Dzisiaj jest poniedziałek 16 września 2019, imieniny: Edyty, Kornela, Kamili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19043) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 10oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Wspólny kandydat opozycji. Lewica poparła M ... (0)Mistrzostwa Okręgu za nami. 50-lecie świętował KŻ ... (0)

LM EXTRA. Czy Koninowi po drodze z tolerancją?

Dodano: 13.05.2018 12:50

Biali, czarni, poruszający się na wózku, kochający osoby tej samej płci, czy wierzący w tego samego Boga. Każdy z nas jest inny, ale każdy jest człowiekiem i każdemu z nas należy się szacunek.

Tolerancja. Proste słowo, które w zależności od światopoglądu oznacza coś innego. Banalny wydawać by się mogło konkurs plastyczny ogłoszony przez jedną z konińskich szkół średnich pokazał, że ciągle mamy z nią problem. Przy okazji wywołał dyskusję o tym, czy jesteśmy tolerancyjni i czy Konin jest miastem, w którym "inność" nie ma znaczenia.

  • LM EXTRA. Czy Koninowi po drodze z tolerancją?

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Młodzież jest taka sama jak jej intelektualnie grajdołowaci rodzice. Wielkie halo się robi o brak tolerancji wobec osób o innych orientacjach seksualnych, ale nikt nie mówi o tolerancji i szacunku, a choćby i zwykłym współczuciu dla osób biednych. Młodzież nimi gardzi. Sam byłem świadkiem, jak jacyś gówniarze wyzywali osoby, które zbierają złom i puszki. To świadczy o poziomie tej waszej tolerancji w Koninie.
Dodano: 13.05.2018 16:09    Przez: ~taki grajdoł
Nie mówiąc już o szkalowaniu tych co mają gorsze telefony, co stało się "normą" w dzisiejszych szkołach.
Dodano: 13.05.2018 16:16    Przez: ~Pierwszy
O naiwni, zaproście na marsz islamistów, proszę! Wtedy zobaczycie jak są tolerancyjni dla odmienności. Myślę, że już. na Rondzie Sollidarniści urządziliby kamieniowanie gayów a potem pod nóż wezmą innych.
Dodano: 13.05.2018 15:17    Przez: ~Polak z dzielni arabskiej
Marsz organizuje partia Nowoczesna która pod płasczykiem zgrabnych hasełek upolitycznia szkołę jak za czasów komuny.
Dodano: 13.05.2018 17:33    Przez: ~Antykomunista
Film propagandiwy rodem z GW. Nie można być tolerancyjnym do wszystkiego i wszystkich. Nie można tolerować zboczeñ, tym bardziej adoptowania dzieci przez nich. Jeśli natomiast ugniemy się tej chorej propagandzie, w kolejce stoją kolejni. Zoofile, nekrofile, pedofile, czy też inne wynaturzenia też zażądają swoich praw i tolerancji wobec siebie. I słusznie! Bo w czym są gorsi id homo?
Dodano: 13.05.2018 14:59    Przez: ~Antypropaganda

KOMENTARZE

O czerwonych władcach Konina zaPOmnieliście !!!
Dodano: 13.05.2018 13:01    Przez: ~Komuchom nieeee !!!!!!
O naiwni, zaproście na marsz islamistów, proszę! Wtedy zobaczycie jak są tolerancyjni dla odmienności. Myślę, że już. na Rondzie Sollidarniści urządziliby kamieniowanie gayów a potem pod nóż wezmą innych.
Dodano: 13.05.2018 15:17    Przez: ~Polak z dzielni arabskiej
Nie ma i nie będzie żadnej tolerancji dla islamu i jego fanatyków!!!!!! gdzie za nic ma się życie ludzkie. Nie można patrzeć na to że taki islamista może mieć dziecko za żonę i będzie raz gwalcil dziecko a raz osła.T o obrzydliwe i okropne.W ogóle to wszystko musi mieć tez granicę dobrego smaku i z tym też wiąże się słowo tolerancja co nie znaczy że można krzywdzić druga osobę lub dawać na to przyzwolenie.Zalezy co można zna tolerować a czego nie.
