Dzisiaj jest niedziela 20 maja 2018, imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (26037) SPORT FORUM FIRMY (5178) PRACA (67) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 11oC
Jutropogoda
19 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kto pomoże podwieźć „staruszka” na targi sprzętu p ... (12)Medyk wygrał z UKS SMS Łódź, ale wicemistrzem jesz ... (8)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościMiasto nie wybuduje sieci ścieżek rowerowych, tylk ...

Miasto nie wybuduje sieci ścieżek rowerowych, tylko je wydłuży

KONIN JEST NASZ

Dodano: 13.02.2018 23:31

Dokąd dojedziemy nowymi ścieżkami rowerowymi, których budowę jeszcze w tym roku zapowiedział prezydent? Pokazujemy plan ich przebiegu, żeby zachęcić rowerzystów do dyskusji.

Z mapki udostępnionej redakcji LM.pl przez Zarząd Dróg Miejskich wynika, że prawobrzeżny Konin wzbogaci się w tym roku o dwa ciągi rowerowe, choć jeden z nich ma istotną lukę. Po lewej stronie Warty zostaną natomiast zbudowane dwa krótkie ich odcinki o długości dwustu i czterystu metrów.

Zacznijmy od krótszej i łatwiejszej do opisania trasy obejmującej całą ulicę Zakładową, większość Paderewskiego i łączący je odcinek Kleczewskiej. Wracający na przykład z wycieczki do puszczy kazimierskiej, będą mogli pojechać przez Zakładową, potem skręcić w lewo w Kleczewską i zaraz potem ruszyć w prawo wzdłuż Paderewskiego. Tutaj ścieżka rowerowa (na mapce ZDM ścieżki opisane są jako „proj. ścieżki rowerowe i ciągi pieszo-rowerowe”, nie wiadomo więc, które są które) skończy się niestety na wysokości bramy wjazdowej do ogródków działkowych, a więc blisko ulicy Torowej i Przemysłowej.

Po drodze cykliści będą musieli pokonać dwa ronda, jedno - na wylocie z Zakładowej i drugie - przewidziane w projekcie przebudowy ulicy Kleczewskiej - na skrzyżowaniu z Paderewskiego. Ani tych rond, ani ścieżki na ulicy Kleczewskiej nie widać na powyższej mapce, bo powstaną w ramach innego zadania, opisanego w artykule: „Szybciej pojedziemy przez Międzylesie, a w Niesłuszu odetchną”. 

Drugą trasą rowerzyści pojadą od ronda Jana Bosko na Chorzniu śladem istniejącej już ścieżki wzdłuż ulicy Spółdzielców. Nowy, zdecydowanie szerszy od dotychczasowego, trakt będzie biegł po obu stronach ulicy. Jak ścieżka będzie wyglądała, można zobaczyć w pobliżu Leroy Merlin, gdzie przy okazji budowy ronda poprowadzono od niego również drogę dla rowerów. Od wschodu ścieżka będzie się kończyła na wysokości skrzyżowania z ulicą Kolbego.

I tutaj jest wspomniana wcześniej luka, bo choć zaplanowano ścieżkę, którą rowerzyści mogliby pojechać ulicą Kleczewską w stronę ronda Miast Partnerskich i przeprawy przez Wartę, ten jej odcinek ostatecznie nie powstanie. Ostał się jedynie jej 140-metrowy kawałek, pozwalający wjechać na wiadukt Briański.

następna
strona 1/2

autor: Robert Olejnik
e-mail: r.olejnik@redakcja.lm.pl, tel. 730 000 130

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Józek pracy dla ludzi największe bezrobocie w Polsce.
Dodano: 14.02.2018 06:38    Przez: ~Pzpr
Kawnice to nie Konin.Podatek płacą nie do konińskiej kasy.Niech budują mają takie prawo,ale nie jest problem miasta Konin.
Dodano: 14.02.2018 09:02    Przez: ~zk
Czyli bezpiecznej drogi do Lichenia jak nie było tak nie będzie,dzięki Konin ile lat jeszcze wam potrzeba?
Dodano: 14.02.2018 05:42    Przez: ~Cykl
Konin najbiedniejszym miastem w polsce
Dodano: 14.02.2018 07:58    Przez: ~Zacofane miasto. Pl
Jeszcze z 5 kadencji...😉
Dodano: 14.02.2018 07:15    Przez: ~Jaras

