Dzisiaj jest sobota 23 stycznia 2021, imieniny: Ildefonsa, Rajmunda, Klemensa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17145) SPORT FORUM FIRMY (5574) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 1oC
Jutropogoda
2 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zwycięzca telewizyjnego show zaśpiewał dla mieszka ... (2)Siatkarska kolejka: Kluczowy mecz SPS, stawką czwa ... (0)

Turek. Ciepłownia na celowniku strażaków. Poznawali nowy zakład

Dodano: 25.01.2018 08:11
Źródło: LM.pl

Strażacy z Turku zapoznali się z procesem składowania i spalania pyłu węglowego w nowej ciepłowni.

Od stycznia jedynym źródłem dostarczania ciepła do mieszkańców Turku jest wybudowana ciepłownia „GETEC”. Przez kilka ostatnich dni strażacy zapoznawali się z procesem spalania pyłu węglowego w dwóch niezależnych kotłach i dodatkowym kotłem CO na gaz ziemny. Przedstawiciele firmy zaprezentowali również zagrożenia jakie mogą wystąpić podczas transportu i rozładunku pyłu węglowego.

Zakład GETEC w Turku jest póki co jedyną w Polsce, która w ten sposób produkuje ciepło. 

fot. KP PSP Turek

  • Turek. Ciepłownia na celowniku strażaków. Poznawali nowy zakład
  • Turek. Ciepłownia na celowniku strażaków. Poznawali nowy zakład
  • Turek. Ciepłownia na celowniku strażaków. Poznawali nowy zakład

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

A po czemu to ciepło??
Dodano: 25.01.2018 09:19    Przez: ~ koniniak
Po to żeby Niemcy znowu na nas zarabiali.
Dodano: 25.01.2018 10:31    Przez: ~asd
ASD stały klient kauflanda i lidla. Tam ci nie przeszkadza ,że niemcy zarabiaja na tobie, heh.
Dodano: 25.01.2018 11:16    Przez: ~dojczland
Już LOBBY KOPIDOŁÓW hejtuje .....cena może będzie wyższa ale licząc waszą dewastację pewnie Turek jako całość będzie ostro na plusie . Dlaczego przywożą swój pył węglowy ? bo wasz nie spełnia ŻADNYCH norm- inaczej elektrownia nadal by istniała !. Jedyna korzyść była dla tych co tam pracowali za niezłe pieniądze i przywileje. Reszta Turkowian oprócz tego, że utrzymywała wasze przywileje nic z tego nie miała.
Dodano: 25.01.2018 12:32    Przez: ~ZapraszamydoKonina
Wzrost ceny ciepła z getec być może o 100% . Fajna premia dla tych co aż się trzęśli za Antosikiem
Dodano: 26.01.2018 08:24    Przez: ~ Jan
Jeszcze do tej pory nie wiemy ile będziemy płacic za ciepło w Turku nikt tak naprawde nie zna ceny może się dowiemy w połowie roku, istny śmiech na sali. Z elektrowni w Adamowie koszt GJ ciepła wynosił około 30 złotych a teraz z Geteca będzie wynosił pewnie około 45 złotych( ceny w dużych miastach) to wzrost AŻ O 50%!!! No ale cóż niemiec za darmo nie buduje i swojego węgla z niemiec nie wozi tak więc inwestycja musi się szybko zwrócić. Konin niech szybko zamyka elektrownie i wybuduje sobie ciepłownie od GETECA to będziecie mieli w Koninie drogie ciepło ale ekologiczne i puste portfele.
Dodano: 25.01.2018 11:18    Przez: ~Tak dla GETECA w Koninie
Elektrownia produkowała prąd, a ciepło było przy okazji, dlatego było tanio. Getec produkuje tylko ciepło. Widzisz różnicę? Tanio już było. Teraz będzie czystko i eko.
Dodano: 25.01.2018 15:12    Przez: ~Emeryt
Zawodowiec. Ten sam tekst na portalu "i.turek" podpisany został jako "tadek". Móżdżek zanika.
Dodano: 25.01.2018 23:20    Przez: ~lach
Przy okazji to może być wiele rzeczy, ale na pewno nie produkcja ciepła. Poucz się ,lub spytaj się
Dodano: 26.01.2018 17:46    Przez: ~mieszkaniec
Gdyby nie GETEC ulubionym daniem turkowian byłyby zimne nóżki. Żadna z polskich firm nie zgłosiła się do przetargu.
Dodano: 25.01.2018 11:33    Przez: ~jakub
A właśnie zgłosiło się kilka
Dodano: 26.01.2018 17:43    Przez: ~wasyl
ale pulpity operatorskie macie do du..... zwykłe tanie stoły...... tu się nie postarała firma. Będą was kręgosłupy boleć i oczy wam się zepsują od patrzenia w te małe cyferki....... pewnie fotele tez najtańsze...... tak się dba o pracowników, niby nowe, nowoczesne a o ergonomię nie miał kto zadbać
Dodano: 25.01.2018 14:53    Przez: ~.nl
Jaka stawkę mają operatorzy nastawni?
Dodano: 25.01.2018 15:25    Przez: ~Statysta
Koninianie, nie dajcie sie podpuszczać zwolennikom brudnego węgla. Paliwo spalane w Turku ma kaloryczność 22 GJ/jednostkę masy. Najczystsza, najbardziej ECO ciepłownia w kraju. Okazuje się, że może być paliwo na bazie węgla brunatnego ale przyłożyć się trzeba dobrze do filtrów. Konin też to czeka. Deal z 2 letnim powrotem ZE PAK to przedwyborczy chwyt samorządu. Jeśli w Polsce będzie kilka takich ciepłowni jak w Turku to zasadnym będzie inwestycja w paliwo oparte na polskim węglu brunatnym ale raczej z Bełchatowa. Niedowiarków i decydentów zapraszamy do Turku.
Dodano: 25.01.2018 23:18    Przez: ~kałamarnica