Dodano: 13.05.2018 16:20    Przez: ~Ha
Marsz organizuje partia Nowoczesna która pod płasczykiem zgrabnych hasełek upolitycznia szkołę jak za czasów komuny.
Dodano: 13.05.2018 17:33    Przez: ~Antykomunista
avatar Właśnie okazało się iż Stasia Gawłowskiego w jednym z apartamentów w Szczecinie jest agencja towarzyska i od kiedy siedzi w więzieniu nie ma kto się zaopiekować panienkami, Kropek na dwa etaty nie daje rady,może nasz lokalnu kapuś ,,Aktor" pomoże !?Wszak zajmował się pokrewną branżą 😂😂😂😂😂😂😂😂
Dodano: 13.05.2018 18:06    Przez: Tomasz Kobrzycki
Hej towarzyszu Kobrzycki skoro jest tak cudownie za rządów PiS to dlaczego nie można spełnić żądań protestujących matek? Twój guru z Żoliborza to zwykły tchórz,który boi się z Nimi spotkać podobnie jak ty stale bredzący to samo.
Dodano: 13.05.2018 18:41    Przez: ~Henryk
Jako Symp.PiS odcinam się od słów kolegi Tomasza Kobrzyckiego.Tomasz chyba nie doszedł jeszcze do siebie po ostatnim spotkaniu w Klubie Gazety Polskiej.
Dodano: 13.05.2018 18:56    Przez: ~Symp.PiS
Czy ktoś docieka dlaczego idol kobrzyckiego karakan bez prawa jazdy całe życie mieszka z kotami a nie z kobietą? Nie bo normalni ludzie są tolerancyjni i nikomu pod kołdrę nie zaglądają.Ćwierć główki stale coś bredzą o normalności o której nie mają pojęcia .
Dodano: 13.05.2018 19:24    Przez: ~pepsiko
PANIE TRISTAN TOMCZAK: JAK MOŻNA MIEĆ PROBLEM NIEWIADOMO Z CZYM? "Proste słowo, które w zależności od światopoglądu oznacza coś innego"???"ciągle mamy z nią problem"
Dodano: 13.05.2018 20:07    Przez: ~X
Może jeszcze gejow tolerować?????????
Dodano: 13.05.2018 20:13    Przez: ~Ppppp
Ppppp a co jarosław kłamczyński ci się nie podoba.Chcesz mieć do czynienia z kumplami kobrzyckiego z ONR?
Dodano: 13.05.2018 20:15    Przez: ~dddd
avatar Odnośnie matek protestujących w Sejmie to chylę głowę, natomiast ci wszyscy fazyreusze i obłudnicy którzy teraz na nich próbują budować kapitał polityczny to przypominam iż dzień wcześniej chodzili po czrnych sabatach i takiego pana Kubę czy Adriana zabili by już w łonie matki.A ci wszycy kretyni którzy latają z niebieską szmatą i uważają eurokołchoz za wzór tolerancji to infomuję iż gdyby taki protest odbył się w Dani czy Holandii to taki pan Kuba czy Adrian zostali by natychmiast odebrani rodzicom i poddani eutanazji za zgodą rodziców lub bez ich zgody, ostatnio swiat zoboczył co zrobiono Alfiemu . Dlatego w tak chrześcijańskiem kraju jak moja Ojczyzna Polska, lewackim zwyrodnialcom nigdy Polacy nie powierzą władzy.
Dodano: 13.05.2018 20:22    Przez: Tomasz Kobrzycki
Nie dla zboków z zaburzeniami. Wynaturzenia były są i będą dlatego nazywa się to wynaturzeniem.
