Dzisiaj jest czwartek 27 czerwca 2019, imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20727) SPORT FORUM FIRMY (5337) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 14oC
Jutropogoda
22 / 13oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina do Madrytu. Tancerka "Rytmixu" na scenie ... (1)Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)

Dyrektor wodociągów w Kłodawie trafił do aresztu na trzy miesiące

Dodano: 27.04.2018 17:09
Źródło: LM.pl

Koniński sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 63-letniego Mariana L., dyrektora Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Kłodawie. Wieloletni szef jednostki samorządowej został wczoraj zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Odpowie m.in. za przekroczenie uprawnień i nadużycie władzy.

Marian L. był dyrektorem ZWiK w Kłodawie od 1991 roku. Prokuratura Okręgowa w Koninie, która nadzoruje śledztwo w jego sprawie ustaliła, że przez kilkanaście lat działał on na szkodę firmy.

- Mechanizm działania dyrektora był taki, że osoby prywatne zgłaszały się do niego o wykonanie przyłącza wodno-kanalizacyjnego, uzgadniały z nim kwotę za jaką zostanie wykonane przyłącze. Dyrektor delegował do tej pracy pracowników zakładu wodociągów, a następnie pieniądze które pobierał za wykonanie tej usługi brał dla siebie, nie wystawiając żadnej faktury – mówi prokurator Grażyna Łukasiak z Prokuratury Okręgowej w Koninie.

Śledczy zatrzymanym dwóm pracownikom ZWiK postawili zarzuty podżegania świadków do składania fałszywych zeznań, ale ze względu na ich postawę zastosowano wobec nich środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym. Lista zarzutów dyrektora jest o wiele dłuższa. W tym przypadku śledczy zarzucają: przekroczenie uprawnień, nadużycie władzy, działanie w celu osiągnięcia korzyści, działanie na szkodę interesu publicznego oraz wyznaczenie znacznej szkody w zakładzie wodociągów, co najmniej w kwocie 200 tys. zł. Postępowanie w tej sprawie obejmuje lata: 2003, 2005, 2006 oraz od 2007 do dzisiaj. Poszkodowanych jest 68 osób.

- W tej sprawie przesłuchano bardzo dużo osób, prawie 400. Osoby te są nadal weryfikowane i na dzisiaj trudno powiedzieć na jakiej liczbie skończy się lista osób pokrzywdzonych – mówi prokurator Łukasiak.

Organy ścigania apelują do wszystkich, którym wiadomo cokolwiek w tej sprawie, albo którzy czują się poszkodowani, żeby skontaktowali się z konińską prokuraturą.

Marian L. decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Oj , czy PWiK Konin następny?
Dodano: 27.04.2018 18:37    Przez: ~Lipka
Wszyscy starzy wójtowie i burmistrzowie WON!!! Inaczej będą lody dalej kręcić.W czasie wyborów głosujemy na młodych nie uwikłanych w układy.
Dodano: 27.04.2018 21:04    Przez: ~gmina
Tak to wygląda gdy 26 lat na jednym stołku się siedzi, chucpa i przekręty. Coś czuję, że areszty w wielkopolsce zaczną się szybko zapełniać.
Dodano: 27.04.2018 18:09    Przez: ~karol
To tam od 2003 roku żadnej kontroli nie było? nikt tego pana nie nadzorował ? Ludzie nic nie widzieli ?
Dodano: 27.04.2018 18:12    Przez: ~uuu
Ciekawe czy kiedyś zainteresują się miejskimi spółkami w Koninie ? Tam to jest co analizować dopiero.
Dodano: 27.04.2018 20:07    Przez: ~Ciekawy

