Dzisiaj jest środa 12 maja 2021, imieniny: Pankracego, Dominika, Domiceli WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16984) SPORT FORUM FIRMY (5594) PRACA (71) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Show Kopińskiej w rezerwach. Medyk II zdeklasował ... (0)Finderowa piątka w Wąsoszach. Biegali dla Osady Ja ... (1)

Marcin Janiak przebiegł dla niepełnosprawnych maraton w Tokio

Dodano: 26.02.2018 19:24
Źródło: LM.pl

„Pobiegł dla tych, co biec nie mogą”. Marcin Janiak jest już po maratonie w Tokio. Dystans ponad 42 km pokonał w 5 godzin i 15 minut.

„Prawnik w biegu” do Japonii poleciał tydzień temu. Z soboty na niedzielę czasu polskiego wystartował w maratonie ulicami Tokio. Pogoda była umiarkowana, około 5 stopni.

- Atmosfera była nieziemska. To nie jest cichy maraton! Przez 42 195 m był permanentny doping. Tak mnie poniosło, że przez pierwsze 20 km biegłem na swój rekord życiowy. Przesadziłem i baterie mi się rozładowały - mówi Marcin Janiak. - W momentach zwątpienia przypominałem sobie, że nie biegnie dla siebie. Ostatecznie skończyłem maraton z uśmiechem, bez żadnych kontuzji – dodaje.

Swoje spełnione biegowe marzenie dedykował osobom niepełnosprawnym, które uczą się samodzielności w konińskiej „Akademii Życia”. To na jej kolejną edycję wciąż zbierane są pieniądze. Potrzeba 22 tys. zł. Póki co jest niewiele ponad 7 600 zł. Zbiórka na polakpomaga.pl potrwa do 25 marca.

  • Marcin Janiak przebiegł dla niepełnosprawnych maraton w Tokio
  • Marcin Janiak przebiegł dla niepełnosprawnych maraton w Tokio
  • Marcin Janiak przebiegł dla niepełnosprawnych maraton w Tokio
  • Marcin Janiak przebiegł dla niepełnosprawnych maraton w Tokio

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ile razy będziecie podkreślać, że Pan Janiak jest prawnikiem? A jeśli byłby robotnikiem to już szkoda by było czasu na niego?
Dodano: 26.02.2018 19:55    Przez: ~Konduktor
A w ostatnia sobote chłopak zrobił koło Rudzicy 55 km w 5:10:30 i jakoś nikt go tak nie promuje 🤔
Dodano: 26.02.2018 20:43    Przez: ~Ciekawski
Ile kosztowała cała kampania reklamowa, wyjazd, wylot, hotel? Czy ta kasa, która została zmarnowana na celebrytowanie by mocno nie zasiliła fundacji. Ile LM zgarnął kasy? KIEDY USUNIECIE KOMENTARZ? Bo cenzura gorsza jak za PRLu!
Dodano: 26.02.2018 21:18    Przez: ~BoKK
Ale kogo on promuje? Fundację czy raczej siebie jak prawnika?
Dodano: 26.02.2018 21:57    Przez: ~Trzeźwomyślący
5 h a tyle gadania o tym. Promocja własnej osoby i tyle. Jestem bardzo ciekaw ile wyjazd i to wszystko kosztowało a ile z tego trafiło do potrzebujących.
Dodano: 26.02.2018 21:57    Przez: ~Yo

