Dzisiaj jest czwartek 24 maja 2018, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24250) SPORT FORUM FIRMY (5181) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 13oC
Jutropogoda
23 / 15oC
Pojutrzepogoda
23 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Turek. Elektrownia będzie produkować energię z pal ... (13)Dwanaście lat w IV lidze. Takich drużyn w Polsce j ... (6)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościPrzesłuchania i zabezpieczona dokumentacja. Sprawa ...

Przesłuchania i zabezpieczona dokumentacja. Sprawa w toku 

Dodano: 13.02.2018 16:53

Po godzinie 12.00 zakończył się cykl przesłuchań w Urzędzie Miejskim w Koninie.

Chodziło o sprawę dwóch urzędniczek z nieistniejącego już wydziału promocji, którym zarzuca się przekroczenie uprawnień i przyjęcie korzyści majątkowej. To część innej sprawy, która jest badana przez prokuraturę z Rypina. Dzisiaj Konin odwiedził szef prokuratury z funkcjonariuszem tamtejszej policji, aby przesłuchać kilku urzędników.

- Wykonujmy czynności – potwierdził Marek Olender, szef Prokuratury Rejonowej w Rypinie. - Z dokumentacji wynikało, że te osoby (przesłuchiwane) podpisały oświadczenia pobrania materiałów promocyjnych. Ponieważ z materiałów dowodowych wynikały wątpliwości, co do tych materiałów promocyjnych, musieliśmy te osoby przesłuchać czy faktycznie pobrały te materiały. Wszystkie osoby potwierdziły, że rzeczywiście pobrały zgodnie z oświadczeniami. Ponadto zabezpieczamy dokumentację z lat 2014-2016 dotyczącą tego wydziału promocji.

Od rana w gabinecie zastępcy prezydenta Konina, Sławomira Lorka, prowadzone były przesłuchania.

- Było zaplanowanych dziewięć osób, udało się przesłuchać siedem. Niektórych przesłuchiwał funkcjonariusz policji, niektórych ja przesłuchiwałem. Były to sekretarki prezydentów, kierowcy, pracownicy biura prezydenta.

Czy konieczny był przyjazd do Konina? - Mogliśmy te osoby wezwać, ale z uwagi na to, że zabezpieczaliśmy dokumentację, żeby ekonomicznie podejść do tematu, zdecydowaliśmy, aby zrobić to w konińskim urzędzie. Koniński wątek jest bowiem częścią większej sprawy, która tak się potoczyła, że jest głównym wątkiem. Pozostałe wątki są już prawie zakończone. Można by decyzje w tych sprawach powydawać. Tutaj musimy pewne rzeczy jeszcze sprawdzić. 

Prokuratora nadzorującego sprawę nie zdziwiło, że dwie urzędniczki pracują w urzędzie. - Wina nie została udowodniona, a z tego, co wiem, ten wydział został rozwiązany, a panie pracują w innych wydziałach. Do czasu, gdy nie ma wyroku sądowego, osoby są uznane za niewinne.

Kiedy decyzja? - Za jakieś dwa miesiące skończymy analizę dokumentacji, a w międzyczasie inne czynności będą wykonywane. Pozostało bowiem do przesłuchani dwóch świadków z Konina i jedna osoba, ale w innej kwestii, bez związku z konińską sprawą. Praktycznie zbliżamy się do końca. Dlatego te czynności wykonujemy, aby sprawę dopracować - odpowiada Marek Olender. 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

A co z Pociejewem,były odwierty ,szumne plany , a od 2 - ch lat cicho sza. xyz
Dodano: 13.02.2018 18:03    Przez: ~xyz.
Jaki ten świat postępowy, teraz wymiar sprawiedliwości jest objazdowy przesłuchania w pokoju w urzędzie.
Dodano: 13.02.2018 18:10    Przez: ~dobre zmiany
Donos = Sygnalista
Dodano: 13.02.2018 18:43    Przez: ~art 27
No przecież pisali, że powstanie wkrótce ciepłownia
Dodano: 13.02.2018 18:06    Przez: ~X
Kobrzycki dlaczego nie piszesz o burmistrzu Koła z ramienia PiS? Gość nie skończył kadencji i o ile się nie mylę to siedzi do sprawy. Miało być uczciwie wg PIS i wyszło szydło z worka.
Dodano: 13.02.2018 20:04    Przez: ~Kolski Król

