Dzisiaj jest wtorek 18 czerwca 2019, imieniny: Elżbiety, Marka, Amandy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20219) SPORT FORUM FIRMY (5336) PRACA (57) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
24 / 16oC
Jutropogoda
25 / 19oC
Pojutrzepogoda
28 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rady Seniorów z całej Wielkopolski przyjechały do ... (0)Pierwsza tragedia nad wodą. W zbiorniku Przykona u ... (4)

Kobiety przeciwko zakazowi aborcji. Konin zaprotestuje w sobotę

Dodano: 22.03.2018 12:09
Źródło: LM.pl

Będą protestować przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji. Kobiety z całego kraju jutro zjadą się do Warszawy. Koninianki również zamierzają pokazać swój sprzeciw. Tutaj „Czarny Piątek” odbędzie się jednak w sobotę.

Sejmowe wydarzenia rozwścieczyły kobiety w całej Polsce. W mijającym tygodniu Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka pozytywnie zaopiniowała projekt „Zatrzymaj aborcję”, który znosi możliwość przerywania ciąży z powodu ciężkich wad płodu.

- Sejmowy festiwal pogardy i nienawiści do kobiet trwa – piszą organizatorki protestu ze Strajku Kobiet. - Musimy się na maksa zmobilizować. Cokolwiek się stanie, nie pójdzie im z nami tak łatwo – dodają.

Główna manifestacja odbędzie się jutro, 23 marca o godz. 16:00 w Warszawie. Jej organizatorki zachęcają do przyjazdu do stolicy i pikietowania przed Sejmem oraz przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości przy ul. Nowogrodzkiej. Protesty będą odbywać się nie tylko w Warszawie. W Koninie „z przyczyn proceduralnych” pikietę zaplanowano na sobotę, 24 marca. O godz. 16:00 koninianki i koninianie spotkają się przed budynkiem „Raj”, gdzie mieści się siedziba PiS i biuro posła Witolda Czarneckiego.

  • Kobiety przeciwko zakazowi aborcji. Konin zaprotestuje w sobotę

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A jeżeli kobieta zajdzie w ciąże pozamaciczną, co będzie wiązało się z jej śmiercią, to też ma umierać, bo zakaz aborcji. A jeżeli zostanie zgwałcona to ma rodzić i patrzeć przez całe życie na dziecko, które będzie jej przypominało traumę? Przeciwnicy aborcji ile dzieci niepełnosprawnych już adoptowaliście?
Dodano: 22.03.2018 13:00    Przez: ~Marta
A jeśli to planowana ciąża, ale dziecko ma poważną wadę np. bezmózgowie? Ma urodzić, zobaczyć takie dziecko, czekać na jego śmierć i mieć do końca życia przed oczami jego obraz? To humanitarne, ludzkie i po katolicku?
Dodano: 22.03.2018 12:35    Przez: ~Rybka
Gdybyś człeku dysponował elementarną wiedzą dot. faz rozwoju embrionalnego, a nie dyrdymałkami serwowanymi ludowi przez niedouczonych chłopców w sukienkach nie wypisywałby takich idiotyzmów. Ale cóż dobra zmiana kocha takich jak Ty zindoktrynowanych nieuków, gdyż człowiek posiadający szczyptę wiedzy nie odważyłby się takich głupstw wypisywać.
Dodano: 22.03.2018 13:05    Przez: ~Zdzich@
Brawo! Nie będą stare dziady decydować o tym co ich nie dotyczy! To indywidualna sprawa każdego człowieka, nie zgadzasz się z tym to tego nie rób ale nie zakazuj innym.
Dodano: 22.03.2018 13:10    Przez: ~Radosław
zrobić referendum kto jest za ?
Dodano: 22.03.2018 16:17    Przez: ~M............ś

