzichy to alkoholicy i d.ebile.
Dodano: 11.01.2018 13:00    Przez: ~ehhh
A idźcie mi z tym narkomanem
Dodano: 11.01.2018 13:00    Przez: ~Q
Wosp zły no k**wa !!! Żeby to miasto zaorali z takimi idiotami bo i tak upadnie
Dodano: 11.01.2018 16:26    Przez: ~spadnie
jedni wala kase na kler ... inni kijowskiem, a jeszcze inni na narkusow w blotnistym przytanku :/
Dodano: 11.01.2018 14:07    Przez: ~dfg

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.