KOMENTARZE

Ile razy będziecie podkreślać, że Pan Janiak jest prawnikiem? A jeśli byłby robotnikiem to już szkoda by było czasu na niego?
Dodano: 26.02.2018 19:55    Przez: ~Konduktor
Ale kogo on promuje? Fundację czy raczej siebie jak prawnika?
Dodano: 26.02.2018 21:57    Przez: ~Trzeźwomyślący
Akcje nazwano "Prawnik w biegu" więc nie chodzi tutaj o podkreślanie czyjegoś zawodu a o posługiwanie się nazwą akcji... czy to takie trudne?:)
Dodano: 27.02.2018 14:26    Przez: ~Lukas
Ja tam sie nie podniecam że prawnik, lekarz czy dekarz. Zawód jak zawód...
Dodano: 27.02.2018 15:37    Przez: ~Zawód ludzi
A jak bedzie trzeba to i charytatywnie pies pobiegnie ;)
Dodano: 27.02.2018 15:39    Przez: ~Biegi
Gdyby np. jakis stolarz zorganizowal akcje "STOLARZ W BIEGU" to w artykule napisano o Stolarzu i to slowo pojawiloby sie wielokrotnie w tekscie. Stolarze, kucharze, budolancy, malarze, tynkarze startujcie w maratonach, beda o Was pisac artykuly. WARTO 😁
Dodano: 27.02.2018 21:16    Przez: ~Mmmm
A w ostatnia sobote chłopak zrobił koło Rudzicy 55 km w 5:10:30 i jakoś nikt go tak nie promuje 🤔
Dodano: 26.02.2018 20:43    Przez: ~Ciekawski
Zapraszam na instagram- @pimowicz . Blog poświęcony psu również biegajacemu, ciekawe zdjęcia, lm miałby o czym pisać xDD. Co do samej akcji- może czas nie rewelacyjny ale akcja szczytna i brawa dla tego pana za ukończenie biegu !!!
Dodano: 27.02.2018 15:35    Przez: ~Biegi
lepiej niech tam w japonii inwestorów szuka i tą flagę komuś da, może jakiś łepek się zainteresuje i zainwestuje w starym mieście, bo w koninie nie chcą inwestorów inowych miejsc pracy
Dodano: 26.02.2018 21:05    Przez: ~norma
Ile kosztowała cała kampania reklamowa, wyjazd, wylot, hotel? Czy ta kasa, która została zmarnowana na celebrytowanie by mocno nie zasiliła fundacji. Ile LM zgarnął kasy? KIEDY USUNIECIE KOMENTARZ? Bo cenzura gorsza jak za PRLu!
Dodano: 26.02.2018 21:18    Przez: ~BoKK
Oj tam oj tam zdziwiłbyś się jak mało kosztują bilety do Tokio odpowiednio wcześniej zabukowane...
Dodano: 27.02.2018 14:29    Przez: ~tomas
Fajnie,ze Pan prawnik się rusza,ale to raczej turystyka spacerowa a nie bieganie,jeżeli mówimy o czasie ponad 5 godzin w maratonie.Z całym szacunkiem,ale nazywanie się maratończykiem do czegoś zobowiązuje.Super inicjatywa,szczytny cel tylko przyklasnąć,ale ten balon w przygotowaniami treningowymi do imprezy przepompowany.
Dodano: 26.02.2018 21:23    Przez: ~Biegacz
Akurat Marcin ma na swoim koncie maratony i półmaratony z bardzo dobrymi czasami. W Tym wypadku po prostu mu nie poszło i tyle. Jako biegacz powinieneś wiedzieć, że różnie bywa szczególnie na długich dystansach. Poza tym akurat w tej akcji nie chodziło o bicie rekordów życiowych jak nietrudno zauważyć...
Dodano: 27.02.2018 14:31    Przez: ~Lukas
5 h a tyle gadania o tym. Promocja własnej osoby i tyle. Jestem bardzo ciekaw ile wyjazd i to wszystko kosztowało a ile z tego trafiło do potrzebujących.
Dodano: 26.02.2018 21:57    Przez: ~Yo
Czyli wychodzi na to, ze do Tokio poleciał za darmo? I musiał lecieć aż na drugi koniec świata z żoną żeby wesprzeć miejską fundację? Dziwne...
Dodano: 26.02.2018 23:08    Przez: ~Aleks
Jakby bezdomny pojechał to jeszcze rozumiem, ale prawnik, który jeździ sportowym samochodem ??? Teraz sztucznie posypią się nagrody od władz, tylko za co i po co ? Wyszła z tego zabawa z ogromnym przytupem ! Nie pomagam się na pokaz.
Dodano: 27.02.2018 08:52    Przez: ~Obserwator
Lepiej pomagać na pokaz niż wcale.... poza tym im większy rozgłos tym większe korzyści dla potrzebujących... czy to na prawdę trzeba tłumaczyć?:P
Dodano: 27.02.2018 14:35    Przez: ~Lukas
To ile Ty pomogłeś Obserwatorze ?? Tylko szczerze ?
Dodano: 27.02.2018 18:45    Przez: ~Kwiat
22 tys. brakuje, a ile to wszystko kosztowało ? Od reklamy po wyjazd i przyjazd. Oj, myślę, że ta kwota została właśnie przecelybrytowania... Hmmm
Dodano: 27.02.2018 08:56    Przez: ~Księgowa
Zapytam bo nie do końca rozumiem. Co ci niepełnosprawni z tego mają, że on tam pobiegł?
Dodano: 27.02.2018 10:07    Przez: ~🐸
Wejdz na polakpomaga.pl i poczytaj....