Dzisiaj jest sobota 4 lipca 2020, imieniny: Malwiny, Izabeli, Aureliana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18027) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (32) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
21 / 18oC
Pojutrzepogoda
22 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Parafia św. Maksymiliana Kolbe ma nowego pr ... (0)Licheń. Koncerty organowe w letnie niedziele o 14. ... (1)

Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę

Dodano: 10.03.2018 14:33
Źródło: LM.pl

„Musimy stanąć w obronie wolności gospodarczej” - mówią członkowie konińskiej Platformy Obywatelskiej.

Tuż przed pierwszą niedzielą z zakazem handlu, przedstawiciele Platformy Obywatelskiej w Koninie postanowili zaprotestować przed Galerią „Nad Jeziorem”. Po krótkiej wymianie zdań z ochroną obiektu, politycy musieli jednak opuścić teren galerii.

- Dzisiaj mamy do czynienia z sytuacją, że galeria została bardzo zaniepokojona faktem, że chcemy stanąć w obronie handlu niedzielnego, bo nie chcą identyfikować się z żadną partią. Tylko, że PiS po raz pierwszy od 1989 roku powiedziała „koniec ze swobodą działalności gospodarczej, teraz państwo określi standardy handlu”. Będziemy stawać w obronie konsumentów i handlowców – mówi poseł Tomasz Nowak. - Ta ustawa wprowadza nierówność podmiotów. Uważamy, że niedziele powinny być dniami, w których obywatele i przedsiębiorcy decydują co robią – dodaje.

Podobnego zdania są miejscy radni: Urszula Maciaszek i Piotr Korytkowski.

- To mieszkańcy powinni decydować jak spędzają czas i kiedy chcą robić zakupy. Galeria to alternatywa dla rodzin, gdzie mogą sobie pozwolić na coś na co ich nie stać na co dzień, to są kina i inne rozrywki – mówi Urszula Maciaszek. - Bronimy rodzin, w których rodzice nie są w domu. A co z pracownikami Państwowej Inspekcji Pracy? Oni będą w niedziele kontrolować w sklepy i też nie będzie ich w domu. Robimy więcej krzywdy polskiej rodzinie, niż szukamy dla niej czasu – dodaje.

- Narzuca mi się co mam robić w niedzielę i czuję się przez to skrępowany. Ta ustawa ogranicza moją wolność osobistą. Będziemy zaraz mieli do czynienia z absurdami, gdzie galerie będą dworcami i na ścianach będą wisieć rozkłady jazdy, a przy stacjach benzynowych urosną duże sklepy – mówi Piotr Korytkowski. - Jestem ciekawy, dlaczego akurat handel został wyłączony z gospodarki. Możemy wyregulować zakłady w ruchu ciągłym, na przykład wyłączyć elektrownię i siedzieć w niedzielę przy świeczkach – dodaje.

Platforma Obywatelska zamierza złożyć ustawę, która zniesie zakaz handlu w niedziele.

  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę
  • Konin. Platforma Obywatelska przeciw zakazowi handlu w niedzielę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najbardziej zapracowani obywatele Konina!!!!¡!
Dodano: 10.03.2018 14:58    Przez: ~Handlowy
Proponuję tę protestującą czwórkę na kasę w niedzielę do Biedry. Możeciejuż dzisiaj zaczynać zamiast stać bez celu.No dalej do roboty
Dodano: 10.03.2018 16:07    Przez: ~Ewa
I bardzo dobrze że zamknięte
Dodano: 10.03.2018 14:52    Przez: ~Robik
Brawo, brawo, brawo WOLNE NIEDZIELE - a jeżeli ktoś uważa inaczej to niech idzie popracować w niedziele - bardzo szybko zmieni zdanie hi hi hi
Dodano: 10.03.2018 15:05    Przez: ~Misia
Bardzo dobrze że ta ustawa weszła Brawo Pis
Dodano: 10.03.2018 15:04    Przez: ~on