Dodano: 13.05.2018 21:50    Przez: ~QQQ
Ta ciemnota to typowe bydło manipulowane przez marksistow,uciskane mniejszosci sa modne kiedy idzie o koryto kiedy marksisci koryto zdobeda te towarzystwo pierwsze POczuje tolerancje PObolszewi
Dodano: 13.05.2018 22:10    Przez: ~Marx
~ZAcoFAna POlska bym się śmiał jakby twoje dzieci zostały Homo czy Les bo na wybory życiowe własnych dzieci nie będziesz miał wpływu
Dodano: 14.05.2018 03:15    Przez: ~przemyśl co piszesz
PiSlamscy trolle ruszyli do akcji. Zośka nie potrafiła zorganizować trollingu i odpadła teraz inny PiS-man to jednak rozkręcił. Ile płacicie od wpisu???
Dodano: 14.05.2018 07:53    Przez: ~rozumny
@Kobrzysiu a moze ty ta agencje ogarnij? Albo nie... moze lepiej pomóż Biernasiowi w trabsferze kasy na Cypr ze SKOKow...
Dodano: 14.05.2018 08:55    Przez: ~Pn
@Kobrzysiu jeżeli myslisz o tym Adrianie co ja (piszac "Adriana zabili by już w łonie matki") to akurat Polska bylaby wdzieczna bo tyle zlego co on zrobil to dawno nikt nie zrobil.
Dodano: 14.05.2018 08:58    Przez: ~Pn
''Zoboczył'' niedouk ''KOBRZYCKI'' szansę na oblanie błotem wszystkich poza takimi jak on prostakami i leci kloaką.
Dodano: 16.05.2018 21:33    Przez: ~antyfaszysta
Wszystko w jednym tylko zdaniu zawarte. Nawet w jednym słowie. Rasa, narodowość, wypaczony seksualizm, braki i wiedza... Tematyka tak rozległa że bez problemu średnio wykształcony człowiek może się habilitować. Napiszę tak. Nie istnieje naturalny twór miłości homoseksualnej w zdrowym organizmie. Wózek inwalidzki nigdy nie był dla mnie przeszkodą w kontakcie. Brak mi tylko wiedzy aby udzielić pomocy. Religia jest pojęciem socjologicznym. O rasach czy narodowości nie napiszę nic.
Dodano: 13.05.2018 13:06    Przez: ~ziuta
Nie lubię jakiegoś lgbd czy jak tam się to nazywa. Nie jestem raczej za aborcją, ani islamem... ale to moje osobiste przekonania i nic mi do tego jak ktoś żyje. Jestem przeciwny takim pochodom czy jednej czy drugiej strony. Czy musimy komuś zawsze coś narzucać? Polska będzie silna jak będzie dobre prawo i gospodarka a nie czy są czy nie są geje. Ilu ich jest? 3%? Większy wpływ na nasz kraj mają odciski wywoływane noszeniem złego obuwia :) Jako konserwa mówię innym konserwatystom ... po co się spinać? Nam nikt nie zabrania zyc po swojemu .
Dodano: 13.05.2018 20:29    Przez: ~Hj
W latach 60tych-70tych bunt młodzieży, studentów głoszących hasła Marksa i Mao Tse Tunga odbił się w Europie. Pochodną tego lewactwa były Czerwone Brygady itp. Lewactwu (jak mieli hasła Mao Tse Tunga na lepsze określenie nie zasługują) nie udało się pokonać demokracji i gospodarki. Był konsensus iż lewactwo bierze kulturę, potem media i naukę zaś liberałowie gospodarkę i finanse. Teraz zbieracie tego żniwa. Ale kiedyś gospodarka miała 60% udziału w PKB a dziś usługi mają do 65%. Króluje rozrywka. Mnie osobiście też nie obchodzi czy geje w Polsce są lub nie, ale jak sam piszesz: ile ich jest? 3%. Ok - 3%. Tylko czemu to 3% społeczeństwa mam 10-20-30% czasu antenowego w mediach rozrywkowych kształtujących postawy młodzieży? Teraz nastolatek myśli, że normą jest 1/3 gejów bo przecież tak jest w TV.