KOMENTARZE

Po elektoracie PO widac ile jest złodziei skala afer POraza złodziej na aferale,karłem poganiany
Dodano: 13.02.2018 17:39    Przez: ~Kilo
Donos = Sygnalista
Dodano: 13.02.2018 18:43    Przez: ~art 27
Kobrzycki dlaczego nie piszesz o burmistrzu Koła z ramienia PiS? Gość nie skończył kadencji i o ile się nie mylę to siedzi do sprawy. Miało być uczciwie wg PIS i wyszło szydło z worka.
Dodano: 13.02.2018 20:04    Przez: ~Kolski Król
A Dżozefa kiedy będą przesłuchiwać.
Dodano: 14.02.2018 12:26    Przez: ~Komisja
Z NOWU ,PO,ZLODZIEJAMI,TO KIM JEST,BURMISTRZ KOLA Z PIS , ZATRZYMANY PRZEZ CBA A TU PEWNO ZWYKLI URZEDNICY ZWYDZ,PROMOCJI,KTORZY BYC MOZE KOMBINOWALI?ZOBACZYMY,CZEKAMY NA ROZTRZYGNIECIA,OBU SPRAW.
Dodano: 13.02.2018 18:03    Przez: ~WIESLAW
A co z Pociejewem,były odwierty ,szumne plany , a od 2 - ch lat cicho sza. xyz
Dodano: 13.02.2018 18:03    Przez: ~xyz.
No przecież pisali, że powstanie wkrótce ciepłownia
Dodano: 13.02.2018 18:06    Przez: ~X
wkrotce ?? a to dobre... za ile dekad ?
Dodano: 14.02.2018 08:01    Przez: ~oj
Jaki ten świat postępowy, teraz wymiar sprawiedliwości jest objazdowy przesłuchania w pokoju w urzędzie.
Dodano: 13.02.2018 18:10    Przez: ~dobre zmiany
można wiedzieć co to za urzędniczki i gdzie obecnie pracują, powinno się podawać do publicznej wiadomości takie informację aby Koninianie mogli być z nich dumni . Może utworzyć księgę zasłużonych dla PO
Dodano: 13.02.2018 19:11    Przez: ~ja
wiesz co to domniemanie niewinności ? nie ma zarzutu nie ma winnych. bez jaj z tym podawaniem danych.
Dodano: 14.02.2018 08:03    Przez: ~debil
pffu ... nie ma wyroku nie ma winych tyle
Dodano: 14.02.2018 08:03    Przez: ~pfu
Zostawili podsłuchy i wrócą wymienić akumulatory
Dodano: 13.02.2018 19:18    Przez: ~Lipka
Czy władze miasta nie są po części odpowiedzialne?? To musi być prokuratura z innego miasta by udowadniać nieprawidłowości? Czy to jest możliwe że z zarzutami są tylko przenoszeni do innych wydziałów?? Kto za to wszystko odpowiada? Zwolnić z art 52 konfiskata mienia i do ZK NA KILKA LAT
Dodano: 13.02.2018 22:01    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
Czytałeś to co mówił prokurator? Pewnie za trudne i nic nie zrozumiałeś.
Dodano: 14.02.2018 08:04    Przez: ~hehe
a myslisz dlaczego jest z innego miasta ? to chyba dobrze co nie? żadnych ukłdów i bezstronność. tak powinnien działać sąd i prokuratura
Dodano: 14.02.2018 08:05    Przez: ~oj
Jest z Rypina bo stamtąd jest facet wobec, którego toczy się postępowanie.
Dodano: 14.02.2018 10:29    Przez: ~hehe
Panie nagrzeszyly ale mają mocodawców ktorzy nadal je chronią
Dodano: 14.02.2018 12:21    Przez: ~Ot co
Jak wiesz zapewne, stanowiska w urzędzie nie dostają się w ręce przypadkowych osób.
Dodano: 15.02.2018 01:31    Przez: ~to to
Po reportażu "Superwizjera" Ministerstwo Sprawiedliwości zaostrzy ustawę o propagowaniu faszyzmu W Gdyni osunęła się część klifu. Strażacy sprawdzają, czy pod ziemią nie ma ludzi 83-latka o kulach potrąciła śmieciarka. Zginął na miejscu Prezydent grzmiał o "ojczyźnie dojnej", jego minister krytykował. Jak politycy PiS rozliczali PO z premii Spowodował kolizję karawanem, miał 2,5 promila. Tego samego dnia wpadł ponownie, z 3 promilami Kilkanaście osób poszkodowanych po zderzeniu autobusów Warszawa "Segregacja ludzi najsłabszych". Komisja bada żoliborski adres Piesi na przejściu, czerwone na sygnalizatorze. Dwóch kierowców i tak jedzie "To się nadaje na prokuraturę. I to jest w prokuraturze" Wypuszczanie psów bez smyczy. Warszawiacy podzieleni Świat Biznes Sport Meteo Ciekawostki Kultura i Styl Więcej 1,31mln. 1,36mln. 135tys. Google Plus Instagram RSS Igrzyska w Pjongczangu Akcja na Nanga Parbat Serwis smogowy Magazyn TVN24 Prezydent grzmiał o "ojc ...