Dzisiaj jest poniedziałek 16 lipca 2018, imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25726) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (95) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 18oC
Jutropogoda
22 / 19oC
Pojutrzepogoda
23 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Intensywne opady deszczu z burzami oraz z porywistym wiatrem do 70 km/h

Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKierowcy wciskają się na rondzie Miast Partnerskich

Kierowcy wciskają się na rondzie Miast Partnerskich

Dodano: 11.04.2018 16:17
Źródło: LM.pl

Kierowcy za nic mają zmianę organizacji ruchu przy rondzie Miast Partnerskich. - To nagminne zachowanie – mówi jeden z internautów. 

Po częściowym zamknięciu Trasy Bursztynowej, na rondzie u zbiegu ulic: Kleczewska i Poznańska wprowadzono tymczasową organizację ruchu. Zmiana polega m.in. na wydzieleniu lewego pasa ruchu dla pojazdów jadących na rondzie w lewo, lub prosto. Natomiast prawy pas ruchu zarezerwowany jest dla kierowców skręcających w prawo. Każdego dnia na lewym pasie tworzy się korek, a co sprytniejsi kierowcy chcąc go uniknąć, jadą pasem prawym i na rondzie wciskają się na lewy pas, by móc pojechać na przeprawę.

- Kierowcy w ogóle nie zwracają uwagi na znaki. Cwaniaczki wjeżdżają, bo nie chce im się stać kilka minut w kolejce, a policja nic z tym nie robi – alarmuje nasz czytelnik.

Na rondzie Miast Partnerskich od początku roku doszło do 10 kolizji. Marcin Jankowski, rzecznik komendanta miejskiego policji w Koninie podkreśla, że kiedy mundurowi się pojawiają, kierowcy jeżdżą prawidłowo. 

- Jeśli ktoś posiada filmy z nieprawidłowym zachowanie kierowców na rondzie to prosimy o ich przesyłanie – mówi Jankowski.

Za niestosowanie się do kierunków na pasach ruchu grozi mandat w wysokości 250 zł i 5 punktów karnych.

  • Konin. Kierowcy wciskają się na rondzie Miast Partnerskich

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Kierowca filmujący stanął na pasach, na oznakowanym przejściu dla pieszych, a więc ewidentnie popełnił wykroczenie, a to wiąże się z mandatem, czy z punktami karnymi też ?
Dodano: 11.04.2018 17:07    Przez: ~Kierowca do ukarania
A szkoda gadać i strzepic języka na tą przeprawę....
Dodano: 11.04.2018 16:45    Przez: ~filip
Juz dawno pisalem,zamontowac kamerke lub mobilny punkt z kamera i z piec radiowozow na zjezdzie na nadrzeczna,gwarantuje minimum tysiac mandatow dziennie,w miesiac zarobiloby sie na nowa przeprawe,a tak cwaniactwo kwitnie,jeszcze sie puszą jak ktoś co jedzie prawidłowo ich nie wpuszcza
Dodano: 11.04.2018 20:55    Przez: ~Golić cwaniaków
Wiem ze pionowe znaki sa wazniejsze ale te poziome nie sa zaktualizowane i moga wprowadzac w blad jadac do samego konca.Widac n filmie. Jak zawsze zabraklo kasy i na nowy kabel i puszke farby........
Dodano: 11.04.2018 16:42    Przez: ~maxxx
Co niektórzy muszą nauczyć się jeździć po prostu, a to że jeden na rondo wjechać nie umie to nie znaczy że można łamać przepisy
Dodano: 11.04.2018 17:04    Przez: ~Dariusz

