Dzisiaj jest sobota 23 czerwca 2018, imieniny: Wandy, Zenona, Prospera WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22677) SPORT FORUM FIRMY (5189) PRACA (80) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 11oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Bezpieczne wakacje nad wodą w regionie konińskim. ... (7)WSCKZiU kontynuuje tradycje szkoły medycznej i jes ... (6)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Nowy parking i organizacja na placu przed h ...

Konin. Nowy parking i organizacja na placu przed halą "Rondo"

Dodano: 12.06.2018 10:04
Źródło: LM.pl

Zmienia się organizacja parkingu przed halą „Rondo”. Trwa malowanie nowych stanowisk dla samochodów.

Po wyburzeniu murku Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Koninie postanowił zmienić nieco układ parkowania przed halą „Rondo”.

- Projekt opracowała profesjonalna firma. Zgodnie z planem powstanie 59 miejsc dla samochodów osobowych. To o kilka więcej niż było do tej pory – mówi Aneta Wanjas, zastępca dyrektora MOSiR w Koninie.

Poza tym trzy miejsca zostały przeznaczone dla służb sanitarnych, policji, straży pożarnej, czy pogotowia. Jest też wydzielone kopertami miejsce dla pieszych oraz niezastawialne dojście do centrum rehabilitacji i parkingu rowerów. Powstały też dwa miejsca dla autobusów i busów oraz strefa bezpieczeństwa w miejscach ewakuacji.

Konin. Nowy parking i organizacja na placu przed halą "Rondo"
Slajd 1/10

Konin. Nowy parking i organizacja na placu przed halą "Rondo"

slajd 1 z 10

Zmienia się organizacja parkingu przed halą „Rondo”. Trwa malowanie nowych stanowisk dla samochodów.

Konin. Nowy parking i organizacja na placu przed halą "Rondo"

slajd 2 z 10

Zmienia się organizacja parkingu przed halą „Rondo”. Trwa malowanie nowych stanowisk dla samochodów.

Konin. Nowy parking i organizacja na placu przed halą "Rondo"

slajd 3 z 10

Zmienia się organizacja parkingu przed halą „Rondo”. Trwa malowanie nowych stanowisk dla samochodów.

Konin. Nowy parking i organizacja na placu przed halą "Rondo"

slajd 4 z 10

Zmienia się organizacja parkingu przed halą „Rondo”. Trwa malowanie nowych stanowisk dla samochodów.

Konin. Nowy parking i organizacja na placu przed halą "Rondo"

slajd 5 z 10

Zmienia się organizacja parkingu przed halą „Rondo”. Trwa malowanie nowych stanowisk dla samochodów.

Konin. Nowy parking i organizacja na placu przed halą "Rondo"

slajd 6 z 10

Zmienia się organizacja parkingu przed halą „Rondo”. Trwa malowanie nowych stanowisk dla samochodów.

Konin. Nowy parking i organizacja na placu przed halą "Rondo"

slajd 7 z 10

Zmienia się organizacja parkingu przed halą „Rondo”. Trwa malowanie nowych stanowisk dla samochodów.

Konin. Nowy parking i organizacja na placu przed halą "Rondo"

slajd 8 z 10

Zmienia się organizacja parkingu przed halą „Rondo”. Trwa malowanie nowych stanowisk dla samochodów.

Konin. Nowy parking i organizacja na placu przed halą "Rondo"

slajd 9 z 10

Zmienia się organizacja parkingu przed halą „Rondo”. Trwa malowanie nowych stanowisk dla samochodów.

następny slajdpoprzedni slajd

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Cytuję "Projekt opracowała profesjonalna firma. Zgodnie z planem powstanie 59 miejsc dla samochodów osobowych". Zastanawia mnie powierzchowność tej informacji. Dlaczego Autorka uznała, że przeciętego mieszkańca m. Konin mogą nie interesować dane typu - co to za firma? ile wzięła za projekt? jak wygląda projekt? jaki będzie efekt? ile będzie kosztować stworzenie nowych miejsc parkingowych? itp. Tzw. "dziennikarstwo" w Koninie polega na przekopiowaniu informacji wypuszczanych przez Urząd Miasta. Do głębszej analizy potrzeba wykształcenia i zdolności analitycznych, których brakuje na tym portalu.
Dodano: 12.06.2018 10:40    Przez: ~Obserwator życia
Co ty wymagasz od ,,profesjonalnych ,, dziennikarzy . Ta profesjonalna firma to ZDM ? Nawet nie potrafili starych strzałek zamazać przed przeprawą ,tylko przekreślili , i żółte domalowali. Tak samo małe rondo kleczewska paderewskiego ,zjeżdżając w stronę paderewskiego jest linia ciągła ,której już nie widać ,bo powinna być odmalowana...ale po co ? Kto to w ogóle kontroluje ? Czy my mieszkańcy mamy dzwonić i przypominać o tym ? Przecież ci ludzie urzędnicy biora za to pieniądze ,nie my .
Dodano: 12.06.2018 11:01    Przez: ~kierowca
Mnie też interesuje ta profesjonalna firma, która pewnie wzięła za to "profesjonalne" pieniądze
Dodano: 12.06.2018 11:21    Przez: ~zwykły kowalski
areq - to nie są z "igły widły", tylko wyraz dbałości o publiczne pieniądze. Ktoś kto nie rozumie tego, jest zwykłym społecznym abnegatem tudzież członkiem kasty zarządzającej odpowiedzialnej w tym mieście za szereg budowlanych kompromitacji z przeprawą za 200 mln zł na czele.
Dodano: 12.06.2018 11:09    Przez: ~Obserwator życia
Zawsze był i będzie nadal. Ale teraz kilkanaście tysięcy złotych poszło w las.
Dodano: 12.06.2018 11:57    Przez: ~Qwerty

