Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18006) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę

Dodano: 10.03.2018 14:33
Źródło: LM.pl

„Musimy stanąć w obronie wolności gospodarczej” - mówią członkowie konińskiej Platformy Obywatelskiej.

Tuż przed pierwszą niedzielą z zakazem handlu, przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w Koninie postanowili zaprotestować przed Galerią „Nad Jeziorem”. Po krótkiej wymianie zdań z ochroną obiektu, politycy musieli jednak opuścić teren galerii.

- Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, że galeria została bardzo zaniepokojona faktem, że chcemy stanąć w obronie handlu niedzielnego, bo nie chcą identyfikować się z żadną partią. Tylko, że PiS po raz pierwszy od 1989 roku powiedziała „koniec ze swobodą działalności gospodarczej, teraz państwo określi standardy handlu”. Będziemy stawać w obronie konsumentów i handlowców – mówi poseł Tomasz Nowak. - Ta ustawa wprowadza nierówność podmiotów. Uważamy, że niedziele powinny być dniami, w których obywatele i przedsiębiorcy decydują co robią – dodaje.

Podobnego zdania są miejscy radni: Urszula Maciaszek i Piotr Korytkowski.

- To mieszkańcy powinni decydować jak spędzają czas i kiedy chcą robić zakupy. Galeria to alternatywa dla rodzin, gdzie mogą sobie pozwolić na coś na co ich nie stać na co dzień, to są kina i inne rozrywki – mówi Urszula Maciaszek. - Bronimy rodzin, w których rodzice nie są w domu. A co z pracownikami Państwowej Inspekcji Pracy? Oni będą w niedziele kontrolować w sklepy i też nie będzie ich w domu. Robimy więcej krzywdy polskiej rodzinie, niż szukamy dla niej czasu – dodaje.

- Narzuca mi się co mam robić w niedzielę i czuję się przez to skrępowany. Ta ustawa ogranicza moją wolność osobistą. Będziemy zaraz mieli do czynienia z absurdami, gdzie galerie będą dworcami i na ścianach będą wisieć rozkłady jazdy, a przy stacjach benzynowych urosną duże sklepy – mówi Piotr Korytkowski. - Jestem ciekawy, dlaczego akurat handel został wyłączony z gospodarki. Możemy wyregulować zakłady w ruchu ciągłym, na przykład wyłączyć elektrownię i siedzieć w niedzielę przy świeczkach – dodaje.

Platforma Obywatelska zamierza złożyć ustawę, która zniesie zakaz handlu w niedziele.

  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najbardziej zapracowani obywatele Konina!!!!¡!
Dodano: 10.03.2018 14:58    Przez: ~Handlowy
Proponuję tę protestującą czwórkę na kasę w niedzielę do Biedry. Możeciejuż dzisiaj zaczynać zamiast stać bez celu.No dalej do roboty
Dodano: 10.03.2018 16:07    Przez: ~Ewa
I bardzo dobrze że zamknięte
Dodano: 10.03.2018 14:52    Przez: ~Robik
Brawo, brawo, brawo WOLNE NIEDZIELE - a jeżeli ktoś uważa inaczej to niech idzie popracować w niedziele - bardzo szybko zmieni zdanie hi hi hi
Dodano: 10.03.2018 15:05    Przez: ~Misia
Bardzo dobrze że ta ustawa weszła Brawo Pis
Dodano: 10.03.2018 15:04    Przez: ~on