Dodano: 14.05.2018 10:39    Przez: ~loa
Kobrzycki wszystkich ,którzy różnią się choć trochę od innych najchętniej by zlikwidował.Czego innego można oczekiwać od człowieka popierającego ugrupowanie ,które namawia kobiety do rodzenia dzieci a gdy dziecko urodzi się chore to zapomina o tych matkach i dzieciach.Taka prawda Kobrzycki i twoje propagandowe bajdurzenie nic ci nie pomoże .Zobaczymy jak będziesz szczekał na jesień.
Dodano: 13.05.2018 14:06    Przez: ~popieram protest matek
Nic dodac! Pielnie napisane. PiSDisry każą rodzic by statystyki byly dla nich pozytywne a pozniej nieoelnosoraenych maja gleboko w d...
Dodano: 13.05.2018 18:02    Przez: ~Pn
Pan ''Kobrzycki'' jest po pierwsze tchórzem , który pod wymyślonym pseudo upowszechnia chamstwo, nietolerancję, kabotynizm . Po drugie, to kłamca opluwający na lewo, na prawo i na wprost. Po trzecie , to zwykły cwaniak zabiegający o prywatne interesy swoje i swojej rodziny, którą najchętniej obsadził by sądy i urzędy. Wcale się nie dziwie, że używa ksywy, to typowe dla ludzi bez honoru i zasad moralnych.
Dodano: 13.05.2018 18:48    Przez: ~antyfaszysta
Polska drugim najbardziej "homofobicznym" krajem Unii Europejskiej.
Dodano: 14.05.2018 19:37    Przez: ~wolna-polska.pl
Juz imie Kasjan jest jakies inne cywilizacyjnie,ale kazdego wybor/oczywiscie jezeli jestem tego swiadom/.
Dodano: 13.05.2018 14:10    Przez: ~Jan
Porypało Cię Jan. Znam dziecko o imieniu Kasjan i jest przeuroczym dzieckiem normalnych rodziców
Dodano: 13.05.2018 14:49    Przez: ~Baśka
gdzie jest relacja z konina czyzby przyszlo 40 osób?
Dodano: 13.05.2018 14:18    Przez: ~obywatel
Marsz dopiero będzie. Proponuje słuchać nagrania ze zrozumieniem.
Dodano: 13.05.2018 14:23    Przez: ~k-k
Do Szanownego Pana Radnego Krystiana Majewskiego :tolerancja-poszanowanie czyichś poglądów, wierzeń, upodobań, różniących się od własnych.akceptacja-uznanie czyichś cech, czyjegoś postępowania za zgodne z oczekiwaniami.Proszę Szanownego Pana Radnego o zapoznanie się z tymi definicjami i przemyślenie własnych słów.
Dodano: 13.05.2018 14:40    Przez: ~NaczelnyPP
Są lepsze źródła wiedzy od Wikipedii
Dodano: 13.05.2018 17:20    Przez: ~Henryk Kiereś
Tak się akurat składa Panie Henryku że definicje te pochodzą ze Słownika języka polskiego
Dodano: 13.05.2018 17:58    Przez: ~NaczelnyPP
Konin to intelektualny grajdoł. Sam tzw. "lepszy sort". Jeżeli szukać ludzi tolerancyjnych i otwartych na inność drugiego człowieka, to stawiam wyłacznie na młodzież.
Dodano: 13.05.2018 14:46    Przez: ~z Konina
Młodzież jest taka sama jak jej intelektualnie grajdołowaci rodzice. Wielkie halo się robi o brak tolerancji wobec osób o innych orientacjach seksualnych, ale nikt nie mówi o tolerancji i szacunku, a choćby i zwykłym współczuciu dla osób biednych. Młodzież nimi gardzi. Sam byłem świadkiem, jak jacyś gówniarze wyzywali osoby, które zbierają złom i puszki. To świadczy o poziomie tej waszej tolerancji w Koninie.