KOMENTARZE

#2 - odebranie refundacji in vitro parom starającym się o dziecko i cierpiącym na niepłodność, rząd w zamian refundacji leczenia metodą in vitro proponuje naprotechnologię (więcej w tekście: Klęska programu naprotechnologii. W rok tylko trzy ciąże. Ginekolog: 'To złodzieje czasu zdrowych kobiet';=========- zmiany w prawie pracy, które pozwala na zwolnienie kobiety w ciąży. Nowy projekt kodeksu pracy m.in. przewiduje, że kobiety w ciąży zatrudnione na umowach na zastępstwo nie będą już chronione przed zwolnieniem. Natomiast w przypadku pracodawców zatrudniających do 10 osób zwolnienie kobiety w ciąży będzie możliwe, ale za zgodą Państwowej Inspekcji Pracy (więcej: Nowy kodeks pracy nie ochroni kobiety w ciąży przed zwolnieniem);
Dodano: 23.03.2018 10:15    Przez: ~Pn
#3 - zmiana w prawie, dzięki której będzie można eksmitować kobietę w ciąży z mieszkania komunalnego (więcej w tekście: Nowa reforma pozwoli na eksmisje kobiet w ciąży. Czego mamy się spodziewać?);=========- program Rodzina 500 faworyzuje rodziny wielodzietne, ale matki samotnie wychowujące jedno dziecko, aby otrzymać na nie pieniądze, muszą przejść urzędową "drogę przez mękę".
Dodano: 23.03.2018 10:16    Przez: ~Pn
Do feministek: dlaczego nie chcecie rodzić dzieci?
Dodano: 23.03.2018 11:08    Przez: ~gość
Czlowiek powinien mieć wybor, czyz nie?
Dodano: 23.03.2018 11:11    Przez: ~Pn
do gość... "Dlaczego nie chcecie rodzić dzieci?" To jest właśnie to co dał nam Bóg - WOLNA WOLA!!! Odpowiedź na Twoje pytanie może więc brzmieć: BO NIE!
Dodano: 23.03.2018 11:40    Przez: ~BO NIE I JUŻ
W krajach, w których aborcja jest legalna, zabiegów jest mniej - wynika z najnowszego raportu. =========== Instytut Guttmachera opublikował raport 'Aborcja na świecie 2017. Nierównomierny postęp i nierówny dostęp'. Wynika z niego, że legalizacja aborcji zwiększa bezpieczeństwo, a nie liczbę wykonywanych zabiegów. Świadczy o tym fakt, że najwięcej aborcji wykonywanych jest w Ameryce Południowej, gdzie prawo aborcyjne jest najbardziej restrykcyjne na świecie.
Dodano: 23.03.2018 11:19    Przez: ~Pn
Bóg był mężczyzną.
Dodano: 23.03.2018 17:08    Przez: ~Pn
Pn bronisz życia czy śmierci?
Dodano: 23.03.2018 11:38    Przez: ~gość
Do gość przed śmiercią się nie ucieknie,kazdy człowiek na ziemi jest tu po coś powołany,natomiast życie kobiet dzięki którym istnieje ludzkość też jest bardzo ważna! Nie można pozwolić na to by kobiety umierały bo będzie zakaz aborcji a czasem zachodzi potrzeba usunięcia ciąży po to by kobieta która może umrzeć przy porodzie żyła i wychowała te dzieci które ma już w domu.Przy całkowitym zakazie może wzrosnąć umieralność wśród takich kobiet.O życiu mogą się wypowiedzieć te osoby które po przez durne decyzję innych przemadrzalych ludzi przeszły przez mękę i piekło i znają co to jest ból czy cierpienie.Niech każdy odpowiada sam za siebie.
Dodano: 23.03.2018 12:01    Przez: ~Ha
Ha jest za zabijaniem nienarodzonych dzieci, jak Ty się Boga nie boisz ?
Dodano: 23.03.2018 12:21    Przez: ~Wierzący