KOMENTARZE

ruch jak w żymie bez kitu...
Dodano: 11.04.2018 16:33    Przez: ~rzym
Juz dawno pisalem,zamontowac kamerke lub mobilny punkt z kamera i z piec radiowozow na zjezdzie na nadrzeczna,gwarantuje minimum tysiac mandatow dziennie,w miesiac zarobiloby sie na nowa przeprawe,a tak cwaniactwo kwitnie,jeszcze sie puszą jak ktoś co jedzie prawidłowo ich nie wpuszcza
Dodano: 11.04.2018 20:55    Przez: ~Golić cwaniaków
@Golić cwaniaków - ty rozumiem nigdyvnie cwaniakowales, nie zlamales przepisu, jeździsz idealnie? Wiesz ile ludziom problemu sprawia np wyłączona sygnalzacja na głównym skrzyżowaniu? A co dopieo zamkniecie jednego pasa i yo przy rondzie, ktore juz samo w sobie potrafi mnostwo c.i.p wystraszyc. Nie zadaj zbyt wielevod suwerena bo kazdego dnia na drogach widze mnistwo c.i.p, ktore nie potrafia jeździć.
Dodano: 12.04.2018 06:37    Przez: ~Pn
Pn,nie myl cwaniaka z kims zagubionym badz mniej doswiadczonym na drodze,nie rozumiesz tresci zarzutow do cwaniakow to nie komentuj
Dodano: 12.04.2018 07:47    Przez: ~Golic cwniakow
To idąc twoim tokiem rozumowania jak masz czerwone na skrzyżowaniu dla twojego kierunku i inni frajerzy stoją to przecież możesz jechać poboczem gdy na drodze poprzecznej niema już aut które mają zielone - wiesz jak być rozładował korki, nikt nie mówi o inteligentnej jeździe(czego niektórym brakuje) np. na zamek gdy jest zwężka ale o cwaniactwie dokładnie w tym miejscu.
Dodano: 12.04.2018 08:36    Przez: ~olo
@olo - dobrze, ze sa ronda bo kto myslacy ten nie stoi. Inaczej jest ma skrzyzowaniach z sygnaluzacja. A durnota sa swiatla o polnocy gdzie nikogo poza toba nie ma i musisz stac z pol minuty na czerwonym. O takiej pisalem sytuacji... gdybys nie doczytał.
Dodano: 12.04.2018 08:45    Przez: ~Pn
@olov- co do jazdy na zamek.... zobacz ilu uwaza myslacych w tym przypadku za cwaniakow. Barany stoja w mega korku na jednym pasie a obok pas wolniutki. I sprobuj nim pojechac aby wpiac sie w zamek. Kazdy z naranow twietdzi, zes cwaniak. Bo taki baran mysli, ze skoro on stoi w jorku tobty tez musisz swoje odstac. Zamki nie sa mu w głowie. Tak tivtu wyglada a pizniej miasto sparaliżowane...
Dodano: 12.04.2018 08:51    Przez: ~Pn
Zamek to jedno,lecz tu mowimy o typowym łamaniu powaznego przepisu,to ze wjedzie ktos przez przypadek bo jest z innego miasta,a o tym kto robi to nagminnie z premedytacja,jeszcze do tego w glowie sobie mysli,jestem mistrz kierownicy a obok stoja frajerzy.Zrobmy przepisy kto pierwszy na skrzyzowaniu ten wjezdza i ma pierwszenstwo,a polowa samochodow i kierowcow w polsce sama sie wyeliminuje z obiegu
Dodano: 12.04.2018 09:47    Przez: ~Olo
@Olo - jakie to powazne wykroczenie? Bo ktos bystry z pasa w prawo pojechal na wprost a druga ciota sie czai i czeka az w godzinie szczytu mu rondo sie opróżni? Zamek u nas tez nie jest umocowany w przepisach i ci, co go stosuja czy chcą stosowac to tez, zgodnie z naszym prawem, sa cwaniakami. Na logike to jest ten zamek ok ale patrzac w PRD to zwykle cwaniakowanie bo nie ma go w naszych przepisach. Tu jest podobna sytacja. Ja wole przymknac oko nacte strzalke czy zamek by nie sparalizowac miasta. Po to bozia dala czlowiekowi rozum.... a los mocna bryke:-)
Dodano: 12.04.2018 10:58    Przez: ~Pn
Każdy może zostać cfaniakiem
Dodano: 12.04.2018 21:50    Przez: ~W czym problem
