Dzisiaj jest wtorek 7 kwietnia 2020, imieniny: Hermana, Rufina, Donata WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17242) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (22) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 7oC
Jutropogoda
16 / 10oC
Pojutrzepogoda
15 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Trwają prace przy największych inwestycjach ... (0)Czy kluby sportowe będą musiały zwracać dotacje mi ... (0)

Pożar pieca w budynku mieszkalnym. Konieczna była ewakuacja

Dodano: 27.02.2018 11:23

W Imielnie, w gminie Zagórów, wybuchł pożar w budynku jednorodzinnym. 

Z przyjętego zgłoszenia wynikało, że zadymienie występuje w kotłowni oraz w budynku mieszkalnym. Przed przybyciem straży pożarnej, dyspozytor kazał opuścić wszystkim mieszkańcom budynek. Okazało się, że wszystk mieszkają tam osoby niepełnosprawne, stąd była konieczność ewakuacji. Zadymienie nasiliło się w kotłowni. I tam interweniowali strażacy.

- Każdy użytkownik eksploatujący różnego rodzaju piece, powinien pamiętać, że pożar sadzy w piecu jak i przewodach kominowych może spowodować pęknięcie komina i przeniesienie się ognia do wnętrza pomieszczenia – ostrzegają strażacy. - Wylatujące w czasie takiego pożaru iskry i płaty palącej się sadzy mogą być przyczyną pożaru sąsiednich budynków i materiałów palnych znajdujących się w pobliżu. Aby zapobiec tego typu zdarzeniom należy pamiętać o dwóch podstawowych zasadach: wolno spalać w kotłach (piecach) wyłącznie te paliwa (materiały), do których palenisko jest przystosowane (zgodnie z instrukcją użytkowania) oraz należy systematycznie oczyszczać przewody dymowe i spalinowe (kominy).

Fot.  KP PSP Słupca

  • Imielno. Pożar pieca w budynku mieszkalnym. Konieczna ewakuacja

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:straż pożarna Słupca,   pożar pieca,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Osoby niepełnosprawne, no tak tragedia przy tych niskich temperaturach.
Dodano: 27.02.2018 16:02    Przez: ~Samo życie
HA..HA..Ha...pozar pieca i " ZAPALIŁA SIĘ FABRYKA GASNIC"....a od czego ma być piec o zamrażania...??? HA....HA...lubie take wpisy jeszcze jeden....jeszcze jeden...
Dodano: 27.02.2018 17:15    Przez: ~bakałarz
Dlatego ja mam POMPĘ CIEPŁA ... bezpiecznie :)
Dodano: 27.02.2018 21:46    Przez: ~Bobas

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.