Dzisiaj jest niedziela 26 stycznia 2020, imieniny: Pauli, Polikarpa, Pauliny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20778) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 0oC
Jutropogoda
3 / 3oC
Pojutrzepogoda
6 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Alicja może chodzić! Potrzebuje operacji za pół mi ...Górnik Konin skończył obóz i zremisował czwarty zi ... (0)

Radni PiS ogłosili zwycięstwo. Poseł Tomasz Nowak im odpowiada

Dodano: 2.02.2018 13:33
Źródło: LM.pl

„Akceptując uchwałę zaakceptowaliście fakt, że rząd działania w sprawie odkrywki Ościsłowo nie podjął” - mówił dziś poseł Tomasz Nowak odpowiadając na tryumfalny post radnych Prawa i Sprawiedliwości.

Poseł Platformy Obywatelskiej skierował pismo do samorządu powiatu konińskiego, miasta Konina i radnych sejmiku wielkopolskiego, w którym prosił o przyjęcie apelu do rządu w sprawie odkrywki Ościsłowo. Wszystkie trzy rady stanowiska takie przyjęły.

- Samorządy pokazały, że praca na rzecz regionu nie ma przynależności politycznej. Wysłaliśmy rządowi jasny sygnał – subregion potrzebuje utrzymania produkcji energii elektrycznej przez następnych 15 lat. Czas ten jest niezbędny dla osiągnięcia pożądanych zmian społeczno-gospodarczych. Liczę, że parlamentarzyści PiS zdobędą się na działanie ponad podziałami politycznymi i wystąpią z poparciem dla odkrywki do swojego rządu, lub w przypadku decyzji negatywnej będą zabiegać o program kompensacyjny – mówi Tomasz Nowak.

Jednak nie wszystkie stanowiska zostały przyjęte bez problemów. Radni miejscy z ramienia PiS zapowiadali bojkot głosowania. Ostatecznie, po negocjacjach przed sesją, zagłosowali „za” przyjęciem apelu do rządu. Po czym w mediach społecznościowych ogłosili zwycięstwo.

„PiS Konin wygrywa z posłem PO ws. „Ościsłowa”. Radni PiS wynegocjowali zmianę treści apelu konińskiego samorządu ws. odkrywki „Ościsłowo” i wykreślili z niego nieprawdziwe tezy „energetycznego” posła PO T. Nowaka, jakoby decyzje polityczne rządu blokowały uruchomienie odkrywki” - brzmiał wpis konińskiego PiS.

Poseł ogłoszone przez PiS zwycięstwo skomentował jako działanie dziecinne.

- To przypomina licytowanie „zmieniliśmy jedno, czy dwa zdania w związku z tym cała uchwała się zmieniła". A to nieprawda. Akceptując tę uchwałę zaakceptowaliście fakt, że rząd działania nie podjął. Stanęliście po dobrej stronie, po stronie mieszkańców domagających się od rządu polskiego, żeby nie był w klinczu decyzyjnym, żeby umożliwił produkcję energii elektrycznej, lub przystąpił do programu kompensacyjnego i dziękuję wam za to. Poparliście to i nie licytujcie się, czy było tam takie słowo, jedno, czy drugie – mówi Tomasz Nowak. - Chciałbym, że panowie z PiS-u dorośli. Życzę im tego – dodaje.

Poza podziękowaniami dla samorządowców za wystosowane apele, poseł PO zamierza napisać osobisty list do premiera Mateusza Morawieckiego, w którym poinformuje go o uchwałach podjętych przez rady i podkreśli, że działania rządu są w tym temacie niezbędne.  

  • Radni PiS ogłosili zwycięstwo. Poseł Tomasz Nowak im odpowiada

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Gość duszę zaprzedał diabłu (Solorzowi) i jeszcze marudzi! Buzia w kubeł Nowak!
Dodano: 2.02.2018 14:17    Przez: ~King
Przestańcie POkazywać "twarz" tego gościa,bo ekran ludzie mają wiecznie opluty.
Dodano: 2.02.2018 14:45    Przez: ~POrno kaseta
.....wstydu oszczędz
Dodano: 2.02.2018 13:51    Przez: ~Rola aktora
" Bo czasami jest tak , że to co miało trzymać puści, a to co miało puścic trzyma". P.Coelho
Dodano: 2.02.2018 13:47    Przez: ~i nie chodzi o koryto
A ja sie pytam gdzie jest senator Margareta Budner? Dlaczego nie interweniuje w sprawie odkrywki? Aaaa zapomniałem PRZECIEŻ ONA TU NAWET NIE MIESZKA!!!!
Dodano: 2.02.2018 16:25    Przez: ~DRAMAT

KOMENTARZE

Zabierzcie mi tego nowaka sprzed oczu bo puszcze pawia
Dodano: 05.02.2018 08:12    Przez: ~pp
Kto jeszcze ma zamiar głosować na te dwie literki "PO" ludzie PO z tej wsi to jedna wielka PO myłka...
Dodano: 05.02.2018 13:12    Przez: ~freeman
Panie Nowak ja panu i temu Plo nie wierzę a ciekawe czy Walcową wsadzą do ZK za czyszczenie kamienic
Dodano: 06.02.2018 12:58    Przez: ~Stefan enty władzy
P.Nowak, zawsze przekonywałeś na Barbórkach,że trzeba sprzedaż kopalń. Nie licz na głosy.
Dodano: 07.03.2018 22:13    Przez: ~aa
4 z 4
<<1234

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.