Dzisiaj jest wtorek 26 marca 2019, imieniny: Emanuela, Larysy, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22409) SPORT FORUM FIRMY (5320) PRACA (74) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
8 / 6oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Cztery przedszkola nie przystąpią do strajk ... (61)Słupca. Rajdowcy z Kamena Rally Team rywalizowali ... (0)

Dyrektor wodociągów w Kłodawie trafił do aresztu na trzy miesiące

Dodano: 27.04.2018 17:09
Źródło: LM.pl

Koniński sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 63-letniego Mariana L., dyrektora Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie. Wieloletni szef jednostki samorządowej został wczoraj zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Odpowie m.in. za przekroczenie uprawnień i nadużycie władzy.

Marian L. był dyrektorem ZWiK w Kłodawie od 1991 roku. Prokuratura Okręgowa w Koninie, która nadzoruje śledztwo w jego sprawie ustaliła, że przez kilkanaście lat działał on na szkodę firmy.

- Mechanizm działania dyrektora był taki, że osoby prywatne zgłaszały się do niego o wykonanie przyłącza wodno-kanalizacyjnego, uzgadniały z nim kwotę za jaką zostanie wykonane przyłącze. Dyrektor delegował do tej pracy pracowników zakładu wodociągów, a następnie pieniądze które pobierał za wykonanie tej usługi brał dla siebie, nie wystawiając żadnej faktury – mówi prokurator Grażyna Łukasiak z Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Śledczy zatrzymanym dwóm pracownikom ZWiK postawili zarzuty podżegania świadków do składania fałszywych zeznań, ale ze względu na ich postawę zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Lista zarzutów dyrektora jest o wiele dłuższa. W tym przypadku śledczy zarzucają: przekroczenie uprawnień, nadużycie władzy, działanie w celu osiągnięcia korzyści, działanie na szkodę interesu publicznego oraz wyznaczenie znacznej szkody w zakładzie wodociągów, co najmniej w kwocie 200 tys. zł. Postępowanie w tej sprawie obejmuje lata: 2003, 2005, 2006 oraz od 2007 do dzisiaj. Poszkodowanych jest 68 osób.

- W tej sprawie przesłuchano bardzo dużo osób, prawie 400. Osoby te są nadal weryfikowane i na dzisiaj trudno powiedzieć na jakiej liczbie skończy się lista osób pokrzywdzonych – mówi prokurator Łukasiak.

Organy ścigania apelują do wszystkich, którym wiadomo cokolwiek w tej sprawie, albo którzy czują się poszkodowani, żeby skontaktowali się z konińską prokuraturą.

Marian L. decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Oj , czy PWiK Konin następny?
Dodano: 27.04.2018 18:37    Przez: ~Lipka
Wszyscy starzy wójtowie i burmistrzowie WON!!! Inaczej będą lody dalej kręcić.W czasie wyborów głosujemy na młodych nie uwikłanych w układy.
Dodano: 27.04.2018 21:04    Przez: ~gmina
Tak to wygląda gdy 26 lat na jednym stołku się siedzi, chucpa i przekręty. Coś czuję, że areszty w wielkopolsce zaczną się szybko zapełniać.
Dodano: 27.04.2018 18:09    Przez: ~karol
To tam od 2003 roku żadnej kontroli nie było? nikt tego pana nie nadzorował ? Ludzie nic nie widzieli ?
Dodano: 27.04.2018 18:12    Przez: ~uuu
Ciekawe czy kiedyś zainteresują się miejskimi spółkami w Koninie ? Tam to jest co analizować dopiero.
Dodano: 27.04.2018 20:07    Przez: ~Ciekawy