Zaraz zaraz jaka zmiana organizacji ruchu? Ten znak biało czerwony ustawiony na środku ronda to ma być zmiana organizacji??????????? Gdzie znaki informujące przy dojezdzie do ronda??? Żółte linie na nawierzchni????????
Dodano: 12.04.2018 21:53    Przez: ~bez Jaj
Wiem ze pionowe znaki sa wazniejsze ale te poziome nie sa zaktualizowane i moga wprowadzac w blad jadac do samego konca.Widac n filmie. Jak zawsze zabraklo kasy i na nowy kabel i puszke farby........
Dodano: 11.04.2018 16:42    Przez: ~maxxx
Są. Na prawym pasie strzałka do jazdy na wprost jest przekreślona żółtym X. Tobie zabrakło kasy na okulary.
Dodano: 11.04.2018 17:55    Przez: ~joe
@joe - dokladnie. Przekreslone strzalki doskonale widac na prawym pasie...
Dodano: 11.04.2018 18:31    Przez: ~Pn
Dużo zależy od godziny nagrania. Dla przykładu około 15.30-16.30 już na światłach koło kościoła Kolbe brakuje miejsca na lewym pasie w stronę ronda. By zjechać ze skrzyżowania trzeba jechać na prawy pas prowadzący do ronda, ale po drodze nie ma chętnych by cię na lewy pas wpuścili. Najlepsza zasada by była, że przy dużym ruchu zajmujemy oba pasy a przed samym rondem wpuszczamy się: 1 z l;lewej, 1 z prawej (oczywiście za wyjątkiem tych co jada w prawo).
Dodano: 12.04.2018 09:43    Przez: ~Loa
@Loa - nie w Polsce tete nunery. A juz na bank nie w Koninie. W Polsce wola sie podniecac takimi jak ten tematami zamiast ponaginac troche przepis - zamek, o którym wspominasz u nas nie jest prawem a myslenie kierowcow jest jakie jest...
Dodano: 12.04.2018 11:02    Przez: ~Pn
A szkoda gadać i strzepic języka na tą przeprawę....
Dodano: 11.04.2018 16:45    Przez: ~filip
JAK STOJĄ TAKIE ... I NIE UMIEJĄ WJECHAĆ NA RONDO TO DLA TEGO SĄ TAKIE A NIE INNE SKUTKI WJEŻDŻANIA NA RONDO Z PRAWEGO PASA POZDRAWIAM A DLA TYCH WOLNIEJSZYCH PROPONUJĘ JAZDĘ DWORCOWĄ I STARYMI MOSTAMI
Dodano: 11.04.2018 16:56    Przez: ~XXX
Kolega xxx pisze prawdę jak kotoś jeździ jak ciota i nie potrafi zachować się na rondzie bo musi mieć wolne w odległości 200 metrów to później tak to wygląda niestety ale zazwyczaj kobiety i Leszki kapeluszniki po 70'tce blokują lewy pas
Dodano: 11.04.2018 22:19    Przez: ~xyx
Ciekawy temat ruszyliscie wy dwaj wyzej. Korki w Koninie robia wlasniecwspomniane cioty. Przez nich normalny czlowiek musi lamac przepisy. Taja jest prawda. Normanego człowieka krew zalewa jak ciota boi sie wjechac na rondo i w hodzinsch szczytu czeka az rondo bedzie puste. Pozniej many to, co mamy.
Dodano: 12.04.2018 06:41    Przez: ~Pn
Tem pan, co nagrał filmik, piwinien dostac mandat. Za co? Za to, ze zayrzymal sie na przejsciu dla pieszych. Takze panie rzrczniku KMP prosze tego pana wezeac na komendę i ukarac.
Dodano: 11.04.2018 16:56    Przez: ~Kierowca
Kierowca filmujący stanął na pasach, na oznakowanym przejściu dla pieszych, a więc ewidentnie popełnił wykroczenie, a to wiąże się z mandatem, czy z punktami karnymi też ?
Dodano: 11.04.2018 17:07    Przez: ~Kierowca do ukarania
Mandat od 100 do 300 zł i 1 pkt.
Dodano: 11.04.2018 17:35    Przez: ~Pn
P.S. Tak to jest jak sie widzi cudze bledy a swoich nie. Oby policja ukarala tego bluzgacza.
Dodano: 11.04.2018 17:36    Przez: ~Pn
Nie badz taki do przodu jak nie blokował przejscia to nikomu nie stwarzal zagrozenia,jak zatrzymasz sie na skrzyzowaniu bo inni stoja z jakiegos powodu i nie tamujesz ruchu dla tych z naprzeciwka to czym sprawiasz zagrozenie?lecz jak juz zmienia sie swiatła dla ruchu poprzecznego to inna sprawa,tak samo jest z pasami