Dodano: 13.05.2018 16:09    Przez: ~taki grajdoł
Nie mówiąc już o szkalowaniu tych co mają gorsze telefony, co stało się "normą" w dzisiejszych szkołach.
Dodano: 13.05.2018 16:16    Przez: ~Pierwszy
Zgoda, że tolerancja dla każdego, to coś innego. Np. dla Żydów jesteś tolerancyjny kiedy im płacisz, W innym przypadku nazwią ciebie antysemitą. Czy słusznie? A kogo to obchodzi. To Żyd stwierdza jto nim jest.
Dodano: 13.05.2018 14:47    Przez: ~Koń polski
Wypad do Brukseli tam wasz przyjmie zdrajca rudy Donek i idiotka Bieńkowska oni tam wszystko toleruja a Merkel ich patronem jest i calego zakonu POleglych
Dodano: 13.05.2018 14:59    Przez: ~Frans Timmermans🐖
Puk, puk tu ostatnia szara komórka. Mówiłam ci byś nie pisał na kacu.
Dodano: 14.05.2018 13:59    Przez: ~rozbawiony.
Film propagandiwy rodem z GW. Nie można być tolerancyjnym do wszystkiego i wszystkich. Nie można tolerować zboczeñ, tym bardziej adoptowania dzieci przez nich. Jeśli natomiast ugniemy się tej chorej propagandzie, w kolejce stoją kolejni. Zoofile, nekrofile, pedofile, czy też inne wynaturzenia też zażądają swoich praw i tolerancji wobec siebie. I słusznie! Bo w czym są gorsi id homo?
Dodano: 13.05.2018 14:59    Przez: ~Antypropaganda
Człowieku dokształć się - nikt nie mówi o tolerancji dla pedofilii, zoofili... Mowa jest o szacunku dla inności, dla innych poglądów, o dobrej tolerancji. Polska kraj katolicki, a żyje w nim tak wielu złych, ogarniętych nienawiścią ludzi.
Dodano: 13.05.2018 15:14    Przez: ~Ula
W Szwecji powstały domy publiczne dla zoofili, a w Holandii istnieje partia pedofilów. W dzielnicach arabskich giną psy jako stworzenia nieczyste. Wszystko to w majestacie prawa UE i chorego pojmowania tolerancji w tych krajach. Sam się dokształcać.
Dodano: 13.05.2018 15:26    Przez: ~Atypropaganda
Ha ha domy publiczne dla zoofili- dobre masz dropsy kolego. Dawaj dowody- gdzie, na jakiej podstawie... Może w TVP słyszałeś?
Dodano: 13.05.2018 15:38    Przez: ~Ule
Fanatyczny wyznawxa TVN. o tym widzieć nie może. Wygoogluj sobie.
Dodano: 13.05.2018 15:49    Przez: ~Antypropaganda
Ha ha, ale riposta- dawaj dowody cwaniaku.
Dodano: 13.05.2018 16:00    Przez: ~Ull
Nie moglam uwierzyc w to co widze I slysze na tym filmie.Manipulacja pierwsza klasa Ale jaja ,ale jaja
Dodano: 13.05.2018 16:58    Przez: ~Brexit
Do Ula... Słuchaj jeśli Ty uważasz, że "dobrą" tolerancją jest wychowywanie dzieci przez gejów lub lesbijki, bo o tym już coraz głośniej, w filmie zresztą też się to pojawia to jest to już niestety chore. Weź proszę pierwszą, lepszą książkę o rozwoju dziecka i sprawdź sobie jak dziecko "uczy" się życia. A tolerancja to jest po prostu taka nowa moda..nie jesteś tolerancyjny, jesteś bleee. Ciekawe ile hejtu pod moim wpisem się pojawi...Wy tolerancyjni na odmienne poglądy!