KOMENTARZE

I dobrze. Za sze byl tam problem z zaparkowaniem auta.
Dodano: 12.06.2018 10:17    Przez: ~Pn
Zawsze był i będzie nadal. Ale teraz kilkanaście tysięcy złotych poszło w las.
Dodano: 12.06.2018 11:57    Przez: ~Qwerty
To chyba ty twierdziłeś podczas dyskusji o sensie zburzenia murku, że przybędzie dużo nowych miejsc. No i nie miałeś racji bo miejsc powstało o kilka więcej? czy było warto? nie sądzę.
Dodano: 12.06.2018 17:27    Przez: ~koninek
Sondaż przedwyborczy/ głosowanie - Prezydent J.Nowicki i jego czerwony dwór -aut ( zielona łapka) kontra Prezydent J.Nowicki - 3 kadencja (czerwona łapka).
Dodano: 12.06.2018 10:28    Przez: ~Barometr wyborczy Konina
Cytuję "Projekt opracowała profesjonalna firma. Zgodnie z planem powstanie 59 miejsc dla samochodów osobowych". Zastanawia mnie powierzchowność tej informacji. Dlaczego Autorka uznała, że przeciętego mieszkańca m. Konin mogą nie interesować dane typu - co to za firma? ile wzięła za projekt? jak wygląda projekt? jaki będzie efekt? ile będzie kosztować stworzenie nowych miejsc parkingowych? itp. Tzw. "dziennikarstwo" w Koninie polega na przekopiowaniu informacji wypuszczanych przez Urząd Miasta. Do głębszej analizy potrzeba wykształcenia i zdolności analitycznych, których brakuje na tym portalu.
Dodano: 12.06.2018 10:40    Przez: ~Obserwator życia
Jak wygląda projekt i jaki będzie efekt "Obserwatorze życia" możesz sam zaobserwować udając się na ten parking. Współczuję twojej rodzinie, bo jeśli zawsze robisz z igły widły, to mają z tobą krzyż pański. Wyluzuj.
Dodano: 12.06.2018 11:00    Przez: ~areq
Co ty wymagasz od ,,profesjonalnych ,, dziennikarzy . Ta profesjonalna firma to ZDM ? Nawet nie potrafili starych strzałek zamazać przed przeprawą ,tylko przekreślili , i żółte domalowali. Tak samo małe rondo kleczewska paderewskiego ,zjeżdżając w stronę paderewskiego jest linia ciągła ,której już nie widać ,bo powinna być odmalowana...ale po co ? Kto to w ogóle kontroluje ? Czy my mieszkańcy mamy dzwonić i przypominać o tym ? Przecież ci ludzie urzędnicy biora za to pieniądze ,nie my .
Dodano: 12.06.2018 11:01    Przez: ~kierowca
areq - to nie są z "igły widły", tylko wyraz dbałości o publiczne pieniądze. Ktoś kto nie rozumie tego, jest zwykłym społecznym abnegatem tudzież członkiem kasty zarządzającej odpowiedzialnej w tym mieście za szereg budowlanych kompromitacji z przeprawą za 200 mln zł na czele.
Dodano: 12.06.2018 11:09    Przez: ~Obserwator życia
Mnie też interesuje ta profesjonalna firma, która pewnie wzięła za to "profesjonalne" pieniądze
Dodano: 12.06.2018 11:21    Przez: ~zwykły kowalski
"Obserwatorze życia" rozbawiłeś mnie nazywając mnie "społecznym abnegatem tudzież członkiem kasty zarządzającej". Teraz wiem już na pewno, że nie pomyliłem się, co do ciebie.
Dodano: 12.06.2018 11:45    Przez: ~areq
@Obserwator życia napisał: "tylko wyraz dbałości o publiczne pieniądze". Ok, a powiedz mi dlaczego nie zadajesz pytań o senatora Biereckiego i kasę ze SKOKu? Albo o GetBack? No i o "srebrną"? A gdzie twoja troska o spółki państwowe i Pisiewiczy? I wreszczie czy zadałeś ile nas Polaków kosztowały prywaty posła Kaczyńskiego tj. miesięcznice?
Dodano: 12.06.2018 11:53    Przez: ~Pn