KOMENTARZE

Czyli bezpiecznej drogi do Lichenia jak nie było tak nie będzie,dzięki Konin ile lat jeszcze wam potrzeba?
Dodano: 14.02.2018 05:42    Przez: ~Cykl
Jeszcze z 5 kadencji...😉
Dodano: 14.02.2018 07:15    Przez: ~Jaras
Komuchy zawsze przed wyborami dużo robią, a raczej obiecuja
Dodano: 14.02.2018 07:57    Przez: ~Ernest von nogaj
Kalasz takie miano swoją ignorancją, politycznie podejrzany trollu.
Dodano: 14.02.2018 09:34    Przez: ~Ernst von Nogay
Chcemy ościsłowa!!!
Dodano: 14.02.2018 09:56    Przez: ~Ffg
Po co ci oscislowo, dość niszczenia środowiska bo tylko ono nam tu zostalo
Dodano: 14.02.2018 10:18    Przez: ~Pn
PO CO TE OBIECANKI??? OBIECALIŚCIE DO 2020r pełną sieć ścieżek rowerowych w mieście I JUŻ W 2018r USPOKAJACIE ZE NIE DOTRZYMACIE SŁOWA!!! POLITYK TO JEDNAK KANALIA!!!Między nowy a starym Koninem ani miedzy innymi osiedlami są luki Jest ścieżka rowerowa zaraz nie ma ścieżki to powoduje zagubienie w orientacji co moze prowadzić do wypadku takie zjeżdżanie i wjeżdżanie z ścieżki na ulice w koło i odwrotnie.
Dodano: 14.02.2018 13:03    Przez: ~POLITYK TO JEDNAK KANALIA!!!
Dajcie sobie spokój z tymi rowerami.Większość tylko się na nich lansuje.ŻENADA.
Dodano: 14.02.2018 13:10    Przez: ~z buta
Jakiej ścieżki? przecież dla nich ścieżka to tylko KOLOR chodnika. Co pomalują chodnik. Podzielą na pół i jest ścieżka? A może tak jak na Chorzniu ... ścieżka z wyjazdami .... dla samobójców?
Dodano: 14.02.2018 14:01    Przez: ~DE
Pissuarski trolu o ksywie Pn... odkrywka Ościsłowo to przyszłość Konina i okolic. Bez niej Konin upadnie. Można powiedzieć, że psy będą d...i szczekać.
Dodano: 14.02.2018 15:48    Przez: ~Pn
Józek pracy dla ludzi największe bezrobocie w Polsce.
Dodano: 14.02.2018 06:38    Przez: ~Pzpr
Konin najbiedniejszym miastem w polsce
Dodano: 14.02.2018 07:58    Przez: ~Zacofane miasto. Pl
Mentalnie najbiedniejszym
Dodano: 14.02.2018 12:02    Przez: ~Ggdxbg
No proszę. Pan redaktor sobie o ścieżkach rowerowych przypomniał i piane bije.
Dodano: 14.02.2018 07:27    Przez: ~Pieniacz
to on ukończył studia dziennikarskie?
Dodano: 14.02.2018 08:09    Przez: ~gdzie?
Nie ukończył dziennikarskich ani żadnych innych.
Dodano: 14.02.2018 08:13    Przez: ~yahoo
O czym by nie pisal zawsze znsjfa sie pissusuary bedace ma nie. Zal.
Dodano: 14.02.2018 09:09    Przez: ~Pn
Tak trzymać i nie popuszczać !!!
Dodano: 14.02.2018 18:53    Przez: ~erwin
A ja wsadzę kij w rowerowe mrowisko... Po co ścieżki rowerowe, jak co rusz na Zakładowej czy Spółdzielców, rowerzyści pocinają... między samochodami ?
Dodano: 14.02.2018 08:35    Przez: ~qwerty
A gdzie jakieś połączenie między Koninem a Kawnicami ? Dzieci tam codziennie poboczem do szkoły idą . Zero chodników zero autobusu dwa do dnia ...Osiedle ciągle rośnie , a reszta stoi .A piękny odcinek może być do samej Goliny praktycznie.
Dodano: 14.02.2018 08:49    Przez: ~mieszkaniec
Dzieci chodzą do szkoły z Kawnic do Konina czy z Konina do Kawnic? :)
Dodano: 14.02.2018 10:52    Przez: ~mieszkaniec
Kawnice to nie Konin.Podatek płacą nie do konińskiej kasy.Niech budują mają takie prawo,ale nie jest problem miasta Konin.
Dodano: 14.02.2018 09:02    Przez: ~zk
Ilu jest rowerzystów w Koninie ?? w stosunku do ilości mieszkańców ? Dlaczego jest takie parcie na ścieżki rowerowe ?? Po co ten temat na portalu ?? Osobiście jestem przeciw - są bardziej ważniejsze potrzeby komunikacyjne np. uliczki wewnętrzne osiedlowe na wielu osiedlach Konina !!!! Tak trzymać i nie popuszczać !!!! nawet na rowerze !!
Dodano: 14.02.2018 09:42    Przez: ~erwin
W oświadczeniu podatkowym za 2016r. u prominentnego obywatela Konina- są ujawnione dwa drogie rowery !!!!
Dodano: 14.02.2018 09:45    Przez: ~M..k
A co mnie wasze osiedla obchodzą. Załatw to wewnatrz
Dodano: 14.02.2018 10:19    Przez: ~Pn
A może tych rowerzystów nie ma, bo nie mają gdzie jeździć właśnie? Im więcej ścieżek, tym większa zachęta, by pojeździć, ruszyć się i nie zatruwać miasta spalinami.
Dodano: 14.02.2018 10:23    Przez: ~rowerzysta
Na Kleczewskiej to nawet porządnego chodnika nie ma, a co możemy mówić o drodze dla rowerów. Jaja... Na Padarewskiego oraz na Zakładowej, już jest droga dla rowerów, to co tu można więcej zbudować. No może jedynie 100 metrów na ul. Kleczewskiej. Czy tu czegoś się nie powiela?
Dodano: 14.02.2018 09:49    Przez: ~koluś
Wywalić tych starych komuchów przecież oni nic nie rozumieją i nawet nie mają pojęcia o potrzebach Konina głosujmy na młodych ludzi którzy chcą coś zmienić w tym mieście. Precz z podciotkami i komuszkami
Dodano: 14.02.2018 09:57    Przez: ~Wyborrrca
Ludziom w Koninie widocznie komuchy odpowiadają. Tu ludzie czerwoni z krwi i kości nadal będą na nich glosowac
Dodano: 14.02.2018 10:20    Przez: ~Pn
Ty powyżej... a na kogo mają głosować? Na pissuarów? Czy na armie wygłodniałych i chętnych koryta Pisiewiczów, którzy by chcieli swoimi pociotkami obstawić wszystko co się tylko da w moim Koninie? NIE! Dla nich mówię NIE.
Dodano: 14.02.2018 15:50    Przez: ~Pn
A chodnika dla pieszych od miedzylesia do posady to juz pana .nowckigo nic nie interesuje bo po co lepij choddzic po rowach. Budowac tam gdzie to juz istnieje