Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18017) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę

Dodano: 10.03.2018 14:33
Źródło: LM.pl

„Musimy stanąć w obronie wolności gospodarczej” - mówią członkowie konińskiej Platformy Obywatelskiej.

Tuż przed pierwszą niedzielą z zakazem handlu, przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w Koninie postanowili zaprotestować przed Galerią „Nad Jeziorem”. Po krótkiej wymianie zdań z ochroną obiektu, politycy musieli jednak opuścić teren galerii.

- Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, że galeria została bardzo zaniepokojona faktem, że chcemy stanąć w obronie handlu niedzielnego, bo nie chcą identyfikować się z żadną partią. Tylko, że PiS po raz pierwszy od 1989 roku powiedziała „koniec ze swobodą działalności gospodarczej, teraz państwo określi standardy handlu”. Będziemy stawać w obronie konsumentów i handlowców – mówi poseł Tomasz Nowak. - Ta ustawa wprowadza nierówność podmiotów. Uważamy, że niedziele powinny być dniami, w których obywatele i przedsiębiorcy decydują co robią – dodaje.

Podobnego zdania są miejscy radni: Urszula Maciaszek i Piotr Korytkowski.

- To mieszkańcy powinni decydować jak spędzają czas i kiedy chcą robić zakupy. Galeria to alternatywa dla rodzin, gdzie mogą sobie pozwolić na coś na co ich nie stać na co dzień, to są kina i inne rozrywki – mówi Urszula Maciaszek. - Bronimy rodzin, w których rodzice nie są w domu. A co z pracownikami Państwowej Inspekcji Pracy? Oni będą w niedziele kontrolować w sklepy i też nie będzie ich w domu. Robimy więcej krzywdy polskiej rodzinie, niż szukamy dla niej czasu – dodaje.

- Narzuca mi się co mam robić w niedzielę i czuję się przez to skrępowany. Ta ustawa ogranicza moją wolność osobistą. Będziemy zaraz mieli do czynienia z absurdami, gdzie galerie będą dworcami i na ścianach będą wisieć rozkłady jazdy, a przy stacjach benzynowych urosną duże sklepy – mówi Piotr Korytkowski. - Jestem ciekawy, dlaczego akurat handel został wyłączony z gospodarki. Możemy wyregulować zakłady w ruchu ciągłym, na przykład wyłączyć elektrownię i siedzieć w niedzielę przy świeczkach – dodaje.

Platforma Obywatelska zamierza złożyć ustawę, która zniesie zakaz handlu w niedziele.

  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najbardziej zapracowani obywatele Konina!!!!¡!
Dodano: 10.03.2018 14:58    Przez: ~Handlowy
Proponuję tę protestującą czwórkę na kasę w niedzielę do Biedry. Możeciejuż dzisiaj zaczynać zamiast stać bez celu.No dalej do roboty
Dodano: 10.03.2018 16:07    Przez: ~Ewa
I bardzo dobrze że zamknięte
Dodano: 10.03.2018 14:52    Przez: ~Robik
Brawo, brawo, brawo WOLNE NIEDZIELE - a jeżeli ktoś uważa inaczej to niech idzie popracować w niedziele - bardzo szybko zmieni zdanie hi hi hi
Dodano: 10.03.2018 15:05    Przez: ~Misia
Bardzo dobrze że ta ustawa weszła Brawo Pis
Dodano: 10.03.2018 15:04    Przez: ~on

