Dzisiaj jest środa 25 kwietnia 2018, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26040) SPORT FORUM FIRMY (5168) PRACA (88) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 10oC
Jutropogoda
13 / 7oC
Pojutrzepogoda
13 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Płacili cudzymi kartami i wpadli. Grozi im do 10 l ... (13)Koło. Motocyklem pędził w terenie zabudowanym 103 ... (33)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościPolicjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wolonta ...

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wolontariuszy WOŚP

Dodano: 12.01.2018 10:51
Źródło: LM.pl

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Jak co roku w całym kraju kilka tysięcy funkcjonariuszy będzie patrolować ulice miast oraz wsi. Mundurowi będą zwracać uwagę na to, czy zbiórki są prowadzone przez osoby do tego uprawnione, a także będą dbać o bezpieczeństwo kwestujących dzieci. Darczyńcom funkcjonariusze przypominają, że kwestujący powinni mieć identyfikatory ze zdjęciem, numerem ankiety i adresem wolontariusza. Poza tym każdy identyfikator musi mieć „serduszkowe” logo WOŚP, a skarbonka musi być oklejona banderolami fundacji WOŚP.

Jednocześnie policjanci apelują, żeby wolontariusze prowadzili zbiórkę pieniędzy w bezpiecznych miejscach, czyli w centrach handlowych, przy głównych ciągach komunikacyjnych, w dobrze oświetlonych i monitorowanych miejscach.

- Unikajcie prowadzenia zbiórek pieniędzy samodzielnie. W grupie zawsze jest bezpieczniej. Starajcie się zapewnić sobie towarzystwo innych wolontariuszy, a jeśli to możliwe opiekę osób dorosłych – ostrzegają mundurowi.

W Koninie kwestujący wyruszą na ulicę miast i gmin w niedzielę, 14 stycznia po odprawie, która zaplanowana jest na godz. 9:00.  

  • Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem wolontariuszy WOŚP

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

A kto opłaca policjantów za obstawę miesięcznic ? Tu jest sprzęt ratujący życie na który nie stać szpitali. Jak ci się nie opłaca to zaopatrz się w oświadczenie, że nie życzysz sobie aby w razie godziny zero ratowano twoje życie sprzętem z WOŚP.
Dodano: 12.01.2018 13:31    Przez: ~K-ka
Wszystko kosztuje!!! Poza pieniędzmi, które zbiera WOŚP trzeba pamiętać o tym, że w ten dzień wielu młodych i nie tylko młodych ludzi odbiera lekcje prawdziwej obywatelskiej postawy. Trudno wycenić takie lekcje. Najlepiej nie nie robić, położyć się na kanapie ptrzed telewizorem i krytykować tych którym się chce. Skoro Owsiakowi tak dobrze się żyje - to rusz cztery litery, zakładaj fundację i godnie żyj tak jak On - nikt ci nie zabrania.PS. Kto zapłaci policji za zabezpieczanie miesięcznic smoleńskich i innych podobnych imprez ? Jaka z nich korzyść?
Dodano: 12.01.2018 13:51    Przez: ~normalny
Panie Wilk ,co trzeba mieć w mózgu żeby pisać taki komentarz ! raczej nie podatek ukryty ale raczej to co świnki zostawiają na parkiecie.
Dodano: 12.01.2018 13:43    Przez: ~normalny
akcja bylsk :P Siedza w aucie a koguty robia swoje. Jednych rozpraszaja drugich przerazaja :D
Dodano: 12.01.2018 14:27    Przez: ~polak_potrafi
A kto płaci policji za wszystkie miesięcznice? proszę policzyć również skrupulatnie koszty!
Dodano: 12.01.2018 14:12    Przez: ~Matematyk

