Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18920) SPORT FORUM FIRMY (5386) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To będzie test dla Szymańskiego. Rywalem młody Ukr ... (0)Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (1)

Na wiosnę georadarem sprawdzą nieczynne żwirowisko w Depauli

Dodano: 1.03.2018 14:51
Źródło: LM.pl

Badanie nieczynnej żwirowni w Depauli georadarem planowane jest na wiosnę tego roku. Ma dać odpowiedź, czy w głębi piaskowych hałd nie ma już żadnych beczek z chemikaliami.

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Poznaniu, delegatura w Koninie monitoruje sytuację na żwirowiskach w gminie Golina i Krzymów. Kilkaset beczek z niebezpiecznymi odpadami udało się wyciągnąć w maju ubiegłego roku. Docierają jednak informacje, że beczek ukrytych w ziemi jest więcej. Mówił o tym jeden z powiatowych radnych, który podczas wczorajszej sesji dopytywał, co się w tej sprawie dzieje.

- Podjęliśmy decyzję, żeby sprawdzić, czy te beczki tam są. Próbowaliśmy to zrobić w ubiegłym roku. Udało się w przetargu wybrać firmę, ale ze względu na warunki atmosferyczne i stan żwirowni nie byliśmy w stanie tych badań przeprowadzić. Gleba nasiąknięta wodą zakłóca wyniki i badania nie przyniosłyby oczekiwanych efektów – mówi Andrzej Sparażyński, kierownik delegatury WIOŚ w Koninie.

Trwają przygotowania do kolejnego przetargu. Jak zapewnia Andrzej Sparażyński, badania powinny zostać przeprowadzone wiosną. Kierownik WIOŚ podkreśla, że obie żwirownie są pod stałą kontrolą Inspektoratu.

- Monitorujemy, czy właściciel nie próbuje tych odpadów wywieźć nielegalnie. Właściciel jest zobowiązany nas informować jeśli będzie przystępował do usunięcia odpadów – mówi Andrzej Sparażyński.

Jak na razie taka informacja do WIOŚ nie wpłynęła.

  • Na wiosnę georadarem sprawdzą nieczynne żwirowisko w Depauli

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Odwołać kierownika za brak działania!To kpina aby trwało to tak długo.
Dodano: 1.03.2018 19:00    Przez: ~Lipka

KOMENTARZE

To tam znajdą zmutowane robale jak tam było 600 beczek
Dodano: 01.03.2018 15:17    Przez: ~Gggh
Kiedy komuna padała Niemcy zrobili z Polski smietnik trucizm,słyszałem ze masowo w elektrowni wylewali chemikalia na wegiel ktory szedł do rurosuszarek
Dodano: 01.03.2018 16:41    Przez: ~Lol
Ładne bajki ci mamusia opowiadała
Dodano: 01.03.2018 17:12    Przez: ~Gghj
Ile to już trwa!? Czy wy nie możecie z tym zrobić porządku,to kpina jakaś.
Dodano: 01.03.2018 18:40    Przez: ~Jaja normalnie
Bajek? Sama prawda. Dawniej nie byloby to do pomyslenia, a dzis...TIR-y z zachodu przywoza najwieksze trucizny. A u nas jak zawsze nikt nie wie, nie widzi, nie slyszy. W przypadku tej zwirowni to samo, nie bylo widac ciezarowek, koparek, niczego.
Dodano: 02.03.2018 08:23    Przez: ~Łowca absurdu
Odwołać kierownika za brak działania!To kpina aby trwało to tak długo.
Dodano: 01.03.2018 19:00    Przez: ~Lipka
Ten typ ma już przesrane dług na długu, żona nie wytrzymała i odeszła.Wstyd tylko znosi za niego, dobrze że zostawiła tego bur ....a!!! brak słów na to.
Dodano: 06.03.2018 17:39    Przez: ~Sasdasas

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.