KOMENTARZE

Pan Piotr tyle zarabia ze tylko czasu mu brakuje na wydawanie,wiec najlepiej w niedziele dawaj na zakupy a co! przecież mnie stać niech inni patrzą a co Pan i Pańscy koledzy i koleżanki powiecie tym którzy nie chcą a muszą iść pracować bo innej pracy nie ma w Koninie ,godnie nawet nie zapłacą tylko odsiatki. Dla mnie to bardzo dobry pomysł ciesze się z wolnej Niedzieli,po za tym przeciesz właściciel może stanąć sam za ladą prawda i państwa obsłużyć do tej pory nie widział nic w tym żeby pracować w Niedziele przecież zyski będą mniejsze mówicie że chcecie galerii otwartych sami zacznijcie pracować w każdą Niedziele a dopiero wypowiadajcie się za tych co pracują Panie Nowak docenimy pana przy wyborach...
Dodano: 10.03.2018 16:22    Przez: ~Jarosław
PO,dajcie sobie spokój,siłą pchacie się do koryta,rządziliście i co dobrego zrobiliście?.Dajcie odpocząć tym ludziom co za marny grosz pracują w sieciówkach i dorabiają innych.Dawno kiedyś temu sklepy w soboty były czynne do godz 14 i wszystkie niedziele były wolne i co,żyliśmy było super.Popieram tą ustawę i czekam by wszystkie niedziele były wolne od handlu.
Dodano: 10.03.2018 16:23    Przez: ~Wito
Skoros taki bystry a co z innymi grupami zawodowymi? Nie maja rodzin? Nie powinni miesc wolnego w niedziele dla rodzin?
Dodano: 10.03.2018 16:57    Przez: ~Pn
A może tak Urząd otworzymy w niedzielę też chętnie załatwię kilka spraw?
Dodano: 10.03.2018 16:28    Przez: ~gość
Platforma
Dodano: 10.03.2018 16:28    Przez: ~gość
Anty obywatelska ?
Dodano: 10.03.2018 17:45    Przez: ~Tak
Antypisowska.
Dodano: 10.03.2018 18:25    Przez: ~Pn
Niedziele, jeśli już mamy wolną powinniśmy poświęcić Bogu jak i też odpocząć od zajęć zawodowych. Są zawody gdzie trzeba pracować na okrągło, ale w handlu nie trzeba, można zrobić zakupy w tygodniu, a niedzielę poświęcić Bogu i rodzinie. Te cztery osoby na zdjęciu zapewne to ludzie nie wierzący w Boga, przykro na takich patrzeć.
Dodano: 10.03.2018 16:31    Przez: ~Chrzescijanin
Mienisz się Chrzseścijaninem a dlaczego nie postepujesz jak Jezus nakazał? Czy On patrzył na kogokolwiek z przykrtością czy pogardą jak ty to czynisz? Obłudnik jesteś i karma do ciebie na bank powróci.
Dodano: 10.03.2018 16:59    Przez: ~Pn
Chrześcijaninie, jutro zapewne polecisz do kościoła i będziesz składał rece do Boga. A co robisz dzisiaj? Zreszta jak i cala masa fanatyków PiSu, ktorzy osoby ze zdjęc, czyli z partii PO by z checia pozabijali? Czy Chrystus tak nauczal by patrzec takvma bliźniego, jak to opisales? Jak bedziesz sie czul jutro bedac w kosciele opluwajac dzisiaj brata swego? Pyram tu nie tylko ciebie ake takze hrjterow i fanatykow PiSu...
Dodano: 10.03.2018 17:34    Przez: ~Pn
Zapraszamy tych ze zdjęć do pracy na kasie w niedziele do biedry...
Dodano: 10.03.2018 16:38    Przez: ~Kkk
Ty chrzescijanin Bogu to trzeba zawsze czas poswiecac a nie tylko w niedziele odpykac msze i wielki wierzacy...po za tym kazdy poswieca kiedy chce...
Dodano: 10.03.2018 16:58    Przez: ~teo
To także. Nie tylko patrzec z pogarda na bliźniego czy odfajkowanie niedzieli. Tacy są najgorsi...
Dodano: 10.03.2018 17:00    Przez: ~Pn
Nie sądźcie , abyście nie byli sądzeni
Dodano: 10.03.2018 21:02    Przez: ~Kary
Taka postawa była do przewidzenia przez was osiłki z PO. i Tak nic nie zrobicie
Dodano: 10.03.2018 17:14    Przez: ~gość
Oni, jak i inni, pokażą przy urnie juz niedlugo co moga zrobic. Ivto wystarczy.
Dodano: 10.03.2018 17:42    Przez: ~Pn
Bardzo dobrze. Nigdy nie robię zakupów w niedzielę. W tygodniu są sklepy do późna otwarte i można wszystko kupić. Kiedyś tak było i teraz też tak może być.
Dodano: 10.03.2018 17:19    Przez: ~Anka
A dlaczego Nowak, Korytkowski w niedziele nie pracują,tylko biura od soboty już msją nieczynnr????? A dlsczego ta Pani smieszna w niedziele nie uczy. dzieci, tylko patrzy gdzie korzyści ma. Dosyć ze pracuje 7 miesięcy w roku a za12 ma zapłatę- wstyd Pani Maciaszek. Zeby innym kobietom kazać pracować w niedzielę a samemu się byczyć. WSTYD HA ŃBA .Przecież ta pani w kosciele też się ufzielała to chyba wie ze 7 dzień jest wolny i trzeba się pomodlić. Zapomniala też co robiła!!!!?????
Dodano: 10.03.2018 17:19    Przez: ~yuyu
Panu Bogu świeczkę, a diabłu ogarek, tacy są ci ludzie.
Dodano: 10.03.2018 17:51    Przez: ~Niestety