KOMENTARZE

Kto zapłaci policji za dzień pracy? Roboczodniówka każdego policjanta, koszty energii wody każdej komendy; koszty paliwa wszystkich aut dyspozycyjnych dla potrzeb Orkiestry, koszty połączeń tele., inne koszty itd.? Czy to nie podatnicy pokrywają te koszty? Owszem pokrywają. Natomiast zysk netto z każdej puszki idzie do Owsiaka, koszty Orkiestry ponosi podatnik. Z całkowitego zysku Owsiak pobiera dla sobie daninę na godnego życie ( to jest kolejny ukryty podatek, który ponosi społeczeństwo). Po kilku miesiącach dysponowania publiczna kasą ( nieoprocentowany darmowy kredyt) do publicznego budżetu trafiają środki trwałe w postaci sprzętu medycznego. Po drodze są jeszcze koszty przetargów i ich obsługi , marketing, pozostałe koszty, które opłaca Orkiestra z otrzymanej kasy... Znów zysk netto zostaje po stronie firm sprzedających sprzet medyczny, a koszty po stronie podatnika (podatek ukryty). Czy to się opłaca? niech każdy sobie sam odpowie.
Dodano: 12.01.2018 12:55    Przez: ~Wilk
A kto opłaca policjantów za obstawę miesięcznic ? Tu jest sprzęt ratujący życie na który nie stać szpitali. Jak ci się nie opłaca to zaopatrz się w oświadczenie, że nie życzysz sobie aby w razie godziny zero ratowano twoje życie sprzętem z WOŚP.
Dodano: 12.01.2018 13:31    Przez: ~K-ka
Wszystko kosztuje!!! Poza pieniędzmi, które zbiera WOŚP trzeba pamiętać o tym, że w ten dzień wielu młodych i nie tylko młodych ludzi odbiera lekcje prawdziwej obywatelskiej postawy. Trudno wycenić takie lekcje. Najlepiej nie nie robić, położyć się na kanapie ptrzed telewizorem i krytykować tych którym się chce. Skoro Owsiakowi tak dobrze się żyje - to rusz cztery litery, zakładaj fundację i godnie żyj tak jak On - nikt ci nie zabrania.PS. Kto zapłaci policji za zabezpieczanie miesięcznic smoleńskich i innych podobnych imprez ? Jaka z nich korzyść?
Dodano: 12.01.2018 13:51    Przez: ~normalny
A kto płaci policji za wszystkie miesięcznice? proszę policzyć również skrupulatnie koszty!
Dodano: 12.01.2018 14:12    Przez: ~Matematyk
Podczas miesięcznicy policji jest tysiąc razy mniej niż podczas zbiórki na oWSIaka i jest ona żeby ochraniać tych co sie modlą przed tymi co popierają ideologicznie WOŚP. Trudno sobie wyobrazić żeby osoby z różnicami w rękach były zagrożeniem dla kogoś.
Dodano: 12.01.2018 14:13    Przez: ~Precz z WOŚP!
Nie muszę pisać żadnych oświdczeñ typu nie dałem na WOśP, ponieważ dopóki Owsiak i Orkiestra żyje z moich podatków mam prawo korzystać z urządzeñ pomimo, że nie dałem do puszki. Kiedy natomiast Owsiak zacznie ponosić koszty Orkiestry z własnej kieszeni, wtedy napiszę stosowne oświadczenie. W tej chwili nie ma takiej potrzeby.
Dodano: 12.01.2018 14:32    Przez: ~Wilk
Panie Wilk ,co trzeba mieć w mózgu żeby pisać taki komentarz ! raczej nie podatek ukryty ale raczej to co świnki zostawiają na parkiecie.
Dodano: 12.01.2018 13:43    Przez: ~normalny
Policjanci będą robili co do nich należy, a co na to Kościół?
Dodano: 12.01.2018 13:59    Przez: ~pleban
Brawo policja! Potem jednak proponuję temu jąkale w czerwonych portkach wystawić rachunek za wykorzystywanie niezgodnie z prawem małoletnich do zbiórek pieniędzy.
Dodano: 12.01.2018 14:06    Przez: ~Pohl
OT CHRZESCIJANIE TACY WLASNIE JESTESCIE
Dodano: 12.01.2018 20:06    Przez: ~babcia
To katolik , nie chrześcijanin.
Dodano: 12.01.2018 21:40    Przez: ~amen
Głupkiem urodzony, głupkiem umrze.
Dodano: 12.01.2018 21:59    Przez: ~Ania
akcja bylsk :P Siedza w aucie a koguty robia swoje. Jednych rozpraszaja drugich przerazaja :D
Dodano: 12.01.2018 14:27    Przez: ~polak_potrafi
Żeby nie Owsiak to LM nie miałby o czym pisać - Tu co trzeci artykuł jest o WOŚP i o tym resortowym bachorze z PZPR, pupilku Nowoczesnej i PO
Dodano: 12.01.2018 19:05    Przez: ~oficer dyżurny
Owsiak to lewak, człowiek nie wierzący w Boga, pupilek takich mediów jak TVN czy Polsat i dlatego jest u mnie przegrany.
Dodano: 13.01.2018 16:55    Przez: ~Symp. PiS
i całe szczęście, że lewak-a nie klerykał i kołtun w wydaniu polskim.
Dodano: 14.01.2018 20:43    Przez: ~rokita