Dzisiaj jest niedziela 24 marca 2019, imieniny: Gabriela, Marka, Gabora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22015) SPORT FORUM FIRMY (5316) PRACA (73) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 4oC
Jutropogoda
6 / 3oC
Pojutrzepogoda
7 / 2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MPJ w Boksie: Złoty medal i mistrzostwo Polski dla ... (5)Nasi medaliści Igrzysk Olimpiad Specjalnych wrócil ... (10)

Wesele. Poprawiny. Międzypokoleniowy dialog z Wyspiańskim

Materiał promocyjny

Dodano: 24.04.2018 15:30
  • Wesele i Poprawiny -  międzypokoleniowy dialog z Wyspiańskim

„Wesele. Poprawiny” to spotkanie różnych pokoleń Polaków. Czego się boimy, wstydzimy, czego pragniemy? Co odkryje międzypokoleniowy dialog? Na spektakl CKiS – DK Oskard zaprasza 19 maja.

W spektaklu Polskiego Teatru Tańca spotyka się pokolenie naszych dziadków i rodziców, których doświadczenia rzeźbiły ruchy płyt tektonicznych historii i przemian społecznych. Są medium, żywymi ogniwami łączącymi nas z minionym czasem. W ich prywatnych „historiach weselnych” odbijają się losy Polski i Polaków, a rodzinne mitologie stają się częścią wielkiej narracji historycznej. Pokolenie dwudziestolatków, których nie łączą doświadczenia wojen, strajków, spania na styropianie. To o nich mówią Millenialsi, pokolenie Y. Ważne dla nich daty określa nie historia, ale konsumpcja i popkultura – pierwsze portale społecznościowe, fast foody na ulicach, coraz cieńsze laptopy, podróże bez paszportu, muzyka z całego świata w kieszeni spodni. Są i ci najmłodsi. Co ukształtuje ich doświadczenia – tego nie wiemy. Co ten międzypokoleniowy dialog z Wyspiańskim, seans zbiorowej pamięci, powie nam o nas samych i dzisiejszej Polsce?

„Wesele. Poprawiny” wpisują się w "Rok Guślarzy" w Polskim Teatrze Tańca, który otworzył spektakl „Żniwa” także prezentowany na scenie CKiS-DK Oskard. „Rok Guślarzy”, to czas, gdy teatr zajmuje się tematem mitów, guseł, zabobonów - elementów polskiej tożsamości.

Na spektakl „Wesele. Poprawiny” CKiS-DK Oskard zaprasza  19 maja o 19.00. Bilety można kupić w kasie CKiS- DK Oskard i na stronie internetowej www.ckis.konin.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wyspiański,   wesele,   ckis

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.