Dzisiaj jest niedziela 20 maja 2018, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26023) SPORT FORUM FIRMY (5178) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 11oC
Jutropogoda
19 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kto pomoże podwieźć „staruszka” na targi sprzętu p ... (13)Medyk wygrał z UKS SMS Łódź, ale wicemistrzem jesz ... (8)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościŚwiatowy Dzień Chorego w hospicjum na terenie sank ...

Światowy Dzień Chorego w hospicjum na terenie sanktuarium 

Dodano: 12.02.2018 13:21

W licheńskim sanktuarium modlono się w intencji osób chorych i cierpiących 

W szczególny sposób modlitwą otoczono pacjentów licheńskiego Hospicjum im. św. Stanisława Papczyńskiego. Uroczystej mszy w hospicyjnej kaplicy przewodniczył ks. Bogusław Binda MIC, przełożony licheńskiej wspólnoty marianów. Marianin zwrócił uwagę na to, że wszyscy potrzebujemy siebie nawzajem. Pomimo choroby, nie należy odsyłać bliźnich na margines społeczny; wręcz przeciwnie – należy wyciągać pomocną dłoń tak, jak to dzieje się m.in. w hospicjum. Oprócz pacjentów w mszy uczestnoczyły także rodziny chorych, wolontariusze oraz personel medyczny. Oprawę muzyczną zapewniła licheńska wspólnota „Ekipa dla Jezusa” posługująca podczas comiesięcznych wieczorów uwielbienia.

Hospicjum stacjonarne im. św. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu istnieje od 2009 roku.

  • Licheń. Światowy Dzień Chorego w hospicjum na terenie sanktuarium
  • Licheń. Światowy Dzień Chorego w hospicjum na terenie sanktuarium

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium maryjne,   dzień chorego,   hospicjum Licheń,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Warto znać na te pytania odpowiedzi !!
Dodano: 12.02.2018 16:37    Przez: ~Mundek
Chłopcy wiedzą na czym można zarobić, a może taki umierający posiada jakiś majątek ?
Dodano: 12.02.2018 17:43    Przez: ~Leon
Erwin zadał pytania, a redaktor powinien na nie odpowiedzieć.
Dodano: 12.02.2018 21:22    Przez: ~czytelnik
Na stronie hospicjum brak wszystkich odpowiedzi na zadane pytania przez Erwina, mnie ciekawi dlaczego opieka oddawana jest klerowi a państwo nie realizuje w pełni tych zadań ?? daje zarobić i kler staje się monopolistą w tym zakresie !!!
Dodano: 13.02.2018 18:10    Przez: ~Mundek
Czy pobyt jest za darmo ? czy koszty refunduje NFZ ? Ile jest takich hospicjum państwowych w powiecie, Koninie? Czy to czarni znaleźli niszę na której można zarobić? Czy sanepid często kontroluje - czy plebani mają książeczki zdrowia ?? Na te pytania powinien znać każdy czytelnik odpowiedz !!! Redaktor na nie powinien udzielić odpowiedzi !!! a tak to podana w ten sposób informacja jest typową propagandą sekty katolickiej !!!!!Tak trzymać i nie popuszczać !! nigdzie !!!
Dodano: 12.02.2018 16:35    Przez: ~erwin

KOMENTARZE

Czy pobyt jest za darmo ? czy koszty refunduje NFZ ? Ile jest takich hospicjum państwowych w powiecie, Koninie? Czy to czarni znaleźli niszę na której można zarobić? Czy sanepid często kontroluje - czy plebani mają książeczki zdrowia ?? Na te pytania powinien znać każdy czytelnik odpowiedz !!! Redaktor na nie powinien udzielić odpowiedzi !!! a tak to podana w ten sposób informacja jest typową propagandą sekty katolickiej !!!!!Tak trzymać i nie popuszczać !! nigdzie !!!
Dodano: 12.02.2018 16:35    Przez: ~erwin
Warto znać na te pytania odpowiedzi !!
Dodano: 12.02.2018 16:37    Przez: ~Mundek
Chłopcy wiedzą na czym można zarobić, a może taki umierający posiada jakiś majątek ?
Dodano: 12.02.2018 17:43    Przez: ~Leon
Erwin zadał pytania, a redaktor powinien na nie odpowiedzieć.
Dodano: 12.02.2018 21:22    Przez: ~czytelnik
Wystarczy wejść na stronę hospicjum i wszystkiego się dowiesz, nie płacisz, jest na NFZ, tylko to nie jest sanatorium, tam chory idzie umrzeć, za to zdrowi mogą pomóc w ramach wolontariatu
Dodano: 12.02.2018 22:44    Przez: ~czytelniczka
Na stronie hospicjum brak wszystkich odpowiedzi na zadane pytania przez Erwina, mnie ciekawi dlaczego opieka oddawana jest klerowi a państwo nie realizuje w pełni tych zadań ?? daje zarobić i kler staje się monopolistą w tym zakresie !!!
Dodano: 13.02.2018 18:10    Przez: ~Mundek
A jedna z państwowych pieniędzy (NFZ)!!!!jest finansowane !!!! to znaczy przez nas !!!
Dodano: 21.02.2018 17:36    Przez: ~starzec