Dużo tu katolików (ja też wierzę w Boga), więc pokornie pytam... a co z WOLNĄ WOLĄ jaką dał nam Bóg? Czemu to ludzkie prawo ma decydować za człowieka? Czemu człowiek nie może decydować o sobie? Skąd taka nienawiść to kobiet? Skąd ta chęć ich zniewolenia i decydowania za nie? Skąd to porównanie islamu do chrześcijaństwa?
Dodano: 23.03.2018 11:44    Przez: ~zdziwiony
Jeśli jesteś wierzący zapewne znasz 5 przykazanie
Dodano: 23.03.2018 11:50    Przez: ~gość
Zdziwiony święta racja,tym którym się podoba islam niech spieprzaja z kraj tam gdzie to jest.Poza tym to nie religia tylko swoistą ideologia które pozwala na ożenek z kilkulatka i pedofilię,na bicie lub zabijanie kobiet, zabijanie niewiernych,to są fanatycy,moga z kozami z oslami no ludzie! Wolna wola, wolność słowa i myśli tak ma być nie inaczej!! Szanujmy to co mamy czyli chrzescijanstwo.
Dodano: 23.03.2018 12:17    Przez: ~Ha
Ha nie jesteś chrześcijaninem czy chrześcijanką, bo nie wiem jakiego jesteś rodzaju.
Dodano: 23.03.2018 12:24    Przez: ~Gender
do gość... Skoro piszesz o piątym przykazaniu to dlaczego chcesz śmierci mojej żony czy córki, ciotki czy mojej koleżanki ze studiów? Bo taka im grozi jeśli nie usuną ciąży! :(
Dodano: 23.03.2018 12:28    Przez: ~zdziwony
Zdziwiony: ale ja wcale tego nie powiedziałem, że chcę czyjejś śmierci. Wręcz przeciwnie bronię życia, nie śmierci. Bronię również nie narodzonych dzieci, bo one mają prawo do życia tak jak my wszyscy bez względu na wszystko.
Dodano: 23.03.2018 12:40    Przez: ~gość
Do Gender Jestem osobą wierząca ,jestem wiary chrześcijańskiej,p o co masz wiedzieć czy ja to on czy ona,to nazywa się prywatność.J a do życia podchodzę bardzo racjonalnie,nawet ten zimny rozsadek tzw też trzeba miec zachowany
Dodano: 23.03.2018 14:28    Przez: ~Ha
Do wierzący każdy kto chce by kobieta rodziła z gwałtu itd sam, sama powinna ,powinnien tego doświadczyć i meczyc sie z tym ,nie jestem za zabijaniem lecz za normalnością w tym kraju który jest ponoć demokratyczny.I w wyjątkowych sytuacjach będzie to zrozumiałe.
Dodano: 23.03.2018 18:02    Przez: ~Ha
Kobieta nie wierząca w Boga woli mieć psa niż dziecko i psa by nigdy nie zabila, ale poczęte już dziecko w swoim łonie zabija bez skrupułów. Czy one mają sumienie ?
Dodano: 23.03.2018 12:27    Przez: ~Chrzescijanin
...no i często zamiast partnerów seksualnych mają właśnie te psy
Dodano: 23.03.2018 13:05    Przez: ~gość
Jak umrze mąż to taka wdowa kupuje sobie psa, po co ?
Dodano: 23.03.2018 16:33    Przez: ~No po co ?
Zobaczcie tylko kto w tym marszu bierze udział: jak nie stare panny to dewotki, jak nie dewotki to panie lekkich obyczajow (to tu, to tam, to z tym, to z tamtym) - byleby bez zobowiązań i odpowiedzialności
Dodano: 23.03.2018 12:32    Przez: ~gość
ruja i porubstwo
Dodano: 23.03.2018 14:10    Przez: ~Zocha Kulebiakowa
Do Marta. Kobieto czy ty jastes tak ograniczona czy chora .
Dodano: 23.03.2018 14:18    Przez: ~Brecit
Bercit a co ty chcesz od Marty? Bo to jest jak najbardziej normalna osoba,a chorzy i ograniczeni to są ci co niewiedza co z h**em zrobić!albo jak jeszcze dop***rolic drugiemu dla własnej chorej satysfakcji.Przeczytaj co to jest ciąża pozamaciczna jak niewiesz co to i z czym to się wiąże,chyba że ogranicznik masz.Bez urazy ale zastanów się czasem.
Dodano: 23.03.2018 14:37    Przez: ~Ha
4 z 5
<<12345>>