KOMENTARZE

Kobrzycki jest następny by zmobilizować elektorat za kratami .Prezes uznał ,że za dużo więźniów popiera nadal PO.
Dodano: 27.04.2018 18:07    Przez: ~jasnowidz z TVN
To tam od 2003 roku żadnej kontroli nie było? nikt tego pana nie nadzorował ? Ludzie nic nie widzieli ?
Dodano: 27.04.2018 18:12    Przez: ~uuu
avatar Oj tam, oj tam , to nie jego ręka brała w łapę podobnie jak sędziego który je...ł staruszce 5 dych.Pan Marian też był roztargniony i bez omyłkę wziął w łepę .Zresztą to sprawa polityczna jak ze Stasiem Gawłowskim czy Naumanem z PO to PiS- sowska prokuratura dręczy niewinnych Polaków, a już prwdziwym świństwem było zlikwidowanie homo haremu w IMiGW, to homofobia i faszyzm w czystej formie, Frasyniuk z Kijowskim i Kasprzakiem powinni natychmiast zwołać manifestację ,Agnieszka Holland konfe, a KE uruchomić w tej sprawie artykuł 7.
Dodano: 27.04.2018 20:26    Przez: Tomasz Kobrzycki
@Kobrzysiu - ty zas powinienes udac sie do psychiatry.
Dodano: 27.04.2018 20:31    Przez: ~Pn
Wszyscy starzy wójtowie i burmistrzowie WON!!! Inaczej będą lody dalej kręcić.W czasie wyborów głosujemy na młodych nie uwikłanych w układy.
Dodano: 27.04.2018 21:04    Przez: ~gmina
Kobrzycki masz racje z tym co napisałeś co w/w wymienieni przez ciebie mają zrobić .Dołóż do tego by Kaczyński kazał obniżyć vat do 22 %,by Kaczyński powiedział ile jako poseł ma kwoty wolnej od podatku czyli około 30000 zł a ile ma zwykły obywatel.A miało być tak pięknie jak duduś kłamał ,,KWOTA WOLNA OD PODATKU 8 TYS ZŁ" .Oj Kobrzycki nie maż się tylko raz napisz prawdę.
Dodano: 27.04.2018 21:36    Przez: ~cela plus w/g kobrzyckiego
O nasza trupia czacha z PiSu (czy to twój pusty łeb Tomeczku?) już wydała wyrok .Pewnie ziobro polityczne zero kazał.
Dodano: 27.04.2018 21:46    Przez: ~SLD
@SLD - Kobrzysiu zyje w swoim matrixie a poza tym czeka na wizyte u psychiatry. Wystarczy spojrzec na bzdury, które wypisuje i jad, ktory sączy.
Dodano: 28.04.2018 06:40    Przez: ~Pn
Tak to wygląda gdy 26 lat na jednym stołku się siedzi, chucpa i przekręty. Coś czuję, że areszty w wielkopolsce zaczną się szybko zapełniać.
Dodano: 27.04.2018 18:09    Przez: ~karol
Oj , czy PWiK Konin następny?
Dodano: 27.04.2018 18:37    Przez: ~Lipka
coraz bliżej Konina!! zapraszamy do nas się rozejrzeć...
Dodano: 27.04.2018 18:59    Przez: ~kli
Miał chłopina pecha jeszcze dwa lata i emerytura .A tak dopiero za 12 lat.
Dodano: 27.04.2018 19:01    Przez: ~Q
Tera kolej na leserow konińskich....
Dodano: 27.04.2018 19:53    Przez: ~Jozefa
Ciekawe czy kiedyś zainteresują się miejskimi spółkami w Koninie ? Tam to jest co analizować dopiero.
Dodano: 27.04.2018 20:07    Przez: ~Ciekawy
Najpierw Pisiewiczami mogliby sie zająć
Dodano: 27.04.2018 20:32    Przez: ~Pn
A PiS rządzi w Koninie że się udzielasz pajacu ?
Dodano: 28.04.2018 12:32    Przez: ~Do Pn
QA taki Prawy i Sprawiedliwy, na procesjach księdza pod rękę prowadzal, w każdą niedzielę komunię przyjmował a tu masz to samo co Szydło i reszta bandy.
Dodano: 27.04.2018 20:36    Przez: ~Q
Niestety kazda wladza tak robi wystarczy zobaczyc co robia wojtowie gmin i jakie lapowki biora ...oj duzo by sie ludu zdziwilo kogo wybieraja
Dodano: 27.04.2018 20:40    Przez: ~Mikołaj
Ale niby dlaczego ze ludzie są poszkodowani?????? Przecież zapłacili za usługę tzn za przyłącze które im wykonano!! I jakie tu poszkodowani,ze faktury nie otrzymali???? Fakt,ze dyrektor dokonał przestępstwa biorąc pieniądze dla siebie,to poszkodowany jest zakład a nie ludzie którym usługę wykonano.
Dodano: 27.04.2018 22:36    Przez: ~Ja
Przyłącze gmina ma obowiązek zrobić za darmo. O to tu chodzi! Teraz już wiesz, że przepłaciłeś.
Dodano: 30.04.2018 10:26    Przez: ~rady
1 z 2
12>>