@Pn -temat dotyczy parkingu w Koninie a nie jakiś politycznych imaginacji. Rozumiem, że czerwonym siepaczom zatrudnianym za publiczne pieniądze nie w smak są szczegółowe pytania dotyczące tego, co robi władza w Koninie. Jednakże już nic nie uratuje waszego czerwonego Titanika. Wy jeszcze tańczycie i bawicie się, jak przystało na Titanika, chociaż miny macie bardzo nietęgie, bo zdajecie sobie sprawę, że ta łajba tonie…
Dodano: 12.06.2018 12:15    Przez: ~Obserwator życia
zawsze można wystąpić z zapytaniem o udzielenie informacji publicznej jak kogos tak bardzo interesuje
Dodano: 12.06.2018 22:58    Przez: ~max
A dla niepełnosprawnych miejsca brak... ŻENADA !
Dodano: 12.06.2018 11:11    Przez: ~CZYTELNIK
A to podziękowania do władz ,że zaakceptowali taki ,,profesjonalny ,, projekt . Bo od nowego roku ,jest nowe prawo i można nawet siedem takich miejsc utworzyć . Widocznie ,do głowy im nie przyszło ,że ktoś bez nóg ,może korzystać z basenu. To są tak oczywiste rzeczy , o których się nawet fizjologom nie śniło.
Dodano: 12.06.2018 11:25    Przez: ~ratownik
Przecież tam jest centrum rehabilitacji . Muszą być przecież wydzielone miejsca dla niepełnosprawnych .
Dodano: 12.06.2018 11:27    Przez: ~poważnie ?
@CZYTELNIK - przykłąd idzie z góry. Nierząd PiS olał niepełmnosprawnych to i niższa władza też to robi. Suweren zapewne to doskonale rozumie.
Dodano: 12.06.2018 11:55    Przez: ~Pn
@poważnie ? - przepisy jasno regulują kwestie miejsc dla niepełnosprawnych. Poza tym domalowanie kilku takich miejsc to żaden problem.
Dodano: 12.06.2018 11:56    Przez: ~Pn
Bardzo przepraszam,ale chyba projekt powinien uwzględnić takie rzeczy ,a nie ,,potem można sobie domalować,, .To po co było wydawać na taki profesjonalny projekt ? Skoro każdy może rozrysować taki parking .
Dodano: 12.06.2018 12:53    Przez: ~poważnie ?
Ale jest za to "...wydzielone kopertami miejsce dla pieszych..." ?????
Dodano: 12.06.2018 17:49    Przez: ~J23
Profesjonalne miejsce dla niepełnosprawnego to niebieskie tło na ziemi i tabliczką z z kopertą plus wózek!@
Dodano: 12.06.2018 13:03    Przez: ~Tak powinno być
Najlepiej wygląda budowa na alejach ścieżek rowerowych, rozbierają chodnik z kostki podzielony na szary i czerwony pas i układają taki sam tylko jeden względem drugiego obniżony o kilka cm. Normalnie prokurator powinien się za to zabrać
Dodano: 12.06.2018 13:32    Przez: ~ferdy
I to szybko !!!!
Dodano: 13.06.2018 11:32    Przez: ~wo
CZY NA UL.PRZEMYSŁOWEJ 14 KOŁO GARAŻY TO MIASTO W KOŃCU POSPRZĄTA TĄ ULICĘ??!?!??!?!!?
Dodano: 12.06.2018 15:58    Przez: ~BRUD I SYF
Zapewne po wykonaniu prac pojawi się znak ze strefą płatnego Parkowania. Józiowe służby znów wyczuły kasę bo samochodów tam zawsze sporo. Drą z obywateli tylko supermarketom dają spore ulgi podatkowe. A swoja drogą drugi absurd przedwyborczy: na spółdzielców zerwali całkiem niezłą ścieżkę rowerową i kładą nową a starą kostkę znowu założą w innym miejscu. tylko pytanie czy zostanie wystawiona faktura za nową. ale jeżeli nawet to przy tej robocie można było zrobić zatoczkę przy przystanku mpk na spółdzielców co zapewne upłynniło by ruch. Ale o tym już nikt nie pomyślał. Przedwyborcze absurdy sięgają zenitu. mam nadzieję że doczekam się kiedyś "myślących" włodarzy w tym mieście.
Dodano: 12.06.2018 21:12    Przez: ~obserwator absurdów
BASENY ODKRYTE , NIE ? DZIAŁAJĄ , BO WŁADZA JEZDZI NA WYSPY KANARYJSKIE ? . ...
Dodano: 13.06.2018 02:37    Przez: ~L
Jaki "Nowy parking"? Jak tam tylko murek zburzyli.
Dodano: 13.06.2018 23:44    Przez: ~Faktycznie nowy piętrowy