KOMENTARZE

Ci państwo o wątpliwej reprezentacji społeczeństwa, reprezentują interesy wielkich korporacji pod szyldem tzw. Uni Europejskiej. Nie po to przyjęto nas do UE byśmy mieli swoje zdanie, lecz po to, abyśmy kupowali ich produkty i byli tanią siłą roboczą. Polska miała być ogromnym rynkim zbytu dla produktów krajów starej UE. Europejscy technokraci to tylko wykonawcy woli zachodnich korporacji. A tych paru indywidułów to wierni i zapewne dobrze opłacani słudzy. Niestety Polacy (w większości) nie są w ciemie bici i nie dali się nabrać na kolorowe paciorki UE.
Dodano: 11.03.2018 14:16    Przez: ~Nex
@Nec, czytanie ze zrozumieniem sie klania. A poza tym myślenie naprawdę nie boli...
Dodano: 11.03.2018 16:25    Przez: ~Pn
Ty wyzej... a cos mądrzejszego i na temat skrobniesz? Czy import kojarzy ci sie moze z.... impotencja?
Dodano: 11.03.2018 16:36    Przez: ~Pn
LMie jak usuwasz komrntarze to tob to z glowa bo pozniej zostaje moj komentarz, ktory zamiast odnesc sie do innego, udunietego, odnosi sie do mojego ake innego. Ktos później czytajacy sie pogubi...
Dodano: 12.03.2018 12:33    Przez: ~Pn
Pn widziałam cie w kościele dzisiaj ty dwulicowcu 100 na tackę dałeś.
Dodano: 11.03.2018 14:27    Przez: ~PiS
Mt 6,1-6.16-181 Uważajcie, by swoich czynów sprawiedliwych nie spełniać przed ludźmi po to, aby was oglądali. Jeśli nie, nie będziecie mieć zapłaty u Ojca waszego, który jest w niebie. 2 Kiedy więc będziesz spełniał uczynek miłosierdzia, nie otrąbiaj [tego] przed sobą, jak to robią obłudnicy w synagogach i na ulicach, by zdobyć pochwałę u ludzi. Tak, mówię wam: oni [już] odbierają swoją zapłatę. 3 Gdy natomiast ty spełniasz uczynek miłosierdzia, niech nie wie twoja lewa [ręka], co czyni prawa, 4 aby twój czyn miłosierdzia był w ukryciu. A twój Ojciec, który widzi w ukryciu, odda tobie. 5 Kiedy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Bo [oni] lubią się modlić, stając w synagogach i na rogach ulic, aby się ludziom pokazać. Tak, mówię wam: oni [już] odbierają swoją zapłatę. 6 Gdy ty się modlisz, wejdź do swojego domu i zamknąwszy drzwi, pomódl się do Ojca swojego, który jest w ukryciu. A twój Ojciec, który widzi w ukryciu, da ci. 16 Gdy pościcie, nie bądźcie posępni jak obłudnicy, bo on
Dodano: 11.03.2018 16:09    Przez: ~Pn
@PiS polecam ci szczegolnie ten fragment: => 5 Kiedy się modlicie, nie bądźcie jak obłudnicy. Bo [oni] lubią się modlić, stając w synagogach i na rogach ulic, aby się ludziom pokazać. Tak, mówię wam: oni [już] odbierają swoją zapłatę. 6 Gdy ty się modlisz, wejdź do swojego domu i zamknąwszy drzwi, pomódl się do Ojca swojego, który jest w ukryciu. A twój Ojciec, który widzi w ukryciu, da ci.
Dodano: 11.03.2018 16:11    Przez: ~Pn
P.S. @PiS nawet modlić się nie potrafisz... wstyd.
Dodano: 11.03.2018 16:11    Przez: ~Pn
Heniek nie rob z siebie pajaca....I tak nie wygrasz :-)
Dodano: 11.03.2018 15:35    Przez: ~Wyborca
NAJWIĘKSZE ZŁODZIEJE W KONINIE CO ŻYJĄ Z LUDZKIEJ KRWAWICY NA SZUBIENICE Z NIMI
Dodano: 11.03.2018 15:38    Przez: K B
GŁOSUJCIE TYLKO WYŁĄCZNIE NA PIS I KUKIZ'15 A NIE NA DZIADOSTWO KTÓRE KRWIĄ WROGĄ OKRADAJĄ NARÓD POLSKI
Dodano: 11.03.2018 15:44    Przez: K B
SORTY SORTY SPOŁECZNE PO TO GEJE ZŁODZIEJE NIEMCY I ŻYDZI A KOD TO KOMITED OBRONY KORYTA KORYTOWSKI NOWAK I RESZTA TO NIEUDACZNICY I TAK JEST JUŻ KRES WASZEJ DROGI
Dodano: 11.03.2018 15:47    Przez: K B
KORYTOWSKI I JUŻ CIĘ ODWOŁUJĘ Z WORD KONIN
Dodano: 11.03.2018 15:48    Przez: K B
Nie krzycz prosty czlowieczku bo ci smierdzaca zylka pęknie. Po co ten jad pseudokstoluku przy niedzieli? Wyjdz na świeże powietrze bo widze klawiaturka komputera czy telefonu szkodzi... na glowe. Ogarnij sie i wrzuc na luz...
Dodano: 11.03.2018 16:23    Przez: ~Pn
Oni sa wprawien do pracy na kasie, ale podatnika.
Dodano: 11.03.2018 16:29    Przez: ~xYz
Kazdy w zyciu odgrywa swoja role (to z Szekspira gdyby ktos nie wiedzial) i nie ma co sie podniecac. Musza byc prezesi czy kierujacy ludźmi, jak i zwykli fizyczni pracownicy od prac orostych. Jeden jest papieżem a drugi zwykłym ksiedzem. Takie zycie...
Dodano: 11.03.2018 16:33    Przez: ~Pn
Do Pn. POpatrz na Konin, ilu jest wytwarzejacych produkt narodowy lub potrzebne uslugi i ciezko pracuje, a jaki procent buja sie na pieniadzach podatnikow. Popatrz na urzad miasta w Koninie, to chyba najwiekszy pracodawca i marnotrawca.
Dodano: 11.03.2018 16:53    Przez: ~xYz
Popatrz na nierzad pissu. Np Macierewicz (kartami wydali taka kasse, ze glowa mała). Albo ministrowie i ich premie (Blaszczak ponad 80 000). Nie wspominam o armii Pisiewiczow...
Dodano: 11.03.2018 17:09    Przez: ~Pn
Bardzo dobrze,że są zamknięte. Ludzie, to tylko jeden dzień a robicie problemy... Kiedyś były zamknięte i ludzie przeżyli. Spędźcie tą niedziele wspólnie z rodziną na spacerze a nie na zakupach w markecie...
Dodano: 11.03.2018 17:11    Przez: ~pola
Ok, ale jak slusznie zauwazyl Marek Borowski... wpływ na decyzje dotyczące wprowadzenia zakazu handlu w niedziele mieli nie tylko politycy i związkowcy z Solidarności. Nad tym wszystkim ciąży stanowisko Kościoła, który jak wiadomo wprawdzie posługuje się ewangeliczną argumentacją, ale w gruncie rzeczy chodzi o to – jak to powiedział, nie kto inny jak Piotr Duda, że niedziela jest dla rodziny i Kościoła. I tu pytanie skoro niedziela jest dla rodziny to dlaczego mnostwo ludzi musi isc w ten dzien do pracy i Duda ani Kosciol za nimi sue nie ujmuje?
Dodano: 12.03.2018 12:37    Przez: ~Pn
wypowiada się Urszula Maciaszek, nauczycielka, która każdy weekend, święta, wakacje, ferie, spędza w szkole i ciężko pracuje ?
Dodano: 11.03.2018 17:13    Przez: ~.G
Niedziela dla rodziny - wypowiada sie kawaler Kaczynski, ktory ma tylko kota...