Dzisiaj jest sobota 6 czerwca 2020, imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18566) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 13oC
Jutropogoda
14 / 13oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Dziewięć wiat przystankowych. Wymieniają st ... (1)Strzałkowo. Jedna osoba uwięziona w aucie. Uwolnil ... (0)

LM Extra. Zamknięte sklepy, czyli niedziela bez handlu

Dodano: 18.03.2018 12:30
Źródło: LM.pl

Koniec otwartych galerii w niedziele. Dzień bez handlu ma rozbudzić w Polakach chęć do spędzania wolnego czasu razem, poza centrami handlowymi. A jak wygląda „nowa rzeczywistość” w Koninie? Postanowiliśmy to sprawdzić.

Dziś mamy już drugą niedzielę, podczas której trudno szukać otwartego sklepu z ubraniami, czy marketu spożywczego. Otwarte są apteki, stacje benzynowe, kina, restauracje i małe sklepiki, w których za ladą stoi właściciel. W Koninie normalnie działa również giełda przy stadionie na ul. Podwale. Zobaczcie jak wyglądał pierwszy dzień bez handlu i co niedzielach bez otwartych galerii myślą koninianie!

Od 2020 roku sklepy będą zamknięte we wszystkie niedziele. 

  • LM Extra. Zamknięte sklepy, czyli niedziela bez handlu

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

W Koninie ludzie płaczą, że bieda i bezrobocie... To skoro nie macie pieniędzy to po co wam sklepy w niedzielę otwarte ???
Dodano: 18.03.2018 13:07    Przez: ~Ciekawy
I bardzo dobrze. Na zachodzie od dawna są pozamykane i świat się nie zawalił. A u nas od razu mordy wydzierają o łamaniu demokracji.
Dodano: 18.03.2018 12:40    Przez: ~Miś
I zajebiscie bo mam wrażenie ze niektórzy nie potrafią inaczej spędzać w niedziele czasu niż w markecie a mamy tyle pięknych lasów w okolicy i park.
Dodano: 18.03.2018 12:36    Przez: ~MarcinM
oho, jeden z tych co obiecali wyjechać jak PIS wygra wybory? Do Niemiec jedz, tam sobie poszalejesz w niedziele :)
Dodano: 18.03.2018 12:39    Przez: ~Jol.
Koninianie uratowani !!! Giełde będziecie mieli w te niedziele otwarte :-)
Dodano: 18.03.2018 12:32    Przez: ~Wsiok

KOMENTARZE

Jak zwykle LM podjudza...
Dodano: 18.03.2018 16:38    Przez: ~polak
,,Netto : PODAJE W INTERNECIE :- 18 MARZEC : OTWARTE ?''. ...
Dodano: 18.03.2018 18:00    Przez: ~L
W takich małych mieścinach jak Koło, Turek czy Konin to ludzie mają problem, bo jedno kino albo wcale, 2 pseudo restauracje w których akurat odbywają się poprawiny :D Duże miasta nie odczują braku handlu pod względem organizacji czasu wolnego bo tam po prostu jest gdzie iść i co robić.
Dodano: 18.03.2018 18:47    Przez: ~co w tym koniowie robić?
Bardzo dobrze że zamknięte sklepy
Dodano: 18.03.2018 19:01    Przez: ~Aaaaaaa
A co z innymi zawodami, ktore musza isc w niedziele do pracy? Czy oni nie powinni odpiczat tego dnia z rodzinami?? Znów PiS dzieli ludzi na forsxych i lepszych, co jest zalosne.
Dodano: 18.03.2018 19:58    Przez: ~Pn
Zamknijmy kościoły, sklepy z dewocjonaliami bo tam też się uprawia handel. Lekarze, pielęgniarki, kierowcy, pracownicy stacji paliw czy aptek to też ludzie, którzy mają rodziny.
Dodano: 18.03.2018 19:16    Przez: ~Koninianka
O nuch pissuary nie pomyśleli...
Dodano: 18.03.2018 19:57    Przez: ~Pn
nie robią tego za darmo
Dodano: 19.03.2018 09:13    Przez: ~ss
ulka z kumplami z po bedzie handlowac no bo przeciez protestują nie maja co robic w niedziele moze niech idą do koscioła......
Dodano: 18.03.2018 19:28    Przez: ~robcio
Żyję w wolnym kraju , zakupy chcę robić wtedy, kiedy mi to odpowiada, chcę pracować w drugiej firmie po godzinach mojej pracy, bo to jest mój wolny czas, urlop chcę wybrać w te dni , kiedy go potrzebuję, a nie wtedy, kiedy mi wyznaczy pracodawca albo nie wolno mi go będzie dzielić, zaznaczam to jest mój urlop. Jezu kraj zakazów , ograniczona wolność, raz już miałam swój własny II filar emerytalny po który rząd wyciągnął łapy nie pytając mnie nawet o zdanie , a to były moje pieniądze. Za chwilę nie wolno nam będzie malować paznokcie i stosować prezerwatywy a sex uprawiać tylko w celu spłodzenia dziecka, czyli w moim przypadku już nigdy.??????
Dodano: 18.03.2018 19:39    Przez: ~Lucynka
Lucynko, to jest DOJNA zmiana, ktoreh te zakazy odbija sie na slupkach a pizniej wyborcy pokaza im srodkowy paluszek...
Dodano: 18.03.2018 19:56    Przez: ~Pn
Oddaj Lucynko 500 i na kasę do Biedry
Dodano: 19.03.2018 08:00    Przez: ~ewa
"Zakaz handlu w niedziele szczecinianom niestraszny. Masło i schabowe kupowali u Niemców. Nawet taniej." => I co? Hehehe. Pisiory daja zarobic Niemcom czy Czechom. Dorabiaja ich gospodarki. A covw kosciolkach? Czy jest wieksza frekwencja z tego poeodu. Wątpię.
Dodano: 18.03.2018 19:54    Przez: ~Pn
Brawo Pani Lucynko, URLOP wtedy, gdy nam potrzebny ,bo jest nasz - WYPRACOWANY! Żadna łaska, do cholery,że pan dyrektor mi go podpisze!!!
Dodano: 18.03.2018 19:54    Przez: ~Pracownik
Proszę nie porównywać pracy kasjera do policjanta czy lekarza bo to inna kasa, inny status społeczny i inne przywileje bądź bonusy. Proszę bardzo - Konin jest świetnym przykładem: wiele ludzi pracowało w niedziele z musu a nie z wyboru tylko dlatego że większość firm w tym "mieście" to placówki handlowe. Bo jak nie masz innej opcji to zaciskasz zęby i wstajesz w niedziele za najniższą krajową...
Dodano: 18.03.2018 20:00    Przez: ~popieram PiS
nikt nie zabrania kasjerowi być policjantem/lekarzem etc.
Dodano: 18.03.2018 21:06    Przez: ~pozdro
3 z 5
<<12345>>