Dodano: 11.04.2018 20:59    Przez: ~Olo
@Olo, przeczytaj przepis, za ktory policjacdaje mandat 100-30 zl i 1 pkt a później zabieraj glos.
Dodano: 12.04.2018 06:43    Przez: ~Pn
Art. 49. 1. Zabrania się zatrzymania pojazdu: (...) 2) na przejściu dla pieszych (...)
Dodano: 12.04.2018 09:04    Przez: ~Pn
pn aleś ty mądry to jak ma to zrobić autobus albo auto ciężarowe z przyczepą , a nawet osobówka z przyczepką , przecież tam od linii zatrzymania do pasów jest raptem trzy metry i co w takim wypadku ? czyli wjazd na to rondo według twojego toku myślenia zaczynałby się przed pasami !!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 15.04.2018 14:56    Przez: ~ppfffff
Co niektórzy muszą nauczyć się jeździć po prostu, a to że jeden na rondo wjechać nie umie to nie znaczy że można łamać przepisy
Dodano: 11.04.2018 17:04    Przez: ~Dariusz
A co robic jak ktos fojezdza do ronda i nie wie w panice co ma zrobic?
Dodano: 11.04.2018 17:37    Przez: ~Pn
A foje, pfu, ple, ple trol, pasibrzuch Pn nie umie poprawnie pisać, za to umie trolować, domagając się żeru. Ulubione POtrawy :pissuarski trol, pisuarczyk, pismatołek, pisiewicz.
Dodano: 11.04.2018 21:01    Przez: ~Arjawarta
~Pn "...A co robic jak ktos fojezdza do ronda i nie wie w panice co ma zrobic?..." Niech zwróci dokument uprawniający do kierowania pojazdem.
Dodano: 11.04.2018 22:41    Przez: ~xXx
@xxx - to byloby najlepsze rozwiazanie. Dla niego i innych.
Dodano: 12.04.2018 06:44    Przez: ~Pn
Może zamiast karać na początek to lepiej poprawnie oznakować te pasy i zrobić to już dużo wcześniej!! Najlepiej zbudować prowizorkę za potężne pieniądze i później przez to same kłopoty, teraz to będzie kino, problem ze skrzyżowaniem Kolska Europejska i jeszcze ta przeprawa, paraliż pełną gębą !!! Ludzi za to odpowiedzialnych powinno się pociągnąć do odpowiedzialności karnej, jak i wykonawców tak i ekipy rządzące!
Dodano: 11.04.2018 17:32    Przez: ~Driver
Ja bym proponowal by Stany skierowaly tu kilka tomahawkow...
Dodano: 11.04.2018 17:38    Przez: ~Pn
Cwaniaczki wciskają się też na skrzyżowaniu Europejska-Kolska. Jadą do końca pasem prawym a przed światłami nagle w lewo i dalej jak na Koło.
Dodano: 11.04.2018 17:32    Przez: ~Zbulwersowany
Ty jezdzisz zgodnie z przepisami? Czy aby na pewno?
Dodano: 11.04.2018 17:39    Przez: ~Pn
ja tak robię i zawsze dziękuję za wpuszczenie awaryjkami. 100 minut w kieszeni.
Dodano: 12.04.2018 07:10    Przez: ~polok
@polok - brawo za myślenie.
Dodano: 12.04.2018 08:11    Przez: ~Pn
Ano, ano. Nowicki wszystkim z Wilkowa, Brzeźna i Koła zafunduje 2 lata korków w ilości 100x przekraczającej te korki jakie powstawały na skrzyżowaniu Kolska - Europejska raz na jakiś czas. Wyda przy okazji 56 melonów na to bardzo ważne skrzyżowanie a jeszcze 3 lata temu biadolił jak to brakuje 100mln zł by zrobić łącznik Zatorze-Gosławice z częściowym pominięciem Przemysłowej, które to zapewni nagle dojazd dla inwestorów. Za 50 mln to mogli by ze Starym Miastem wykupić trochę gruntów i zrobić akcje ściągania inwestora pod A2 z działką dotowaną 50% a nie jedno rondo! Koninianie chętnie do lepiej płatnej pracy w przemyśle by dojechali do Starego Miasta sami.
Dodano: 12.04.2018 09:50    Przez: ~loa
zróbcie most zniknie problem !
Dodano: 11.04.2018 17:43    Przez: ~rik
pisz sensem to nikt ci nie będzie jechał