KOMENTARZE

Kobrzycki jest następny by zmobilizować elektorat za kratami .Prezes uznał ,że za dużo więźniów popiera nadal PO.
Dodano: 27.04.2018 18:07    Przez: ~jasnowidz z TVN
To tam od 2003 roku żadnej kontroli nie było? nikt tego pana nie nadzorował ? Ludzie nic nie widzieli ?
Dodano: 27.04.2018 18:12    Przez: ~uuu
avatar Oj tam, oj tam , to nie jego ręka brała w łapę podobnie jak sędziego który je...ł staruszce 5 dych.Pan Marian też był roztargniony i bez omyłkę wziął w łepę .Zresztą to sprawa polityczna jak ze Stasiem Gawłowskim czy Naumanem z PO to PiS- sowska prokuratura dręczy niewinnych Polaków, a już prwdziwym świństwem było zlikwidowanie homo haremu w IMiGW, to homofobia i faszyzm w czystej formie, Frasyniuk z Kijowskim i Kasprzakiem powinni natychmiast zwołać manifestację ,Agnieszka Holland konfe, a KE uruchomić w tej sprawie artykuł 7.
Dodano: 27.04.2018 20:26    Przez: Tomasz Kobrzycki
@Kobrzysiu - ty zas powinienes udac sie do psychiatry.
Dodano: 27.04.2018 20:31    Przez: ~Pn
Wszyscy starzy wójtowie i burmistrzowie WON!!! Inaczej będą lody dalej kręcić.W czasie wyborów głosujemy na młodych nie uwikłanych w układy.
Dodano: 27.04.2018 21:04    Przez: ~gmina
Kobrzycki masz racje z tym co napisałeś co w/w wymienieni przez ciebie mają zrobić .Dołóż do tego by Kaczyński kazał obniżyć vat do 22 %,by Kaczyński powiedział ile jako poseł ma kwoty wolnej od podatku czyli około 30000 zł a ile ma zwykły obywatel.A miało być tak pięknie jak duduś kłamał ,,KWOTA WOLNA OD PODATKU 8 TYS ZŁ" .Oj Kobrzycki nie maż się tylko raz napisz prawdę.
Dodano: 27.04.2018 21:36    Przez: ~cela plus w/g kobrzyckiego
O nasza trupia czacha z PiSu (czy to twój pusty łeb Tomeczku?) już wydała wyrok .Pewnie ziobro polityczne zero kazał.
Dodano: 27.04.2018 21:46    Przez: ~SLD
@SLD - Kobrzysiu zyje w swoim matrixie a poza tym czeka na wizyte u psychiatry. Wystarczy spojrzec na bzdury, które wypisuje i jad, ktory sączy.
Dodano: 28.04.2018 06:40    Przez: ~Pn
Tak to wygląda gdy 26 lat na jednym stołku się siedzi, chucpa i przekręty. Coś czuję, że areszty w wielkopolsce zaczną się szybko zapełniać.
Dodano: 27.04.2018 18:09    Przez: ~karol
Oj , czy PWiK Konin następny?
Dodano: 27.04.2018 18:37    Przez: ~Lipka
coraz bliżej Konina!! zapraszamy do nas się rozejrzeć...
Dodano: 27.04.2018 18:59    Przez: ~kli
Miał chłopina pecha jeszcze dwa lata i emerytura .A tak dopiero za 12 lat.
Dodano: 27.04.2018 19:01    Przez: ~Q
Tera kolej na leserow konińskich....
Dodano: 27.04.2018 19:53    Przez: ~Jozefa
Ciekawe czy kiedyś zainteresują się miejskimi spółkami w Koninie ? Tam to jest co analizować dopiero.
Dodano: 27.04.2018 20:07    Przez: ~Ciekawy
Najpierw Pisiewiczami mogliby sie zająć
Dodano: 27.04.2018 20:32    Przez: ~Pn
A PiS rządzi w Koninie że się udzielasz pajacu ?
Dodano: 28.04.2018 12:32    Przez: ~Do Pn
QA taki Prawy i Sprawiedliwy, na procesjach księdza pod rękę prowadzal, w każdą niedzielę komunię przyjmował a tu masz to samo co Szydło i reszta bandy.
Dodano: 27.04.2018 20:36    Przez: ~Q
Niestety kazda wladza tak robi wystarczy zobaczyc co robia wojtowie gmin i jakie lapowki biora ...oj duzo by sie ludu zdziwilo kogo wybieraja
Dodano: 27.04.2018 20:40    Przez: ~Mikołaj
Ale niby dlaczego ze ludzie są poszkodowani?????? Przecież zapłacili za usługę tzn za przyłącze które im wykonano!! I jakie tu poszkodowani,ze faktury nie otrzymali???? Fakt,ze dyrektor dokonał przestępstwa biorąc pieniądze dla siebie,to poszkodowany jest zakład a nie ludzie którym usługę wykonano.
Dodano: 27.04.2018 22:36    Przez: ~Ja
Przyłącze gmina ma obowiązek zrobić za darmo. O to tu chodzi! Teraz już wiesz, że przepłaciłeś.
Dodano: 30.04.2018 10:26    Przez: ~rady
1 z 2
12>>