KOMENTARZE

Dokładnie niech ta czwórka w niedziele posiedzi za kasa w sklepie.. bardzo dobrze ze w niedziele sklepy będą pozamykane..
Dodano: 10.03.2018 20:01    Przez: ~Obywatel
Trzeba bylo sie uczyc a nie teraz zazdroscisz i jadem bluzgasz...
Dodano: 10.03.2018 20:29    Przez: ~Pn
Pn, czy ty jesteś idiotą, czy tylko takiego głupiego udajesz - w Koninie wielu ludzi z wyższym wykształceniem pracuje w marketach, nawet na kasie, bo innej pracy dla nich nie ma. A ty, uczyłeś się? Po twoich wpisach widzę, że intelekt i empatia na poziomie gimnazjum.
Dodano: 10.03.2018 20:57    Przez: ~wrath
Pn Jutro ambulatorium w Tworkach będzie zapewne czynne znajdź jakiegoś pracującego niech cie dowiezie.Chociaż nie liczę na dużą poprawę.Skocz jeszcze do sklepu po bułki na drogę bo jutro nawet twoja osiedlowa Żabka będzie również zamknięta
Dodano: 10.03.2018 20:02    Przez: ~PiS
No comment
Dodano: 10.03.2018 20:19    Przez: ~Pn
Czarny po guslach cie odwiezie... nie za darmo rzecz jasna.
Dodano: 10.03.2018 20:30    Przez: ~Pb
A ja proponuję tych co na zdjęciu czterech zagonić do roboty na kasie albo wykładaniu towaru na 12 godzin z jedną przerwą 15 minut. Precz z PO
Dodano: 10.03.2018 20:11    Przez: ~Kate
Około 1,53 miliona złotych premii otrzymali w ubiegłym roku ministrowie rządu Beaty Szydło. Rekordzistą był Mariusz Błaszczak, którego premia wyniosła aż 82 100 zł. Ale to nie wszystko. Nagrody otrzymały także inne osoby w randze ministra pracujące w kancelarii premiera (nie mniej niż 50 tys. zł). Łącznie wydano 2 mln 100 tys. złotych - na premie dla wszystkich ministrów - konstytucyjnych, zatrudnionych w kancelarii premiera oraz dla szefa rządu.
Dodano: 10.03.2018 20:21    Przez: ~Pn
Patrząc na ostatnie tygodnie, można odnieść wrażenie, że wstaliśmy z kolan tak gwałtownie, że uderzyliśmy głową w parapet i w efekcie leżymy nieprzytomni, omijani szerokim łukiem przez przechodniów uznających nas za pijaków.
Dodano: 10.03.2018 20:26    Przez: ~Pn
Nowak robi show ale jak zwykle po wszystkim. Panu już dziękujemy. Wracaj do wypożyczalni kaset video.
Dodano: 10.03.2018 20:14    Przez: ~Sajonara
Z najbardziej retorycznie suwerennego kraju w dwa lata stała się Polska najbardziej realnie wyśmiewanym krajem. Krajem, o którym można napisać dziś wszędzie i wszystko, bo ten, odstawiwszy narzędzia dyplomatyczne, stał się dyplomatycznie po prostu bezradny.
Dodano: 10.03.2018 20:23    Przez: ~Pn
Wstydu nie mają! Maciaszkowa ma wolne świątek- piątek, ferie, wakacje, a chce zlikwidować wolne niedziele ludziom cięzko pracującym! To może zlikwidować nauczycielem wakacje? Co pani na to?
Dodano: 10.03.2018 20:21    Przez: ~Uczeñ z marketu
Synek... takie jest prawo. I nie powtarzaj się bo jestes zalosny.
Dodano: 10.03.2018 20:24    Przez: ~Pn
Do Pn: gościu, gdzie ty pracujesz i co robisz, że co drugi wpis w komentarzach na lm jest twój? Masz na to czas? Chce ci się? Ktoś ci za to płaci? Nie wiem, jak tam u ciebie ze znajomością Biblii, ale przypominam, że nawet Bóg po 6 dniach pracy nad stworzeniem świata, siódmego dnia odpoczął. Nawet BÓG!!! A co dopiero słaby człowiek. Każdy potrzebuje odpoczynku, oderwania się od kieratu, od niewolniczej pracy, czy ma rodzinę, czy nie ma. Cmentarze pełne są pracoholików.
Dodano: 10.03.2018 20:50    Przez: ~Tyrion Lannister
Zobacz na podły hejt i jad fanatykow pissu praktycznie pod kazda wypowiedzia kazdego, kto nie "mysli" jak oni. Dopieto później mozesz zadawac pytania ale nie mi tyljo im dlaczegovtak postepuja.
Dodano: 11.03.2018 06:16    Przez: ~Pn
Pn mózg ci zaraz wybuchnie od tego jadu,a kobita dzielnie co miesiąc po 500 leci pierwsza w kolejce
Dodano: 10.03.2018 20:27    Przez: ~jurand
I co? Zazdroscisz?
Dodano: 10.03.2018 20:33    Przez: ~Pn
Po w przyszlych wyborach zobaczy gdzie jest ich miejsce w szeregu
Dodano: 10.03.2018 20:30    Przez: ~Urlich von Jungingen
Pozyjemy... zobaczymy...
Dodano: 10.03.2018 20:33    Przez: ~Pn
Czyli PO jak zwykle przeciwko kobietom!!! To nie dobrze, że nareszcie niedzielę spędzą w domu z rodziną??
Dodano: 10.03.2018 20:34    Przez: ~Kobieta
A dobrze, ze inni beda w niedziele w pracy a nie z rodzina (mnostwo grup zawodowych)??
Dodano: 10.03.2018 20:37    Przez: ~Pn
Do Pn. Tak to już jest, że jedni ośmiorniczki, inni za ministerialną pensję nie przeżyją a kobiety z marketów odpoczną.
Dodano: 10.03.2018 20:41    Przez: ~Kobieta
Przeciwko kobietom? Czarny Protest, czyli Kobiety, byly przeciwko PiS a nie przeciwko PO. Pamięć szwankuje??
Dodano: 10.03.2018 20:41    Przez: ~Pn
Kobieta, ale ja pytam co np z kobietami z innych grup zaeodowych, ktore w noedziele musza pracowac? Dlaczego twoj ukochany piss je olał? Gorsze sa czy jak?
Dodano: 10.03.2018 20:43    Przez: ~Pn
A oni jak zwykle przeciw temu co chcą ludzie.
Dodano: 10.03.2018 20:35    Przez: ~Jaa
Jezeli masz na mysli PiS ro tak, masz rację.
Dodano: 10.03.2018 20:38    Przez: ~Pn
A czy Pan Piotr Korytkowski szef WORD w Koninie ,prowadzi egzaminy w niedzielę ? Będziecie mieli teraz dużo wolnego czasu to dokończycie z rodzinami ,sadzenie drzewek o które tak bardzo walczyliście .
Dodano: 10.03.2018 20:56    Przez: ~@
Twoj guru - kurdupel nie potrafi mawet drzrwka posadzic...