Dodano: 13.05.2018 20:25    Przez: ~NieJestemTolerancyjnaIJuż
To było jedno zdanie wyrwane z kontekstu, może ktoś ma takie marzenia? I co? Może je mieć. Przesłanie o tolerancji jest inne, nie wiesz, co cię czeka w życiu - moze będziesz inny/inna? W filmie chodziło o to, że każdy jest człowiekiem, który czuje, myśli, odczuwa emocje. Wszyscy rodzimy się tacy sami i czujemy tak samo- i co, że facet ma marzenie? Ty ich nie masz? Czujesz się lepszy niż niepełnosprawny, czy czarnoskóry?
Dodano: 13.05.2018 22:02    Przez: ~ULla
Tu nie chodzi tylko o gejów - czy naprawdę można być tak ograniczonym?
Dodano: 13.05.2018 22:03    Przez: ~Tyu
Jak można mówić, że wszyscy jesteśmy tacy sami i czujemy tak samo? Otóż nie nie jesteśmy, nie czujemy i nie myślimy tak samo! Uważam, że nie ma ludzi tolerancyjnych, nigdy nie było i nie będzie...Nie szykanuje gejów, lesbijek, czarnoskórych itd., Tym osobom należy się szacunek jak każdemu człowiekowi, ale po prostu nie zgadzam się ( nie toleruję) ich postulatów(typu 2 facetów mających dziecko) i tego ich ciągłego narzekania, że ludzie ich nie akce***ją! Tych parad, wykrzykiwania swoich racji...może to właśnie Oni mają problem ze sobą?i nie potrafią zaakceptować siebie....
Dodano: 13.05.2018 22:59    Przez: ~NieJestemTolerancyjnaIJuż
Jeśli facet, ktôry wciska prącie do odbytu drugiemu człowiekowi marzący o adoptowaniu dzieci Twoim zdaniem jest czymś normalnym, to ja współczuje Twoim dzieciom obecnym lub przysprzyszm .
Dodano: 13.05.2018 23:08    Przez: ~Lutek
do PiS-Propagandysty: a dlaczego zoofile, nekrofile, pedofile nie mieliby legalnie uprawiać swoich zboczeń lub adoptować dzieci, skoro zboczeńcy heteroseksualni i niehomoseksualni mogą to robić, wynaturzeńcu heteroseksualny i niehomoseksualny? skoro homoseksualizm to zboczenie i wynaturzenie, to niehomoseksualizm, a przede wszystkim heteroseksualizm tym bardziejdo nietolerancyjnego głupka: a dlaczego tylko gejom i lesbijkom odmawiać prawa do adopcji? może ktoś nie zgadza się i nie toleruje aby to kobieta z mężczyzną posiadali dziecko? w takim razie to parom różnopłciowym trzeba zabraniać posiadania dzieci, a jeśli nie będą chcieli na to przystać to zawsze im można powiedzieć, że mają problem ze sobą, bo jeśli jednych można nie tolerować, to dlaczego innych trzeba?Lutek, a swoim dzieciom obecnym lub przyszłym nie współczujesz, że mają lub będą mieć ojca nie wciskającego prącia do odbytu, za to wciskającego go do pochwy innemu człowiekowi i ...
Dodano: 14.05.2018 19:38    Przez: ~PRL-PIS
@Lutek: tutaj pojawia się problem z twoim pojęciem na temat homoseksualizmu. Masz świadomość tego że tylko 30% zbliżeń między homoseksualnymi mężczyznami kończy się stosunkiem analnym? Co ciekawe, nikt do tego nie chce się przyznać, bo byłoby to "niegejowskie". Statystyka ta co prawda pochodzi z USA (jak cholera jasna wszystkie z jakiegoś powodu), ale można założyć że w Polsce sytuacja wygląda podobnie. Więc czy wszyscy geje są teraz w twoich oczach źli? Czy to był jedyny powód dla których ich tak bardzo nienawidzisz? Czy lęk może wynika z braku informacji na innych polach?
Dodano: 02.09.2019 21:18    Przez: Dawid
1 z 5
12345>>